Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za moto godišnji odmor (2000+ km)

Recommended Posts

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

10 dana za sve to sto si nabrojao jedino ako imaš neku vremensku kapsulu :D

Ja bih se fokusirao na neko ostrvo i istražio njega. Ako ćeš od svega pomalo, bojim se da nećeš mnogo videti i da ćeš pogubljen lutati tamo vamo.

Za Peloponez ti treba 10 dana da bi se obišao kako treba, a do njega i nazad računaj 3-4 dana guljenja auto puta. Mnogo stvari za videti na njemu, ako imaš toliko dana idi dole, nećeš se pokajati, ima više putopisa o njemu na forumu.

Lefkada je takodje sjajna, možeš da je spojiš sa Kefalonijom recimo, takodje istraživanje 8-10 dana, i o njima ima više putopisa na forumu.

Krf može, a uz njega deo Albanije, takodje lepa kombinacija.

Sva ova mesta nisu baš blizu tvoje tačke polaska, preračunaj se dobro u vezi kilometraže i dana.

I znaj da su ostrva skuplja, gorivo, hrana, smeštaj, trajekti, čisto da imaš u vidu kad budeš planirao budžet. 

 

Malo kasnije:

Sada sam pročitao i onaj deo o traženju izgubljenih muda...ni to ne treba raditi po svaku cenu, da ne bude kontraproduktivno...fokusiraj se na uživanje i relax...

Promenio član Milanezi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 5 sati, baneBP je napisao:

Sta mislite o pravljenju baze u Grckoj u nekom od letovalista pa odatle obilaziti celu Grcku?

Mogu preko ovih nasih turistickih agencija za 150 eura da uzmem apartman u maju na 10 dana sto mi drasticno umanjuje troskove smestaja (ja sam racunao 8 dana x 50 eura)

Recimo Parga ili Lefkada koji imaju dobar polozaj za obilazak Peloponeza kao i centralne Grcke i eventualno Krfa.

Može biti OK ako se planira obilazak samo jednog dela zemlje ili ostrva, ali nikako za celu Grčku...:neznam:

Grčka je velika i razuđena tako da bi ti dnevni izleti bili jako dugi, zamorni i skupi (gorivo), a naročito ako bi se stacionirao u Pargi koja je na krajnjem zapadu. Sidrenje na jednom mestu ima smisla i isplativost ako je sve što se planira u nekom krugu do 150 km od mesta smeštaja, tako da dnevni izleti budu do nekih 300 km ukupno.

Za zemlju tipa Grčke, mislim da je optimalna varijanta promena tri grada na različitim krajevima koji su udaljeni cca 300 - 400 km jedan od drugog (3+3+4 noćenja pri čemu je poslednja destinacija najbliža Srbiji). Na taj način dobro upoznaš te gradove, a praviš dnevne izlete u okolini tih mesta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
U Turskoj se koristi Hotels.com radi sve kao Booking
Za Tursku preporuka za
Expedia.com za smeštaj .Mnogo ponude i baš dobre cene .



Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
On 2/10/2022 at 9:52 PM, Golub035GS said:

Pozdrav 
pratim desavanja ja isto negde pocetkom juna planiram neko putavanje tacnije interesuje me Gruzija i mozda Azerbedzan mada je sve to disutabilno. Takodje kao i ti volim i uglavnom putijem sam. 
Veliki pozdrav 

Slozio bih se sa tobom,ja sam bio u Gruziji Tbilisi i Azerbejdzanu u Baku fenomenalne destinacije,a sto se tice putovanja takodje i ja se prikljucujem sam putovati mislim da je tako svoj covjek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Meni se nenadano ukazala prilika da ceo maj budem na odmoru. I sad gledam mapu, gledam trajekte i nikako da sebi objasnim da imam verovatno više vremena nego ikada što ću imati, a da nema šanse da uklopim ni Španiju ni Turku u budžet. Trenutno razmatram opcije južne Italije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Grcka moze da bude interesantna ako uklone nametnute zabrane ulaska od 2 Maja, kako najavljuju.

Kolega @doktor je cesto putovao Grckom u Maju i pokazalo se da je najbolji vremenski period za putovanje motorom po toj zemlji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
Just now, Deki Katana said:

Grcka moze da bude interesantna ako uklone nametnute zabrane ulaska od 2 Maja, kako najavljuju.

Kolega @doktor je cesto putovao Grckom u Maju i pokazalo se da je najbolji vremenski period za putovanje motorom po toj zemlji.

Uz Božju pomoć, u petak ponovo u Grčku, ovog puta na Krit. :) A zabrane ni trenutno nisu preterano strašne. 

Inače, proleće april-maj su po meni idealni za putovanje južno. Dovoljno toplo, ali bez kuvanja, nema gužve pa je mnogo lepše za uživanje, smeštaj jeftiniji jer je predsezona, a i prilika da se Grčka vidi u zelenom izdanju (umesto u žutom na koje smo navikli tokom letnjih meseci).

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
9 hours ago, Forsberg said:

Meni se nenadano ukazala prilika da ceo maj budem na odmoru. I sad gledam mapu, gledam trajekte i nikako da sebi objasnim da imam verovatno više vremena nego ikada što ću imati, a da nema šanse da uklopim ni Španiju ni Turku u budžet. Trenutno razmatram opcije južne Italije. 

Među ovim predlozima, Turska je jeftinija i od Španije i od Italije, a i ne treba trajekt.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
pre 31 minuta, doktor je napisao:

Uz Božju pomoć, u petak ponovo u Grčku, ovog puta na Krit. :) A zabrane ni trenutno nisu preterano strašne. 

Inače, proleće april-maj su po meni idealni za putovanje južno. Dovoljno toplo, ali bez kuvanja, nema gužve pa je mnogo lepše za uživanje, smeštaj jeftiniji jer je predsezona, a i prilika da se Grčka vidi u zelenom izdanju (umesto u žutom na koje smo navikli tokom letnjih meseci).

Mogu li ja da dam kafu i da dobijem malo sugestija vezanih za Grčku i Italiju?

0652904225

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dobio sam informaciju o navodno TOP 10 moto trasa u Grckoj.

https://www.youtube.com/watch?v=XEkQUyKX_yY&t=1063s

Mozda nebi ni verovao ali trasu koja je na poziciji 1 (cc 105 km) sam slucajno, bez znanja da se vrednuje tako provozao I ostao zarobljen sa odlicnim utiscima.

U pitanju je stari put od Janjine do Meteora. Odlican I zahtevan.

Takodje je dobar put od Janjine preko Konitsa (predivan most i reka) na putu prema Kosteriji (Niki – Bitola) ili  kontra. 

Tu su negde i Papagalo i Monodendri.

Ne odbacujem mogucnost voznje ovim drumovima samo bi obogatio novim deonicama.

Na poziciji broj 4 je deonica Veri – Kozani put EO4 u duzini od 35 km Nema je na prvoj mapi ali evo je na drugoj.

 

Kako se od Kozani nije tesko spustiti do Trikale gde postoje dve visoko kotirane rute.

Vrednovana pod brojem 5 deonica Pertouli – Voulgareli put EO30 u duzini od 56 km

I vrednovano pod brojem 2 Mouzaki – Anthiro  u duzini od 41 km

Nesto malo juznije nalaze se sledece deonice Nefpaktos-Platanos-Domnista-Karpenisi_Agrino (cc 326 km) u koje spadaju putevi pod vrednoscu 9, 6 I 3

Prelaskom na Pelaponez br. 8 na potezu Trapeza Kalavrita (35 km) – br. 10 Zarouchla – Akrata (34 km)

Ukratko ovo je moj plan za Maj ili pre Jun.

 

GREEAK TOUR 2022.png

Veria-Kozani.png

Mouzaki-Anthirio.png

Pertouli-Voulgareli.png

Nefpaktos-Platanos-Domnista-Karpenisi_Agrino.png

Pelaponez_Akrata-Zarouchla-Kalavrita-Trapeza-Akrata.png

Trikala - Ioannina.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
10 minutes ago, Nole Bg said:

Kojim motorom? Jesi se ponovio ili ja nisam pratio na casu? emoji848.png

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Strom 1050XT jos letos

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, DuleTs said:

Mogu li ja da dam kafu i da dobijem malo sugestija vezanih za Grčku i Italiju?

0652904225

Naravno, ali ako ti je ovo TS u nicku Trstenik, onda kod Vas, reklamirali su mi neki dobar pub u Trstu.

063466403

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
4 hours ago, doktor said:

A zabrane ni trenutno nisu preterano strašne. 

Koje su trenutne zabrane za Grcku? A negde sam nasao i posebne ostrije zabrane za Krf, da li znas pouzdano nesto i o tome? Ideja je da se ide putem Srbskih ratnika Zejtenlik-Kajmakcalan-Krf, ako Bog da.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
4 hours ago, Deki Katana said:

Koje su trenutne zabrane za Grcku? A negde sam nasao i posebne ostrije zabrane za Krf, da li znas pouzdano nesto i o tome? Ideja je da se ide putem Srbskih ratnika Zejtenlik-Kajmakcalan-Krf, ako Bog da.

 

WWW.GRCKAINFO.COM

Nove informacije za ulazak turista u Grčku 2022 | Šta je potrebno od dokumenata za ulaz

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 342 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Makedonija nikako da uđe u tu asocijaciju i Makedonce plaćaju zeleni karton za motore 30 evra, i 85 evra za auto
Tako da svi koji ulaze u Makedoniji trebaju imati zeleni karton.
Recite Vučiću da zabrani izvoz pšenice i ulja u Makedoniji dok ne ukinemo zelene kartone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

 

On 2/26/2022 at 1:33 PM, Milanezi said:

Sada sam pročitao i onaj deo o traženju izgubljenih muda...ni to ne treba raditi po svaku cenu, da ne bude kontraproduktivno...fokusiraj se na uživanje i relax...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ako je još aktuelno, da dodam neke ideje.

Najbitnije je znati šta je prioritet, tj. odnos želja za vožnju/avanturu/turizam? Svako ima neki svoj miks prioriteta, kao i koliko može/želi da podnese puta, a koliko želi da odmara.

 

Vožnja - to su lepi putevi baš za vožnju motora, znači krivine, vijugavi putevi, lepi predeli, itd.

Tu u relativnoj blizini gde mi se lično dopalo su naravno Alpi, rumunski Karpati (Transfagarasan, Sibiu, Brašov), sever Albanije (planine istočno od Skadra), Peloponez, Peloponez, ali i centralna Italija.

 

Avantura bi bilo istraživanje zabačenih i interesantnih krajeva, planina, pećina, klisura, uključivanje u neke lokalne akcije i sl. Generalno, probati i doživeti svašta. Toga ima na svakom kraku puta, samo se malo raspitati unapred.

 

Turizam - znači šta bi voleli posetiti, nevezano sa motorom ili bez. Npr. Istanbul, Meteori u Grčkoj, Sicilija, Sardinija, Rim, Herkuleaneum, Dolina Hramova na Siciliji, itd.

 

 

Video sam predlog kruga koji bi išao kroz Bugarsku (može i do mora), pa preko Bukurešta i Transilvanije nazad i to bih rado preporučio. 

Posebno bih dodao prelepa mesta Brašov i Sibiu i čuveni put Transfagarasan, koji je Top Gear proglasio za "najlepši put na svetu". Zaista je lep, šteta što nije duži. Može se posetiti i nekoliko Drakulinih zamkova (više njih ističe kandidaturu), uz malo sreće naleteti na neki lokalni vašar, promati rumunske ćevape (miči) i preko Temišvara nazad.

 

Drugi interesantan krug je na jug, ka Peloponezu, preko Atine.  Zavisno koliko se vremena ima, može samo do Atine, ili i na sam Peloponez, koji je jako lep. Tu bi se usput mogli posetiti čuveni Meteori, možda svratiti na Krf, pa vratiti preko Albanije nazad. Preporučujem planine na severu Albanije, istočno od Skadra, preko Puke i Kukeša. Tu se baš povlačila i druga kolona srpske vojske 1915-e, pa ima i veliku emotivnu vrednost (kao i Krf).

 

Interesantna može biti i tura do recimo Istanbula, sa drugačijom povratnom rutom.

 

Može se ići i do Sicilije, preko Bar-Bari trajekta (Bari je mnogo lepši grad nego što sam mislio), pa onda povratak ili recimo preko Drača, da se napravi krug, ili kroz Italiju, pa preko Sloveniju nazad.

 

Ako je aktuelno iznajmljivanje motora, neko je već pomenuo Tenerife, koji su jako interesantni i trebalo bi obići celo ostrvo. Planina Teide (najviši vrh Španije) je toliko visoka da obezbeđuje drugačiju mikroklimu na različitim stranama ostrva, pa su suv jug i razlistali sever skroz različiti. Teide obavezno obići, a na severu ostrva je predivan Zoo park Loro.

 

Interesantno je i drugo ostrvo, Grand Kanaria, ne znam kakvi su uslovi putovanja iz Srbije. I ono ima solidan vrh od oko 2000 m, oko ostrva ide čuveni "put 365 krivina" i zapravo ima razvijeniju mrežu puteva na ostrvu.

 

Dodao bih još i Sardiniju, koja ima potpuno drugačiji utisak od Sicilije (viši nivo turizma i cena) i vredi obići celo ostrvo. Zapadni deo je uobičajen turistički. Južni je manje komercijalan, više za surfere (plus prelepi Kaljari). Tu sam na jugu u ne turističkom selu jeo prase sa ražnja na jednom od dva mesta van Srbije (drugo je Portugal). Severoistočni deo je pak najskuplji deo Evrope (Porto Červo), jer tu vezuju jahte zimi šeici i razni oligarsi.

 

Slobodno pitajte, ako nešto zanima, prošao sam sve navedene rute.

Promenio član AMomcil
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Peloponez je odličan za putovanje gde je akcenat na vožnji ali i turizmu. Vratio sam se pre par dana, može tamo solidna kilometraža da se izvozi putevima što uz more, što u planinama. Meni je sat pokazao total od oko 3.400km, računajući relaciju Beograd - Patra u odlasku i Korint - Beograd u povratku. To su mi bile ulazna i izlazna tačka na Peloponez. Temperatura je sada savršena, do 28stepeni, sunčano, nema još turističke gužve i rasterećeni su putevi.

Treba računati na skuplje gorivo ali i jeftiniji predsezonski smeštaj.

Ako treba još detalja a nekoga interesuje ili planira put, tu sam.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
10 minutes ago, 00vladan said:

Treba računati na skuplje gorivo ali i jeftiniji predsezonski smeštaj.

Vladane, jel moze malo da pojasnis ovo? Najbolje u brojkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie

Gorivo je u rasponu 2.048-2.15 eur otprilike, bez nekog pravila. Pričam o 95 oktanskom. A smeštaj je negde 10-15% jeftiniji od sezonskog. Cena konkretno najviše zavisi od toga šta ko traži od smeštaja. Mogu pogledati po bookingu koliko je mene konkretno koštalo.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 2/8/2022 at 9:54 AM, baneBP said:

Pozdrav kolege

Ove godine su se konačno neke kockice uklopile za pravi moto godišnji odmor pa su mi potrebni predlozi.

Na raspolaganju imam 10 dana i budžet od 1000 eura

 

Da rezimiram šta sam uradio

Zbog nekih privatnih obaveza odmor sam podelio na 3 kraća (pozeraška) putovanja.

3 dana Albanija Makedonija (maj), 5 dana Slovenija i Austrija (jun), 4 dana Rumunija (jul).

Bilo je ok. Dobri putevi i lepi predeli međutim da li je to ono što sam na početku sezone želeo, NE, da li sam pronašao muda, NE.

Novac i dani godišnjeg su potrošeni a mene već sad hvata ona moja zimska depresija i to evo u sred avgusta.

Moram da ojačam sezonu nekim IronButtom u zvaničnoj ili mojoj režiji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja