Jump to content

Moto Zajednica

alternativa moto opremi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 9 sati, SurdaBg je napisao:

ipak su mi komplikovane da ih navlačim i svlačim svaki put tu po gradu za 10ak min vožnje.

Uzmi moto farmerke. Za gradsku vožnju pružaju dovoljno zaštite a umesto da ih skidaš izvadiš štitnike i ostaneš kao da si u običnim pantalonama. Za šorc nemam šta da dodam. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Postoje različite moto farmerke, sa različtim nivoima zaštite od udaraca, a i od klizanja.

Iz mog iskustva bitan je i protektor na kuku, jer ja kad god sam padao, sve na njega.

Moto farmerke mogu da se uklope sa civilnom odećom, jedino što su malo šire.

 

Za gore, ja sam skoro otkrio revit džemper koji izgleda sasvim ok, a šiven je sa cordurom, ima AA rejting za klizanje (mislim da je to tipa 2 sekunde na 70kmh) i one njihove izuzetno mekane i fleksibilne protektore.

Gledao sam prošle nedelje je bio na akciji u SLO za nekih 200€, šta je džaba.

 

Uz to se upare moto patike kojih isto ima da se bira prema ukusu i eto alternativnog outfita da ne izgledate kao da ste pošli na dakar, da ne morate da se presvlačite a da ste opet maksimalno zaštićeni za po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Da, definitivno mislim da će farmerke biti prvo sledeće što ću uzeti. Zlu ne trebalo, al opet da osećam neku sigurnost.

A opet možeš da se ukombinuješ sa običnom garderobom.

 

Za neki put i plansku vožnju motorom, tu se naravno oblači sva oprema, al ipak ove gradske relacije i kratke vožnje su specifične.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 39 minuta, sasa ns 1 je napisao:

kupio sam ovako neku potpuno novu soft shel jaknu i sekend hendu za 1000 dinara .Ako me ovakvog ne vide onda stvarno neznam

Lazaro M - Dečija lovačka jakna - Kontaktirajte nas +381 69 250 58 22

Ovo će i NATO da vidi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Pominju se moro farke pa da bacim svoje iskustvo u pisanoj formu.

 

Nosim ove...

 

PJ6-plave-1-500x629.jpg

Kupljene u Barelu na akciji, krajem prošle sezone.

 

Sewenty degrees

11990din

 

Žuti level 2 peotektori u kolenima i na kukovima, ojačan dzins, dupli štepovi, kevlar na bulji i butinama, trake na nogavicama da se podvuku ispod pete. Neka cifra kao što je kolega pomenuo 2,3 sekunde klizanja na 70kmh (prodavac rekao).

Odlične i za preporuku.

 

Nažalost kod mene i testirane kad me udario auto, spasile me. Ni do prodavnice motorom bez njih.

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 1 minut, the_doctor je napisao:

11990din

Ja sam slične tima, sa veoma sličnom zaštitom u Perić moto (Batočina kod Kragujevca), platio nekih 24 i kusur hiljada. Zapelo prošle godine, trebale neke pantalonice da može da se odveze motor do mora a i da se prošeta u njima, pa za cenu nisam pitao, a kupio sam ih 2 sata pred polazak. :D

 

Meni odgovaraju, ali smatram da je cena preterana, nose se kao najobičnije pantalone, i osim protektora, ne pružaju neki specijalan osećaj zaštite. Drugar uzeo stare (nove) farmerke, odneo kod šnajderke, prepravila ih i ubacila džepove za padove, stavio padove i iskreno ne vidim neku specijalnu razliku između njegovih i mojih. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 694 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Paljevina

Opet, nažalost, sam imao i pad u običnim farmerkama, pocepale su se na dva mesta. Plus popucale nogavice. (C&A, one deblje)

 

Sa ovima sa slike gore, sam kolenom udario krilo Golfa 2, koje je prešlo preko moje podkolenice izmedju ostalog, i ostale su čitave, a noga "samo" modra.

 

Ne bih ove moje stavljao u isti koš sa običnima.

 

 

Edit:

Iskopao slike kad sam ih kupio

 

20220323-205841.jpg

 

20220323-184331.jpg

 

20220323-184151.jpg

 

 

Zanemarite pozeraj, ovde se lepo vide kako leže.

 

20221023-133613.jpg

 

Promenio član the_doctor
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Poenta moto farmerki upravo i jeste u tome da izgledaju što je moguće više civilno, a razlika najviše može da se oseti u situaciji koju niko ne želi.

Evo par primera:

Prve moto farmerke imaju protektore na kolenima i kukovima. Pored toga, žuti materijal koji se nazire je aramid (neko koristi i kevlar kao specifičan tip aramida). Upravo on služi da umanji efekat asfalta na kožu na najizloženijim mestima.

AL9nZEVDYVNsiKD7jnziV0OALOO6j0caIP2nSzuz02_gkB2jjyzbytckVCJTOcD9NHg1vTjMhFdLIgmKXY3KVfoGEm7rkL2qrDLKE2hjUyYsd3TBI-i0Lt0GobDKsck_B4uaZv67-UhiQloltepZXUk4Vi__AQ=w720-h960-no?authuser=0

AL9nZEUTE6tO9o3jzhluMNQLDsQqAcfPJKLytxOy1ll-OEIaa2Vr4jTsb6KV3zQmck7YbBArqgSEVZhfKs8kCmlXZxE-UrCxNZHmcOct3Yd5NweltWcLZCeYqsOokWDPowgSVp-7skPefB-MTVeZOaQ6PHZM6g=w720-h960-no?authuser=0

 

Druge, takođe moto, farmerke nemaju takvu zaštitu. Imaju protektore na kolenima i kukovima, ali pored osetno čvršćeg materijala u odnosu na standardne farmerke nemaju nikakvu dodatnu zaštitu

AL9nZEXQTLVzKKEQWe2qbHLIAL65XpEIUA8byrg9bH5QXlMfv9VQmFs7Rn-AdJhI8YVukFx7EPTwlzjqO_wQoX1IDg54rg8CXfV7xZ9zY4hllb4xwx8fulRm5zPJLAvcSJWLXW8Kd2LiGe2i69m6YUCN8qTGkg=w720-h960-no?authuser=0

 

Ali i pored nedostatka dodatne zaštite, još jednom ponavljam, materijal je osetno čvršći od običnih farmerki, a štepovi su vidno jači

AL9nZEVgrEDzTDqHfVKavAeqc9pMb5LA61xXooyE5lxjnzTT_DBNcPKe2qbL2aAXsnu9TOI5ZOzGxuow1Ntdg5PfrjtuUmZKCmzOwjUNHM2WkkKLJQDT9l4y5SHqknVLYYMkLEtID3yXY_FgTKagzM0oZQkSaA=w720-h960-no?authuser=0

 

U poređenju sa običnim (kvalitetnim) farmerkama

AL9nZEV0kPmoIdzGjEEZQ-aSDezjxhsvVCgRZqVZgDtjMrqMaZfzbwPMg8zT515M0YWbSttjLFuODP4yRw9H0yZe14MJAYQYDMVu6SHR8Sxp2dttn7RnsOyOrHn1RR5Z3-4rErkYQWaxsJEDgJRTb2MyaEuCZA=w720-h960-no?authuser=0

 

U suštini su pravljene da budu kompromis između ozbiljne i civilne opreme.

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Možda fali brojka sa druge strane, da bude jasna razlika.

 

 

tako da 2 sekunde na 70 na sat - odlično.

 

neko je čak možda i ovde spomenuo da oderotine mogu da budu i gore za oporavak od preloma.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer
@Paljevina
Opet, nažalost, sam imao i pad u običnim farmerkama, pocepale su se na dva mesta. Plus popucale nogavice. (C&A, one deblje)
 
Sa ovima sa slike gore, sam kolenom udario krilo Golfa 2, koje je prešlo preko moje podkolenice izmedju ostalog, i ostale su čitave, a noga "samo" modra.
 
Ne bih ove moje stavljao u isti koš sa običnima.
 
 
Edit:
Iskopao slike kad sam ih kupio
 
20220323-205841.jpg
 
20220323-184331.jpg
 
20220323-184151.jpg
 
 
Zanemarite pozeraj, ovde se lepo vide kako leže.
 
20221023-133613.jpg
 

Imam iste takve farmerke, za sada sam skroz zadovoljan, na srecu nisam testirao zastitu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 13 minuta, Skittles je napisao:

 

 

 

 

Nadam se da pad pri nekim gradskim brzinama ne izgleda baš ovako :staa2:

Al svakako dobra reklama i podsetnik koliko zaista znači oprema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 17 minuta, Skittles je napisao:

neko je čak možda i ovde spomenuo da oderotine mogu da budu i gore za oporavak od preloma

 

Boli ko djavo, pece da vristis na sav glas pa jos ako bakterija napadne obro si bostan.

Mlaka voda kao da je vrela, svrbi a ne smes da češeš,  hoce fleku/oziljak da ostavi pa mora da se macka preparatima, zakacis u toku noci krastu.... ma idi, da poludis.

Ne znam, sve zavisi kako se uzme... lakse je kad koska kvrcne i ostane samo na tome.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da dodam još nešto na Satelisov post:

 

U kožu se nabiju kamenčići, staklo i ko zna šta još. To treba neko da vadi... A taj neko, spava mu se, boli ga dupe. Jer, ko te terao da voziš motor? 

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Huh, koja je povreda "bolja", to niko ne zna šta sve može da se izkomplikuje. I to da li i koliko neki materijal trpi klizanja - to je čista teorija.

Ja sam se u mladosti ogrebao po nadlanici prilikom čišćenja nekog šuta, nisam ni primetio. Milion puta sam se ranije ogrebao, pa mi ništa nije falilo.

U toku noći mi ruka se nadula kao balon, dobio temperaturu preko 50, nisu mogli toplomeri ni da izmere koliko, zapatio neko trovanje... Završio sam na VMA, mesec i po dana, jedva pretekao. D*upe mi bilo kao jastuče za igle od silnih injekcija, pa mi se onda shebala želudačna flora od antibiotika... Onda me lečili još mesec dana od posledica...

Najbolja zaštita je da se uopšte ne padne, da se vozi oprezno, i da se ima sreće :)

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

to je čista teorija

Imaju oni testiranje u fabrici, ali ne mogu sve faktore da uzmu u obzir, recimo težinu vozača, reljef tla, temperaturu po kojoj se kliza itd itd. Te vrednosti koje oni izbacuju su vrednosti tokom "najboljeg" slučaja, koliko sam ja upoznat. 

 

Pre 2 sati, boza_kg je napisao:

U toku noći mi ruka se nadula kao balon

Setio sam se kad pišeš o ovome, jedne situacije kad sam se tradicionalno izgoreo na auspuh svog motora. Što kažeš, milion puta mi se desilo isto, samo što ovog puta nisam posle 5 dana mogao da stanem na nogu od infekcije pa sam bio pod teškim antibioticima dok se to nije rešilo.

 

Drugar je skorije pao (čitaj: poljubio ga kamion u krivini), otvoreni prelom ruke i noge, ruka operisana i zarasla, noga zarasla ali nije operisana, a treba biti, ali ne smeju da mu rade jer je tokom boravka u bolnici dobio čuvenu "bolničku bakteriju"... čak i nešto glupo, može da ispadne veoma opasno, komplikacijama nikad kraja...

 

Ostanite sigurni drugari, pazite se, osmoro očiju na put i kad god može, samo što više kože na sebi. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, Paljevina je napisao:

Imaju oni testiranje u fabrici, ali ne mogu sve faktore da uzmu u obzir

To je uvek neka statistika i igra brojeva. Recimo, air bag u kolima smanjuje povrede za taj i taj procenat, ali moj kolega je zbog njega izgubio oko. Na Gazeli, čuknuo auto ispred, pri maloj brzini, aktivarao mu se vazdušni jastuk i skrcao neke prastikaner naočare za sunce i nabio mu oštar deo u oko :( To što je airbag nekom možda spasio život u nekoj prilici, njemu ne znači mnogo.

A ne kažu za džabe, rodi me majko srećnog, pa me na otpad baci...

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1091 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Nije ni toliko poenta tih testova da ti garantuju ne znam šta - nego da pokažu koje su bolje od kojih, u istim uslovima.

Ali sve su bolje od običnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam pijan pao posle dva koraka, zveknuo glavu i pocepao obične farmerke. Pa zamislite šta se desi kad klizate s motora...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To se ne važi. Ja sam jednom pijan hteo da se skljokam u krevet, al sam ga omašio. Razbio sam se o patos, ko da sam pao iz aviona:)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja sam imao opekotine drugog stepena od klizanja po asfaltu x2. Od opreme japanke, šorc za kupanje i naočare za sunce. Bez majice.

7 kopči na boku, rupa u stopalu da prst prođe, zglob koska kao na rendi, kože nigde, otkinuo bradavicu ,8 meseci bez prospavane noći zbog bolova u vratu, mesec ipo bez mogućnosti da se umijem i sam operem zube od krasti na rukama, niti da jedem kao čovek, bez mogućnosti da se okupam... Dva pada gde mi je više kože ostalo na asfaltu nego na telu a nijedan prelom. 

Oba pada su bila u Grčkoj gde sam radio tokom leta kao nenormalni klinac. Bilo ih je par i u BG ali ne tako drastičnih, mada sa ozbiljnim oderotinama (motor + roleri(spust niz Avalu bez kočnice))

Ne mogu da pričam o prelomima, ali klizanje po asfaltu bez opreme je užas, najblaže rečeno.

I? Opet vozim skuter iz potrebe i praktičnosti, a i iz velike ljubavi, od opreme nosom kacigu, rukavice i pojas. Ne znam ni sam...

 

Edit: Drljanje zavojem skupljenim u ruci i natopljenim alkoholom po oderotinama da se dobro očisti od stranih tela od strane dr u hitnoj - nenadjebivo!

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja