Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje i korona vol.2/ 2021. godina

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova

Od 25. juna biće moguć ulaz u Nemačku, ali samo za vakcinisane Fajzerom i Astra-Zenekom(njih je odobrila EMA), za sada.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/nemacka-otvara-granice-za-turiste-nasu-zemlju-su-skinuli-sa-crvene-liste-ali-za/twzb6z3

 

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/EN/2021/06/restrictions-for-vaccinated-travellers.html

 

Promenjeno, novi uslovi važe od 20.6.2021:

https://belgrad.diplo.de/rs-sr/service/visa-einreise/corona-einreiseinfo/2337520

 

Promenio član Vax
nove informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

E, kad citam ovde dodje mi ko totalna izolacija. Medjutim, znam licno najmanje 5 ljudi koji idu u Nemacku bez ikakvog papira. Bez vakcinacije. Dvojica uvoze automobile (nemaju firmu), dvojica svercuju polovne stvari, i jedan lik ide kod mog strica u ispomoc. Odu kad zele, vrate se kad zele. Ovo su on iz mog najblizeg okruzenja, sa kojima sam svaki dan. E, da. Tetka mi dosla skoro iz posete sinu, koji zivi u Nemackoj. Busom. Zenin brat je sa porodicom u tazbini sada, takodje i Nemackoj. Da li podmite carinike, ili imaju neverovatnu srecu, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
IMG_20190721_121541.jpg
MONDO.RS

Do sada smo mogli da prelazimo grčku granicu uz potvrdu o vakcinaciji, zatim potvrdu o preležanom korona virusu ili...

 

 

Državljani zemalja sa takozvane zelene liste u Grčku će moći da uđu sa negativnim antigenskim testom, saopštio je na današnjoj konferenciji za novinare zamenik ministra civilne zaštite Nikos Hardalias.

Deca do 12 godina starostikoja dolaze iz zemalja sa zelene liste moći će da uđu u Grčku bez negativnog PCR testa na korona virus. Evropska unija vratila je juče Srbiju na zelenu listu. Nove mere u Grčkoj stupiće na snagu kada budu objavljene u Služenom listu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Moja drugarica ne odstampala PCR sama, skinula sa neta formu i stavila svoje ime Bila za Austriju, sve bez problema… Snadjite se


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

E vidiš zbog takvih pametnjakovica meni nisu dozvolili da udjem u Sloveniju pre par nedelja. Samo se u Srbiji bavljenje kriminalnim aktivnostima naziva "snalazenje" . 

Promenio član Overpressure
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Kolegica je djubre jer zbog takvih i zavrsimo na kojekakvim crvenim listama pa onda regularni i posteni ljudi zapadaju u probleme. Dok je god na Balkanu prevara poistovjecena sa snalazljivosti moral ce biti u mulju i napretka nece biti

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Koliko je takvih sto imaju fals papire, ne budite smesni :D ja to ne radim, niti sam takav lik, al toga je oduvek bilo i bice, ne mozemo protiv toga a ne vredi se ni nervirati.

 

inace juce isao tranzit kroz HR nije nas NIKO pitao gde cemo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
On 14.6.2021. at 18:37, drmilan_ je napisao:

Odlicno hvalaaa

u povratku u našu zemlju osim zemalja malog šengena je potrebna vakcinacija i revakcina osim astra zeneke,test ili karantin.To je donešeno pre jedno 2 meseca i još uvek važi-bar ja nisam čuo da je ukinuto.Mislim da ne mora i iz mađarske.

To je potpuno druga stvar što niko te ništa ne pita od naših policajaca ali ne znači da neće.

Primer 2 novosadska poznata dugopugaša bajkera koji su pre neki dan hteli da uđu iz Crne gore u Bosnu jer su znali da neće ispštovati tzv tranzit pa ga nisu ni tražili.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Jel za Hrvatsku moze sa onim brzim testom?

Treba da odem do Opatije, kupim nesto, umocim bulju u more i vratim se nazad... Sve u istom danu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Kakva je primena pravila o tranzitu kroz Bosnu.

 

Idem poslom sad u četvrtak za Kotor pa sam hteo preko Bosne (malo menjam rute jer je više dosadno).

Na sajtu bosanske granične policije ima propis kojim bi trebalo da se vode, a to je da je tranzit kroz Bosnu slobodan ukoliko se stranac vraća u zemlju prebivališta (znači mogao bih iz preko Bosne iz Crne gore do Srbije)

Problem je što sam čuo da su mnoge zezali na granici i nisu dozvoljavali prolaz, pa da su ih čak i vraćali na prelaz gde su ušli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
pre 40 minuta, Skyrunner je napisao:

Kakva je primena pravila o tranzitu kroz Bosnu.

 

Idem poslom sad u četvrtak za Kotor pa sam hteo preko Bosne (malo menjam rute jer je više dosadno).

Na sajtu bosanske granične policije ima propis kojim bi trebalo da se vode, a to je da je tranzit kroz Bosnu slobodan ukoliko se stranac vraća u zemlju prebivališta (znači mogao bih iz preko Bosne iz Crne gore do Srbije)

Problem je što sam čuo da su mnoge zezali na granici i nisu dozvoljavali prolaz, pa da su ih čak i vraćali na prelaz gde su ušli.

 

Pre neki dan krenuo u HR na more...ušao u HR sa BAT testom,prošao deonicu do Novske,onda kod Jasenovca ušao u Federaciju BiH (bez ikakvih problema)pa onda ponovo, kao tranzit,ušao na Ličkom Petrovom selu u HR...bez problema.Bosanci ništa ne traže(zeleni više nije potreban)samo saobraćajnu,a  nije potreba nikakav test za BiH.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 6/23/2021 at 10:28 AM, Skyrunner said:

Kakva je primena pravila o tranzitu kroz Bosnu.

 

Idem poslom sad u četvrtak za Kotor pa sam hteo preko Bosne (malo menjam rute jer je više dosadno).

Na sajtu bosanske granične policije ima propis kojim bi trebalo da se vode, a to je da je tranzit kroz Bosnu slobodan ukoliko se stranac vraća u zemlju prebivališta (znači mogao bih iz preko Bosne iz Crne gore do Srbije)

Problem je što sam čuo da su mnoge zezali na granici i nisu dozvoljavali prolaz, pa da su ih čak i vraćali na prelaz gde su ušli.

 

Ja sam dosao prosle nedelje iz CG preko Bosne kuci. Ukoliko nemas test i nisi vakcinisan (kao ja) moze tranzit 12 sati.

Usao sam u BIH kod Trebinja a izasao na Raci.

Bosanski carinik mi rece to samo vazi ukoliko u BIH ulazis iz CG ili HR.

Ukoliko u BIH ulazis iz SRB onda nema nikakvih ogranicenja.

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Vidim da za madjare ne treba nista, jel isao ko preko? Uzeo bih dva dana lufta na poslu, pa razmisljam da zapucam za balaton, ili dole do perucca pa nekim drugim putem nazad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Koji GP koristiš prema HU? Javljaju od jutros da su gužve ali ne znam strukturu, možda može da se obiđe na nekom malograničnom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
17 minutes ago, X8 Vračar said:

Koji GP koristiš prema HU? Javljaju od jutros da su gužve ali ne znam strukturu, možda može da se obiđe na nekom malograničnom?

Backi vinogradi ili horgos 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre sat vremena, lomitelj je napisao:
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:
Backi vinogradi ili horgos 2

Šta je Horgoš 2? Da to nije Bački Breg?

B. Breg je više Bezdana (krajnji severozapad Srbije), kada ideš prema Baji, HU. Kada siđeš sa E-75 pre granice možeš da ideš na B. Vinograde ili na Horgoš 2, ili ostaneš na autoputu i ideš na Horgoš. Screenshot-20210630-170425.jpg

Krajem Juna sam išao u Segedin sa porodicom i proplivali smo na oba mg prelaza jer su radili samo od 16-20 h i na kraju se vratili na Horgoš i čekali oko 4 sata da pređemo. 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
48 minutes ago, X8 Vračar said:

Kakav je put kroz te B. Vinograde i Mađarska sela? Mislim da oni nikada ni ne rade posle 20h...

Odlican, Backi Vinogradi su nasi, generalno sidjes na iskljucenju subotica sever, pa skrenes desno pa onda imas prvo selo Hajdukovo pa onda tablu za granicni prelaz levo i Backi Vinogradi. Posle kroz madjarsku je skroz ok, mozes se i tamo negde ukljuciti na autoput, nisam tuda isao na autoput pa ne znam, najbolje da odes na Horgos 2, predjes i odma se vratis na autoput. Mada tamo zna biti veca guzva nego na Backima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@DraganNS Hvala ti, znam, na Bački Breg idem uvek kad idem za Srbiju. Jeste da rade od 7 do 19 ali je uvek milina. Nema kamiona, autobusa i gužvi. Nisam nikad čekao duže od 15 minuta. Jednostavno sam pomešao Breg i Vinograde. Ko radi, taj i grOši. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja