Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za moto godišnji odmor (2000+ km)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
41 minutes ago, JevtaNS said:

Ima Jevta još;)

 

WWW.GOOGLE.COM

radna verzija

 

WWW.GOOGLE.COM

Tatre plan

 

WWW.GOOGLE.COM

Stara planina oko Pirota,Vlasinsko jezero,besna kobila...

 

 

WWW.GOOGLE.COM

Turska

 

 

 

 

WWW.GOOGLE.COM

Mostar-Krka-Una-Plitvice

 

 

 

Svaka čast. Ovako zamišljam predloge, pa onda neka svako ko hoće prilagođava sebi.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Malmö Sweden / Cuprija Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GSA - BMW R1100R - BMW F650/800 GS - BMW R1100R (imam dva komada)

Pozdrav 
pratim desavanja ja isto negde pocetkom juna planiram neko putavanje tacnije interesuje me Gruzija i mozda Azerbedzan mada je sve to disutabilno. Takodje kao i ti volim i uglavnom putijem sam. 
Veliki pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Zbog jucerasnje novonastale situacije u firmi od mog nekog neplacenog odsustva sad sigurno nema nista (ko me jebe kad hocu da trazim vecu platu :jee:)

Moram se upakovati u 10 dana godisnjeg kako znam.

Bice sigurno jedna od ove tri opcije:

Slovenija + Karpati

Grcka

Turska

Nestrpljiv sam da krenem. Daleko mi da cekam maj/jun. Imao sam dosta zajebanu godinu (poslovno i privatno) i treba mi moj izduvni ventil. Nedostaje mi put. Juce sam ozbiljno razmisljao da produzim praznike i skoknem kolima barem do Istanbula pa mali krug oko Mramornog mora i nazad ali me drug zeznuo da odemo sad u subotu na par dana u Budimpestu da se razvalimo od alkohola i turamo striptizetama forinte u tange :) 

E zivote podgrejani bureku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1009 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 9.2.2022. at 21:20, max80 je napisao:

 

 

 

 

Ako planiras Tursku i mozes da se nategnes za dane i novac onda krug oko Crnog mora i tu ces dobiti najvise za iste, cak i manje pare. Rumunija TA i TF, Moldavija, Ukrajina, pa kroz Rusiju do Socija. Onda trajekt do Batumija, Gruzija i ulazis na sam istok Turske, pa nju prosaras lepo. Onda nazad kroz Grcku ili Bugarsku.  Optimum za ovu turu je nekih 6.500-7.000 km i dvadeset i kusur dana, ali imas svasta da vidis. Mana je sto ima nekih monotonih deonica kroz Ukrajinu i Rusiju, a i sto raste tenzija izmedju njih. Postoji rizik da te mobilisu :lol:,  ali je gorivo dzabica. 

 

 

 

 

Gde bi se preslo iz Ukraine u Rusiju na tom krugu oko Crnog mora da bi se islo u Soci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 643 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
2 hours ago, Sveta 5. said:

Gde bi se preslo iz Ukraine u Rusiju na tom krugu oko Crnog mora da bi se islo u Soci

U tom delu mora da se zađe u Harkov ili Treobratnoe, pošto kroz Donbas ne može. Zato sam i naveo da je optimum 6.500-7.000km. Trajekt od Sočija, da bi se zaobišla Abhazija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Mislim da za sad ne moze u Rusiju kopnenim putem, samo avionom. Mozda gresim.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Na Peloponez ko nije isao,neka se ne razmislja mnogo. Ja sam sa suprugom bio dva puta,u Aprilu i Novembru. Na elafonisosu smo se kupali 01.maja,dnevne temperature 20-24,u Srbiji 6 stepeni i pkjusti kisa.

Putevu su fenomenalni,priroda fantasticna,svasta ima da se vidi. Jednom recju,prava grcka.

Opet cu ici ove godine.

Preko Atine u odlasku a povratak preko lefkade,igumenice,malo u albaniju,saranda,odatle na ohrid....baterije napunjene na max

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1360 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@zemunac72

 

Ides/isao si motorm ili autom?

 

Ja sam imao uplaceno za proslu godinu Tolo, jbg koronka  nemam vakcinu, Grci redukovali ulaz u Grcku, meni Grk vrati' pare i odoh u Kusadasi...

 

Razmisljam da opet uplatim Peloponez i primim vakcinu samo zbog toga. Tursko more mi nije leglo. Shopping i turizam da, ali more ne. A mi zbog kupanja i opustanja idemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
Pre 7 sati, MaxiS je napisao:

@zemunac72

 

Ides/isao si motorm ili autom?

 

Ja sam imao uplaceno za proslu godinu Tolo, jbg koronka  nemam vakcinu, Grci redukovali ulaz u Grcku, meni Grk vrati' pare i odoh u Kusadasi...

 

Razmisljam da opet uplatim Peloponez i primim vakcinu samo zbog toga. Tursko more mi nije leglo. Shopping i turizam da, ali more ne. A mi zbog kupanja i opustanja idemo.

Motorom sam isao. Dva puta sam procitao putopis kolege koji je isao sam na peloponez i odluka je pala. 

Tolo je fantastican,ceo Peloponez je divan. Vozis u Aprilu na 20+ stepeni i gledas u planine na kojima je sneg. Miris borovine i pomorandzi ne moze da se docara recima.

Od kad sam napisao svoj komentar u ovoj temi,poceli smo da se dvoumimo oko Spanije za 01.maj. vrlo je moguce da opet odemo dole,mozda i do Krita...pa nazad preko Albanije.

Ja kad idem na jug Grcke,u jednom smeru vozim desnu stranu a u povratku levu stranu. 

Korint,Patra,Sparta,Mikena,Monemvasia,Elafonisos...raj

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 29 minuta, zemunac72 je napisao:

Motorom sam isao. Dva puta sam procitao putopis kolege koji je isao sam na peloponez i odluka je pala. 

Tolo je fantastican,ceo Peloponez je divan. Vozis u Aprilu na 20+ stepeni i gledas u planine na kojima je sneg. Miris borovine i pomorandzi ne moze da se docara recima.

Od kad sam napisao svoj komentar u ovoj temi,poceli smo da se dvoumimo oko Spanije za 01.maj. vrlo je moguce da opet odemo dole,mozda i do Krita...pa nazad preko Albanije.

Ja kad idem na jug Grcke,u jednom smeru vozim desnu stranu a u povratku levu stranu. 

Korint,Patra,Sparta,Mikena,Monemvasia,Elafonisos...raj

Cekam tu Spaniju... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 2/12/2022 at 5:20 PM, zemunac72 said:

mozda i do Krita...pa nazad preko Albanije.

Moja ekipa i ja smo prošle godine izvisili za Krit za 1. maj, Grčka kasno relaksirala covid pravila...pa je ponovo u planu za ovu godinu, ako sve bude u redu. 

Samo bi mi išli u odlasku preko Albanije, 3 dana do Pireja, Krit 5 dana i 2 dana povratak od Pireja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure

Dvoumim se jako za Krit. Po ceo dan gledam mape,booking,trajekte... ako odem na Krit i ubodnem 3-4 dana kise,propao mi je uzitak. A karta za trajekt kupljena povratna....a nije ni jeftina,za nas dvoje sa kabinom za spavanje 380e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Neki moj okvirni plan za 1 maj.
Preko Kosova, pa prvo isključenje posle Kukes-a, odvajanje sa tog puta ka NP Velbona, onda 260km do NP Theth.
I povratak preko Sh20.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
21 hours ago, zemunac72 said:

Dvoumim se jako za Krit. Po ceo dan gledam mape,booking,trajekte... ako odem na Krit i ubodnem 3-4 dana kise,propao mi je uzitak. A karta za trajekt kupljena povratna....a nije ni jeftina,za nas dvoje sa kabinom za spavanje 380e

Ja već nekoliko godina putujem početkom sezone u južne krajeve (na Siciliju smo krenuli 31. marta), i skoro po pravilu uključuje neki trajekt (uvek je cena za dvoje sa kabinom 350€+-, bez obzira na relaciju Bar-Bari, Drač-Bari, Ankona-Split...), još ni jednom nam se nije desilo loše vreme, najčešće bez kapi kiše.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, Krmco said:

Neki moj okvirni plan za 1 maj.
Preko Kosova, pa prvo isključenje posle Kukes-a, odvajanje sa tog puta ka NP Velbona, onda 260km do NP Theth.
I povratak preko Sh20.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

U povratku iz NP. Valbona, kada kreneš prema Theth-u, možeš da ideš trajektom iz Fierze do Komane-a, fenomenalan užitak. 

Mi smo bili prošle godine, išli trajektom od Komane-a do Fierze, pa se vratili putem SH22 i SH5. Lepa je i vožnja, ali treba doživeti krstarenje jezerom.

 

20210503-095503.jpg

 

20210503-091345.jpg

 

20210503-092332.jpg

 

20210503-092349.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: R1200GS adventure
Pre 1 sat, doktor je napisao:

Ja već nekoliko godina putujem početkom sezone u južne krajeve (na Siciliju smo krenuli 31. marta), i skoro po pravilu uključuje neki trajekt (uvek je cena za dvoje sa kabinom 350€+-, bez obzira na relaciju Bar-Bari, Drač-Bari, Ankona-Split...), još ni jednom nam se nije desilo loše vreme, najčešće bez kapi kiše.

Vrlo rado bih ti platio pice a ti meni da das neke smernice u vezi Sicilije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
U povratku iz NP. Valbona, kada kreneš prema Theth-u, možeš da ideš trajektom iz Fierze do Komane-a, fenomenalan užitak. 
Mi smo bili prošle godine, išli trajektom od Komane-a do Fierze, pa se vratili putem SH22 i SH5. Lepa je i vožnja, ali treba doživeti krstarenje jezerom.
 
20210503-095503.jpg
 
20210503-091345.jpg
 
20210503-092332.jpg
 
20210503-092349.jpg
Na ovo misliš .
Onaj put od brane, nema bolji e3c74b048477384aae92a0e45555e821.jpg1ed49db44d25c463094d9f4543f6784c.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Edit.

Obaj krst u vodi, kod vas je bio viši vodostaj, mi kad smo bili bio je oko 2metra iznad vode

8d8e03b0798c9ddf6322d914bc4fb9d3.jpg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
On 2/10/2022 at 7:12 AM, DuleTs said:

Mi još uvek gajimo nadu da će moći na trajekt iz Barija ili Drača za Bari pa lagano obalom Jadrakskog mora.

Povratak od trenutne volje :do Dubrovnika pa na Trebinje ili Zagreb auto put.

Dobro je sto nada zadnja umire.

Nadji drugu rutu, zadji malo u brda Toskane ili oko Bolonje Futa Pass i tako to, obalom Jadranskog mora sa zabarske strane ima se smorite samo tako. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kako nalazite smestaj na putovanjima preko 7 dana?

Da li krenete na put pa trazite danas za sutra ili pre puta napravite rutu i rezervisete smestaje?

Moj plan je da se stalno pomeram da bi sto bolje iskoristio svih 10 dana koje imam na raspolaganju. 

Naravno booking.com je glavna alatka.

Kako sad stvari stoje bice verovatno Grcka jug ili Turska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, baneBP je napisao:

Kako nalazite smestaj na putovanjima preko 7 dana?

Da li krenete na put pa trazite danas za sutra ili pre puta napravite rutu i rezervisete smestaje?

Moj plan je da se stalno pomeram da bi sto bolje iskoristio svih 10 dana koje imam na raspolaganju. 

Naravno booking.com je glavna alatka.

Kako sad stvari stoje bice verovatno Grcka jug ili Turska.

To je čisto individualno jer obe varijante imaju svoje prednosti i nedostatke. Ako rezervišeš unapred, onda ti je veći i bolji izbor, imaš osiguran smeštaj i ako kasno dođeš u neko mesto nemaš presing u glavi zbog pronalaženja smeštaja. Meni lično ta varijanta više odgovara i ja je skoro uvek primenjujem jer sam imao vrlo loših iskustava i nervoze kod pronalaska smeštaja "na licu mesta"...

Ima i ta druga varijanta svoje prednosti jer vidiš smeštaj pre nego što skineš stvari sa motora i što je mnogima važno, nemaš nikakvu obavezu da se pojaviš određenog dana u nekom mestu nego možeš da menjaš planove "u hodu"....

Zato je dobra varijanta da se izabere smeštaj dosta ranije, ali naravno bez plaćanja unapred i sa mogućnosti besplatnog otkazivanja do dan - dva pre dolaska...:neznam:

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, baneBP said:

Kako nalazite smestaj na putovanjima preko 7 dana?

Da li krenete na put pa trazite danas za sutra ili pre puta napravite rutu i rezervisete smestaje?

Moj plan je da se stalno pomeram da bi sto bolje iskoristio svih 10 dana koje imam na raspolaganju. 

Naravno booking.com je glavna alatka.

Kako sad stvari stoje bice verovatno Grcka jug ili Turska.

Već godinama, unapred rezervišem samo smeštaj koji je neophodan iz nekog razloga. Sve ostalo rezervišem popodne, kada se svrati na kafu/piće/klopu za uveče, preko bookinga.

To ostavlja malo spontanosti na putovanju, a izbegava se striktno pridržavanje plana u slučaju kiše, lošeg vremena ili prosto jer si u hodu saznao za nešto što bi voleo da vidiš.

Do sada potpuno bez problema.

Ono što može biti od važnosti u ovom slučaju, putujem uglavnom u pred i post sezoni. U najvećoj sezoni može biti problem naći tako lako smeštaj na nekoj turističkoj destinaciji.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja