Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 17 sati, zaludan je napisao:

@Gordak985 to kod Orlovače što spominješ - sklonjeni su znakovi ograničenja 60 km/h, tako da je sad ograničenje svuda 80km/h.

 

Pretpostavljam da su klošari naleteli ili na nekog "bitnog" ili na nekog ko ih je tužio jer tamo nije mogao da postoji osnov za ograničenje od 60 - fizički odvojene saobracajnice za suprotne smerove sa po dve trake, denivelisana ukrštanja sa ulivnim trakama - samo fali kontrolisani pristup da bude autoput, a ne 60...

Ali da, imali su lepo mesto gde da se montiraju i "hvataju naivne", a dalje na magistrali ih nema nikad nigde pre Meljaka. Bukvalno ne pamtim kad sam ih video sa radarom. Samo ponekad u Lipovici stanu i zaustavljaju bez veze, uglavnom kombije i kamione.

Klošari.

Prođoj juče a i danas ću, nema znaka s leve strane, ima s desne, ali sad kontam da je to verovatno ograničenje za traku koja se uključuje, sad me samo nervira mogućnost da su me nahvatali na foru, da za moju traku znak i nije postojao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, Gordak985 je napisao:

Prođoj juče a i danas ću, nema znaka s leve strane, ima s desne, ali sad kontam da je to verovatno ograničenje za traku koja se uključuje, sad me samo nervira mogućnost da su me nahvatali na foru, da za moju traku znak i nije postojao.

 

Da, taj s desne je za odvojenu traku.

 

Ne znam kad su te navatali, ali ja sam ih tu samo jednom video nakon što su sklonjeni znakovi 60, uredno prošao pored njih sa 90 na mom brzinomeru (što će reći verovatno da sam išao 85-87) i nisu ni pokušali da me zaustave iako sam "preticao" čitavu kolonu u desnoj traci koja je išla oko 60.

Svesno sam išao na to da mogu da mi pišu kaznu za prekoračenje od 5 km/h (3,000din), samo da bih proverio da li će uopšte da me zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Kako god liči mi da su me nasankali jer ja znak nisam video tad, škola plaćena, u jogurt duvam i tako to, znači tuda ja i dalje 60, kako se u mom kraju kaže bolje s benama nemati posla...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Vidi, ograničenje je tu 80, i oko toga nema govora.

 

Ja kako izadjem iz kružnog, dajem gas, tu je odmah znak za kraj naselja, ubrzavam do 80-90, i uopšte me ne interesuje da li su tu.

Ako me navataju na 87, platiću 1,500 (3,000 din u prvih sedam dana), a sve preko toga pada na sudu, bez advokata :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Posle tog ukljucenja na kome obicno stoje, je znak za ogranicenje od 80km/h, posle kruznog toka takodje stoji znak 80, a cini mi se da hvataju na foru, jer je izmedju ta dva onaj znak na desnoj strani za ogranicenje od 60km/h. Traka ka Beogradu, neposredno pred iskljucenje na obilaznicu, ima znak za ogranicenje od 60km/h. Te pederske fore lako mogu da se obore na sudu, zbog nepropisno postavljenih znakova...bla bla....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ka lipovici, ga gradu je još gluplje, ima i znak za zabranjeno preticanje i znak 60, i nalazi se sa leve strane i nedvosmisleno se odnosi na glavnu saobraćajnicu. Jel glupo i besmisleno, jeste, verovatno i lako oborivo. Samo ja nemam živaca i vremena da se s njima raspravljam na sudu pa vozim 60 i tuda.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

A jel ima jos onih cunjeva? Nisam odavno prosao tuda, sad vidim i neki kruzni tok spominjete... 

Jel moze sad iz B.potoka pravo na Labudovo ili se i dalje vrtlja po petlji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Čunjeva nema. Ako dolaziš obilaznicom ne vrtiš se. Ako dolaziš kružnim putem Kijevo, vrtiš se.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

To što neko misli da je pomeranje motora u redu, neko možda misli da je pomeranje kostiju onog ko pomera motor sasvim odgovarajuće.
A neko tek misli da metalna štangla rešava mnoge probleme.
Ima ih koji se osećaju da vatreno oružje koje nose ne treba samo da čami za pojasom. 
Poenta priče je da je onda to anarhija i da nema kraja nadgornjavanju.


Slažem se u potpunosti sa ovim. Naravno da niko nema prava da pomera tudju imovinu, motor ili auto. Ako neko misli da je zakon prekrsen, zove se pauk.


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Na tabli ne vidim nigde da je obelezeno koja kategorija vozila sme da se parkira.
Ispod A i 2. Zone je znak koji pokazuje kako je obavezno parkirati tj nacin a ne za kategoriju
5C710BBB-3CB4-4969-B09B-5AB4A67CBFC2.thumb.jpeg.edc15b41f6cba89d743f5a50a835933b.jpeg

Da, u pravu si. Parking servis je obeležio način parkiranja vozila, a ne kategoriju vozila koja se parkira. Mada je sasvim logično i jasno da se parking mesto odnosi na putnička vozila, ali zakonski i pravno to je nebitno. Fali ona dopunska tabla sa crnom oznakom kategorije motornih vozila.

Po ovome, moze parkirati svako vozilo koje gabaritom može da stane na jedno parking mesto.


:mobilizator:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 7 sati, Gordak985 je napisao:

Ka lipovici, ga gradu je još gluplje, ima i znak za zabranjeno preticanje i znak 60, i nalazi se sa leve strane i nedvosmisleno se odnosi na glavnu saobraćajnicu. Jel glupo i besmisleno, jeste, verovatno i lako oborivo. Samo ja nemam živaca i vremena da se s njima raspravljam na sudu pa vozim 60 i tuda.

 

Teško da bi oborio ovo na sudu.

Znak ograničenja 60 postavljen po svim propisima s obe strane puta, odgovarajuće veličine.

Tu je ono čuveno "upravljač puta ima pravo...". E sad, zašto je tako debilno ograničenje tu, nemamo pojma, ali teško da bi palo na sudu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Kod mene je interesamtno da vozim vec 35 godina i niko mi nikada nije trazio vozacku dozvolu, sto puta su me zaustavljali i trazili saobracajnu, ali vozacku dozvolu nikada za 35 godina vozackog staza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
On 25.6.2022. at 18:48, cezarpa je napisao:

U Grckoj je obavezna upotreba kacige,prilikom voznje motocikla?Svi su bez kacige,i policija nikog ne dira.

Nama su rekli da imaju nedovoljno policije i da to postaje veliki problem.

Nas je vise zbunilo od ne nošenja kacige njihovo Provlacenje …

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Grci su maheri za vožnju, za automobile sam siguran, motore nisam posmatrao ranije, ali da su ludi kao struja u vožnji, jesu :D Sad kad malo bolje razmislim, ne videh mnogo njih sa kacigom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Što se tiče vožnje Grci su idioti. Naročito ovi što žive na ostrvima pa znaju svoj put napamet a uglavnom izvan sezone nema nigde nikoga pa navikli da divljaju kako im se hoće. Svetla ponekad upale kad je baš mrak u sumrak štede sijalice...

Moj bivši gazda na Kefaloniji imao sudar, pitam ga šta se desilo kaže on - ma budala mi izletela na raskrsnici a policija kaže da sam ja kriv jer imao sam "kao neki stop tamo"... :tras2:

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Samo turisti nose kacige.Doduse kaciga bi im suzila vidno polje i smanjila sluh,pa jurnjava bi postala nesigurna.Mada ne vidim neke sudare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Bzv je sto ovde zaustavljaju zbog preticanja. Siroko je, pregledno i bezbedno za preticanje. A sledece mesto sa isprekidanom linijom je tek kad se izadje iz Ralje, za 3-4 km. I tamo uvek neko ide u susret a put nema sirinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ma ja ako vidim da je bezbedno uopste ne gledam dal je puna ili isprekidana, tako i autom i motorom. Jeste kaznjivo al jbg, ne mogu da se vucem iza nekog ko vozi 40-50 na sat a realno moze 70-80. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja