Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
4 hours ago, X8 Vračar said:

Još samo da vidimo da li je između Slo i Ita ostala meka granica na Sežani...

Brate i mene ovo interesuje. Samo mi jos Italija fali da sklopim mozaik.

 

A morao sam i da ti dam jubilarni 2000 + :givemebeer:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
28 minutes ago, drmilan_ said:

Aj sad opet isto pitanje, kakva je situacija za tranzit kroz HR preko iloka do sida i nazad posle par h istim putem?

Sve je OK

Samo na ulasku u HR kod Iloka reci "Tranzit Sid" i to je to.

Ja koristim aktivno sva cetri prelaza (Ilok, Nestin, Ljuba i Sot) i nikad nije bilo problema sa tranzitom u doba korone.

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, baneBP said:

Sve je OK

Samo na ulasku u HR kod Iloka reci "Tranzit Sid" i to je to.

Ja koristim aktivno sva cetri prelaza (Ilok, Nestin, Ljuba i Sot) i nikad nije bilo problema sa tranzitom u doba korone.

Ni za prelazak u srb? Tipa test ili karantin?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
13 hours ago, drmilan_ said:

Ni za prelazak u srb? Tipa test ili karantin?

Mislis iz Sida povratak preko Iloka u Backu Palanku?

Ne treba nista. Samo kazes tranzit u kontra smeru i to je to.

Redovno se vozam po FG preko Iloka i vratim se isti dan kuci preko istog granicnog prelaza i nikad nije bilo problema.

Ako nisi siguran ti pitaj na prvom nasem granicnom prelazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, baneBP said:

Mislis iz Sida povratak preko Iloka u Backu Palanku?

Ne treba nista. Samo kazes tranzit u kontra smeru i to je to.

Redovno se vozam po FG preko Iloka i vratim se isti dan kuci preko istog granicnog prelaza i nikad nije bilo problema.

Ako nisi siguran ti pitaj na prvom nasem granicnom prelazu

Odlicno hvalaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Nema problema za tranzit kroz HR, a u povratku našima reci da se vraćaš iz BiH ako nemaš test ili potvrdu o vakcinaciji. U poslednjih mesec dana sam prešao barem 4-5 puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Da se nadovezem na @yogibearov post od pre 15ak dana - u Grcku moze da se udje i uz posedovanje pozitivnog testa ne starijeg od 9 meseci, a ne mladjeg od 2 meseca. Supruga i ja smo juce stigli u Solun prilozivsi njen pozitivni test iz decembra i lagano su nas pustili. Time smo ustedeli 9000din, jer sam ja morao da radim test.

Eto, ako nekome zatreba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Deki Katana treba da se popuni PLF obrazac na internetu minimum dan pre polaska. U ponoc se dobija potvrdni mejl i QR kod kog treba pokazati granicarima na uvid. E sad da li moze da se ide iz mesta u mesto, nemam pojma. Niko nas nije pitao gde idemo i, za sada, nas niko nije zaustavio na ulici da bi nas intervjuisao. Da imamo malo vise vremena, verovatno bi se uputili u neki obilazak okolnih mesta, jer nemam utisak da bi nas neko smarao. Da li je lokalcima zabranjeno da putuju iz, recimo, Soluna ka Krfu, ili Atini, nemam pojma. Ako je njima zabarnjeno, onda je sigurno i nama.

Upravo smo se vratili iz setnje po Solunu. Grad je pun ljudi, Grka, ne deluje mi da ima nesto puno turista. Restorani i kafici dobrano popunjeni, a utorak je. Dobar deo, da ne kazem, vecina ljudi nosi maske i napolju, ali rekao bih tokom dana. Nas dvoje smo takodje nosili, ali sada, tokom veceri, nismo uopste, jer ni ostali ljudi nisu  I niko nas nije zbog toga smarao.

Paradoks je sto u Grcku mozete da udjete prakticno bez PCR testa (donesete ''stari'' pozitivni test), a u Srbiju ne mozete da se vratite bez testa...tj. mozete, ali idete u karantin 10 dana:tras2:

Promenio član saxomofon
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
xKjktkqTURBXy9lYzg4MDAyY2E3OTFhNTNlNmZhM
WWW.BLIC.RS

Za sve srpske turiste turiste iz Severne Makedonije danas tižu odlične vesti - putarina se kroz ovu našu susednu zemlju od danas ne naplaćuje u znak...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 5 sati, saxomofon je napisao:

Da se nadovezem na @yogibearov post od pre 15ak dana - u Grcku moze da se udje i uz posedovanje pozitivnog testa ne starijeg od 9 meseci, a ne mladjeg od 2 meseca. Supruga i ja smo juce stigli u Solun prilozivsi njen pozitivni test iz decembra i lagano su nas pustili. Time smo ustedeli 9000din, jer sam ja morao da radim test.

Eto, ako nekome zatreba...

Ja osim slika na mobilnom telefonu, nemam dokaz da sam prelezao covid. Ne pamtim jesam li dokumentaciju dao u ambulanti za potvrdu za bolovanje ili u firmi uz doznake... 

 

Moze li se sa potvrdom o prelazanom kovidu preci granica? Ona potvrda iz higijenskog zavoda. Msm oni to mogu da izdaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
10 hours ago, saxomofon said:

 

Paradoks je sto u Grcku mozete da udjete prakticno bez PCR testa (donesete ''stari'' pozitivni test), a u Srbiju ne mozete da se vratite bez testa...tj. mozete, ali idete u karantin 10 dana:tras2:

Ovo nije tačno, za povratak iz Grčke preko Makedonije nije potrebno ništa.

A i što se tiče boravka u samo jednom mestu, to je ukinuto pre mesec dana.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@doktor hvala na informaciji, nisam znao. Samo sam citao uputstva na sajtu Ministarstva inostranih poslova gde pise da ne mora da se ima pcr ako se dolazi iz:

на држављане Републике Србије и стране држављане са регулисаним боравком у Републици Србији, који долазе из: Републике Албаније, Босне и Херцеговине, Републике Бугарске, Републике Северне Македоније и Црне Горе и Мађарске;

Moracu da posaljem mejl ambasadi, pre nego sto krenemo natrag.

@MaxiSzar nemate rezultat pcr testa na mejlu? Moja supruga je u mailbox-u nasla rezultat iz decembra, kada je bila pozitivna, odstampali smo ga i prilozili uz PLF i moj negativni PCR kada smo stigli na granicu. Bitno je da na tom izvestaju bude napisan rezultat i bar jos na engleskom jeziku, ne sme samo na srpskom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@doktor evo i update - a, odgovor od naseg konzulata u Solunu:

 

Поштовани,

 

 

Ради спречавања ширења болести изазване вирусом COVID-19, за улазак у Србију страним држављанима потребан је негативан PCR тест не старији од 48 сати. Од ове мере изузети су путници у транзиту (време боравка у Србији мање од 12 сати), деца старости до 12 година, као и држављани и стални становници следећих земаља: Републике Албаније, Босне и Херцеговине, Републике Бугарске, Републике Северне Македоније, Црне Горе и Мађарске.

 

Српски држављани и странци са регулисаним боравком могу ући у Србију са негативним PCR тестом или са потврдом о завршеној вакцинацији (у Србији или иностранству), а уколико не поседују ниједно од наведена два документа, могу ући у Србију уз обавезу да проведу у кућном карантину 10 дана.

 

Срдачно,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Nisu mi slali na mail nista, a nisam ni ostavljao mail, vec br telefona...

 

Ja sam krajem pretprosle godine poslao depozit za Tolo, Peloponez. Lik hteo da mi vrati novac, medjutim, ja sam hteo da se suma prenese za ovu godinu. Pre par dana me vlasnik hotela kontaktirao putem viber-a. Vrlo je korektan ispao. 

Ono sto je glupo bilo od mene, nisam zapamtio kome sam dao celokupnu dokumentaricu. Ambulanti zarad doznaka, ili sefu zarad opravdanja na poslu. Od nas cetvoro u kuci, nas troje je prelezalo. Supruga, cerka (11) i ja. Mladja cerka (7) nije, ili ne bar zvanicno. Nismo je testirali jer nije imala simptome. Nju sam hteo da testiram u MK, jer je jeftinije. 

Posle mi pade na pamet, da institut za javno zdravlje izdaje te potvrde, jer ja imam slikane mobilnim telefonom doznake

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

"Ambasadori zemlja članica Evropske unije (EU) danas su dali saglasnost da Srbija i još nekoliko zemalja budu na spisku zemalja čiji građani mogu da putuju u EU, javila je agencija Frans pres pozivajući se na diplomatske izvore.

 

Ta preporuka stalnih predstavnika država članica EU bi trebalo da bude usvojena u petak, 18. juna kada i stupa na snagu, prenosi Radio Slobodna Evropa.

EU na svake dve nedelje raspravlja o epidemiološkoj situaciji u „trećim zemaljama“ i  ažurira listu onih država koje se smatraju bezbednim za putovanja.

Iako nije pravno obavezujući instrument, svrstavanjem neke zemlje u epidemiološki bezbedne ukida se potpuna zabrana putovanja u EU za njene državaljane.

Svaka država članica EU međutim individualno može da odluči da od putnika iz tih zemalja traži negativan test ili odlazak u karantin.

 

Na tom spisku pored Srbije dodate su Severna Makedonija, Albanija, Liban, SAD, Tajvan, Hongkong i Makao.

 

Građani iz tih zemalja moćiće u zemlje EU i bez vakcine protiv korona virusa."

 

Sveze, od pre par sati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Deki Katana @MaxiS@doktor jos jedan update - upravo sam zvao granicni prelaz Presevo i rekli su mi da ipak nije potreban PCR test za povratak kuci. Ocigledno konzulat, sajt ministarstva i stanje na terenu ne prate jedno drugo:stabre:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja