Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
pre 32 minuta, Blackened je napisao:

Ne znam sta si citao, nemam neke prevelike zamerke. U sustini sediste je najveci problem. I to sto trza gas je bezveze, ali nista strasno - ostalo su pohvale (malo detaljnije sam pisao :)). Presao si 30K na fabrickom sedistu?

To da gas trza, možda je do osećaja u tvojoj ruci, ja taj problem nemam. 

A što se tiče fabričkog sedišta, prelazio sam u danu i po 400, 500 km i nisam primetio da je nešto neudobno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Nije do mene/osecaja, generalno FI ubrizgavanje je uzrok. Na cb500x je izrazenije u niskim brzinama, ali eto ne smeta svakome. Ima dosta tema na netu oko toga. (i na versys-u 650 sam ovo primetio).


Blago tebi za sediste - evo ovde u rent-a bike-u je cbx sa novim sedistem, bas smo danas pricali o tome kako pravi problem, isto i njima smeta kod duze voznje. Od stila voznje/puta zavisi takodje, kad se agresivnije vozi bas je problem.

@Overpressure  Koliko vidim izgleda je svuda problem kupiti cb500x, nije do nas samo. Nadam se da ce narudzbine ispostovati kada krenu.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 399 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

Kako funkcionišu te porudžbine? Jel se placa puna cena unapred, ili se daje neki depozit, pa ostatak pri preuzimanju? Ako se čeka do maja isporuka, onda moram brzo da odlučim sta ću. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Nemaju puno informacija, u stojanovu kazu "U januaru primamo rezervacije, kada dobijemo boje i cene za 2023". Videcemo u Januaru.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 48 minuta, Overpressure je napisao:

Kako funkcionišu te porudžbine? Jel se placa puna cena unapred, ili se daje neki depozit, pa ostatak pri preuzimanju? Ako se čeka do maja isporuka, onda moram brzo da odlučim sta ću. 

U Delti se ne uzima kapara. Očitaju ti LK, upišu podatke i zovu te kada motor stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
On 10/23/2022 at 10:03 PM, Overpressure said:

Kako funkcionišu te porudžbine? Jel se placa puna cena unapred, ili se daje neki depozit, pa ostatak pri preuzimanju? Ako se čeka do maja isporuka, onda moram brzo da odlučim sta ću. 

Da podsetim u temi, 15. Januara ce izaci Honda ponuda i krecu porudzbine (info Stojanov honda). Sada je Transalp napravio dilemu, deluje bas dobro.
Ili beli Transalp ili zeleni cbx :),

Trebalo bi da budu nove boje cbx-a ove godine, bez nekih vecih izmena.
'22. model je iovako skroz usavrsen - jedino to sediste zameniti i auspuh eventualno (leo vince sam probao, odlican je, fabricki je malo dosadan)

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
On 1/12/2023 at 6:04 PM, DAR'C NS said:

Možda ti cena pomogne da lakše prelomiš/transalp verovatno 3500e skuplji.

Rekli su mi da ce 15.1. cenovnik biti, sad sam ih podsetio, (na sajtu nema nista novo) - pa da oko 60-65% ce biti skuplji od cb500X ali mislim da vredi, bas dosta toga ima bolje od cbx-a.
Sve mi se svidja iz specifikacija, samo ne mogu da prihvatim tubed gume, za mene je to prevelik bezbednosni rizik. Inace ne bih razmisljao. 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Južno-bački okrug
  • Motocikl: u potrazi

Opičili cenu kao i svi drugi. Nabrijali mašinu, izbacili V a stavili rentabilniji linijski motor(jeftiniji), meni su stvarno ove cifre otišle dođavola.   KTM 890 ADVENTURE +3000e skuplji....vstrom 650jeftiniji 1500e.....t700 standardna isto košta sa kako kažu jako lošim ogibljenjem....ona bolja +2000e skuplja od  transalpa. Sve u svemu ispada da i motori do 11000e u ovoj adventure varijanti pružaju ali i traže ustupke od budućih vlasnika na toleranciju u oskudnoj "faličnoj" opremi (ogibljenje) ili na snagu agregata..na kraju najglavnija činjenica- kome treba za šta motor tako treba da i izabrre, po svojoj meri.

Da ne pomislite drugari, da mislim da je ijedan od navedenih motora loš i da ne bih voleo da ga imam. Naprotiv, svi su super i premium brendovi, za razliku od kineskih ipak klasa, i lično nikad ne bih uzeo kineske. Da ne pominjem tek njihove cene koje su tek 1000e otprilike jeftinije od premium brendova što je po meni neviđena ludost...marketing/marketing/marketing..ja se na to ne bih upecao ipak.

Promenio član DAR'C NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Izasla je brosura za '23.  na cb500x 2023

Vidim samo 2 razlike naspram proslogodisnjeg, ako je ovo tacno u PDF-u ('23. model desno):
- 5.2" vs 5.9" front suspension travel EDIT: ovo je izgleda greska kod njih, i bilo je 5.9", ista je suspenzija onda
- 100$ skuplji '23.

U sustini '22. je svejedno vec bio odlican.

 

 

 

 

Screenshot 2023-01-16 at 18.17.07.png

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pre par meseci sam vozio CB500x '22. Moj utisak je da je motor je fantastican u svim aspektima osim jednom. Jednostavno nema dovoljno snage. Mislim da je fantastican motor za nekoga ko tek ulazi u svet motociklizma ali ce za vecinu iskusnijih vozaca biti jednostavno preslab. U pocetku nisam imao takav utisak ali sto sam ga vise vozio sve mi je vise smetalo. Mozda je samo moj utisak takav ali motor nema nikakav kik i ubrzava sve vreme linearno i lagano. Ne mogu ni da zamislim kako to izgleda sa suvozacem i prtljagom. I sam vozim motor od 500cc koji istina ima vise konja od CB500x ali sto se ubrzanja tice razlika je i vise nego ocigledna. Inace kvalitet je na Hondinom nivou i meni je bio jako udoban i upravljiv. Uzivanje ga je voziti ali preticanje sa njim je prava avantura :) Savetovao bih svakog da ga provoza prvo pre nego sto se odluci da ga poruci. Mozda je samo do mene. Big Rock-u nije preslab a meni jeste :) Nesto tu nije kako treba :D   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
On 8.9.2021. at 10:32, Zog je napisao:

Okretni moment, jel dobro povuče prilikom preticanja?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Mislim da se ovo pitanje ne postavlja za ovaj tip motora :). Kakav okretni momenat na 500x ?! 

43nm na 6500 rpm ... Ajde ne :)

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150

Ja sam se odlucio za cbx, zeleni :).

Meni je ok ubrzanje, zavisi sta ocekujes i s cim poredis - moze bas brzo da se vozi po krivudavim putevima,  - ubrzanje (do 140kmh) tipa kao neki auto srednje velicine od 250ks. 0-100kmh za 5.5s, 0-140kmh 13tak sek. Za obilazenje recimo 60-120 je ispod 6s. Korektno.

Sem sa saputnikom, tu gubi agilnost i ubrzanje. Ali ide fino i dalje :)

Zvuk jeate losiji, ima dobrih aftermarket auspuha, Leo Vince mi se bas svideo i lepo zvuci sve do 9000 obrtaja.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: Moto Morini X CAPE 2024

Pošto sam ponosni vlasnik jedne hondice cb500x 2022. g.p. samo da se uključim na čas u temu. Motor uživo izgleda mnogo veći i robusniji nego na fotkama. Kvalitet izrade i detalji su besprijekorni. Za taj novac smatram da je jedan od best buy. Možda sam staromodan ali ne volim da mijenjam vozila, telefone, prijatelje, žene... dok služe i dok su vijerni ;) 

Honda ide sasvim lijepo, čuva glavu i novčanik. 

Ja ću na svoju ugraditi one štitnike motora i utučnicu 12v i to je to. 

I da, naručio sam i za deset dana dobio ono proširenje kraja nogare. Platio sam ga 10 dolara na aliexpresu (u BiH je oko 35 evra) i prezadovoljan sam i kvlaitetom i svrhom istoga. Evo par fotki da vidite o čemu se radi. Ako ko ima pitanje o ovom modelu mogu mu napisati šta ga interesuje. 

image.thumb.jpeg.b17c47e1032fcdabcc5ccbf8049f1992.jpeg

image.thumb.jpeg.9a9c17ada68a673e5822a61103df909f.jpeg

image.thumb.jpeg.36f1e60acb175ac3da17b46f14586f54.jpeg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6913 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa prtljagom i suvozačem nećeš baš moći da preskočiš jače Passate i Škode.

 

Ja sam dugo vozio ER5 i iskreno, nije mi falilo snage. Problem je bio u kočnicama i vešanju. Jednostavno, kad ga natovariš, niti koči niti amortizacija ima svrhu. Jeste, prešli smo sa njim u dvoje zaista puno. Ne kažem da je to loš motor, čak šta više mislim da je odličan jer je radio posao znatno većeg motora. Kako tako, radio je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Da me ne shatite pogresno. Ja mislim da je motor fantastican ali da mu fali snage fali mu. Da, uzivo deluje dosta vece nego na slikama. Polozaj sedenja je odlican i meni posle naked motora deluje kao da sedim u fotelji :)  Kvalitet izrade je odlican i motor je meni licno prelep. U danasnjim uslovima sa ovim cenama goriva ima veoma smisla uzimati ovaj motor. Ortak je uspeo da ga mu potrosnju spusti na 2.5L/100km sto je impresivno. Istina on ga bas vozi lagano i bez rizika kako on kaze.

 

Kako su iste kubikaze ocekivao sam performanse slicne mom CBF500. Kontao sam EFI plus 15 godina tehnoloskog napretka ce napraviti neku razliku ali na zalost odaje utisak drasticno slabijeg motora. Mada kada uzmem u obzir da moj motor trosi duplo vise goriva i nije tako cudno sto i ide bolje (ili bar ja mislim da ide bolje :D).

A mozda je i do samog polozaja sedenja, bolje zastite od vetra i bolje suspenzije pa sve to smanjuje moj licni osecaj brzine. Bio u fazonu da sam na nekih 60-70km/h a kada sam pogledao displej video sam da sam na 100km/h tako da moguce je da je samo moj osecaj bio takav.

 

Zao mi je sto nisam imao prilike da ga probam u nekoj blazoj offroad varijanti. Verujem da bi tu zablistao jer je lagan i okretan i jako lep za voznju.

 

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
13 hours ago, Alekre said:

Sa prtljagom i suvozačem nećeš baš moći da preskočiš jače Passate i Škode.

To da, sa suvozacem vec oko 80kmh nema bas blic oblizenja, tu se mora dobro taktizirati. A offroad, da, tezina bas znaci, i stojeci se lepo vozi tada.

Meni potrosnja uglavnom izmedju 5-6l bila (ali voznja je dinamicna sto kazu :), uglavnom prve 3 brzine), mada da, nije tesko spustiti na 2.5-3l, kada se krstari.

Nista u Aprilu stize, jedva cekam.

A videcemo testove Transalpa, 9kg tezi, a 90ks na 9600rpm. Evo ih cbx i Transalp.

Screenshot 2023-01-18 at 00.59.54.png

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Jel zna neko da li bi ovom motoru pomogao neki chip tuning i full sistem npr ? Veoma malo podataka o tome na netu. Neisplativo ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja