Jump to content

Moto Zajednica

Milica (27) , Novi Sad 8.8.2021

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 18 sati, Biker Boy je napisao:

Dobar advokat i malo love da podmaze, i eto njega u Range-u po Ns.u opet ...

Katastrofa... 

 

Nažalost, baš tako.

 

Jbg, kad nismo svi izašli na ulice kad je mladji Mitrović pušten...

 

 

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Situacija jeste prilično mučna, ali bih samo skrenuo pažnju na to da pritvor nije kazna već mera za nesmetano vođenje postupka.

 

On nije oslobođen i nadam se da neće ni biti.

Tek ga čeka nekoliko godina zatvora i gore je da van zatvora čeka suđenje pa tek onda da ide na izdržavanje kazne, nego da u toku postupka izdrži celu kaznu i izađe sa presudom kao slobodan čovek.

 

 

Ono šta je Mitrovićev sin uradio i obrazloženje za onakvu presudu su jeziv primer koliko su ljudi koji odlučuju ovde jadni lupači pečata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ovo je situacija da mu ispratiš rutinu,pregaziš autom i zoveš hitnu pomoć... Pa ti sude kao i njemu. Ne dao Bog da se nađem u njihovoj situaciji... Postao bi mi misija i smisao postojanja.

Pravda je ozbiljno zakazala.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@Skyrunner Dobro je da ti kao čovek koji radi u našem pravnom sistemu imaš još dovoljno volje i vere da ga braniš.

Nažalost, svakodnevnica nas ostale navodi na to da "od te priče nema ništa".

Ti možda znaš da je neko vozač skupog vozila zaglavio (ozbiljnu) robiju za nešto što je uradio, ali mi koji samo čitamo vesti o tome vidjamo samo skandalozno male presude. Pa još dodaš ono obabezno puštanje iz zatvora posle 2/3 odslužene kazne (to tek verovatno zaslužuje ceo zaseban podforum na forumu Pravnog fakulteta :) ) i nama ama baš ništa ne govori da će "privilegovani likovi" ikad da odgovaraju u skladu sa zakonom.

 

A opet, s druge strane, ko nas j..., sami smo krivi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1567 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@Skyrunner pa, navodiš proceduru kojom će slučaj ići, i tom prilikom navodiš "Tek ga čeka nekoliko godina zatvora".

 

S obzirom da ja ne očekujem te godine zatvora, ja to doživljavam kao da braniš sistem.

Pri tome, ne mislim da braniš sve što se dešava u tom sistemu, već prosto, imaš mnogo više vere nego ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa ja znam kako sistem funkcioniše, to mi je posao

 

Ovde je tema to što je vozač pušten iz pritvora, koji opet kažem nije kazna već mera za nesmetano vođenje postupka i to iz tačno pobrojanih razloga u zakonu ( da ne pobegne, ne sakrije dokaze, ne utiče na svedoke ili dovrši delo-onako ugrubo)

Kao što sam i rekao, svaki dan koji je neko u pritvoru mu se uračunava u kaznu, a to znači da kad se završi suđenje on možda uopšte i ne bude bio dugo u zatvoru.

Ovako ima zarobljen novac, konstantnu tenziju i saznanje da kad se to konačno završi, nije gotovo već će biti upućen na izdržavanje kazne.

 

 

Opet, ovo je zemlja kakva jeste i gde je nekad dovoljno da ti tata bude dobar sa glavnim uzurpatorom i da što se državne prisile tiče, sve prođe dobro po tebe

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
On 3/14/2022 at 3:39 PM, Skyrunner said:

Ovde je tema to što je vozač pušten iz pritvora

Извини пријатељу, уз дужно поштовање породице настрадале Милице и тебе и свих нас на форуму - овде је тема смрт једне девојке и немили догађај који је проузроковала њену смрт - а не то што је појединац успео/покушава да се провуче кроз иглене уши овог закона у нашој држави (који као што знамо сви - није једнак за све).

Молим Вас држимо се теме, а ако желимо да дискутујемо о систему* и свему осталом што није тема, идемо у други део подфорума. Хвала.

 

Promenio član Doktorski
Граматичке грешке

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Zato i ginu nevini ljudi,zato sto bogati tatini sinovi bahato voze skupe automobile.A tata i pare oslobode krivca,dok za zrtve nema povratka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, Doktorski said:

Извини пријатељу, уз дужно поштовање породице настрадале Милице и тебе и свих нас на форуму - овде је тема смрт једне девојке и немили догађај који је проузроковала њену смрт - а не то што је појединац успео/покушава да се провуче кроз иглене уши овог закона у нашој држави (који као што знамо сви - није једнак за све).

Молим Вас држимо се теме, а ако желимо да дискутујемо о систему* и свему осталом што није тема, идемо у други део подфорума. Хвала.

 

Izvini, a šta ovde nije u temi?

 

Ako već postoji priča o sistemu krivičnih sankcija, onda svakako malo znanja o tome ne može da škodi. I uopšte i prilikom komentarisala.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Tragedija je ovo velika.Smrtni ishod daje težinu svemu.Neverujem da je momak sa namerom ubio.Vidi se iz opisa da je bio u panici.

Koliko traje to nesmetano vođenje postupka?Meseci prolaze, a nema presude.

Može li se tužiti država da platiti odštetu ako se pretera sa ovom merom?Toliki je novac dat, a niko nemrda prstom.

Recimo prođu tri godine u izolaciji, a nesrećni mladić bude osuđen na dve zbog nehata, što je moguće.Može li bar tata tražiti sa kamatom povrat depozita i odštetu za pričinjenu bol?Neke pravde mora biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

I ti bi dao dve godine za ovakvo delo? I ovo karakterišeš kao nehat?

Jadan pijani dečko,žao mi ga je. Nije imao zdravu porodicu,usađene moralne norme i kućno vaspitanje. I žao mi je pre svega što nije bio u stanju da bude čovek i pomogne unesrećenima i stane iza svoje greške. 

A žao mi je i tebe jer si ili slabijeg intelektualnog kapaciteta ili nisi ništa drugačiji od njega. Kako god, tužno.

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Uspeo si izvrnuti kompletno sve što sam napisao.

Nedajem ja nikom dve godine.

 

 

 

 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Alkohol je automatski umišljaj. Tu nema nikakve rasprave.

Dečko nije jadan

 

A praksa je takva ako hoće da ublažavaju kaznu a neko je u pritvoru, osudiće ga tačno toliko da zalegne kazna sa vremenom kad je bio lišen slobode.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Hvala na odgovoru Skyrunner.

Petrajebivetra bih zamolio da nevređa nikog.Komentar tejzer, gepek,Lipovačka,naoštrena kašika mi je dovojna slika tvog kapaciteta.

Netrebaš mi u životu.Ideš u ignored.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja