Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1973 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Da pohvalim Barel u BG-u.Pozovem telefonom da pitam za vizir i unutrašnjost kacige.u pitanju je MT Atom,javi se cura,objasnim šta mi treba,kaže da proveri da li ima na stanju pa javlja.Posle par minuta zove,imamo na stanju,zamolim da mi ostavi pa će sin doći po stvari,kaže čeka vas do Petka,a zvao sam u Ponodeljak.Ja zadovoljan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Sa Barelom sam uvek imao lepa iskustva, u više navrata poslednjih nekoliko godina. Gotovo sve od opreme sam tamo kupio....ali svi imamo dane i one dane.
 
Elem, pre jedno mesec dana upadnemo nas dvojica, tražimo kožne jakne i kožne rukavice, prodavac nas je izgleda "ošacovao" kao neozbiljne, posvetio 3/4min pažnje, pokazao meni dve jakne, jednu u mojoj veličini, drugu ne.....i ode čovek.
Drugar je dobio dobar dan i ništa više
 
Istog dana smo kupili 2 jakne, 1 par rukavica i torbu na drugom mestu....
 
Ne napadam nikoga konkretno, ali ne treba gubiti mušterije na taj i takav način.
Mi ćemo se svakako vratiti opet u Barel nekom drugom prilikom....
Meni je takvo iskustvo bilo u Barelu. Mogu da imaju sve od opreme kad lik bukvalno mrzi sto sam dosao. Otidji u moto bike na Zarkovu, da vidis kako momci rade. Svaka im cast. Svaki put maksimalno posveceni. Prosto ti drago da das pare.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Nov' Sat / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

A jel bilo nekih vesti kada je u planu da se otovri Barel u NS? Vidim da piše lokal u pripremi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5930 postova

Mislim da je tema pokrenuta da se uporedi iskustvo vezano za Yamaha proizvode a ne za opremu ali ok.

 

Moje iskustvo je takvo da koren problema lezi u samoj Yamahi odnosno kao i u svemu Japanci su ostali u 20-om veku. Generalni uvoznik je Delta Krsko i licno mogu da kazem da su izuzetno neposlovni prema nama iz Srbije (bar menadzment) a kada sam pokusao da nadjem kontakt Yamaha Evropa on ne postoji. Pise da se nalazi u Holandiji i kada sam iskopao neki telefon lik mi je rekao da oni mogu samo za zemlje Beneluxa da intervenisu. Na drustvenim mrezama Yamaha ne odgovara a na kraju prituzbu na uvoznika moras da izneses upravo tom uvozniku.

 

Ja sam na kraju nesto i izvukao uz pomoc momka iz Platnera  mada sam siguran da do problema ne bi ni doslo da Platner nije slepo postovao proceduru koju im je izmislio Slovenac a koja nije zvanicna procedura proizvodjaca. 

 

Ne bih detaljisao ali sam hteo da napomenem da gomilu alo ne i sve probleme u vezi Yamahe pravi Slovenac i to na svim teritorijama za koje je nadlezan a to je uglavnom cela ex-Yu. Naravno problemi su najmanji u Slo nesto malo veci u Cro ali ipak su EU pa se ne mogu tek tako bahatiti ali zato Srbija i Bosna sluze za lecenje kompleksa.

 

Iskreno se nadam da ce Platner uspeti da upadne u drugi klaster recimo pod Austriju pa da onda zaista mozemo da pricamo iskljucivo o njihovoj odgovornosti 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2978 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

U Barelu sam dobio informaciju da nema prepreka za kupovinu novog motora iz inostranstva bar kad je Yamaha u pitanju. Recimo vidjao sam FJR u salonima sa 0 km. Kaže da je najvažniji dokument AMSS potvrda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@BaneVuk58 Čini mi se da u  Barelu daju pogrešne informacije. Raspitaj se i na drugom mestu pre nego što započneš tu avanturu uvoza novog vozila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2978 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
@BaneVuk58 Čini mi se da u  Barelu daju pogrešne informacije. Raspitaj se i na drugom mestu pre nego što započneš tu avanturu uvoza novog vozila. 
Više sam hteo da čujem šta će reći....sigurno BiH se raspitao. A još nešto mi je upalo u uvo....reče čovek da se zadnji FJR proizveo 2015, a vidim po forumima da peglaju 2018 plus. ?????

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, BaneVuk58 je napisao:

Kaže da je najvažniji dokument AMSS potvrda.

Pun naziv: kontrolisanje vozila koje se uvozi kao upotrebljavano. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2978 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 12 minuta, bdada je napisao:

Pun naziv: kontrolisanje vozila koje se uvozi kao upotrebljavano. 

Tako ispada iako je km 0 i nikad nije reg. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5930 postova
Pre 8 sati, bdada je napisao:

@dvlns kako se zove Slovenac? :)

Ne znam zaboravio sam, nisam siguran zbog smajlija jel neka fora ali koliko su mi rekli neki njihov general ili sta vec koji bas ne voli nas "juznjake" ali voli nase pare

 

 

Samo da pojasnim i dalje sam stava da je u mom slucaju mogao Platner da postupi kako treba i kako bi bilo normalno po uputstvu bilo kog proizvodjaca tako da nije sve ni do Slovenca sigurno ali je dobar alibi. 

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2978 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 10 sati, bdada je napisao:

Mora biti reg. min. 6 meseci i cini mi se 500 km na satu da ima. 

Znam da je bila neka fora, ali više sam zaboravio. U Engleskoj je bila fora nekad da kupiš nov auto "tax free" i privremena reg na 3 ili 6 meseci i i tom periodu moraš da ga izvezeš. U Jugu je stigao kao polovan ali u suštini nov. Zašto to pričam jer sam video FJR primerke nove kod dilera par godina stare sa 0 km po simpatičnim cenama ...blue i black edition.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2978 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 6 minuta, JunioR. je napisao:

Za automobile je sigurno tako, 6 meseci regostrovan, dzabe ako stoji 5 godina u salonu

Što džabe....neće mu faliti ništa... novo je novo. Jedino ko se loži na godište a zanemaruje stanje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4842 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, dvlns je napisao:

Ne znam zaboravio sam, nisam siguran zbog smajlija jel neka fora ali koliko su mi rekli neki njihov general ili sta vec koji bas ne voli nas "juznjake" ali voli nase pare

Ma nije nikakva fora, mozda je Adolf (zato smajli) Ivancic cini mi se. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad

Evo nešto interesantno, pre neki dan smo objavili sledeći komentar na Yamaha Motor Srbija FB stranici, i danas je komentar obrisan. Te teme ćemo uskoro prezentovati javnosti. Zašto ni neko ovo obrisao. :)

 

"Poštovani Delta Team Krško Slovenija (distributeru Yamahe za ex-Yu), kada već agresivno promovišete obaveštenja javnosti o prekidu naše saradnje, samo sa željom da degradirate naše vrednosti i uspehe, molimo Vas da upoznate javnost koji je razlog tome, jer ni nama do danas niste to saopštili. Krijete se iza advokatskih dopisa, pozivate sve distributere u okruženju i pretite im da nam drugi dileri ne prodaju robu, mi samo želimo najbolju ponudu za kupce u Srbiji.

 

Da li je razlog što smo u 2023. imali najveći udeo u uvozu Yamaha mehanizacije. (52% tj. 537 komada), ponašali se fer u tržišnoj utakmici, sve aktivnost legalno obavljali, ulagali i pomagali motosport, za razliku od nekih drugih za koje Ministarstvo Finansija Uprava Carina vodi istragu. Da li je razlog što imate duplo veću maržu kao distributer, nego mi kao diler (9-10%)? Cene u Hrvatskoj su identične kao i u Srbiji, ali Hrvatska ima 25% porez, a Srbija 20%? Da li je razlog što smo tražili korisnička uputstva na srpskom jeziku, a ne na hrvatskom i slovenačkom kako smo dobijali? Zato šmo tražili identične uslove za srpske kupce i korisnike, kao što brinete o slovenačkim i hrvatskim. Koliko ste novca Vi uložili u srpsko tržište? Znamo kako je marketinški Yamaha aktivna u svetu, mi znamo šta je i ko je Yamaha, mi je volimo i poštujemo.

 

Takođe, Barel doo nije jedini uvoznik kako se predstavlja i kako ga i Vi predstavljate na domenu koji smo Vam mi poklonili jer ni to niste hteli da platite, obmanjujete javnost, a postoji i Galija Nautica, što je navedeno i na oficijalnoj mapi Yamaha dilera. Galija Nautica je najstariji diler u mreži Yamaha Srbija, poštena i radna porodična firma. 2008. godine ste isto ovo uradili Yamaha-Rodiću, a javnosti pretstavili priču da smo mi krivci. Plattner Motors radi Yamahu ne zbog profita već zbog strasti prema motorima i nautici, to je sastavni deo naših zivota. Vlasnik Nenad Plattner i pored svojih 58 godina i dalje aktivno učestvuje na MX šampionatima, njegov mladji sin takođe. Nemojte tako da se ponašate prema bivšim partnerima koji su razvili Yamaha brend u Srbiji, koji su investirali u brend, koji su Vama za 15 godina rada pošteno platili sve račne u iznosu preko 20.000.000€. Slobodno pišite istinite razloge otkaza javnosti. U Barel ste prebacili neke naše servisere i prodavce, ponudili im veće plate koje sad čujemo da ne isplaćujete. Ljudi rade posao, ako ste ih uzeli znači da smo ih dobro obučili i da smo dobro radili.

 

Nadalje, prema javno dostupnim finansijskim izveštajima, čudno je kako je Barel doo od 2019. do 2022. povećao promet s 1.400.000€ na 5.200.000€, a smanjio nivo zaliha sa 95.000€ na 75.000€ (to je svega par motora, a znamo da su saloni uvek puni, a naš lager Plattner Motors poslovne jedinice je uvek preko 700.000€). Ne zna se koliko smo kapara vratili, trpeli štetu i uvredu kupaca, jer u jeku sezone ste nam blokirali isporuke i preusmeravali u Barel. O čemu se tu radi, javnost će vrlo lako sama zaključiti, a uskoro ćemo pokazati i dokaze o drugim čudnim aktivnostima poput toga kako ste prodavali MX motore, blago rečeno, sivim kanalima. Pišete diskriminisuce poruke o nama Yamaha Evropi samo iz razloga da Yamaha ne dođe direktno u Srbiju.

 

Raskidom ugovora sa nama želite da kapitalizujete, otmete sve sto smo stavrali godinama, zloupotrebite svoj dominantan distributerski položaj zarad novca, recite istinu tržištu Srbije.

 

U svakom slučaju, obaveštavamo drage kupce da mi nastavljamo našu Yamaha misiju, naravno shodno novim okolnostima i mogućnostima, teško je ali trudićemo se još više da istina izađe na videlo i ubedimo Yamahu da je Srbija tržište koje je voli i očekuje najbolje od nje, boricemo se da doživite najbolji osećaj kupovine kroz uslove Yamaha motora, skutera i vanbrodskih motora, a u narednom periodu Vas očekuju razne novosti u Plattner Motorsu.

 

Vidimo se na sajmu motora i nautike! 😊"

Screenshot_20240306_161956_Chrome.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Zanimljiv pokušaj , ali kucati na vrata Slovenačkog trgovca, i tražiti korektnost i otvorenost, meni do sada nije uspelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Slovenci se prvi odcepili od bivse juge, sada su zastupnici za sve brendove za sve zemlje bivse juge i zive od preprodaje i sve nas je*u u zdrav mozak

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: KTM Super duke GT

Ko nam je kriv zbog toga?

Uvek kmecimo i jaucemo i uvek je neko drugi kriv.

Drzava koja ima dosta manje stanovnika i manja povrsinski dominira skoro u svemu ispred nas.

Da li je do njih ili do nas?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja