Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, cikamike said:

Nesto su kao smanjili tezinu samih felni na novom modelu (i jos nekih komponenti), verujem bas iz tih razloga. Ukupna masa motocikla (sa svim tecnostima) je ostala ista 199 kg.

Mislim da to ne treba da nas brine, valjda tamo neki inzenjeri racunaju nesto pa testiraju, pre nego sto isti puste u proizvodnju...

 

Po sajtovima novi je teži 4kg... ;)

A kilažu svi lažu. Najmanje verujem da su felne nešto značajno lakše, možda par desetina grama, ne znam koliko tu uopšte mogu skinuti. Veruj mi, dodatni set klješta, pločica i disk daleko nadmašuje to što oni "skinu" dizajnom :D

A vezano za inženjering, danas se mnogo više pita marketing sektor nego inženjerija, a ta dva sektora uvek sede jedni preko puta drugih na sastanku, i verujem zagorčavaju jedni drugima život...

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Bilo kako bilo - cekaju te slatke muke, kupovina novog motora:jee:srecno sa odabirom, sta god da kupis neces pogresiti, finese su u pitanju:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Jutros produžio registraciju, 19300din sve ukupno. Prvo se teta nešto zeznula, kaže 24300, umalo ne padoh, mada i ovih 19k nije malo s' obzirom da je motor do 500cc. 

Ako je polisa 8000, za šta mu dođe još ovih 11300? :stabre:

Promenio član Scholesy198

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Nestvarna potrošnja sa današnje vožnje, od Čačka preko Gojne Gore, Ježevice, Čestobrodice do Požege, onda do Arilja i plaže Urjak, pa onda nazad do Ovčar Banje i Čačka, dakle bilo je seoskih puteva i magistrale

 

IMG-20220427-161733.jpg

 

IMG-20220427-161759.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
To je ta cena, tehnicki ti je oko 3000 din, ostatak ide drzavi.
Gde ima za 3? :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
On 14.4.2022. at 16:06, Scholesy198 je napisao:

 

Bice da sam ja pobrkao loncice u glavi...:na_glavi:

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Danas jubilarno :jee1:

 

IMG-20220430-184915.jpg

 

U poslednjih mesec dana 5000 km.

 

A danas je hondica bila na posebnom testu, vožnja u društvu dva gs-a 1250, jednog bandita 1200 i jednog crosstourer-a 1200, sve je to stojički podnela i hrabro se držala :D.

Promenio član Scholesy198
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 3/28/2022 at 4:04 PM, Scholesy198 said:

Danas hondica i ja proslavismo mini-jubilej 

IMG-20220328-155944.jpg

Dve godine se patila, za to vreme prešla samo 2200 km, ali je došla u prave ruke :D. Aj pa neka nam je srećno i da se družimo bar još 95k km bez kvarova :P

Svaka čast! Pre mesec dana! :D

dao Bog zdravlja, jedna će biti moja uskoro, pa da vidimo ko će "dalje". ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

@Milllan 83 jel može jedno intimno pitanje?? Oš se vozati skoro ka NS??

:P

Šta je fora, jako sam zagrejaT da naručim novi, ali ga nema u salonu, makar da ga vidim, sednem, pipnem, vidim kako mi noge stoje, pre nego što nekom dam 7000e.. a kako mi rekoše, nema ga do kraja jula... Ili ako je neko drugi dobre volje. Znate svi kako je to, bili ste u istoj situaciji siguran sam. :tras2:

...ćevapi, kava i rahatluk se podrazumevaju.. ma kupim i licidersko srce sa ogledalom u Rumi na vašaru ako treba. Sve sem držanja za ruke (žena mi ne da) ;)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
5 minutes ago, cikamike said:

@Andrej_Hotstepper hoce li ga biti sad na sajmu u Bg kojim slucajem? Ja sam bas planirao da odem da vidim novi uzivo, a taman i jos neke modele koji me interesuju (Tiger Sport 660 :ooo:).

Kom sajmu? To još postoji? Otkud znam, ovi rekoše da u julu stižu neki već prodati pa mogu doći da ga vidim (dok drugi je8u ti se Muzafere kupaj)

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Eto ti, skoknesh do Bg-a, to ti je sad pola sata :jee:

Pipnes, shtipnes, a i ugovoris i neki sajamski popust ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@Andrej_Hotstepper nadam se da nisi zapucao na sajam, da te nisam ispalio... Kao sto sam se ja ispalio, naravno, nije bio izlozen... Kazu stize u junu, kao sto ti rece. Tako mi rekose i za jos neke modele koje sam ocekivao da vidim na sajmu.

Mislim, cemu onda uopste sajam ako tu na gomili ne mozes da vidis sve sto te zanima?

 

Sto se tice @Milllan 83 pisi propalo - hondica izgleda ipak otisla ;).

 

Ali uvek je tu @Scholesy198 caskom ce on, sta mu tesko, sto bi se reklo 'ne silazi' (a vidjaju ga ljudi i na skutercetu kojekuda po Srbiji) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Otisla hondica... pricao sam Andreju razloge, da ne pisem ovde. Teska srca sam se odvojio... decko je prezadovoljan, ne moze da veruje u udobnost motora. Kaze da je isti kao GS koga je imao. Bio mu je tezak i izuzetno skup za odrzavanje pa ga ie prodao i presao na Hondu. Sto se udobnosti tice izgleda da je CB 500X medju udobnijim motorima. Na osnovu svog iskustva tvrdim da ne oseca neravnine po putu, ivicnjake, zakrpe i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz
On 17.5.2022. at 6:05, Andrej_Hotstepper je napisao:

...jesam, bio sam, ispalio se :D

Ako nisi imao prilike da upoznas feme fatal iz prve ruke -mozda bi mogao ja da svratim ovih dana do tebe...pusti poruku ... pozdrav i srecno

IMG_20210617_154426_HDR.jpg

Promenio član Lion5
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Zvao sam juce Deltu, hteo da probam bilo gde motor, da vidim jel odgovara mojim gabaritima i koja je pozicija nogu, makar zamisljena sa drugim spustenim foot pegs (ne znam domaci naziv za ovo, oprostite). Nemaju nigde nijedan primerak i sve sto dodje ide odmah kupcima koji dugo cekaju i nestrpljivi su, pa proba nije ni moguca :/ Tek na prolece sledece godine. Malo sam bio iznenadjen odgovorom, ali dobro sta je tu je.

 

Trazim nesto sto je primarno udobno (problemi sa kicmom i kolenima), a zatim apsolutno pouzdano i pogodno za totalnog pocetnika, ovo mi deluje kao idealan kompromis. Znaci bajk za sve po malo, grad, otvoren put, autoput manje ali da bude i za to upotrebljiv, dok mi sama brzina uopste nije bitna u pocetku. Za sad mi je apsolutni favorit za sledecu sezonu. Za ovu je prosao voz jer i da hocu nema gde da se kupi, plus privatne obaveze nece dozvoliti ove godine toliko voznje, zato razmisljam nesto polovno bas jeftino za prelazni period, da se ucim.

 

Ima li vlasnika slicnih mojim dimenzijama? 190cm visina, unutrasnja duzina noge 88-89cm. Da mi kazete koji je ugao kolena, ili da se nadjemo samo da sednem na motor da vidim koja je pozicija i sta mogu da ocekujem kad spustim foot pegs za 3-4cm. Najbitniji mi je ugao kolena u celoj prici, treba da bude sto blize pravom uglu, ovaj Irac je ipak dosta vislji pa mi je tesko da procenim kolike su mu noge u odnosu na visinu od 200cm, al deluje da uz par malih modifikacija moze koleno da mi bude pod pravim uglom.

 

Promenio član dule0911

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz
Pre 21 sati, dule0911 je napisao:

Zvao sam juce Deltu, hteo da probam bilo gde motor, da vidim jel odgovara mojim gabaritima i koja je pozicija nogu, makar zamisljena sa drugim spustenim foot pegs (ne znam domaci naziv za ovo, oprostite). Nemaju nigde nijedan primerak i sve sto dodje ide odmah kupcima koji dugo cekaju i nestrpljivi su, pa proba nije ni moguca :/ Tek na prolece sledece godine. Malo sam bio iznenadjen odgovorom, ali dobro sta je tu je.

 

Trazim nesto sto je primarno udobno (problemi sa kicmom i kolenima), a zatim apsolutno pouzdano i pogodno za totalnog pocetnika, ovo mi deluje kao idealan kompromis. Znaci bajk za sve po malo, grad, otvoren put, autoput manje ali da bude i za to upotrebljiv, dok mi sama brzina uopste nije bitna u pocetku. Za sad mi je apsolutni favorit za sledecu sezonu. Za ovu je prosao voz jer i da hocu nema gde da se kupi, plus privatne obaveze nece dozvoliti ove godine toliko voznje, zato razmisljam nesto polovno bas jeftino za prelazni period, da se ucim.

 

Ima li vlasnika slicnih mojim dimenzijama? 190cm visina, unutrasnja duzina noge 88-89cm. Da mi kazete koji je ugao kolena, ili da se nadjemo samo da sednem na motor da vidim koja je pozicija i sta mogu da ocekujem kad spustim foot pegs za 3-4cm. Najbitniji mi je ugao kolena u celoj prici, treba da bude sto blize pravom uglu, ovaj Irac je ipak dosta vislji pa mi je tesko da procenim kolike su mu noge u odnosu na visinu od 200cm, al deluje da uz par malih modifikacija moze koleno da mi bude pod pravim uglom.

 

Vidi ja sam potpuno zadovoljan generalno sa motorom/i sa perfomansama i sa potrosnjom,i sa jednostavnim i povoljnim održavanjem i SA POLOZAJEM SEDENJA a gabariti su mi 186/95 i izgledam dobro na njemu jer ima 19 napred i samim tim veci klirens...sto se tice uzivo gledanja ako si zainteresovan da ga pogledas i sednes ( bez da vozis) mogu da svratim za vikend do Lestana (ja sam iz Železnika ) ..

Upisi moj broj pa se čujemo 060/6307220 pozdrav 

IMG_20200729_154249.jpg

IMG_20200722_160426.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja