Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za novajliju u svet motocikala

Recommended Posts

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Drugar, očigledno si ispao glup jer si mislio da se Gs pravi u Kini, ja sam te sam ispravio i rekao da tvoj post nema smisla zato što motor koji si okačio jeste GS i proizvodi se u Berlinu.
Bolje lepo priznaj, pogrešio sam, glupa paralela i idemo dalje

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Baba za dedu...mani se glupiranja. Idemo dalje!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1880 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ajde da utrčim ko mlad majmun.Zar se misli da nemci sve proizvode u Nemačkoj?Nisu oni toliko imuni ,da bi bacali pare tek tako.Ako može jeftinije,zašto da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2015 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, gebee&co je napisao:

Ajde da utrčim ko mlad majmun.Zar se misli da nemci sve proizvode u Nemačkoj?Nisu oni toliko imuni ,da bi bacali pare tek tako.Ako može jeftinije,zašto da ne.

Zato što je lakše uvrediti se ako se takav greh makar pomisli a ne daj Bože kaže. Lepo sam postavio link do informacija koje direktno BMW daje. Ali lakše je duvati se i pljuvati sa paušalnim čitanjem...jer to je svetinja u to se ne dira! Opet ponavljam BMW a ne jedan model tog proizvođača...

 

 

Assembly plant in Rayong, Thailand.

In November 2013, production of the BMW F 800 R for the Thai market started at the Rayong assembly plant. Today, seven different models for Asian markets are manufactured at the site. These include the BMW R 1250 GS and R 1250 GS Adventure, as well as the super sports bike, the BMW S 1000 RR. Besides BMW motorcycles, the Rayong plant also produces passenger cars of the BMW 3 Series, 5 Series and 7 Series as well as BMW X1 and X3 models. 

 

From production site to lead plant.

BMW motorcycles have been produced in Berlin since 1969. We are proud of our plant’s long tradition. But tradition and progress are not mutually exclusive. Thanks to the steadily increasing global demand for BMW motorcycles, the BMW Group Plant Berlin has developed from a mere production site to the lead plant that supervises our BMW assembly plants in Brazil and Thailand and manages global production. To supply local markets, the Berlin plant produces assembly kits, called CKDs (Completely Knocked Down), with individual motorcycle components that are assembled at the international sites.

Furthermore, contract manufacturing partners in India (TVS) and China (Loncin) have been producing for BMW Motorrad since 2017. BMW’s premium quality is ensured at these locations by close cooperation with the Berlin lead plant, enabling us to continuously expand our model range and implement new products that meet customers’ demand.

 

 

Contract manufacturing Loncin, China.

Since September 2007, the Chinese manufacturer Loncin has been producing various engine components, motorcycle parts and complete engines for BMW Motorrad. One of China's largest motorcycle and scooter manufacturers, the company currently employs over 5,000 people. Loncin also has its own research and development center. At present,  Loncin makes engines for the BMW F 750 GS and F 850 GS. In addition, the midsize scooters BMW C 400 X and C 400 GT roll off the production lines here.

 

izvor: www.bmwgroup-werke.com

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Pozdrav ljudi( @gavrela @mick @cr4zyzola) Izvinite na grubosti. Zahvaljujem se svima sto ste pokusali da mi olaksate prve kilometre samostalno na motoru, ali ja sam ovaj post postavio da bih se informisao od starijih (iskusnijih) vozaca. Nisam ga postavio da se svadjate.... Izvinite ali ovo je od vas veoma detinjasto ispalo, svadjate se oko gluposti, jednostavno zajebite tu osobu koja vas nervira ili sta god i batalite se..... Jer kao sto i svi znamo, ovo nece lepo da se zavrsi napusavanjem ili psovanjem jedni drugih. Odrasli ste, vise bih to ocekivao od nekog ko je moje godiste ili slicno. Ovaj post sam zeleo da sluzi cisto informativno bez svadjanja i vredjana. Hvala vam jos jednom na pomoci ali niti bilokakav BMW ( da me izvines mit) niti bilo kakva glupost me trenutno ne zanima. Vise bih voleo jos nesto da naucim sto se tice saobracaja i situacija u saobracaju, na sta da obratim paznju i tako to.

Hvala vam jos jednom sve naj vam zelim i nemojte vise da se svadjate molim vas:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Teach Hvala ti drugar, uzecu to u obzir, ali da verovatno ce da me uhvati nekada kisa na putu, ali sam mislio da nikada necu da krenem sa voznjom ako pada kisa, jer znam od prilike koliko je to opasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6859 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema ozbiljne vožnje a da te ne uhvati potop, magla i šta sve ne. To je priroda a tvoje je da budeš opremljen za visinu zadatka.

 

Saobraćaj nećeš nikad da naučiš jer je svaki put nova epizoda. Za svojih 10 godina kako vozim, gađala me ratkapna, udario sam kera, naišao sam na dete od 2 godine kako trči kroz raskrnicu i još dosta bizarnih stvari...

 

Šta možeš i treba da radiš jeste da se edukuješ neprestano. Da razumeš okolinu, da razumeš kada te vide, kada te ne vide, da znaš tehnike upravljanja i da uvek znaš da si nikakav faktor na putu. Vežbaš, voziš i svaki put kad okreneš ključ pomisliš na Boga da te čuva. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@AlekrePozz, hvala ti brate za iskren odgovor, tako, na zalost, ne srecni slucaji mi najvise ostaju u glavi, ali, od svih ovde, iskren da budem, ti si mi jedan medju onih koji su uticali na moj nacin razmisljanja u toku voznje. Nisam ni pomislio da sam, kao sto si i ti rekao (nikakav faktor na putu) i u pravu si, nikada nisam ni razmisljao o tome haha. Sve u svemu hvala i tebi sto si podelio svoje iskustvo sa nama, nadam se da ce, ovo sto si rekao biti korisno jos nekom, osim meni. Sve najj Pozz:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 254 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
On 1.11.2021. at 18:59, DRCvetko je napisao:

E sada.... Posto cu uskoro (zdravlje od boga ako polozim, nadam se) da krenem da se vozikam malo sa drugarima

Pored svih odličnih savjeta koje si već dobio, ja bih samo dodao da se kloniš grupnih vožnji makar prvu sezonu, ajde ok do 3 motora u grupi (ti i dva frenda) ali sve ostalo je po meni čačkanje mečke. Pozdrav.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@overtoneHvala ti kolega, eto ja sam to bas i mislio, jer sam citao/gledao negde da grupna voznja nije za pocetnike.....Ali kako je ispalo dogovorio se moj cale sa jednim njgovim drugom da uradimo nas trojica jednu turu do nisa i nazad (60km ukupno) tako da sam ja uveren da je to do 3 motora (ja i jos 2)okej, sve preko je previse......Hvala ti svakako, sve najj, pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Evo još jedan novajlija da prenese utiske sa prve grupne vožnje (ukupno nas troje)... :)

 

 

Bio je dogovor da ja idem prva jer sam početnik, da diktiram tempo. Po nekom nepisanom pravilu, novajlija će uvek težiti da stigne grupu, pa će sebe nesvesno dovesti u opasnost vozeći brže nego što je uopšte sposoban da vozi i reaguje.

 

Taj dogovor je trajao najviše 10km, onda su me pretekli i jedan je otišao čak da ga nismo više videli. Ja sam vozila svoju vožnju, znam destinaciju - i da ne znam snašla bi se, vozim taman tako da mi je prijatno i da znam da mogu da odreagujem. :takoje:

 

Još par reči nevezano za grupne vožnje...

 

Nikad nemoj da juriš putem koji ne poznaješ, čak i da znaš, postoji milion opasnosti. Ja lično se najviše plašim traktora kad izađem van grada i automobila koji se uključuju na put i koji nas u 90% slučajeva ne vide. Ne opravdavam ih, nisu ni vozači automobila uvek krivi, kako da uočiš tu sitnu siluetu koja prolazi naseljenim mestom mnogo većom brzinom nego dozvoljenom. Sednem i ja iza volana pa uvek pogledam dva puta.

 

Desilo mi se letos da stojim prva na semaforu u autu, radi mi levi migavac. Iza mene gledam u levom retrovizoru na razdelnoj isprekidanoj liniji skuter neki od 50cc i Peda Tek. Pali se žuto, ubacujem auto u brzinu, pali se zeleno, krećem lagano i pre nego da krenem da motam volan, bacam opet pogled na onu dvojicu, ne vidim ih u retrovizoru, bacam pogled preko levog ramena, gospoda mene pretiče sa leve strane - seku mi putanju. Ja kočim, sviram im, ispresekli su se (bili mi tad na leva vrata). Ne znam samo kako nisu videli onaj moj migavac koji im je ispred nosa bio... Sve je prošlo bez incidenta, otišli su k'o izgubljeni slučajevi, nadam se samo da su tog dana naučili lekciju. :tras1:

Kad sam na motoru i vidim da auto kreće da me seče, sviram (uvek stanu), kad sam mu u mrtvom uglu očekujem da neće da me vidi i da će da me izgura iz trake, ja i tad sviram. Idem ja skoro ovim našim bulevarom kroz centar, stariji čovek kako hoda trotoarom tako je odmah skrenuo na pešački, nije ni zastao ni pogledao da li ima nekoga, ne pita se da li ja mogu da se zaustavim, vozila sam 30-40km/h i bila nekih 6-7m od prelaza, nabodem kočnice i stanem, a ono još hladno vreme, pa pazi kako stiskaš kočnice da ne proklizaju gume (stare k'o vatra, plastične), motor nema ABS. Zaustavljam se ja i čovek mi tapše, još mi kaže "bravo"... :besan:

 

I još jedno i neću više, da ne ispadne da promovišem, postoji jedan YouTube kanal "Moto Stars" svake nedelje izbacuje 1-2 klipa kompilacije udesa i bliskih susreta na motoru, meni služi kao podsetnik kad vozim, kući mi je porodica koja me čeka da se vratimo i motor i ja u jednom delu. :popovanje:

 

Mogu ja ovde do sutra da pišem, iskustvo će da te nauči da predvidiš situaciju. Samo lagano, pametno i slušaj ćaleta. 

Promenio član Alexandra995
pravopisna greška
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Potsetila me Aleksandra. Vozi svoj ritam. U onih par voznji sa ljudima koje ne poznajem, uvek sam zadnji, ne volim guzvu, svasta se desi. Inace, od druga sam uvek trazio da vozi ispred mene (izvanredan vozac), pa bi me on pratio u retrovizoru i prilagodio njegov tempo. Meni bi to dalo priliku da ucim, gde koci, gde ubrzava, koju "liniju" hvata...

Inace, u vezi mrtvog ugla, strasno je koliko ljudi ne vode racuna o tome. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Baš to, mene su na prvom polaganju za B oborili jer se nisam okretala preko ramena, kažu da retrovizor nije dovoljan (nije mi ni rekao instruktor na obuci). Jednom se nisam okrenula pri izlasku iz kružnog toka, polukružno, promena trake i ćao...

Primer, uveravanje da možeš bezbedno da se isključiš iz kružnog toka, prvo retrovizor pa pogled preko desnog ramena, retrovizor ti čist, ne okreneš se, a motor (ili bajs) se sakrio, dovoljno je da se motorista zagleda u neku cicu pored puta, ne vidi migavac na autu (ako ga daju uopšte) i eto havarije. 

Položila sam iz druge, sad ne smem traku da promenim ako se ne okrenem preko ramena. :lol2:

 

Još jedna situacija prošle godine, izlazim u rikverc sa parking mesta, čekam da prođe kolona da se ubacim, razvrćem se levo desno da nema nekog, ukazala mi se prilika, krećem polako i odmah kočim, kad ono dečko sa nekom krosericom prolete između mene i te kolone koja je polazila polako (bila su mi uključena sva 4 migavca + rikverc svetlo)... :lud: 

Da se razumemo, preticao je kolonu sa desne strane, levo mu je kolona, desno parkirana kola, ne moram ja da izletim, moglo je neko dete da istrči, da ga ubije ni krivo ni dužno.

 

Ja sam pre nekih 7-8 god zadnji put pala sa skutera kad su mi žena sa detetom izleteli na pešački, videla bi ih da saksije sa jelkicama nisu bile postavljene duž celog tog trotoara... A ono asfalt star pa se uglačan onako usijao, leto, milina... <_<

Onda panično pritisnem prednju (zadnja mi tad duže vreme bila baš slaba), svega što se sećam je da mi je prednji točak kliznuo kao da sam nagazila led, sledeća scena, skupljam luk, paprike i ostalo po raskrsnici jer sam se upravo vraćala sa pijace, pa ono 'ajde krug kroz grad. 

Ljudi mi prilaze pitaju me da li sam dobro, ja nervozna što je polomljen nosač i otpao retrovizor, ne gledam sebe, nije mi ništa.

 

Što brže voziš to moraš dalje da gledaš i da brže predviđaš situacije i shodno tome reaguješ. To mi je majka jednom rekla, inače je na drumu već 30 godina.

 

Stalno skeniraj put, beži od peska/kamenčića i svih tečnosti koje vidiš, može da bude ulje, antifriz, itd, čula sam i da su bele linije/strelice klizave, nisam isprobavala. :Joska:

 

Opet sam se raspisala... :lol:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Alexandra995Caos koleginice, pricali smo vise puta o ovoj temi....Ali hvala ti jos jednom za lekciju koja ce da mi treba u zivotu..... Pre svega, zaboraio sam da napomenem da su moj cale i caletov drugar, na motorima (caletov drugar 50.god/moj cale 30god) i da se ne brinem i da sam prvi i da sam zadnji, znam da ce da idu pored mene i da ne vole da potezu gas non stop (kao mi klicni;)) te da ce uvek biti tu....pored mene.... A za YT kanal, vec pratim (MotoMadness) i zaista sam dosta ucio o tome.... I bas imam jednu situaciju koja mi se juce desila kao tebi @Alexandra995..... Dogovorim se ja sa instruktorom da juce odvozamo jos 2 casa (da smanjim sto vise mogu casove) i sad....sve je bilo okej, dogovorimo se on i ja da ja idem ispred njega a on mi prica sta da pazim i gde..... I sad, idemo mi glavnom ulicom, i ja gledam, na pesackom nema nikog ali neka baba ide uz put (ne na trotoaru kao i svi normalni pesaci vec na kolovozu) i ja se sad razmisljam ,hoce li da prelazi na pesacki ili ne.....Idemo mi i ja vec na 3-4 metra do pesackog, ona se ogrece, niti gleda ima li nekog, niti ista, i ja sta cu, ne stanem joj, jer sam vec isao 20-25 km/h i nisam ni imao vremena da zakocim.....Jos onaj skutercic u auto skoli, kocnice ni nema kasvetne:takoje:....

Sve u svemu, malo mi je instruktor posle toga pruzio lekciju o tome kako za malo da izadje iz kola i da me izbije;) (naravno, sali se) jer nisam stao na pesacki i da ce da me obore na ispitu ako to ne uradim...... Sve u svemu, hvala vam na odgovorima i sto ste podelili iskustva i situacije sa nama, nadam se da ovo sluzi jos nekom, ne samo meni.....

Sve naj, pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 9 minuta, DRCvetko je napisao:

Idemo mi i ja vec na 3-4 metra do pesackog, ona se ogrece, niti gleda ima li nekog, niti ista, i ja sta cu, ne stanem joj, jer sam vec isao 20-25 km/h i nisam ni imao vremena da zakocim.....Jos onaj skutercic u auto skoli, kocnice ni nema kasvetne:takoje:...

Podseti me na moj prvi čas u gradskoj vožnji. Skrećemo desno, instruktor ode na skuteru ispred mene, ja gledam njega, isključi mi se uslovna strelica ispred nosa (već sam došla do prednje zaustavne), ja se uplašim, nisam smela da kočim i praktično prođem na crveno... I onda stane on posle, pita na šta sam prošla, ja mu objasnim da uz tu ivicu koju moramo da idemo je bio pesak i prašina i da nisam smela naglo da kočim, i tako, dobila sam malo ribanje i nastavili smo... Inače ceo tok obuke je izgledao tako da pratim skuter i njegove migavce, bez komunikacije, više sam gledala gde ide nego da se fokusiram na ruke i noge, sve je zauzeto u odnosu na skuter gde ima komande samo na rukama... :stabre2:

Da znaš za polaganje da nisi dužan da puštaš bicikle da ti prelaze pešački (pisali mi poene za to), može samo pešak koji gura bicikl. Babu puštaš ako se normalno približava pešačkom ili ako već stupi na kolovoz van pešačkog, ne ide da je gazimo... :lol:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2373 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 4 sati, Alexandra995 je napisao:

Evo još jedan novajlija da prenese utiske sa prve grupne vožnje (ukupno nas troje)... :)

 

Bio je dogovor da ja idem prva jer sam početnik, da diktiram tempo.

 

Ne znam šta kažu kursevi bezbedne vožnje, ali po meni pustiti početnika da vodi grupu je čista glupost i ludost. Prvo grupu moraju da cine vozači sličnih afiniteta. Na čelo grupe i na kraj idu iskusni vozači , a početnici u sredinu. Iskusni vozač zna kako može da vozi ostatak grupe i ravna se prema najmlađem (najsporijem) motoristi. Šta se dešava kad pustimo početnike na čelo? Kažemo mu u najboljoj nameri, vozi prema svojim sposobnostima, a mi pratimo. Početnik u 99% slučajeva ima pritisak da je spor i vozi iznad svojih mogućnosti jer "ne želi da se bruka". U tom srljanju dovodi sebe u opasnost da se upropasti na početku svoje karijere. Isto i kad je nazad. "Vozi ti polako, stićes nas." 

Ali on ne želi da zaostane. Za deset kilometara krivina nakupi se dva kilometra zaostatka. Onda on gazi da stigne i eto belaja. Dok predzadnji ne primeti da nema fara u ogledalu stigosmo do granice... 

U grupi uvek pratiš motor ispred sebe i dva iza tebe. Ispred pratiš da se ne zabijes u njega, a iza vodiš računa da neko nije zaostao. Dva motocikla svako moze da prebroji u retrovizoru bez da se dovede u opasnost. Uvek gledas da si u cik-cak iza tvog prethodnika. Ako i dodje do kocenja imas motor fore da se ne zabijes u nekog ispred. 

Kad je nepregledna krivina ili prevoj beži više desno. Nikad ne znaš ko ide u susret. Ako je prošao ovaj ispred, ne mora da znači da je prohodno i za tebe. 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 4 minuta, stari roker je napisao:

Ne znam šta kažu kursevi bezbedne vožnje, ali po meni pustiti početnika da vodi grupu je čista glupost i ludost. Prvo grupu moraju da cine vozači sličnih afiniteta. Na čelo grupe i na kraj idu iskusni vozači , a početnici u sredinu. Iskusni vozač zna kako može da vozi ostatak grupe i ravna se prema najmlađem (najsporijem) motoristi. Šta se dešava kad pustimo početnike na čelo? Kažemo mu u najboljoj nameri, vozi prema svojim sposobnostima, a mi pratimo. Početnik u 99% slučajeva ima pritisak da je spor i vozi iznad svojih mogućnosti jer "ne želi da se bruka". U tom srljanju dovodi sebe u opasnost da se upropasti na početku svoje karijere. Isto i kad je nazad. "Vozi ti polako, stićes nas." 

Ali on ne želi da zaostane. Za deset kilometara krivina nakupi se dva kilometra zaostatka. Onda on gazi da stigne i eto belaja. Dok predzadnji ne primeti da nema fara u ogledalu stigosmo do granice... 

U grupi uvek pratiš motor ispred sebe i dva iza tebe. Ispred pratiš da se ne zabijes u njega, a iza vodiš računa da neko nije zaostao. Dva motocikla svako moze da prebroji u retrovizoru bez da se dovede u opasnost. Uvek gledas da si u cik-cak iza tvog prethodnika. Ako i dodje do kocenja imas motor fore da se ne zabijes u nekog ispred. 

Kad je nepregledna krivina ili prevoj beži više desno. Nikad ne znaš ko ide u susret. Ako je prošao ovaj ispred, ne mora da znači da je prohodno i za tebe. 

 

Slažem se u svemu - meni su tako rekli da idemo (smatram iskusniji), a bila mi je da kažem prva grupna vožnja, uvek se vozim sama.

Jurili su se njih dvojica kad smo krenuli i izlazili iz grada dok jednom nije izletela lopta pa je jedva izbego, ja sve to gledam nekih 20ak metara iza, pitam se gde jure, prišla do lopte i šutnem je nazad deci... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 3 sati, Alexandra995 je napisao:

čula sam i da su bele linije/strelice klizave, nisam isprobavala.

Probao moj kolega, klizavo...levo rame na 4 mesta... Probao i ja, isto klizavo...samo koleno oteklo...

Tako da, ne isprobavaj(te)...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 40 minuta, DRCvetko je napisao:

@Alexandra995Hvala ti na savetu ali se nadam da nece niko da mi izlazi na pesacki kad poplazem ;)

Kamo te lepe sreće da tako bude.. :aha:

Mene su provukli prvo pored pijace gde imaš babe-kamikaze, onda jedna od glavnih raskrsnica u gradu gde baš tad nisu radili semafori, kad ih ugase onda se ne zna ko pije a ko plaća, onda na bulevar gde imaš pešački na 100m, gratis pešaci oće-neće, ipak neće, možda hoće, čekaj, eno je auto škola hajde da telefoniramo pored pešačkog, ali ipak nećemo da pređemo, onda drugi bulevar koji je još uvek u izgradnji, i tako... :lol3: Nisu ljudi krivi, računar bira putanju. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
1 hour ago, DRCvetko said:

@Alexandra995Hvala ti na savetu ali se nadam da nece niko da mi izlazi na pesacki kad poplazem ;)

Koliko god cudno zvucalo ja sam imao srece pa je padala bas jaka kisa. Skoro pa ni jednog pjesaka. Jos se clan komisije sazalio pa mi dao najkracu rutu + je skratio.:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 52 minuta, boky327 je napisao:

Koliko god cudno zvucalo ja sam imao srece pa je padala bas jaka kisa. Skoro pa ni jednog pjesaka. Jos se clan komisije sazalio pa mi dao najkracu rutu + je skratio.:)

Meni su odložili jednom polaganje zbog kiše, a baš sam se nadala da bude jer tad skraćuju vožnju i sve ide lakše. :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja