Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Kakva glupost. Evo ga clan na koji se poziva u kazni.

 

Meni ovo nema smisla, jer ni ne postoje mesta koja su obelezena za parkiranje motora. 

 

image.thumb.png.4d1d9191241d0fdf375406b64ae6442d.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 779 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Koliko sam do sada shvatio "oni" izjednačavaju parking za bicikle i motorcikle. Jedini parking za motorcikle sam video u Strahinića Bana.

Ovde verujem da je komunalac izašao na teren po pozivu iz zgrade, jer kao što rekoh opomenuli su me jednom, meni bilo dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Samo mi nije jasno po osnovu cega.. I to sto ima za bicikle, pise da je za bicikle samo.

 

Npr.

 

image.thumb.png.ad9a535d36e3d27fbe20e35a1144f1ae.png

Promenio član djuraz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ispred samog ulaza u ministarstvo u Nemanjinoj bas stoji ovo za bicikle, a pise za motocikle. Iako ne znam kako tu staviti motor, vecina ima deblje gume, bar moj skuter ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Ako se ne varam ovo je ispred zgrade PIO fonda. Prošle godine u oktobru sam završavao papire tamo i parkiram se uz banderu tako da nikome ne smetam. Vidim dva komunalca da pišu kaznu momku dostavljaču koji se popeo na trotoar i blokirao ulaz za automobile u dvorište. Merkaju mi nešto moped, priđem i pitam jel nije problem 10 minuta da se zadržim, oni ponosni na svoju veličinu odobravaju u stilu ma sređeno ti je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Cek ja ne razumem. Ako parking za aute nije dozvoljen  za motore, a kaznu pisu kad motor stoji na trotoaru, gde onda motor moze biti ostavljen ? Recimo oko moje zgrade, a ni u krugi od 2km nema parkinga za motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 183 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Baš tako, pitah pre neki dan kada sam parkirao isto na trotoaru i vidim da idu i polako dižu automobile i pišu kazne. 
"Nemoj samo na pešački ili pored i nemaš problema" Bio sam nekih 3-4 metra od pešačkog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Uh...

 

Pokušavam, ali moj mozak odbija saradnju prilikom čitanja ovih pravničkih pisanija.

 

Je l' može neko za nas nepismene da objasni za šta je kazna 5,000 a za šta 25,000???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Nisam pravnik al kapiram to ovako: kao vlasniku motocikla koji je u prekrsaju stigne ti kazna na adresu. Mozes to da prihvatis, platis 5.000 i kraj price. Ili, imas 8 dana fore da to ne prihvatis i ides na sud, ili da dostavis podatke o licu kome si dao tvoj motor na upravljanje. Ukoliko to ne uradis u trazenom roku... 25.000.

 

Ajde jos da dodam kada vec pisem, informacije radi, ova kazna je oborena na sudu.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Zaista ne znam detalje, probacu da saznam od prijatelja. Znam samo da ima dosta pravnih zackoljica u vezi rada komunalne milicije i njihovih ovlascenja. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1658 postova
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, zaludan je napisao:

Uh...

 

Pokušavam, ali moj mozak odbija saradnju prilikom čitanja ovih pravničkih pisanija.

 

Je l' može neko za nas nepismene da objasni za šta je kazna 5,000 a za šta 25,000???

Npr, pozajmis mi auto/motor, ja se negde parkiram i slikaju me, tebi stize kazna jer si ti vlasnik, a nisu zatekli nikog na licu mesta. Da sam bio tu, pisali bi meni licno.

Posto je NN lice parkiralo tvoje vozilo imas rok 8 dana da dostavis dokaz da sam ga ja koristio u tom trenutku (moram da overim kod notara izjavu) i onda tebe ostavljaju na miru, a kaznu salju meni.

Ili ako platis u roku od 8 dana onih 5000 tj pola, onda nikom nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1600 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 46 minuta, ser je napisao:

Npr, pozajmis mi auto/motor, ja se negde parkiram i slikaju me, tebi stize kazna jer si ti vlasnik, a nisu zatekli nikog na licu mesta. Da sam bio tu, pisali bi meni licno.

Posto je NN lice parkiralo tvoje vozilo imas rok 8 dana da dostavis dokaz da sam ga ja koristio u tom trenutku (moram da overim kod notara izjavu) i onda tebe ostavljaju na miru, a kaznu salju meni.

Ili ako platis u roku od 8 dana onih 5000 tj pola, onda nikom nista.

 

I dalje ne razumem u kojoj kombinaciji je 25,000?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2837 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
@yogibear informacije radi, šta je bio kontra argument za obaranje?

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока


0b2f475dcb71b57cbff04478c4214613.jpg2e29bd03b0f5d96f54046384e71aa774.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa treba onda zavući motor što dublje u pešačku zonu da ga ne snimi oko. Na stranu što je sve više auta koje parkiraju gde ovo prolazi i skinu tablice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1658 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

 

I dalje ne razumem u kojoj kombinaciji je 25,000?

Ako vlasnik ovog parkiranog motora ne plati 2500 u roku od 8 dana ili dostavi dokaz da je parkirala osoba X, stize mu prijava na 25.000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, yogibear said:

Ajde jos da dodam kada vec pisem, informacije radi, ova kazna je oborena na sudu.

 

 

Ovo je bilo pre par dana, nije moguće da je već o tome odlučeno.

 

Inače, ja baš volim kad me neosnovano potkače.

Malo ih košta i svi mirni

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Nije moj motor, danas je objavljeno u jednoj grupi. Šta reći, pazite kako i gde parkirate...
 
viber_image_2022-05-04_15-13-13-197.thumb.jpg.5e06f78e04a9f9b0ae2c70ed0d638fb9.jpg
 

Ne razumem kako da parkiramo? Na obeleženo mesto za aute ne smemo, na trotoaru je po Komunalnoj prekrsaj jer nije obeleženo mesto, tako da ostaje da se nekako teleportujemo

Šalu na stranu. Pošto ja radim nedaleko od sedista Komunalne milicije na Vračaru, vidjam ih da su puno aktivniji ovih dana. Ovo su slikali milicajci, a ne Oko sokolovo.

Ako mi napišu kaznu, da znam kako se postaviti, zamolio bih da neko iznese pravnički stav o ovome?!

Ovde je reč o Odluci Grada Beograda o komunalnom redu, a ne o Zakonu o bezbednosti saobraćaja koji regullše parkiranje. Prema toj Odluci, svako vozilo parkirano van obelezenog mesta je u prekršaju koliko vidim. Kako to oboriti na sudu?

P.S. Vidim da je kolega Bigor gore naveo da je argument pozivanje na ZOBS, da li je to argument, jer Komunalna se uopste ne poziva na taj Zakon u prekrsajnoj kazni.

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2837 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pa valjda ie pravno jaci ZOBS nego odluka grada, a komunalci treba da rade po zakonu. Nema sta da se pozivaju ili ne, nisu nadlezni da oni tumace zakon, naravno da se desavaju greske ali zato je sud tu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1658 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, tomamega je napisao:

Pošto ja radim nedaleko od sedista Komunalne milicije na Vračaru, vidjam ih da su puno aktivniji ovih dana. Ovo su slikali milicajci,

Nakon izbora, doslo je vreme da se novi aktivisti koji su bili vredni u kampanji nagrade zaposlenjem u javnoj sluzbi.

Problem je sto nema mesta.

Pa se sad radi selekcija koja treba da bude zavrsena do septembra. Blejacima se ne produzava ugovor i umesto njih dolaze novi.

 

I evo ih samo idu i grabe, da sto pre predju normu, parkiraju auto i idu redom peske. Slikaju na mestima gde uopste nisu dolazili, samo da namaknu sto veci ucinak i budu iznad crte.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Nije moj motor, danas je objavljeno u jednoj grupi. Šta reći, pazite kako i gde parkirate...


Inače, na fotografiji uopšte nije Mačvanska 4 jer ispred nje nema stubića. Deluje da je Mačvanska 5 jer tu ima stubića i u blizini je pešački prelaz. Možda je zbog toga ali bi to onda bio Zobs koji oni, kao što već napisaše, ne pominju...
Preko puta tog pešačkog se parkiraju skuteri za dostavu obližnje kafane. Možda je po prijavi slikan BMW (ako nije oko).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1709 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, tomamega je napisao:

Na obeleženo mesto za aute ne smemo,

Auto,kombi,pikap,neki dzip koji spada u C kategoriju itd.Znaci sva vozila.E sad, zar i motor nije vozilo "tamo neke kategorije"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja