Jump to content

Moto Zajednica

CB 500X novi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4401 postova
4 minutes ago, Blackened said:

Pogledacu, ali nema CRF300 neke slicnosti sa Transalpom xl600v. Cb500x mi deluje najblize, samo mu fali malo ozbiljnije vesanje za offroad.

Mislim da nema nista slicno transalpu kod nas narocito sto se tice manjih kubikaza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Pa da. Generalno ne znam sta ima do oko 200kg slicno. Tenere 700  je dosta zanimljiv, ali mu fali touring strana, komfor je slabiji za duze. Racunam onda cb500x, pa ako ne budem zadovoljan, mogu uzeti rally raid "Level 2 Suspension Kit ". Ne vozim puno ofrroad, na putu sam 80% vremena, ali kada odem, voleo bih da je uzivanje i to, a ne da lupa amrotizer do kraja kod svake jace rupe...

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Pa da, ili opet na Transalp-a, neki dobro ocuvan '99 - bas dobro deluje Norden, izgled manje vise ali bas ozbiljan motor za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da ne ispadne ono, "svaki ciga svoga konja hvali", ali razmisli o malom KTM 390 Adventure, od Transalpa lakši a malo jači.

:zdravo:

Promenio član Nimmin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Hvala vam na idejama, voleo bih probati neki takav KTM. Odluka je ipak na cb500x 22', pa cu videti dalje. Moguce da cu biti zadovoljan kompromisom, ipak mu je glavna prednost sto je dobar za sve po malo, iskoristicu ga maksimalno. Veca snaga me ne intresuje previse,  47hp i 199kg wet weight je skroz korektno do 120-130 kmh, puno zabavnog saltanja do blizu 9000rpm... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre sat vremena, Blackened je napisao:

   , voleo bih probati neki takav KTM. ...

Javi se i dođi do mene, kad god ti odgovara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uzimaj taj CB500 i uživaj. Ima da se navozaš sa njim ko car. Sa takvim motorima se najviše prelazi i najlepše su vožnje.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Je l' zna neko varijantu da se uveze '22. model, ne ceka mi se sledeca sezona. Kod nas nema, samo se moze poruciti za sledecu godinu.

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Iznajmio sam za vikend cb500x (doduse '18 model sa 17" tockom napred), da malo jos steknem utisak pre kupovine.

I mogu reci da je cak i prevazisao moja ocekivanja. Bas mi lezi i jako se lepo vozi. Nije udoban kao prethodni Transalp, i nije za off-road naravno, ali to nadoknadjuje, lakocom vozenja, okretnoscu, lepo je balansiran. 

Presao sam oko 600km za dva dana, najvise po brdima i uzivanje je. Par stvari mi smeta. Pa da pitam jel imate slicno iskustvo:

- Gas trza poprilicno. Ovo mi i najvise smeta. Tesko je dozirati minimalno gasa, kao on/off prekidac je, jako grub prelaz od pustenog gasa, do minimalnog. 
- sediste nije bas nesto udobno, posle par sati guzica boli, namestim se lepo ali stalno kod kocenja kliznem skroz napred. U tom polozaju je ok ali malo donji kraj sedista pritiska butine, jer nije ravan sa motorom (jel sediste isto i na novom modelu?)
- vizir stvara turbulencije preko 70-80kmh, mislim da je bolje skinuti ga ili staviti neki manji. Nisam siguran sta je resenje. Visok sam 184cm
- nogar je bas lose pozicioniram, i ugao menjaca malo cudan, ali navikne se


Ostale je uglavnom ok, snagom motora sam zadovoljan, 40-110kmh su najcesce brzine i tu je super. Nije naravno za autoput, ali to me i ne interesuje, moze se drzati 120-130kmh povremeno ako se izadje na auto put, ali nije za to.  Vozio sam dosta agresivno, 4.5l mi je bila potrosnja, skroz ok. od 6-9K obrtaja ima malo jace vibracije, sto smeta kod odrzavanje brzine (to je vec oko 115-120kmh), ali pri ubrzanju mi se to i svidja, oseti se motor. 
 

IMG_2900.jpeg

IMG_2882.jpeg

IMG_2993.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Da, dobro si prepoznao - putevi su bas zanimljivi. Voznja iznad i kroz oblake, vulkan, sume, itd... evo jos koja.

 

IMG_2974.jpeg

IMG_2950.jpeg

IMG_2921.jpeg


Aoo moze odgovor na pitanja, ko ima iskustva sa cbx-om?

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Opet ja, evo nasao sam da probam i cbx '22, napravio sam nekih 1500Km+(sve van autoputa, uglavnom planine, offroad ponesto). pa da prenesem utiske. Generalno sam veoma zadovoljan.

Par stavki o '22. modelu i poredjenje sa starijim cbx-om:

Plus
- 19" tocak (doduse '19. model je imao)  i nove vile, pun pogodak -  taman dobar kompromis, mnogo stabilniji po neravninama, pogotovo u krivinama ako naidje rupa ili losiji put. Bilo mi je cudno skretanje prvi dan naspram 17" na starijem, ali se brzo navikne i stekne sigurnost. Lepo se moze naginjati, do cesanja djonom patike :)
- Kocnice su jako dobre, i zadnja i prednja, ovo mi je bas upecatljivo i jako mi se svidja
- Off road. To me je i najvise plasilo, mnogo bolje nego sto sam ocekivao - odaje mi sigurnost i jako je zabavan, mogu i brze da vozim, poskocim itd - zbog tezine je dobra kontrola i stojeci voziti je skroz ok. Jedino malo brinem sto nema dole zastitu. Nije me nijednom iznenadio, lepo se vozi i fabricke "Dunlop Trailmax Mixtour" gume su korektne. Po kisi jedino nisam siguran, tu sam bio pazljiv, nisam imao sigurnost s njima....

Minus
- i dalje trza gas poprilicno ON/OFF, moze se navici i smanjiti sa kvacilom, ali bilo bi bolje da su ovo nekako unapredili. Zbog ovoga lako se radi "wheelie" u prvoj brzini i bez kvacila :), pogotovo uzbrdo iznenadi.
- Sediste nije za duze putovanje definitivno, doduse ja sam bas puno vozio i ne volim bas ceste pauze, ali poprilicno bolovi gluteusa. Mora neki aftermarket (vidim kod nas Srdjan radi dobra sediste). Mora biti sire i ukloniti se pad, svako kocenje se klizi napred. Inace udobnost je ok za noge, ruke, polozaj (ja sam 184cm/87kg)
- Nema nikakve zastite dole, trebalo bi bar nesto staviti, da kamenje da ne udari u filter, negde da me ne ostavi na putu zbog toga. To sam vec gledao i nisu bas sjajna resenja jer smanjuju clearance ali videcu.

Neutralno
- Sa dvoje se vec malo vise gubi agilnost i ubrzanje, ali prihvatljivo je... Mozda bi trebalo preload podesiti drugacije onda isto, zadnji amortizer zna da opici do kraja.

 

Evo i koja slika

975C593A-2CA0-4660-9E3E-E31AD1815738_1_105_c.jpeg

A7DFDB31-B40C-4D2D-9A75-700F084DA4B0_1_105_c.jpeg

C3212093-B382-42A8-BCEB-2EDE2D96D57A_1_105_c.jpeg

0A73C909-5F9A-4BB5-87A7-AAF92367D153_1_105_c.jpeg

69BE5BC7-E821-4D24-850D-BDB3F50CB785_1_105_c.jpeg

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500X
Pre 19 sati, Blackened je napisao:

Kocnice su jako dobre, i zadnja i prednja, ovo mi je bas upecatljivo i jako mi se svidja

Imao sam pre neki dan pitanje ovde na forumu vezano za zadnju kocnicu za cb500x '22, izuzetno slabo koci, pa mi je dilema bila da li je do mog bajka ili tako treba. Otklonio si mi sumnju. 

 

Hvala za odgovor! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
20 hours ago, Blackened said:

Opet ja, evo nasao sam da probam i cbx '22, napravio sam nekih 1500Km+(sve van autoputa, uglavnom planine, offroad ponesto). pa da prenesem utiske. Generalno sam veoma zadovoljan.

Par stavki o '22. modelu i poredjenje sa starijim cbx-om:

Plus
- 19" tocak (doduse '19. model je imao)  i nove vile, pun pogodak -  taman dobar kompromis, mnogo stabilniji po neravninama, pogotovo u krivinama ako naidje rupa ili losiji put. Bilo mi je cudno skretanje prvi dan naspram 17" na starijem, ali se brzo navikne i stekne sigurnost. Lepo se moze naginjati, do cesanja djonom patike :)
- Kocnice su jako dobre, i zadnja i prednja, ovo mi je bas upecatljivo i jako mi se svidja
- Off road. To me je i najvise plasilo, mnogo bolje nego sto sam ocekivao - odaje mi sigurnost i jako je zabavan, mogu i brze da vozim, poskocim itd - zbog tezine je dobra kontrola i stojeci voziti je skroz ok. Jedino malo brinem sto nema dole zastitu. Nije me nijednom iznenadio, lepo se vozi i fabricke "Dunlop Trailmax Mixtour" gume su korektne. Po kisi jedino nisam siguran, tu sam bio pazljiv, nisam imao sigurnost s njima....

Minus
- i dalje trza gas poprilicno ON/OFF, moze se navici i smanjiti sa kvacilom, ali bilo bi bolje da su ovo nekako unapredili. Zbog ovoga lako se radi "wheelie" u prvoj brzini i bez kvacila :), pogotovo uzbrdo iznenadi.
- Sediste nije za duze putovanje definitivno, doduse ja sam bas puno vozio i ne volim bas ceste pauze, ali poprilicno bolovi gluteusa. Mora neki aftermarket (vidim kod nas Srdjan radi dobra sediste). Mora biti sire i ukloniti se pad, svako kocenje se klizi napred. Inace udobnost je ok za noge, ruke, polozaj (ja sam 184cm/87kg)
- Nema nikakve zastite dole, trebalo bi bar nesto staviti, da kamenje da ne udari u filter, negde da me ne ostavi na putu zbog toga. To sam vec gledao i nisu bas sjajna resenja jer smanjuju clearance ali videcu.

Neutralno
- Sa dvoje se vec malo vise gubi agilnost i ubrzanje, ali prihvatljivo je... Mozda bi trebalo preload podesiti drugacije onda isto, zadnji amortizer zna da opici do kraja.

 

Evo i koja slika

975C593A-2CA0-4660-9E3E-E31AD1815738_1_105_c.jpeg

A7DFDB31-B40C-4D2D-9A75-700F084DA4B0_1_105_c.jpeg

C3212093-B382-42A8-BCEB-2EDE2D96D57A_1_105_c.jpeg

0A73C909-5F9A-4BB5-87A7-AAF92367D153_1_105_c.jpeg

69BE5BC7-E821-4D24-850D-BDB3F50CB785_1_105_c.jpeg

Gde je ovo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
7 hours ago, novosadChe said:

Imao sam pre neki dan pitanje ovde na forumu vezano za zadnju kocnicu za cb500x '22, izuzetno slabo koci, pa mi je dilema bila da li je do mog bajka ili tako treba. Otklonio si mi sumnju. 

 

Hvala za odgovor! 

Da, koci dobro zadnja, samo mozda ne hvata cim pipnes, treba malo vise stisnuti - cesto i stisnem jace dok se ne upali abs da izvidim koliko je klizavo (pogotovo kada je malo mokro itd..). Ali bez problema blokira tocak i na skroz suvom...
 

5 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Gde je ovo??

Isto Tenerife, kao i prethodne slike.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Jel cita neko ovo :). Pitanje za vlasnike, jeste li menjali sediste, kakve su opcije. Fabricko je jako lose, do te mere da mi se ne vozi vise motor, kao na drvenoj klupi da sedim (posle nekih 10tak dana i predjenih 2500km). Malo da se oporavim pa imam opciju aftermarket sedista, malo sire i nema pad, ovako izgleda, nadam se da ce biti bolje.

 

32523fb2-6e1c-4557-9233-3347701bcb26.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@Blackened Ima tema na forumu za prepravku. Baci pogled. Dans ima 4-5 ekipa / majstora koji rade prepravku. Neki ne rade i gel, neki rade.

 

Prvih 13strana je prepirka da li je bolji majstor Ivica ili Boban. Nakon toga ima pametnih stvari.

Videces da hvale dosta i majstora u Novom Sadu. Ima i kontaktu tu ako se ne varam. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
Pre 2 sati, Blackened je napisao:

Jel cita neko ovo :). Pitanje za vlasnike, jeste li menjali sediste, kakve su opcije. Fabricko je jako lose, do te mere da mi se ne vozi vise motor, kao na drvenoj klupi da sedim (posle nekih 10tak dana i predjenih 2500km). Malo da se oporavim pa imam opciju aftermarket sedista, malo sire i nema pad, ovako izgleda, nadam se da ce biti bolje.

 

32523fb2-6e1c-4557-9233-3347701bcb26.JPG

Ja kada čitam šta ti sve pišeš, imam utisak kao da vozimo potpuno različite motore.Od januara sam prešao 30 hiljada km i ama nikakve zamerke na motor nemam, u svakom kilometru uživam. Ili si ti previše očekivao ili si previše zahtevan ili previše razmažen. Ne znam šta si sve vozio pre ovog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Stvarno je bezobrazno od strane uvoznika što nemaju ni u jednom salonu bar jedan primerak ovog motora. Kako covek da im da 7000 na neviđeno? Kao da se trude da ih prodaju sto manje. Zato benelija i ostalih ima mnogo na ulicama. Njih bar moze covek da vidi i da prevoza pre kupovine. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
44 minutes ago, Scholesy198 said:

Ja kada čitam šta ti sve pišeš, imam utisak kao da vozimo potpuno različite motore.Od januara sam prešao 30 hiljada km i ama nikakve zamerke na motor nemam, u svakom kilometru uživam. Ili si ti previše očekivao ili si previše zahtevan ili previše razmažen. Ne znam šta si sve vozio pre ovog motora.

Ne znam sta si citao, nemam neke prevelike zamerke. U sustini sediste je najveci problem. I to sto trza gas je bezveze, ali nista strasno - ostalo su pohvale (malo detaljnije sam pisao :)). Presao si 30K na fabrickom sedistu?

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
18 minutes ago, Overpressure said:

Stvarno je bezobrazno od strane uvoznika što nemaju ni u jednom salonu bar jedan primerak ovog motora. Kako covek da im da 7000 na neviđeno? Kao da se trude da ih prodaju sto manje. Zato benelija i ostalih ima mnogo na ulicama. Njih bar moze covek da vidi i da prevoza pre kupovine. 

Šta provoza?? Nisu mogli da mi kažu kad će moći da mi ga prodaju. U maju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

To je jos gore. Jako neozbiljno. Imaju top motor u ceni do 7000 evra, i oni ga nemaju u salonu, a konkurencija ima sve dostupno. Mogu da se kladim da beneli ne bi prodao 20% motora koji se ovde voze da nisu mogli da se vide i probaju pre kupovine. Juce sam slucajno video kod drugara novi cb500x za 2022 i oduševio sam se izradom i materijalima za tu cenu. Zagrejan sam bio za trk502x koji ima slicnu cenu, ali posle ovoga sto sam video, verovatno ce cb500x u moju garažu na proleće. 

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja