Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za moto godišnji odmor (2000+ km)

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 5 sati, baneBP je napisao:

Kako nalazite smestaj na putovanjima preko 7 dana?

Da li krenete na put pa trazite danas za sutra ili pre puta napravite rutu i rezervisete smestaje?

Moj plan je da se stalno pomeram da bi sto bolje iskoristio svih 10 dana koje imam na raspolaganju. 

Naravno booking.com je glavna alatka.

Kako sad stvari stoje bice verovatno Grcka jug ili Turska.

Nisam nikada putovao motorom toliko dugo, do 5 dana najviše... Isto kao i @ZoraNS rezervišem sveštaj unapred ali na knap - dan, dva ranije. Za 7+ ture mislim da bih kombinovao da prvih nekoliko dana/smeštaja rezervišem unapred, a onda tokom putovanja bukiram resto, zbog fleksibilnosti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
6 hours ago, baneBP said:

Kako nalazite smestaj na putovanjima preko 7 dana?

Da li krenete na put pa trazite danas za sutra ili pre puta napravite rutu i rezervisete smestaje?

Moj plan je da se stalno pomeram da bi sto bolje iskoristio svih 10 dana koje imam na raspolaganju. 

Naravno booking.com je glavna alatka.

Kako sad stvari stoje bice verovatno Grcka jug ili Turska.

Samo da napomenem da Booking.com cesto ne radi u Turskoj pa je alternativa Hotels.com 

Za 10 dana bolje odvozaj Grcku, mislim da je za Tursku premalo jer ima mnogo toga da se vidi a i ozbiljna je zemlja u pitanju. Pisem ti za varijantu da vozis lokalne puteve i magistrale bez autoputeva. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, DraganNS je napisao:

Nisam nikada putovao motorom toliko dugo, do 5 dana najviše... Isto kao i @ZoraNS rezervišem sveštaj unapred ali na knap - dan, dva ranije. Za 7+ ture mislim da bih kombinovao da prvih nekoliko dana/smeštaja rezervišem unapred, a onda tokom putovanja bukiram resto, zbog fleksibilnosti. 

Obzirom da putujemo motorima nezahvalno je rezervisati puno ranije jer nam putovanja često zavise od vremenskih prilika (neprilika).

Ja rezervišem čim je izvesno kada krećem(o) i najvažnije stavke i filteri su mi zasebni ležajevi + siguran parking. Parking je na Booking-u vrlo loše definisan pa su česti netačni podaci. Zbog toga sam čak pisao Booking-u da vlasnici imaju mogućnost i obavezu da preciznije definišu parking mesta jer u praksi postoje samo varijante "besplatan" ili "se naplaćuje", a što se mesta tiče može da bude na privatnom posedu ili na javnoj površini. Iz većine navoda sa Booking-a jasno je samo da li se plaća ili ne, a o samom tipu (vlasništvu) parkinga možeš videti samo iz slika ili recenzija. Nama je u Sarandi prošle godine u opisu stajalo "Obezbeđen besplatan privatni parking" - ispostavilo se da je taj parking na ulici ispred njihove kuće što nam je bilo neprihvatljivo. Motore smo zbog toga smestili u zatvorenu garažu koja je bila nedaleko od nas, ali je cena bila 1.000 leka dnevno. Mlada gazdarice je na kraju bila fer i kada smo joj prilikom plaćanja ukazali da smo taj smeštaj uzeli zbog tog pogrešnog opisa pristala je na naš zahtev da ona snosi polovinu troškova garaže.

Ostale važne stavke kod rezervacije su "Bez plaćanja unapred", a vrlo mi je bitna stavka datum do kog se može otkazati i gledam da tu mogućnost imam do pretposlednjeg dana. To dosta zavisi i od pojedinih država, ali sam dosad uglavnom pronalazio odgovarajuće i često sam iskoristio tu pogodnost otkazivanja smeštaja u poslednji čas...:neznam:

 

Inače ne znam da li neko sa foruma izdaje smeštaje preko Booking-a da ima tu tačnu informaciju i iskustvo. Jedan vlasnik seoskog domaćinstva na jugu Srbije nas je ubeđivao da on nema nikakve mogućnosti da naplati troškove ako mu rezervacija propadne odnosno ako se gosti ne pojave kod njega na rezervisani datum. Nama prilikom rezervacije Booking uvek "preti" da će u slučaju nedolaska biti naplaćeno 50 ili 100% od rezervacije pa mi nije baš jasno kako to "ne može"?!? Možda je to samo za one varijante kada rezervacija vrši sa opcijom "Bez kreditne kartice"...:neznam:

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 hour ago, Mikulanac said:

Za 10 dana bolje odvozaj Grcku, mislim da je za Tursku premalo jer ima mnogo toga da se vidi a i ozbiljna je zemlja u pitanju. Pisem ti za varijantu da vozis lokalne puteve i magistrale bez autoputeva. 

Znam ja to ali jbga tu postoji jedan za mene veliki problem. Pre vise od godinu dana izgubio sam muda pa bi ovo trebalo da bude neka vrsta questa. Ne znam tacno kako se to desilo ali znam samo da sam poceo vise da se savijam, manje da rizikujem i sve redje da izlazim iz zone komfora. Svasta mi se izdesavalo u zadnjih par godina i svasta me jos ocekuje u narednom periodu. Ima malo i do godina koje me stizu i malo vise do toga da sam svaki dan okruzen bukvalno pizdurinama od ljudi pa valjda pocelo da prelazi to i od njih.

Za mene je ovo borba za moje snove, moje sveto trojstvo Sibir, Saharu i Nordkapp pa bas zato i mislim da ova potraga za mudima mora da pocne na drugom kontinentu.

Otprilike 3 dana do Ankare pa preseci Tursku dole do mora i uz obalu polako nazad. Videcu jos sta ce biti. Cekam Motolend za neku opremu pa od marta krecem u plan puta.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Turaka,
Ja bih voleo ako uspem ovu godinu da odem do Mardin-a.
Svakakve želje, planovi.
Videćemo........

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
To je samo za sladokusce. :staa2:
Da se dopunim samo,
Nismo išli na Theth iako je bilo u planu, pa zato ove godine bi da idem ponovo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako planiras do Ankare onda produzi do Kapadokije, to je nesto sto se mora pod obavezno obici.  Sa spustanjem na more i povratkom uz obalu to ti je nekih 4500 km.

Promenio član Mikulanac
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ne znam koliko ste gledali, ali ove godine baš lepo padaju praznici, sa 4 slobodna dana ili dana od godišnjeg odmora, dobija se "parče" od petka 22.04. do utorka 3.05., ukupno 12 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 18.2.2022. at 15:12, Mikulanac je napisao:

Ako planiras do Ankare onda produzi do Kapadokije, to je nesto sto se mora pod obavezno obici.  Sa spustanjem na more i povratkom uz obalu to ti je nekih 4500 km.

Milan Strnogman vozio tu rutu, ima na YT klip. Do Alanye dole, pa nazad, preko Bugarske i Rumunije...

 

 

Inace u Turskoj ne radi booking zbog "nelojalne konkurencije" pa je dobro da se instalira VPN. Onda moze i iz Turske. Ni ja nisam znao i bio sam u problemu. Pa sam malo googlao i nasao nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sto se tice Grcke interesuje me da li u okolini Olimpa ima nesto vredno posete i da li ulaziti u velike gradove poput Soluna i Atine?

Da li moze neko od kolega koji su bili da postavi neke oznake puteva koje ne bi trebalo propustiti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I mene iskreno zanima ima li u Grčkoj puteva koji su odlični za krivinarenja. Veliki deo Grčke nisam obišao, ali ono što sam video nije mi delovalo privlačno za dolazak i vožnju....

Mrzim auto-puteve, ali onaj prema Igumenici me je oduševio pre 5 godina i to je jedini auto-put kog bih ponovo rado vozio...:moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, baneBP je napisao:

Sto se tice Grcke interesuje me da li u okolini Olimpa ima nesto vredno posete i da li ulaziti u velike gradove poput Soluna i Atine?

Da li moze neko od kolega koji su bili da postavi neke oznake puteva koje ne bi trebalo propustiti?

Što se tiče okoline Soluna i samog grada, nema nekog specijalnog razloga da ulaziš..trka, frka, gužva i mekan asfalt sa zilion rupa izvan samog centra. Ako kreneš prema Halkidiki regiji tu ti je malo bolja situacija. Poslednjih godina Grci su ulagali u autoputeve pa su sad ''stari'' putevi malo oslobođeni saobraćaja. Tu se može lepo voziti pogotovo što su u glavnom ti putevi rađeni u priobalju pa ima dosta krivina. Recimo potez Solun-Sitonia-Atos ima ogroman broj seoskih puteva preko planina koji su sasvim dobri i potrebno je nekoliko dana da se sve obiđe. SItonija u krug jako dobri putevi dosta krivina i prva linija do mora. Put prema Atosu brutalan sa krivinama...

 

Što se tiče Olimpske regije...opasno dobri vidikovci kad se popne na Olimp i uđe u nacionalni park u glavni put je ok ali sve sporedno je offroad ali vredi obići. Dosta vidikovaca, dosta crkava, malih manastira, Zevsovo kupatilo i td...

Dole kad se krene jaako dobra ruta Ber(Veria) rekom(jezerom šta li je Bistrica) obodima- Sfikija-planina Dasos Rizomaton-Katerini. Od Kterinija opet može se napraviti par dobrih ruta oko Polifitou jezera. Tu je takođe dosta planina i puteva preko istih...

 

Sve u svemu može se u Olimpskoj regiji napraviti dosta dobrih ruta, pri tome na moru je sve, bukvalno manje od 70km od obale. Jedino se mora voditi računa o vremenu...ko ne voli povremenu kišu ne bi trebalo da se orjentiše na planinu Olimp pošto ona ima svoju mikroklimu pa se dešava često da u toj regiji pada kiša a 10km odatle sija sunce.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 10.2.2022. at 11:38, Alekre je napisao:

A kako vam zvuči varijanta da se plati avio karta do Kanarskih ostrva. Tamo se bukira smeštaj na dva - tri dana, rentira se motocikl, obrne ostrvo par puta i aj kući?

Питање је само одакле ћеш да узмеш превоз авионом и да се не поклапа са празницима, када су цене превоза скупље.

Ја сам возио у децембру 2017 више дана и сада сам гледао и контактирао тамо за рент мотора да одем на викенд у јануару, фебруару, али нисам отишао.

 

Правио сам неку рачуницу за то и са смештајем на два различита места и трајектом за посету на друга два острва пошто сам Тенерифе одвозио прошли пут, па бих провео само једно поподне тамо и увече узео трајект за Гран Канариа.

 

Тајминг зависи пре свега када имаш летове и колико ти остаје од ког дана при доласку/одласку с Тенерифа.

 

Што се тиче обиласка острва ко иде на Тенерифе, дан је од 6 ујутро до 6 увече и тако целе године. Температуре ујутро око 15 у току дана 25 зими. Јесен и пролеће, веће су температуре ујутро, али не иду преко 28 у току дана.

 

Када се иде ка вулкану на Тенерифама (зими) на преко 2000 метара, горе температура када пада мрак од 4 поподне може драстично да падне на рецимо 2 степена. Возио, осетио. :)

 

Када је ван сезоне, цене превоза су мање, а смештај генерално може да се нађе од 20 до 50 евра за ноћ, зависно шта ти треба и кад резервишеш.

 

Ево је доле моја рачуница за продужени викенд и 2,5 дана вожње, иако плаћам три дана изнајмљивање мотора. Од тога 1 дан Гомера, 1 дан Гран Канариа и пола дана, када стигнем, Тенерифе.

 

За оне који не брзају као ја, Тенерифе 2 дана и 1 дан Гомера су скроз ок. Наравно зависно од распореда летења када стижете или одлазите. 

 

Само Ла Гомера повратна трајектом је 140 евра и вреди отићи на један дан, а антигенски за одлазак на Тенерифе можда неће више бити потребан ускоро. Ла Гомера је једноставнија варијанта јер је једнодневна екскурзија  и мање острво. Узмеш трајект ујутро и вратиш се увече - прелазак је око 50 минута. За цео дан можеш да извозаш главне путеве и да се сликаш и на брзину једеш негде, клопа је јефтина.

 

image.png.68b610543a2eaf8e9ee75e86161b5a50.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Svi druze :)  . Ipak, zavisi sta volis. Imas i nov i star asfalt (negde grub negde uglacan). U principu glavni putevi su OK. Puno nepreglednih krivina i strme puteve. Ne bih jurio, ali je lepo. Na delu Volos-Zagora se odrzavaju ridsko-brzinske trke, pa znas otprilike sta da ocekujes.  Posebno treba paziti kad je kisa, zna da bude zaista klizavo. Ja sam bio u Zagori i Cagoradi i vozikao se do raznih plaza u tom delu. Nekoliko njih je bilo zaista lepih. Putevi do njih nisu losi, ali preporucujem turisticki mod :) . Ne prati lokalce, oni bi to zmureci  vozili.

Malo je muka stici do Volos-a, mada je dobar autoput.   

PS

Tada sam koristio krakovan Navigon i na njemu mi bila obelezena sva mesta, a pogotovo lepe plaze. Nazalost, nesmotreno sam uradio update na telefonu, pa prepoznao krakovanu aplikaciju i obrisao bez pitanja. 

 

Promenio član Petre
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Prvi put u zivotu uspem uklopiti sve kockice (motor, novac i slobodno vreme) za veliko putovanje i naravno izbije rat :grr:

Pored toga tu je i konstantna pretnja podivljalom inflacijom i rastom cena benzina. Do maja cu za ove novce izgleda jedva da stignem i do Leskovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ako gorivo poskupi puno, smanjice se broj turista koji putuju, smestaja ce biti vise za menje pare. Ako si resio da ides, 100e razlike te nece spreciti. Misli pozitivno i smisljaj rutu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 8 minuta, baneBP je napisao:

Što se tiče mojih planova nema sad nazad, idem sigurno. 10 dana sam na motoru pa gde god završim.

Možda nije loše da osmisliš par varijanti pa da odluka padne u poslednjem momentu kada situacija bude poznata. Obzirom na cene goriva razmisli o detaljnom obilasku Rumunije...oni imaju vlastiti proizvodnju i relativno nizak standard pa ne verujem da će kod njih cena goriva značajnije porasti...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sta mislite o pravljenju baze u Grckoj u nekom od letovalista pa odatle obilaziti celu Grcku?

Mogu preko ovih nasih turistickih agencija za 150 eura da uzmem apartman u maju na 10 dana sto mi drasticno umanjuje troskove smestaja (ja sam racunao 8 dana x 50 eura)

Recimo Parga ili Lefkada koji imaju dobar polozaj za obilazak Peloponeza kao i centralne Grcke i eventualno Krfa.

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja