Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije tih 4000 razlike zarada, to je valjda jasno. Ne stajem u odbranu nikoga i ničega...ali to je realno stanje stvari. Deo odlazi na dažbine, porez, carinu...tu je i transport...i na kraju zarada.

Onaj ko je generalni distributer ima još obaveza....u savkom mogućem smislu, finansijski, organizaciono, zakonski i tehnički...a sve to košta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 17 minuta, pronto je napisao:

Nije tih 4000 razlike zarada, to je valjda jasno. Ne stajem u odbranu nikoga i ničega...ali to je realno stanje stvari. Deo odlazi na dažbine, porez, carinu...tu je i transport...i na kraju zarada.

Onaj ko je generalni distributer ima još obaveza....u savkom mogućem smislu, finansijski, organizaciono, zakonski i tehnički...a sve to košta.

Naravno da zarada nije 4000 EUR. Transport brodom iz Indije do Srbije košta maksimalno 1000 EUR i to u varijanti da sam plaćaš transport za svoj motor. Imam drugara iz Mumbaija koji živi ovde i proveravali smo cene. Royal Enfield u Srbiju ne stiže direktno iz Indije već iz njihovog centralnog magacina u Nemačkoj, pa transport definitivno ne može da košta toliko. Ne znam koliko ostale dadžbine mogu da iznose, ali proceni sam pa vidi kolika im je zarada.

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

IMG_1214.thumb.jpeg.a7e45a789275cd93497330acd559d66d.jpeg
 

Taman jutros prolazim pored butige i snimim dva ljepotana, Interceptor i SMeteor. Pogledam cijene, pa nije to bas toliko povoljno vise, vec za cca 8000€ velik je izbor polovnih koji su po meni daleko bolji izbor, ma koliko osobno simpatizirao RE. Konkretno https://www.njuskalo.hr/chopperi?price[max]=8000

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Sasvim slučajno sam primetio da glavna junakinja nove TV serije snimljene po Marvelovom stripu Eho, Maja Lopez, vozi custom Continental GT :)

 

re-interceptor-in-a-marvel-show-v0-715v68oppjbc1(1).thumb.jpg.3278e2ce7795b0c22f6d26b49a614703.jpg

 

re-interceptor-in-a-marvel-show-v0-qbgdiugppjbc1.jpg.f812b87a25cc08ba4681c5b4fced5f89.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Royal Enfield Srbija je objavio cene Shotguna. Cena osnovnog modela iznosi 7.500 EUR, kao što sam i pretpostavio. Sada pored upitne garancije od 3 godine i "besplatne" pomoći na putu (jer se call centar nalazi u Austriji), u paketu dobijate i članstvo u nepostojećem Royal Enfield Riders klubu :)

 

 

FB_IMG_1705827594519.thumb.jpg.32bb123913746e0c5bce0d516f207390.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@cezarpa cena je takva kakva sam i očekivao da će biti pa iz tog razloga nisam iznenađen, a ne razumem šta treba da bude upitno u vezi sa motorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@cezarpa da se razumemo, i pomoć na putu i članstvo u klubu su potpuno nebitni, ali ako ih već reklamiraju kao pogodnosti uz kupovinu Royal Enfield motocikla, onda je normalno da imaš neka očekivanja. Garancija već nije pogodnost nego obaveza prodavca, ali o tome smo već diskutovali...

Promenio član Urban Rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ok u pravu si,nisam mislio nista lose.Pokusao sam kroz humor da prikazem svoje misljenje.

Za garanciju u Srbiji nisam uveren.

Motor mi se svidja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: XJ6n '12

Sveza informacija od prosle nedelje vezana za cenu RE SM650: Interstellar Green je 7.750eur.

Cudno mi je sto na sajtu drze kao regularne cene od 8.200 za ovaj model :) nemaju koga da im osvezi cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Naišao sam na još jedan Royal Enfield na filmu. Ovog puta je u pitanju Shotgun, modifikovan do neprepoznatljivosti, u Netflixovom filmu "Kuhinja" ("The Kitchen").

 

FB_IMG_1706208556457.thumb.jpg.af62c343929cfb0644f2f441684ce296.jpg

 

FB_IMG_1706208558401.thumb.jpg.c275e60f71a819850fbe29977fad0a78.jpg

 

FB_IMG_1706208562424.thumb.jpg.8aebfe274cc31ddcfc453c7a32cdb35e.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Royal Enfield sprema dva nova Scrambler modela za ovu godinu bazirana na 450 i 650 platformama. Koga zanima, više info na linku ispod:

 

GAADIWAADI.COM

Royal Enfield's 450cc and 650cc scrambler motorcycles have been spotted testing multiple times...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Uradio sam danas redovan servis za motor u Tago Moto Centru. U sklopu servisa su mi očistili i podmazali lanac, a takođe su podmazili ručice kvačila i kočnice, fuzastere za vozača i suvozača, ćopavu i centralni štender jer je to standardna servisna procedura za RE po kojoj rade.

 

U Trionu čišćenje i podmazivanje lanca naplaćuju dodatno oko 400 din, što u principu nije strašno, ali me je iznerviralo to što sam prilikom poslednjeg servisa kod njih naglasio serviseru da mi škripi ručica kvačila i zamolio ga da je proveri i podmaže po potrebi i završilo se tako što sam je sam podmazao...

 

Na kraju šta reći, žao mi je što nisam od prvog dana održavao motor u Tago Moto Centru...

 

 

20240315_132540.thumb.jpg.1804b5eea373b423893ed716a2b4e9bc.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Bas je lep! Mene mami novi Shotgun 650. Ne bih menjao KTMa ali bih rado provozao Shotgun..

 

Evo nesto interesantno, kako izgleda RE centar u Goi

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Royal Enfield Super Meteor 650

Ne vezano za RE, pratim vec neko vreme YouTube kanal ovog lika, i stvarno je poceo da me nervira, posebno ona prica sa njegovim Trijumfom. Kako je odrzavao (ili bolje reci nije odrzavao) onaj njegov Trijumf je za zatvor. Inace pojavile su se najave da ce 2025.godine pojaviti prvi RE motor od 750cc, te da ce verovatno uslediti vezije svih ovih 650 modela sa novim motorom. Samo mi nije jasno zasto skok sa 650 na 750. Logicno bi bilo da recimo probaju sa 1200cc.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja njega mogu da gledam dozirano. Po nekad. 

Inace, sto se tice motora, to i KTM radi, sa 890 na 990...1290 na 1390 i tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Uradili su Sherpa platformu motora, 450cc sa vodenim hladjenjem. RE nije pre proizvodio motore sa vodenim hladjenjem. Kontam da ce da unaprede 650ke na 750 sa vodenim hladjenjem i podizanjem snage, te tako dodatno parirati konkurenciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Originalni Interceptor je zapravo i bio 750cc (736cc preciznije). Na nekoliko mesta sam već pročitao da RE radi na razvoju nove 750 platforme. Delim jedan od tih članaka ispod:

 

WWW.TOPSPEED.COM

Triumph and BMW better watch out

 

 

Teško da će se Triumph i BMW potresti zbog ovog, jer se radi o potpuno drugom segmentu motocikala kao i o drugoj ciljnoj grupi kupaca, ali dobro. Ukoliko nova 750 platforma ne bude znatno lakša, mislim da neće biti konkurencija ni 650 Twin RE modelima. Nakon skoro dve godine posedovanja i voženja Interceptora, mogu da kažem da je jednostavno pretežak motor. Nije sva težina u agregatu naravno, i u vožnji se gotovo i ne oseća, ali se oseti itekako kada treba podići motor na centralni štender ili ga preparkirati u garaži.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja