Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Imali smo nekoliko zasebnih tema o određenim modelima (i problemima kod istih), ali ne i objedinjenu temu koja bi služila za diskusije o samom brendu, iskustvima sa različitim modelima, kao i o aktuelnim dešavanjima u svetu i kod nas, a s obzirom na sve veću popularnost i na velike planove koje Royal Enfield ima za narednu godinu, reših da je pokrenem. U najavi je nekoliko novih modela zasnovanih 650 twin platformi, od kojih su dva već predstavljena u toku ove i prethodne godine na EICMA sajmu u Milanu : Super Meteor 650 i konceptualni model, Shotgun 650. 


Drugi razlog je pokretanje Royal Enfield Riders kluba za vlasnike Royal Enfielda u Srbiji, u cilju organizovanja raznih skupova, promocija i zajedničkih vožnji. Juče sam bio na prednovogodišnjem okupljanju koje je organizovao Trion Motors, koji je, pored Royal Enfielda-a, takođe distributer za Harley Davidson i Triumpuh za Srbiju, pa sam se u razgovoru sa vlasnikom dotakao teme kluba. Jedini razlog zbog kog još uvek nije pokrenut i zvanično je nedostatak vremena ali bi u sledećoj godini trebalo da počne sa radom, s tim da se možete registrovati već sad. 

 

Budite slobodni da se uključite u diskusiju ako želite. Sva mišljenja i iskustva su dobrodošla!

LR

 

 

 

 

Promenio član Lone rider
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Naišao sam na zanimljiv članak o preporodu britanske moto industrije, pa ko želi, može da ga pročita na linku ispod:

 

https://www.topspeed.com/how-the-british-motorcycle-industry-was-reborn/

 

Royal Enfield je samo pomenut u jednom delu teksta, jer tehnički nikada nisu ni prestali sa proizvodnjom, ali svakako vredi pročitati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Royal Enfield bi danas trebalo da predstavi nove Bullet modele (350 i 500, ako ne grešim), pa evo jedne najave u stilu:

 

 

 

Bilo bi sjajno kada bi im post sales i servisna podrška bili dobri kao marketing ;)

 

 

Premijera zapravo nije zakazana za danas već za 01.09.

 

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Bullet 350 je danas i zvanično predstavljen u Indiji (izgleda da sam pogrešno razumeo za Bullet 500 jbg), pa evo nekoliko slika za one koje zanima kako izgleda:

 

FB_IMG_1693558383962.thumb.jpg.aff3f63d51937a8a0e99c2ecff131e65.jpg

 

FB_IMG_1693559878922.jpg.2b5ae00191053be08b804758bf393998.jpg

 

FB_IMG_1693558398961.thumb.jpg.2fd193648afe8f30eeffc2a2bfe82193.jpg

 

 

Napravljen je na istoj platformi kao Classic/Meteor/Hunter modeli.

 

Link do zvanične stranice ispod:

 

https://www.royalenfield.com/in/en/motorcycles/bullet-models/bullet-350/

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@VladoGrcic Ako misliš na čitav hajp oko lansiranja novog Bulleta, on je stvoren donekle zbog toga što je Bullet prvi model koji je Royal Enfield počeo da proizvodi u fabrici u Indiji (i dugo godina i jedini koji se proizvodio tamo) i on za Indijce ima kultni status. Takođe je i jedan od retkih modela koji se proizvodi u kontinuitetu već 90 godina. Imam drugara Indijca ovde i u njegovoj porodici nekoliko već generacija vozi Bullet pa mogu da skapiram. On je inače u fazonu da je Bullet jedini Royal Enfieldov motocikl koji valja i da su svi ostali teško sranje :)

 

A što se tiče drugog pitanja, ista je platforma i isti agregat u pitanju i iskreno nisam siguran da ima neke veće razlike osim u izgledu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Pa da, Royal Enfield je našao svoju zlatnu koku i eksploatisaće je dok god bude mogao. Evo teksta sa Top Speeda ispod ali su razlike toliko kozmetičke da je gotovo besmisleno i praviti poređenje ovih modela.

 

WWW.TOPSPEED.COM

Spoiler alert - the Bullet will undercut the Classic by around $200

 

Isto tako će biti i sa 650 Twin agregatom :)

 

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Meni su Classic i Bullet bas smekerski. Da imam para kao sto nemam, imo bih jednog u garazi da se vozam. Jet kaciga i brkovi kao obavezna oprema. 

I Continental GT bih voleo u toj garazi...

Promenio član VladoGrcic
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Možda ponude neki conversion kit sa Bulleta na Classic i obrnuto, pa ne moraš da kupuješ oba :)

 

Viđao sam svašta po stranim forumima i grupama. Ljudi su konvertovali Interceptora u GT-a i obrnuto, a neretko sam nailazio na hibride ova dva, tkzv. Intercontinental ili Conticeptor :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Shotgun ipak nije bio samo konceptualni model kako sam mislio. Pojavio se render pred zvaničnu prezentaciju, pa koga zanima, može ga videti ovde:

 

WWW.RUSHLANE.COM

Royal Enfield Shotgun 650 rendered by TripleLines looks close to what the company...

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Royal Enfield je danas na EICMA 2023 predstavio dva nova modela: Himalayan kao i konceptualni model, električni Himalayan nazvan Him-e!

 

 

 

WWW.VISORDOWN.COM

Royal Enfield has wheeled out a surprising prototype at EICMA, the Him-e, an electric version of...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
On 6. 9. 2023. at 17:05, Urban Rider je napisao:

Možda ponude neki conversion kit sa Bulleta na Classic i obrnuto, pa ne moraš da kupuješ oba :)

 

Viđao sam svašta po stranim forumima i grupama. Ljudi su konvertovali Interceptora u GT-a i obrnuto, a neretko sam nailazio na hibride ova dva, tkzv. Intercontinental ili Conticeptor :)

 

Takozvani Contraceptor....toliko drma jajca, da im je naknadna upotreba upitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Zainteresovan sam za novi meteor 650 pa gledam gde kod nas u Srbiji moze da se kupi. Vidim da je Trion u BG i TagoMoto iz NS. Generalno mi je blizi BG zastupnik.

@Urban Rider, vidim da nisi bio zadovoljan servisom u BG, da li ima neki specifican razlog na koji bi trebalo da obratim paznju?

Nesto nisam mogao da pronadjem informacije o servisnim intervalima za RE? Znam da je 3 god garancija i da je ostvariva samo ako se odrzava u ovlascenom servisu ali ne nalazim na koliko je servisni interval?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@munje U principu je svejedno gde ćeš kupiti motor, ali proveri cene jer mislim da je Tago nešto povoljniji. Ja sam Meteor 350 kupio od njih i tada je bio 300 EUR jeftiniji nego u Trionu. 

 

Kako je u pitanju isti agregat, servisni intervali za Interceptor i Super Meteor su identični: 5.000 i 10.000km ili 6 i 12 meseci. 

 

Ja sam pre svega bio nezadovoljan postprodajnom podrškom pošto smatram da  nije normalno da delove za nov motor čekaš 3 meseca kao i da od "ovlašćenog uvoznika"  ne možeš da kupiš gotovo ništa od dodatne opreme nego moraš da je poručuješ iz inostranstva. Na stranu to što je cena dodate opreme kod nas značajno viša nego u npr. Hrvatskoj. Crash barovi koje sam tamo platio 150 EUR, kod nas koštaju 200 EUR, ali to je valjda zato što smo "ekonomski tigar" pa nam se može.

 

Što se tiče servisne podrške, pogledaj temu ispod ako te zanimaju detalji da ne bih pisao ponovo ovde:

 

 

Nakon vrlo neprijatnog iskustva koje sam imao sa Trionom, ja bih pre izabrao Tago, s tim da treba da znaš da je Tago samo distributer i ovlašćeni servis, tako da ne mogu samostalno da nabaljaju ni rezervne delove ni dodatnu opremu. Takođe, sva pitanja u vezi sa garancijom rešava Trion, tako da ti se može desiti da ti ne uvaže garanciju pod izgovorom da su određeni delovi motora "potrošna roba" i da nisu pokriveni garancijom. Ili da ti na redovnom servisu zamene dihtung glave motora uz objašnjenje da je propao posle samo godinu dana i pređenih oko 3.000km i to naplate dodatnih 50 EUR.

 

Pričao sam sa drugim kolegama i sa i van foruma i nažalost, ovakvih problema ima i sa drugim distributerima i možda je sve ovo nekome normalno i prihvatljivo. Meni nije.

 

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Hvala ti na brzom odgovoru!

Nisam razumeo deo ' servisni intervali za Interceptor i Super Meteor su identični: 5.000 i 10.000km ili 6 i 12 meseci.'

verujem da je redovan servis zamene ulja i filtera na 10k (ili 12 meseci) ali sta je 5K?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Upravo sada, munje je napisao:

verujem da je redovan servis zamene ulja i filtera na 10k (ili 12 meseci) ali sta je 5K

Tako je. Na 5.000km se radi "kontrolni servis" koji služi isključivo da bi mogao da ostvariš pravo na garanciju i da bi distributeri mogli da ostvare dodatni prihod od toga valjda. Ima ona izreka "ko ne plati na mostu, plati na ćupriji" :) Sreća u nesreći je što nisu skupi i čini mi se da sam platio samo serviserski sat za svoj poslednji polugodišnji servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

wow malo je to bzv. Znaci mora da se na 6 meseci pojavis na servisu. Obicno za to moras da odvojis neki deo dana ... ili cak i celi dan :(

Malo se smorio oko toga sada.

Ne znam da li je kod Triumph-a tako? Moracu da ih pitam jer sam gledao i T120 ali mi je nekako RE blizi srcu i cini mi se da meni bolje lezi.

Hvala @Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@munje Nema na čemu. T120 je definitivno bolji motor, ali je i duplo skuplji od Interceptora. Ako ti nije mnogo da izdvojiš 13k, go for it. Servisni intervali za T100 i T120 su 16.000km ili jednom godišnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Ja gledam Meteor 650, tako da nije bas duplo skuplji. Istina da je T120 znacajno skuplji i bolji ali mi Meteor vise odgovara u ovom trenutku. Skoro svi aspekti su mi na strani Meteora sem snage i malo bolje izrade. Verujem da je i RE 650 dovoljno zanimljiv sa ovom isporukom snage.

Bzv im je ovo sa servisnim intervalom od 6 meseci, pa tako mogu da daju garanciju i 10 god :) .. ako stave da na svakih par meseci moras da odes na 'preventivni' pregled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Zaboravio sam na trenutak da si pitao za Super Meteor. Prebacio sam se na Interceptor, jer sam nedavno imao dilemu da li da ga prodam i kupim T120.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Royal Enfield Shotgun je od danas i zvanično dostupan, u Indiji doduše. Cena osnovnog modela iznosi oko 3.000 EUR. Da li neko hoće da se kladi da će u Evropi i kod nas biti 7.000? :)

 

FB_IMG_1705402421378.thumb.jpg.e8ee7321ea5f211cbf6d8e3e393a5090.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja