Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, lesorsier said:

To mu nije bilo bas pametno. Mog psa da je tukao preko moje ograde, ostao bi i bez pruta i bez ruke i ko zna jos bez cega. Pas je bio ekstremno opasan, i mnogi u kraju su imali bas takve pse, cuvare. 

To sam mu i ja rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, lesorsier je napisao:

To mu nije bilo bas pametno. Mog psa da je tukao preko moje ograde, ostao bi i bez pruta i bez ruke i ko zna jos bez cega. Pas je bio ekstremno opasan, i mnogi u kraju su imali bas takve pse, cuvare. 

Ne bih da ti kontriram ali moraš da priznaš da je masa šizofrenih pasa baš u dvorištima kojima je dnevna zanimacija od silne dosade baš "ispraćanje i dočekivanje" ljudi u prolazu. Takodje moraš priznati da nije baš zgodno da te štreca svaki dan...možda neko i nije baš raspoložen.Trebalo bi  biti uvidjvan. A to ...ostao bi bez ruke ili što šta......znaš i sam , batina ima dva kraja, ko zna naletiš na neku budalu i ode mast u propast oko čega.Vlasnici tj. "ljubitelji životinja" misle da ako ker ima dvorište, kućicu i redovnu hranu da je to raj. Psi su inteligentna bića i bezvezno lajanje na prolaznike je njihovo ubijanje dosade. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Ne bih da ti kontriram ali moraš da priznaš da je masa šizofrenih pasa baš u dvorištima kojima je dnevna zanimacija od silne dosade baš "ispraćanje i dočekivanje" ljudi u prolazu. Takodje moraš priznati da nije baš zgodno da te štreca svaki dan...možda neko i nije baš raspoložen.Trebalo bi  biti uvidjvan. A to ...ostao bi bez ruke ili što šta......znaš i sam , batina ima dva kraja, ko zna naletiš na neku budalu i ode mast u propast oko čega.Vlasnici tj. "ljubitelji životinja" misle da ako ker ima dvorište, kućicu i redovnu hranu da je to raj. Psi su inteligentna bića i bezvezno lajanje na prolaznike je njihovo ubijanje dosade. 

priznajem, ali ekstremno vreme - ekstrmne mere. Devedesete su pitanju. Desetine su stradale od njega, nekoliko je zavrsilo na urgentom, nekoliko nas je tuzilo, pa na veterinu na posmatranje, jedva smo ga spasli od uspavljivanja. 

 

Sa druge strane, sve kuce okolo su pljackane ( ovi sto su bili bez pasa), ja moju nisam ni zakljucavo. ni kola nisam nikad zakljucavao. Mrtav da lezi u dvoristu niko nije smeo ni da se priblizi ogradi, a kamoli nesto vise. Ulaz u dvoriste je bio malo problematican kad neko dodje, cak ni ja nisam smeo da udjem uvece kad se vratim kasno. Zovem ga dodje da vidi da sam ja. Problem je bio sto nije lajao kad neko udje, prvo napada, posle pita ko je. A crn je bio, ne vidis ga u mraku.

 

Nego skrenuli smo od teme. Rec je lutalicama koji napadaju po semaforima. A zakon ne predvidja da mozes kroz crveno ako te napadne pas. ljudi su ostavljeni da se snalaze kako ko zna. I ko nema iskustva sa psima, stvarno moze da strada.

 

Na motoru ne brinem nesto mnogo, tesko mogu da me stignu, a i ti ulicari nisu ni blizu opasni kao ovaj gore pomeuti.

 

Ali na trcanju sam imao gomilu neprijatnih situacija. Tu bezanja nema. I kad te opkole njih 10, obicno se 2-3 keze i reze, ostali strazare, i ko se upanici stvarno moze da strada. Sve sto mozes je ignor, i bez neglih pokreta. 

 

PS, ti u Sremcici to znas, ja sam sa Pevca, slicna je situacija.

Promenio član lesorsier
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moj drugar imao agresivnog rott-a i isto ta priča ne sme niko da udje u dvorište.

Živi na Sunčanom Bregu u KGu (naselje Aerodrom, poznato po kradjama i provalama u kuće).

Otišao na more, njegova majka ujutru hranila kuče, rott bio pušten, da čuva kuću.

Došli lopovi, ojadili ga, kuče lanulo nije, niko ne zna šta se desilo, da li su ga nečim uspavali, namamili, a zaista bio krvoločan. On se vratio s mora, u kući ostao stari frižider i veš mašina, ojadili ga i neko zlato našli i neke pare i tv i sve što je moglo da se iznese.

 

Posle ugradio alarm i video nadzor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
pre 31 minuta, milomir22 je napisao:

Moj drugar imao agresivnog rott-a i isto ta priča ne sme niko da udje u dvorište.

Živi na Sunčanom Bregu u KGu (naselje Aerodrom, poznato po kradjama i provalama u kuće).

Otišao na more, njegova majka ujutru hranila kuče, rott bio pušten, da čuva kuću.

Došli lopovi, ojadili ga, kuče lanulo nije, niko ne zna šta se desilo, da li su ga nečim uspavali, namamili, a zaista bio krvoločan. On se vratio s mora, u kući ostao stari frižider i veš mašina, ojadili ga i neko zlato našli i neke pare i tv i sve što je moglo da se iznese.

 

Posle ugradio alarm i video nadzor...

ako te tipuje neko da imas nesto, i neko se namerači, tu ne pomaze ni kuce ni alarm ni kamere... eventualno ona ekipa sto dolazi za 5 min kad se upali alarm... ovo su bile devedesete. koje crno more, uvek je neko bio kod kuce.

 

Apropo price sta iritira pse kod motorista. Sad imam neko kuce koje nizasta nije. Nema boga da nekog napadne ili nedaj boze ugrize. Laje na macke i druge pse. Ljude ignorise ko da ne postoje. Ko god da nam dodje, ono dotrici i legne na ledja ceka da ga mazis. Prvi put kad me je videlo na motoru u opremi, poludelo je, pena na usta. Tako da kontam da nas ne percipiraju kao ljude, nego kao neke velike zivotinje, vanzemaljce...pojma nemam. Danima je njuskalo oko motora... posle jedno mesec dana je skapiralo da sam to u stvari ja i smirilo se.

Promenio član lesorsier
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pre par godina je asfaltiran put (prečica od par kilometara) koji iz Aleksinca vodi ka Đunisu (i pri tome se ne prolazi kroz Žitkovac).

Većim delom taj put prolazi kroz romsko naselje (gde se ceo "društveni život" stanovnika uglavnom odvija na samom putu), pa je brzina kretanja preko 20km/h nemoguća.

Na putu (i pored puta sitna deca, starci, majke sa kolicima, klinci šutiraju loptu, žene peru tepihe, ... , a uz to i gomila pasa (u svakom momentu bar tridesetak) se izležava ili šeta po putu (ili pored puta).

Tokom dana ti psi uglavnom ne obraćaju pažnju na vozila (pa i na motoriste) i ne jure za njima, ali tokom noći (kada nema ljudi okolo), jedva čekaju da se neko pojavi.

Ja vrlo često tu prolazim (i danju i noću) i znam za doček koji me očekuje, pa brzinu smanjim na desetak kilometara na sat. Kad krene potera uglavnom se pravim blesav i ne obraćam pažnju (po sistemu "psi laju a karavanii prolaze"), a često se i zaustavim da vidim šta će da urade.

Tada se i oni zaustave i prestane lavež, a kad ponovo lagano krenem "jure me" još narednih pedesetak metara.

Nikada ni jedan nije pokušao da me ujede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Od gomile puta kada sam bio ujeden samo jednom ne mislim da nisam makar delio krivicu sa psom, ako ne i bio skroz kriv sto zbog gluposti ili neznanja, dok to jednom je ujedno i jedini put kada se desilo na motoru :D Ceo copor povecih pasa, ide, laje zalece se, ali ne ujeda, stanem oni nista, krenem opet jure i laju, kad crveno na semaforu iza parkinga kod Centra Sava i Interkontinentala, stanem i ovi veliki opet nista, kad iz dvorista pored se zalece prdavac neki mali koji kidise na nogu direkt, izmaknem je njemu ispred njuske ali ne i ovom glomaznom koji je dobio ideju od malog prdavca i ode patika :D 

Zanimljivo je da u besu nisam jurio pse, ali jesam gazdu u dvoristu odakle je izleteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
On 8/26/2022 at 6:45 PM, BaneVuk58 said:

I šat bi na kraju ....:maloljut::besan::rat3: ...ili     :cirka1::lol::lol::lol:

Pobegao u kucu :D

A i meni doslo iz dupeta u glavu da se u tom kraju bas i ne ostavlja motor sa kljucem u bravi :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Mala popodnevna voznjica,preko Ravne Gore i Kostunica do Takova,jedno desetak puta kerovi krecu za motorom,ko da su i oni nesto poludeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pre neki dan idem avalskim putem, iz pravca Ralje ka Bg, i malo pre skretanja za Vrcin, izlazim iz leve krivine i vidim na levoj strani puta, na sred trake stoje dva psa, mladi ali ne i mali. Ne reaguju na moj nailazak  i kad sam im se priblizio, iz ne znam kog razloga, ja stisnem sirenu, a ovaj jedan samo poskoci i trk, pravo na desnu stranu. Ja vec vidim kako mi udara u prednji tocak i samo sam stigao da jako stisnem korman i kocnicu samo blago, jer nije imalo sanse da ukocim. Vec sam video kako padam ali nekako se provukosmo, i on i ja. Samo sam osetio da sam ga zakacio desnom stranom, vrv samo rep. Nisam stigao ni u retrovizoru da ispratim situaciju ali nisam ga jako povredio, sigurno. U$ro sam se.

Tamo kod Vrcina cesto vidjam stence. Valjda ih ljudi tu ostavljaju jer vidim da tu prave i divlju deponiju, pa se valjda nadaju da ce kerici imati hrane. A mozda smatraju da su kerovi otpad pa ih tu izbacuju. Ili se nadaju da ce se neko smilovati i udomiti. Ali do sad ih nisam sretao na putu, uglavnom budu sa strane.  Sve u svemu, oprezno  ubuduce

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Ne stajte ako vas jure :D 

Stadoh prosle nedelje pa su sva tri htela da se igraju, pa su onda dosla jos dva. Sve super i slatko osim sto sam 3 dana sa buvama ratovao, ko djavo svrbi. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: ZRX 1100, CB 1300

Moja prica se odigrava pre tri nedelje ispred pivnice Dogma.Ko ne zna nalazi se zavucena iza pumpe preko puta Čukarickog rukavca.Video se sa par prijatelja i posle jedno dva sata resim da krenem.Cenim da je bilo oko 20h.Motor sam parkirao gde i vecina to radi obicno,u blizini ulaza gde je i mesto obelezeno za parking.Da napomenem da je  tu pored i veca travnata povrsina na kojoj je razbacano par stolova pa ko ne zeli da sedi na betonu moze i... .Oblacim se,palim motor, krecem i odjednom niodkuda dolece mesanac srednjeg rasta i capi me za  levu podkolenicu.Vidim da mi nije nista pocepao,cenim po bolu da me je samo ustinuo ili zagrebao(ko sada obucen da se skida),a ima i ogrlicu,reko ko ga jebe ajmo dalje.Kako sam opet ubacio u prvu i dao gas momcina opet na mene.Tu je vec nogom popio po tamburi, pomerio se u stranu i vec dobro zamislio.U tom trenutku verovatno videvsi moju reakciju sa stola na travnjaku ponosna vlasnica psa ustaje, zove ga a zatim prolazi pored mene sa pogledom u ocima kao da sam joj sve zivo pobio i ulazi unutra.Ostajem jos koji trenutak da vidim da nece slucajno izaci sa nekim ko bi mozda zeleo nesto da mi kaze  o mojoj bezgranicnoj krivici pa da ih kolektivno vratim na fabricko podesavanje ali je proslo bez toga.Odlazim a zelja da se vratim i objasnim se drzala me je poprilicno .Ja se sklonio.Proslo kako je proslo.A ne mozes se ni stalno sklanjati.

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
2 hours ago, BAJATI1 said:

Moja prica se odigrava pre tri nedelje ispred pivnice Dogma.Ko ne zna nalazi se zavucena iza pumpe preko puta Čukarickog rukavca.Video se sa par prijatelja i posle jedno dva sata resim da krenem.Cenim da je bilo oko 20h.Motor sam parkirao gde i vecina to radi obicno,u blizini ulaza gde je i mesto obelezeno za parking.Da napomenem da je  tu pored i veca travnata povrsina na kojoj je razbacano par stolova pa ko ne zeli da sedi na betonu moze i... .Oblacim se,palim motor, krecem i odjednom niodkuda dolece mesanac srednjeg rasta i capi me za  levu podkolenicu.Vidim da mi nije nista pocepao,cenim po bolu da me je samo ustinuo ili zagrebao(ko sada obucen da se skida),a ima i ogrlicu,reko ko ga jebe ajmo dalje.Kako sam opet ubacio u prvu i dao gas momcina opet na mene.Tu je vec nogom popio po tamburi, pomerio se u stranu i vec dobro zamislio.U tom trenutku verovatno videvsi moju reakciju sa stola na travnjaku ponosna vlasnica psa ustaje, zove ga a zatim prolazi pored mene sa pogledom u ocima kao da sam joj sve zivo pobio i ulazi unutra.Ostajem jos koji trenutak da vidim da nece slucajno izaci sa nekim ko bi mozda zeleo nesto da mi kaze  o mojoj bezgranicnoj krivici pa da ih kolektivno vratim na fabricko podesavanje ali je proslo bez toga.Odlazim a zelja da se vratim i objasnim se drzala me je poprilicno .Ja se sklonio.Proslo kako je proslo.A ne mozes se ni stalno sklanjati.

 

 

Da citiram sam sebe od pre 7 godina kada sam imao problem sa tetkama mackohraniteljkama, dve nove cerade su mi iscepale: "Komsinice, lepo ste vi procenili da ja zivotinje necu da povredim, samo ste se za ljude zajebali." 

Koliko sutradan vise nisu hranili tu, a prethodno sam ih fino molio nesto meseci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 380 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Mene ispred Ikee napao neki crni mesanac. Ugasim motor on miran kao bubica. Upalim ga on poludi, kidise. Ugasim motor, odseta dalje...nesto mu je isao na nerve taj zvuk motora u leru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Mene hoce sa psima od kad sam poceo popis gasa da radim. Na skuteru evo 15casova izvozah na polaganju. 2x me neko kuce nije pogledalo, a citajuci vasa iskustva, cimao sam se kao lud. Pogotovo kad stanem pored copora na semaforu.

 

Ali zato za ove skoro 2godine popisa, pre koji dan me 4. put capi kuce. Sto je najgore, sve neki glupi ujedi. 3-4 napada je patika pretrpela i bese samo jedan mangup da me lepo ujeo za list noge. Zbog njega sam i boce isprimao. :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

pre par meseci sam izbacio iz dvorišta popisivača gasa i reko mu da više ne dolazi.Čovek ušo na nezaključanu kapiju bez da pita a šta bi bilo da je šarplaninac od 70 kila obavio uspešno svoj zadatak.Sad bi popisivaču davali 6 meseci a ja bi bio u ćorki a ve rovatno bi vlast pokušala da ubije psa

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
8 hours ago, sasa ns 1 said:

pre par meseci sam izbacio iz dvorišta popisivača gasa i reko mu da više ne dolazi.Čovek ušo na nezaključanu kapiju bez da pita a šta bi bilo da je šarplaninac od 70 kila obavio uspešno svoj zadatak.Sad bi popisivaču davali 6 meseci a ja bi bio u ćorki a ve rovatno bi vlast pokušala da ubije psa

Sarplaninac je uspesno obavio zadatak. Posto je to ovcarski pas, sacuvao je tu izgubljenu ovcu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre par meseci sam izbacio iz dvorišta popisivača gasa i reko mu da više ne dolazi.Čovek ušo na nezaključanu kapiju bez da pita a šta bi bilo da je šarplaninac od 70 kila obavio uspešno svoj zadatak.Sad bi popisivaču davali 6 meseci a ja bi bio u ćorki a ve rovatno bi vlast pokušala da ubije psa
Не знам колико то важи на приватном поседу. Друга ствар је јавна површина. Која је онда сврха пса чувара ако ме сме да "дејствује" на у дворишту.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Не знам колико то важи на приватном поседу. Друга ствар је јавна површина. Која је онда сврха пса чувара ако ме сме да "дејствује" на у дворишту.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka
 

nisam siguran za povrede ali za smrt ideš u zatvor.Pre 10 godina je čovek napao komšiju da ga ubije  u njegovom dvorištu.Rotvajler se otrgo od lanca povijao čoveka.Ovaj beži oko bunara i upadne u bunar i pogine.Psa je naknadno ubila policija umesto da mu da nagradu a čovek dobio dugogodišnu robiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Свашта . Пас који је дизајниран за одбрану и чување. Не знам дал' је сад нешто измењено око неповредивости приватне својине.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja