Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ne vredi bas, remap rade da srede ubrizgavanje malo, uklone trzanja gasa. To auspuh i filter vazduha, mozda 2ks vise se dobije na dyno-u. Zanemarljivo.

Jedino sto sam video ozbiljnije bez prepravke na agregatu: bregaste, prepravljen i poliran usis , sportski filter vazduha, bez katalizatora, remap i bude sa fabrickih 43hp na 57hp na 9500 (1000 obrataja vise zbog bregastih), to je snaga na tocku. Prvenstveno bregaste i usis doprinose najvise.
ima ovde detalja i dyno.

WWW.CB500X.COM

Tuning. - page 1 - Modifications, Accessories, and Appearance - Honda CB500X

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

To je vec ozbiljno povecanje, znaci na radilici preko 60ks .   Nema smisla jer onda izlazi iz cenovnog ranga... Koliko para toliko muzike, uvek bilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Opičili cenu kao i svi drugi. Nabrijali mašinu, izbacili V a stavili rentabilniji linijski motor(jeftiniji), meni su stvarno ove cifre otišle dođavola.   KTM 890 ADVENTURE +3000e skuplji....vstrom 650jeftiniji 1500e.....t700 standardna isto košta sa kako kažu jako lošim ogibljenjem....ona bolja +2000e skuplja od  transalpa. Sve u svemu ispada da i motori do 11000e u ovoj adventure varijanti pružaju ali i traže ustupke od budućih vlasnika na toleranciju u oskudnoj "faličnoj" opremi (ogibljenje) ili na snagu agregata..na kraju najglavnija činjenica- kome treba za šta motor tako treba da i izabrre, po svojoj meri.
Da ne pomislite drugari, da mislim da je ijedan od navedenih motora loš i da ne bih voleo da ga imam. Naprotiv, svi su super i premium brendovi, za razliku od kineskih ipak klasa, i lično nikad ne bih uzeo kineske. Da ne pominjem tek njihove cene koje su tek 1000e otprilike jeftinije od premium brendova što je po meni neviđena ludost...marketing/marketing/marketing..ja se na to ne bih upecao ipak.

Nisu dušo ti motori skupi, očito je u pitanju samo kupovna moć.

Znaš ono:
Nije ti to mlada skupo, nego si se loše udala….


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 300 postova

Ima i druga : Kad djeca imaju para i kramari trže.
Pošto ja odlučujem o svojim parama,ako mi nešto odgovara kupujem a ako imam osjećaj da rade budalu od mene onda to zaobiđem;bez obzira šta cijeli svijet mislio o tome.
Dobar primjer je litra vode;dao bih € za nju samo da mi u tom trenutku život ovisi o njoj inače no way Jose.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Do pre koju godinu stromić i versus su bili 7000e, sve povoljno, onda su skontali pa čekaj bre ovi imaju para - BMW GS je najskuplji i pri tom NAJPRODAVANIJI motor godinama - aaaa pa čekaj oni hoće igračke... 

Eto deco igračaka... 

TFT, animacije i slogani svaki put kad okreneš bravu, sličice motora i šta koja opcija radi (jupiiii kao u igrici) za generacije koje su odrasle na igricama... 

Milion podataka koje ne služe ničemu, modovi, ulični, kišni, gravel, rally... O ovome neću ni da trošim daha...

A to što dolaze sa vešanjem koje je sramotno, što je osećaj na gasu ko na pokvarenom džojstiku (ništa, ništa pa jurne pa zabode pa jurne), to je sve nebitno... 

E to košta rođaci. 

I onako se sve manje voza....

11.000 motor srednje klase.... 

Afrika i strom1050 su bili MANJE kad su se pojavili... Nije sve ni do inflacije.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 9 sati, Zog je napisao:

A potrošnja u nebo.:neznam:

Ne verujem, stari CB500 1993-2003 (po kojem je zasnovana ova nova CB500 serija) je fabrički imao 58ks i nije puno trošio, oko 5litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022
On 21.1.2023. at 23:32, ziks je napisao:

Jel zna neko da li bi ovom motoru pomogao neki chip tuning i full sistem npr ? Veoma malo podataka o tome na netu. Neisplativo ? 

Ne vidim potrebu za tim. Ko kupuje motor valjda se raspita koje je snage i odgovara li mu. Ako se zezne ili ga preraste, može ga prodati i kupiti jači. Jedino što bih ja možda nekad mijenjao jeste auspuh. Stavio bih neki malo glasniji. I zbog sebe, da je lijepo čuti, a i zbog drugih, da me čuju i pripaze na mene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)



Jedino mi nisu lepi, fabricki najlepse izgleda. Leo Vince se bas lepo cuje, ima i DB killer, pa nije preglasan, a moze se izvaditi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Major TOM said:

Ne vidim potrebu za tim. Ko kupuje motor valjda se raspita koje je snage i odgovara li mu. Ako se zezne ili ga preraste, može ga prodati i kupiti jači. Jedino što bih ja možda nekad mijenjao jeste auspuh. Stavio bih neki malo glasniji. I zbog sebe, da je lijepo čuti, a i zbog drugih, da me čuju i pripaze na mene ;)

Razumem potrebu ali probaj naći nešto ne previše glasno. Umaraće te.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja na mom CBF-u imam Akrapovic Titanium bas za CB500x i fenomenalan je. Koristim ga bez DB killera i uopste nije preglasan. Verujem da bi na CB500x bio jos tisi i prefinjeniji. Ja sam licno prezadovoljan zvukom. Dosta je glasniji nego sto se cuje na videu ali je nekako glasan sa stilom :)Imao sam pre toga kinesku kopiju i ne mogu da se porede uopste. Jedna od boljih investicija po mom misljenju.

 

 

 

  

17 hours ago, Major TOM said:

Ne vidim potrebu za tim. Ko kupuje motor valjda se raspita koje je snage i odgovara li mu. Ako se zezne ili ga preraste, može ga prodati i kupiti jači. Jedino što bih ja možda nekad mijenjao jeste auspuh. Stavio bih neki malo glasniji. I zbog sebe, da je lijepo čuti, a i zbog drugih, da me čuju i pripaze na mene ;)

Ja iskreno vidim poentu jer je motor zaista fantastican i steta je sto nema malo vise snage. Ne fali mu mnogo da bude fenomenalan motor. Ovaj motor sa 10ak konja vise i malo vise torque-a bi za mene licno bio savrsen. E sad ima li ekonomske isplativosti takvog projekta.. Verovatno ne ali ako si bas zaljubljenik u ovaj model zasto ne. Vecina stvari vezanih za motor i onako nisu racionalne :) 

 

Promenio član DeusExMachina
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Južno-bački okrug
  • Motocikl: u potrazi

Svako spram svojih mogućnosti ili jednostavno odluke koliko želi da odvoji sredstava kupuje ono što misli da mu najbolje odgovara. Kada se uzima nov motor treba imati i odgovarajuću opremu. Sve to danas iziskuje mnogima i neka odricanja kako bi ušli u ovu priču. Priča o tome kako nekom modelu motora fali malo samo više snage, da mu je bolje vešanje...veća max.brzina ili bolje ubrzanje, visinu sedišta, veličinu točkova, ...mt07 da ima bolje vešanje ne bi bio 7500 nego 9500e pa bez obzira na taj ogroman nedostatak ubedljivo je najprodavaniji model motora na celom tržištu.....mt09 ako želiš bolje vešanje moraš uzeti SP verziju koja je 2000e skuplja......

Za ove novce 7200e koliko je cb500x  mislim da je to pun pogodak. Udoban, povozit, ekonomičan, ide na kraj sveta ako je to nekom cilj. Po meni sa iskustvom i pogledom na život koji sada imam ovaj motor nudi sve za uživanje. Ograničenja brzine ne postoje bezveze i kada bi ih se pridržavali ne bi bilo ovoliko stradanja motociklista u saobraćaju. Nekom je i 150ks malo i sporo a nekom 25ks i više nego dovoljo. Čestitam svim vlasnicima cb500x na odabiru ovog sjajnog i kvalitetnog motora i puno bezbednih kilometara. Uzdravlje!

Promenio član DAR'C NS
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije preglasan ali opet fali mu malo da bi se lepo čuo.

To malo što mu fali je ista priča kao kod NC ili ti kataliza na izduvnoj grani.

Kad se kataliza ukloni eric postaje banamen :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Planeta Zemlja
  • Motocikl: CB500X 2022

Našao sam na nekom evropskom sajtu za hondu cb500x 2022 g.p. engine guard za donji dio motocikla, oko 100 evra, i za gornji dio oko 120 €, sve ukupno nekih 7kg težine. Čini mi se da je givi. Dostava je besplatna. Da li je to uopšte potrebno (mada vidim da imaju gotovo svi) i da li je to korektna cijena?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Moze link? Da vidimo kakvi su.

Ja ne bih nesto jace i teze stavljao  - samo se jos vise smanji razmak  od poda koji je i ovako 180mm i samim tim veca sansa da se nesto zakaciti, sto ne bi inace udario. Mozda bih stavio SW Motech Engine Guard. Ili samo paziti da se ne nasukas na nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Predobar motor, prelepe ergonomije, motor je full veličina motora me iznenadila, mnogo je zgodnije za početnike od naprimer nc750x l, ulazi u mojih top 5 motora na sajmu u Minhenu ove god. :)

 

IMG-20230226-175909.jpg

 

IMG-20230226-175913.jpg

 

IMG-20230226-180018.jpg

 

IMG-20230226-180122.jpg

 

IMG-20230226-180544.jpg

 

IMG-20230226-180547.jpg

 

IMG-20230226-180551.jpg

 

IMG-20230226-180554.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Nema razlika '22. i '23. Mada i nema sta da se dira, sve su lepo ispeglali na '22. modelu. Dosta je bolji od prethodnih. Prvenstveno 19/17 tockovi i nova viljuska showa 41mm znace dosta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Nema razlika '22. i '23. Mada i nema sta da se dira, sve su lepo ispeglali na '22. modelu. Dosta je bolji od prethodnih. Prvenstveno 19/17 tockovi i nova viljuska showa 41mm znace dosta. 
23 ima jednu rupu na auspuhu i plastičnu zaštitu dekla kvačila, to je na prvu vizualno a možda ima još nekih razlika.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja