Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Narucuo sam gume, odlucio se za Michelin Anakee Adventure, deluje kao najbolja. Uzeo sam malo drugacije dimenzije.

Prednja ista 110/80-19 ali zadnja 150/70-17. Dobicu 9mm na clearance-u i precizniji brzinometar :). Kazu da ovo bolje pristaje novom CBX-u. Fabricka 160/60 je zadrzana jos od starog modela kada je bio 17" tocak napred. Pa cu javiti utiske.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Kad ih pre potrga? :jee:

Malo uza guma deluje bolja za off, javi utiske bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Na 9K sam, donkle su ok, prednja pogotovo, ali zadnja je vise potrosena i proklizi cesto kada se nagnem, zanimljivo :) ali bolje da menjam. Michelin su mnogo bezbednije na hladnijem i po mokrom je jedna od najboljih, pa i zbog toga.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Jos je ova "fabricka" guma jedna od skupljih. 9K je bas malo, bar 13-15k bi trebalo da izguraju... 

Gledao sam Dunlop Mutant deluju interesantno, tek su ih izbacili pre negde. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Kako od skupljih, Mixtour skoro duplo jefitnija od Michelin Adventure i Dunlop Mission modela. Zadnja izgleda uvek ode prva, tako oko 10K postane vec mala sara, bas cu pogledati koliko je tacno.

Mutant je bas ROAD guma, to mi nije bila opcija.

EDIT: video sam neke stare cene izgleda, nije velika razlika u ceni, kako gde.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Poslednji put kad sam gledao bila je 28k. Sad je prednja 20.800, zadnje nema vise na sajtu.

Michelin A A 23.790, nije bas duplo i isto je 80:20 guma s tim sto je za hladnije vreme bolja, bar tako pisu u utiscima...

 

Zavisi da l gledas kod nas ili preko...

 

Mutant je 80:20 guma, kao i mixtour otp.

Dunlop Trailmax Mission su hvalili, msm da cu nju stavljati kad ovaj set opanaka izgulim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Ma da, video neke stare cene gde su 12-14K gume. Nebitno

Za Mutant, to je izgleda malo reklama 80/20, pogledaj saru i testove, AA, a pogotovo Mission su dosta ozbiljnije za to. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Bas javi utiske kad montiras gume. Interesuje me kakva je vizuelno razlika u zadnjoj gumi. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

U komsiluku, u roku od 24h se poredjali jedan za drugim u jednakim vremenskim razmacima, zanimljiva pojava. Ne znam iz koje arapske zemlje putuju i koja im je finalna destinacija, al vidi se da ih ne stede. Steta sto mi je mali, bas je interesantan motor.

IMG-20231024-180410.jpg IMG-20231024-180423.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Danas nesto isao do Rume, na onom pravcu iduci iz Iriga, policajac na motoru izlece s pumpe pun gas, snimio lika ispred mene s telefonom u ruci, stize ga i sve po protokolu, bacim pogled koji je motor u pitanju, ni manje ni vise nego CB500X.:jee:

 

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Blizanci @Blackened:jee:.

Lepih 200km za Subotnje popodne. 

afterfocus_1699118327217.thumb.jpg.7e14871b1ebd56a66b0014c982b9d694.jpg

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Odlicna slika :).

Inace odusvljen sam Michelin Anakee Adventure gumama, uzeo sam prednju fabrickih dimenzija 110/80-19 i zadnju uzu sa vecim balonom 150/70-17,

- Po putu su neverovatne: mokro, suvo, prasina, kamencici, rupe, zalepljene za put.  Jako lep osecaj. Imaju zanimljiv prelaz kad se obara motor i same podsticu da se motor nagne.

- Van puta najveca razlika sto su udobnije/mekanije od fabrickih Dunlop, predvidivo proklizava zadnja guma, lepa kontrola, primetno bolje. Ali po putu je drasticnija razlika. A po blatu naravno nije lako, tu treba bas paziti, polako :).
 

- I zanimljivo kako drze pravac, na bilo kojoj brzini kada pustim skroz korman, ne mrda, ide ravno kao strela, sa fabrickim mi je vukao  u desno i znao da zatrese korman.

Jedina mana buka, da nisu tako dobre ne bih trpeo buku, od 40-60kmh pravolinisjki se srednje cuju, a preko 90kmh+ se cuju bas glasno cim se samo malo nagne. Uglavnom vozim sa muzikom sa in-ear bubicama, pa tada je ok (mada ih i tada malo cujem, mislim da je prednja glasnija). 
 

 

Screenshot 2023-11-05 at 13.43.11.png

IMG_6980.JPG

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Јако леп мотор, хтео сам да га купим, али кад сам прочитао ових 20 страна, схватио сам да то није за мене. :)

 

Узимам нешто више за мушкарце у тој цени, рецимо qj SRT 700x за тај новац.

 

Али за омладинце и припаднице лепшег пола, и генерално за градске вожње и гужве, добар моторић cb500x.

Promenio član Gija
  • Haha 2
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Haha, zanimljivo konstatovanje...

Nisam znao da mi ovde vozimo zenski motor :lol3:

Ljudi sa CBXom obisli svet i to sve dokumentovano, ti kao potencijalni motorista sa 0 iskustva si uspeo da shvatis da je to pre svega gradski motor, cestitke. :jee:

Kontam da mozda i trolujes jer vec u par tema deluje da lozis ljude.:)

Da bi dao sud, covek pre svega treba da ima iskustvo sa samom stvari, a ne da prica napamet.

 

Na slici stari CB500X. Gradski motoric stigao iz Engleske do Bliskog Istoka... 

Screenshot_20231107_111817_Instagram.thumb.jpg.4e4f5854af6be7862a222dc02d85acdb.jpg

 

 

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Stize i novi CB500X, pardon NX500.:jee:

Nasledjuje instrument tablu od Transalpa 750, lepo. Prilagodjen ECU. Ostale izmene su manje vise kozmeticke prirode.

 

 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R
Pre 2 sati, Rider000 je napisao:

Haha, zanimljivo konstatovanje...

Nisam znao da mi ovde vozimo zenski motor :lol3:

Ljudi sa CBXom obisli svet i to sve dokumentovano, ti kao potencijalni motorista sa 0 iskustva si uspeo da shvatis da je to pre svega gradski motor, cestitke. :jee:

Kontam da mozda i trolujes jer vec u par tema deluje da lozis ljude.:)

Da bi dao sud, covek pre svega treba da ima iskustvo sa samom stvari, a ne da prica napamet.

 

Na slici stari CB500X. Gradski motoric stigao iz Engleske do Bliskog Istoka... 

Screenshot_20231107_111817_Instagram.thumb.jpg.4e4f5854af6be7862a222dc02d85acdb.jpg

 

 

 

Види Рајдер000, не знам које си год. , имаш право, моје искуство са моторима је 0, али зато животно искуство ми је 100%. Људи и са бициклом обиђу цео свет, зар не.!?

Ја знам људе који возе и смарта или фићу, па прелазе озбиљне километраже. И то је право и избор сваког.

 

Само мотор као мотор је сигурно добар, квалитетан, чак је и леп, ја сам размишљао да га узмем за то почетничко искуство. То се не доводи никако у питање. Хонда је то.

( знам какве аутомобиле праве)

 

Али да, признајем можда мало и тролујем у овој сад теми, али брате прочитах 20 страна као будала у 3 ноћу, а од тога 18 као да жене коментаришу нову торбицу или ципеле. Знаш као лепе, супер, али онда иде али...

Прво сте га сви ви који га возите толико нахвалили ( чуш бест бај) а онда иде лагна пљувачина на фињака, те није удобан, те нема довољно снаге, те вибрације, те увозници говнари и овлашћени сервиси итд...( што нико не каже да све то није тачно).

 

Ја сам можда мало старија генерација или више тај олд скул фазон, и не кажем да не би возио тај мотор или ти смарт код кола ( и возио сам га једно време) али брате зна се шта је мушки мотор или ауто.

И са чим би волео ако имам избор да кренем у пут око света.

Закључак, обзиром на све, ( снага, потрошња, управљивост, registracija) више је за градски и око града мотор. ( моје мишљење)

 

Нису  ни многи  возили QJ SRT 700 X па одмах осуђују као кинез. А кошта исто као та хонда а за њу је по мом мишљењу озбиљан мотор са брда опреме, а и добављачи су доста озбиљнији и професионалнији.

 

И да цитирам опет себе, не искључиво женски, већ за омладинце, почетнике и припаднице лепшег пола, и за оне који имају А2 дозволу, ..то је мој став и не мораш да се слажеш са њим, али немој ни да се љутиш на мене.

Можда за који дан се и ја будем возио на CB500x :jee1:

( али само ако буде нешто екста повољно, испод цене)

 

 

 

 

 

 

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

@GijaNe volim pristrasnost, pa i sam nisam pristrasan da bih branio Hondu kao da me placaju za to, sve sto sam ja u temi pisao je onako kako jeste. Pomenuo si sediste, mnogo ozbiljniji i 2x skuplji motori imaju istu problematiku i sta sad... Nije stvar koja ce me odbiti od kupovine.

 

Ne varaj se da je taj QJ bez vibracija, konfiguracija agregata je ista kao na Hondi, parallel twin 180°. Kosta kao Honda ali po izlasku iz salona, kosta kao pola Honde.:lol2:To ne pisem da bih provocirao vlasnike QJa nego jer je to cinjenicno stanje na trzistu.

 

Malo preuvelicavas, nema nikakve pljuvacine u temi niti motor hvalim i uzdizem u nebesa, realno pisemo, barem ja. 

 

Ja sam licno ovaj motor kupio jer ispunjava sve sto je meni potrebno i ne tezi 250kg bez dodatne opreme, a za moj stil voznje, snage imam sasvim dovoljno. 

 

Koliko si kilometara napravio na QJ-u?

 

Nije ni cudo sto su oglasi puni novih kineza, kad se kupuju motori jer su lepi veliki i muski, pristupacni, a iskustva u voznji ni u prici...

 

Ako si 1.90+ i 100+kg, CB500X nije motor za tebe. 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
37 minutes ago, Gija said:

 

Закључак, обзиром на све, ( снага, потрошња, управљивост, registracija) више је за градски и око града мотор. ( моје мишљење)

Odbrana CBX-a :). Samo tvoje misljenje nije bitno, jer nisi u zivotu vozio motor :). Nema potrebe da pises sve sto ti prolazi kroz glavu, razmisljaj u sebi malo :). Vozi nesto da malo steknes osecaj i iskustvo, pa onda prenesi drugima misljenje. Kao kada si se odusevio sto si probao 5 minuta nc750 u drugoj temi...

Promenio član Blackened
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: H2R

Ауу ала су скочили cbx-ovci. Нико није напао CBX.

Ок. Мотор није женски, али сте ви који га возите ко жене..ради вас его одмах:):takoje:

 

Моје мишљење није уопште битно, и признајем да сам прочитао ових 20 страна у  дневној варијанти вероватно ништа не би написао, овако сам се изнервирао. Као што не морам да износим коментар , не мора ни од 20 страна 18 да читам о глупим детаљима  или гледам слике као на инстаграму. ( да љубоморан сам на слике са Тенерифа, признајем:jee:) јел ово инстаграм или озбиљан форум?! ( шалим се)

Наравно , нико ме није терао, ко ме јебе, сам сам крив..

Али нисам баш једину који мисли тако.

On 9. 2. 2022. at 19:01, Andrej_Hotstepper je napisao:

Te druge vile nisu nužno bolje. Ovo je čuveno hondino govno, Showa SFF.. (separate function fork). Ukratko - jedna vila ima oprugu druga ulje. 

Sami smo krivi. Jer kupujemo motore kao žene kola. Baš je leeeep i crven. E pa ko nas jbe.

21. Vek... Prodaju nam govna a mi srećni skačemo srećni ko na reklami za uloške.

Ali eeee digitalna komanda tabla, tač jbni skrin, modovi... moj CB500 iz 1998 je imao isto paralelni twin i 60konja... 

Ovaj sad ima 40... Ali e... Tač skrin... 

Sve je postalo H&M i New Yorker... Kupiš, nosiš dve sezone i kanta. Ali sve ekološki, od recikliranih materijala, a motori sad euro5, lavanda na auspuh izlazi...

Idem da popijem čaj, nešto sam nervozan danas...

Друго

 

Pre 2 sati, Rider000 je napisao:

@GijaNe volim pristrasnost, pa i sam nisam pristrasan da bih branio Hondu kao da me placaju za to, sve sto sam ja u temi pisao je onako kako jeste. Pomenuo si sediste, mnogo ozbiljniji i 2x skuplji motori imaju istu problematiku i sta sad... Nije stvar koja ce me odbiti od kupovine.

 

Ne varaj se da je taj QJ bez vibracija, konfiguracija agregata je ista kao na Hondi, parallel twin 180°. Kosta kao Honda ali po izlasku iz salona, kosta kao pola Honde.:lol2:To ne pisem da bih provocirao vlasnike QJa nego jer je to cinjenicno stanje na trzistu.

 

Malo preuvelicavas, nema nikakve pljuvacine u temi niti motor hvalim i uzdizem u nebesa, realno pisemo, barem ja. 

 

Ja sam licno ovaj motor kupio jer ispunjava sve sto je meni potrebno i ne tezi 250kg bez dodatne opreme, a za moj stil voznje, snage imam sasvim dovoljno. 

 

Koliko si kilometara napravio na QJ-u?

 

Nije ni cudo sto su oglasi puni novih kineza, kad se kupuju motori jer su lepi veliki i muski, pristupacni, a iskustva u voznji ni u prici...

 

Ako si 1.90+ i 100+kg, CB500X nije motor za tebe. 

Ма наравно. И да си мало пристрасан ( а јеси сигурно ) то је ок и нормално. Па и ја кад купим први мотор који год да је и какав год бићу пристрасан. Све је то нормално.

 

И наравно да треба да гледаш своје потребе и да возиш у складу са својим стилом. Тако и треба.

И нема савршених мотора, и сваки има и вибрације и мана итд.

 

Не преувеличавам, него такав утисак сам стекао, признајем можда  из бесa што мртав уморан прочитах 20 страна у 2 ноћу о овом мотору јер сам се и ја загрејао за њега.

 

Што се тиче QJ наравно да нисам прешао ни 1 км, али са гледао на ЈТ озбиљне рецензије што домаће што стране,  и то људи који нема шта све нису возили од моторцикла.

 

И нисам приметио да има много више половних Кинеза од Јапанаца. Бар не да су 2022 или 23 годиште и да су преко 600 кубика..

 

Pre 1 sat, Rider000 je napisao:

Zatrpavaju se teme piskaranjem od kog nema nikakve vajde. Ova tema je samo jedna od zrtava, sutra ce biti neka druga(neki drugi motor)...

U redu je prokomentarisati i treba, ali iz ici iz teme u temu i pisati izokola je malo bzvz. 

Слажем се. Прочитај претходних 20 страна, али објективно.

Promenio član Gija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Ma kakav ego, radi cega? Nemam neki trip oko toga. Volim videti i probati sve na 2 tocka. Motore ili volis ili ne volis... Nije lepo samo kad se prica ono sto nije tacno ili istinito, zato sam se ukljucio... 

Bilo je slucajeva gde su clanovi u nekim drugim temama cak i pretili ljudima koji su im blatili motor. :lol3:Meni ako se nesto svidja i ne interesuje me bas puno sta drugi misli. Samo opet kazem, nije u redu da se trabunja u temi a bez ikakvog prethodnog dodira s motorom... Ko i ja sad da odem u temu o nekom drugom motociklu i pisem kako sam citao recenzije i misljenja i da je motor takav i takav, a nisam ga video ni u prolazu... Bezveze...

 

Sud o motoru donosis jer si procitao 20tak stranica na forumu ili tako sto si pogledao par recenzija na yt... U startu si se zeznuo... Svi oni taj motor dobiju na test od dan, dva, tri. Niko od njih ga nije kupio i presao ozbiljnu kilometrazu pa onda rekao kako i sta.

Motor odes da vidis, sednes, opipas, probas a ne da citas po internetu sta ko misli, da l su bolje ove vile ili one vile... 

Misljenja su kao guzice, svako ih ima...

 

Tema ide u off polako, pa se iz ove diskusije iskljucujem.

 

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Ja se slažem sa čovekom 100%, lepo su ga i prijatelji posavetovali u vezi gs 850, to je pravi muški motor i sa njega ne može da se padne. 

@Gija Nemoj da te prevare ove maskirne kolor šeme, nisu muške, odmah na tamnu stranu sile i plavo-beli propeler

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Nismo pisali, Rally Raid je izbacio Suspension Level 2 Kit za 22.+ modele. Deluje zanimljivo, samo nema jos nekih recenzija. Postaje bas dobar za off-road onda. Ukratko:

- 20mm visi clearance
- 20mm veci hod suspenzije napred i nazad (170mm napred i nazad)

- daljinsko hidraulicno podesavanje preload-a 
 

Rally Raid Level 2 CB500X 22,+
 


 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja