Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Meni da smetaju zivotinje, ne bih isao u pet friendly lokal. 

 

Sto se tice nereda na ulici, za to su krivi vlasnici jer ne pokupe posle njih. Sto se tice ponasanje psa, to dosta zavisi od toga kroz sta je sve prosao, isto kao i kod dece. Ako je pas mucen, ako su drugi bili agresivni prema njemu, ako pas nije naucio kako da se druzi sa ostalima, naravno da ce i on biti agresivan, isto kao sto bi i dete imalo psiholoske probleme kasnije u zivotu kad bi bilo izlozeno slicnim situacijama. Ovakve stvari se desavaju sa psima koji su u vlasnistvu, a zamislite tek sta se desava sa lutalicama.

 

Neretko se desava da lutalice klinci gadjaju petardama, da ih ljudi tuku samo zato sto su prisli nekome u nadi da ce dobiti nesto da jedu, da ih auto udari na ulici, da ih ljudi agresivno teraju, sutiraju i napadaju bez ikakvog razloga, ima bas mnogo primera. Zato i kazem da agresijom prema lutalici, uopste bilo kojoj zivotinji, se nista ne postize, vec podstice takvo ponasanje. OK mozda si oterao psa od sebe tako sto si ga gadjao kamenom, ali zbog tog istog kamena, taj pas ce sutra opet nekog pojuriti i mozda cak i ujesti, a to moze da bude i necije dete koje nece znati sta da radi.  Lepa rec i gvozdena vrata otvara, a pokazivanjem barem malo ljubavi prema toj zivotinji, dosta bolje utice nego bilo koji kamen.

 

U normalnijoj zemlji, vlasnici se kaznjavaju kad ne pokupe posle svog psa, a da ne pricam tek o mucenju zivotinja, za to je predvidjen i zatvor. 

 

Takodje mislim da bi bilo manje lutalica, da prihvatilista nisu toliko puna. A dosta ljudi ne zeli uopste da spasi zivotinju sa ulice ili iz prihvatilista.

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 9 minuta, djuraz je napisao:

Meni da smetaju zivotinje, ne bih isao u pet friendly lokal. 

Sad je sve postalo pet friendly.

 

U tome je problem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@antir3ality
Nema to veze sa Žikom. Jednostavno me strašno iritiraju ljudi koji pod velom ljubitelja pasa svojim delovanjem ugrožavaju bezbednost i kvalitet života i životinja i ljudi. Jednostavno šta treba da se radi....čutati i trpeti.Ako si čitao postove izneo sam dogadjaj i neke mere koje mislim da su sasvim legitimne....i onda mi se kaže kako je džukela "osetila" da joj nisam naklonjen. Ja čoveka ne poznajem niti sam se bilo kome lično obratio niti nipta loše i uvredljivo rekao, ali nemoj da me praviš budalom. Šta znači dal' treba da se stresiram svaki put kad odem u Pet centar dali če me pojuriti čopor pasa, ili da promenim prevozno sredstvo ili da se snabdevam u drugoj radnji. Ajde molim budimo realni. Uostalom ovo se odnosi samo na džukele koje jure motorist za ostale nemam ništa protiv

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pritom, ja sam u zivotu imao tri psa. Nisam neko ko bas ne voli zivotinje. Ali su mi ljudi drazi, blizi i preci od pasa... 

Da zivim u kuci, da imam dvoriste, sigurno bih imao psa. Smatram da je pas super zivotinja. Ali zivotinja koja treba da sluzi coveka. Ne da bude izravnata sa njim. Neko je rekao ono, mama, tata, lizanje, voznja u krilu.. To mi je debilizam...

Ali cak ni tad ne bih dovoljavao da pas laje i uznemirava komsije. Pas je moj i ja uzivam sa njim ali to nije razlog da ometam druge. 

Zbog pasa koji napadaju, ja i drugari sa kojima vozim bajs moramo da menjamo trasu. Sad su se namnozili tamo kod Zuca, gde je onaj azil i napadaju toliko da ne mozes da se odbranis. Kad ti je frka na motoru zamisli kako je na bajsu. I sad ce neko da nadje neko opravdanje kao ne bi oni tako da nisu imali tezak zivot i ne znam sta vec...Pa jel zbog njihovog teskog zivota ja treba da padnem pa da i ja imam tezak zivot posle:)

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Postujem to da svako ima svoje iskustvo.

 

Meni kad se desavalo ranije da me pojuri copor, stao bih malo da ih smirim, posle bude sve okej. Nije mi se jos desilo da me je neki pas ujeo zato sto sam mu prisao tako, cak i kad je uzrujan. Obicno stanu zbunjeno prvo, pa posle pridju i da se maze.

 

Desavalo mi se cak i da me psi zapamte zato sto sam im dao da jedu, prilazio im da ih mazim itd, i da me posle ne jure kad prodjem, trcim ili vozim pored njih. 

 

Mislim da ih dodatno iritira npr. otvoren izduv na motoru, jer imaju dosta osetljiviji sluh nego mi. Ako se komsinica zali sto sam 2 minuta duze stajao ispred zgrade sa upaljenim motorom, dok sam stavljao kacigu na glavu, mogu misliti kako li je psu koji to dosta jace i intenzivnije cuje. 

Promenio član djuraz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 23 minuta, ske je napisao:

Pa jel zbog njihovog teskog zivota ja treba da padnem pa da i ja imam tezak zivot posle:)

Ismeja se ko lud na ovaj komentar, gledaju me ljudi i pitaju se koj mi penis pa se smejem sam sa sobom :lol3:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Da podelim jos jedno iskustvo. Pre 5-6 godina u Crnoj Gori. Rano poslepodne, vracam se u smestaj (u neko brdo od Budve ka Jaz-u). Sinovi vlasnika kao mlate neki basket na ulici i ja se parkiram blizu njih. U tom nasrne pas i ujede me za nogu. Srecom, tvrda cizma pa nista strasno ali umalo ne ispustih motor. Iznervira me pas (opet, razumem da je "branio" decu), ali sam popizdeo kad sam video kako se 15-16 godisnjaci smejulje i ne pada im na pamet da smire psa.  Koji mali pedercici. Uvek se iznerviram kad se setim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

To je taj pederizam koji i mene nervira, to smejuljenje.

 

Letos idem bajsom za pancevo, obilaznicom.

Izadjem na onaj pravac na kom je sljunkara sa desne strane.

 

Kako se priblizavam tako mali stenci izlaze na put, za njima izlece keva i kidise na mene.

 

Pedaliram levom brzom trakom, bas zbog njih. Silazim sa bajsa a onda ga postavljam izmedju mene i razdrazene dzukele.

 

Stenci, njih 5 sest trckaraju po putu i saobracaj se zaustavlja jer su ga poprecili.

 

Neki tip u kolima polako izgurava dzukelu branikom od mene, nisam se uplasio al mi nije sve jedno pa se zato i divim kolegi koji je par postova iznad rekao da stane i pomazi copor pasa kada ga pojuri :) ...

 

 

Poenta price je da su tu u cuvarskoj kucici sljunkare bile dve junacine koje su se svo vreme smejale gore opisanoj situaciji.

 

I sad dolazimo do one labilnosti koju je juce kolega spomenuo u jednom mom komentaru. 

 

Da li su one zdravstvene ustanove za lecenje, koje je takodje spomenuo,  za nas ugrozene ili za ove, nazovi, ljubitelje zivotinja.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

MONDO.RS

Muškarac u Zemunu udara ženu, a potom hladnokrvno nogom šutira psa.

Nije u temi ali samo da opet napomenem sta sve ispadne kada se psima ne stavi korpa.
Ne shvatam sto je toliko tesko tu korpu uzeti.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 1 minut, Bigor je napisao:

Ne vec korpu na njusci

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Kako da staviš korpu pekinezeru na njušku? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 32 minuta, Atorn je napisao:

Kako da staviš korpu pekinezeru na njušku? :)

 

Peki spada u 9FCI grupu kao psi za pratnju i razonodu. Zna se za koje se pse odnosi korpa

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Peki spada u 9FCI grupu kao psi za pratnju i razonodu. Zna se za koje se pse odnosi korpa

 

Korpa se odnosi na velike i ujedljive pse. Znam, šalim se;)

Pitao sam mog maltezera, da li hoće korpu... Ma jok 

;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 16 sati, Bigor je napisao:

 

MONDO.RS

Muškarac u Zemunu udara ženu, a potom hladnokrvno nogom šutira psa.


Nije u temi ali samo da opet napomenem sta sve ispadne kada se psima ne stavi korpa.
Ne shvatam sto je toliko tesko tu korpu uzeti.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Pojavilo se na društvenim mrežama da ženu kja je dobila batine zovu Gdja. Šoker jer koristi šoker na bilo kom psu koji joj pridje. Ludilooooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam procitao da je kao njegov pas napao njenog i da je samo branila svog ali da ni jedan nije imao korpu, pa zbog toga sam i komentarisao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 15.4.2022. at 9:27, antir3ality je napisao:

Bane ja ne znam da li ti i Žika imate neki sukob od ranije, ali bez obzira na to - mislim da je vrlo ružno ovo tvoje ponašanje.

Čovek je napisao nešto što je skoro pa opšte poznato, ali si ti iz nekog razloga to lično doživeo, i napisao vrlo maliciozan komentar gde pokušavaš čoveka da uvrediš. On ti na to vrlo mirno i staloženo odgovara i delovalo je da je priča završena - i ti se onda opet javljaš sa ovim komentarom gde maltene direktno vređaš čoveka - iz ne znam kog razloga.

 

Ovo što je napisao ske stoji od reči do reči, ali apsolutno nema nikakve veze sa ovim što je Žika napisao ili radi...

 

edit: I još jedna stvar - za jednog ljubitelja pasa, kakvim se predstavljaš - baš prečesto koristiš reč džukela. Nekako mi te dve stvari ne idu jedna s drugom.

Neki ljudi ne shvataju da svojim komentarima više kažu o sebi, nego o onima na koje se njihov komentar odnosi, ili (što kaže narodna umotvorina), ne pada sneg da se deca raduje, nego da svako ko prođe ostavi trag u njemu. 
A sa kolegom se inače potpuno slažem da ima mnogo više džukela među vlasnicima pasa (a i među ostalom ljudskom populacijom), nego što ih ima među psima. 
Najveći je problem što neki ljudi imaju bolesnu potrebu da dominiraju, pa ukoliko to ne mogu na poslu, u porodici, u društvu, ..., onda to pokušavaju nad slabijima od sebe (a životinje su odličan subjekt za kurčenje nad njima). 
Pa onda takva osoba nabavi opasnu rasu psa i takmiči se snjim ko će da dominira (da bude "alfa mužjak"). 
Ja nemam ni najmanju želju da dominira ni prema kome (ili čemu), životinje koje žive sa mnom nisu moji ljubimci (nego sam ja njihov ljubimac :D), isto kao i što ne podnosim da neko silom pokušava da dominira nada mnom.
Sa takvim svojim stavom u realnom životu nemam problema ni sa životinjama, ni sa ljudima sa kojima sam u kontaktu, a tako nemam ni razloga da lečim komplekse na društvenim mrežama. 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nije istina da je svaki pas slika i prilika svog vlasnika!

Evo na primer, moj pas stalno jebe...   :oda2:

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300

...kakve gluposti pročitah u ovoj temi...

čopor pasa koji napada sve što se kreće u javnom saobraćaju je neprihvatljiv. I to ce biti eliminisano ovako ili onako... taj sto je napadnut na semaforu, bas ga zabole dal su psi lutalice ili vlasnicki, takodje ga zabole za njihova prava. Gleda samo kako da se odbrani. 

 

bilo je kreativnih saveta ovde... zezali ste coveka zbog magicnog prsta, a to vam je najbolja opcija da prodjete bez povreda. Biber sprej isto radi, al ko to da nosi... 

...bez naglih pokreta, bez sutiranja, onda idu pravo na noge...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 4/20/2022 at 1:19 PM, bajker71 said:

Nije istina da je svaki pas slika i prilika svog vlasnika!

Evo na primer, moj pas stalno jebe...   :oda2:

Ovo je najjači komentar na forumu koji sam pročitao u poslednjih 5 godina.

 

On 4/15/2022 at 11:23 AM, Petre said:

Da podelim jos jedno iskustvo. Pre 5-6 godina u Crnoj Gori. Rano poslepodne, vracam se u smestaj (u neko brdo od Budve ka Jaz-u). Sinovi vlasnika kao mlate neki basket na ulici i ja se parkiram blizu njih. U tom nasrne pas i ujede me za nogu. Srecom, tvrda cizma pa nista strasno ali umalo ne ispustih motor. Iznervira me pas (opet, razumem da je "branio" decu), ali sam popizdeo kad sam video kako se 15-16 godisnjaci smejulje i ne pada im na pamet da smire psa.  Koji mali pedercici. Uvek se iznerviram kad se setim.

Ćale dok je radio, išao pešaka 20ak minuta na posao. Radio od 7-15 i kaže jedno dvorište, niska ograda, ogroman vučjak stalno se izleće na njega. On onako pospan ujutru, uvek se brecne, neki lik vodi dete u vrtić-ili školu, kaže vlasnik, često tu bude u dvorištu, vidi i samo se smeška. Jedno jutro, pravili smo kuću tih godina (moji nisu znali gde biju 10ak godina), otac se zaboravi i opet ga ker isprepada. Sutradan se seti i ponese ogroman prut iz sela. Preko ograde namlati vučjaka samo tako, kaže ja što više bijem po njušci, on sve više laje i ne odstupa. Na kraju gazda izašao pa zamalo i on da popije lepo. Rekao mu moj ćale: "sad ti nije smešno prijatelju". Posle toga nikada više na njega nije lajao niti se izletao, verovatno i gazdi došlo iz dupeta u glavu pa ga dresirao ili vezao ili šta već.

 

Inače u selu imam dve keruše, majku i ćerku, razmažene do besvesti, otac nikada pomislio nije da ih udari. Kad ih izgrdi naljute se samo tako. Ja sam ovu mladju nalupao par puta što laje i juri narod po ulici. Ne želim da moj pas nikom izaziva strah ili nelagodu. Što ne želiš da drugi radi tebi, nemoj ni ti njemu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ8 FJR1300
Pre sat vremena, milomir22 je napisao:

Ovo je najjači komentar na forumu koji sam pročitao u poslednjih 5 godina.

 

Ćale dok je radio, išao pešaka 20ak minuta na posao. Radio od 7-15 i kaže jedno dvorište, niska ograda, ogroman vučjak stalno se izleće na njega. On onako pospan ujutru, uvek se brecne, neki lik vodi dete u vrtić-ili školu, kaže vlasnik, često tu bude u dvorištu, vidi i samo se smeška. Jedno jutro, pravili smo kuću tih godina (moji nisu znali gde biju 10ak godina), otac se zaboravi i opet ga ker isprepada. Sutradan se seti i ponese ogroman prut iz sela. Preko ograde namlati vučjaka samo tako, kaže ja što više bijem po njušci, on sve više laje i ne odstupa. Na kraju gazda izašao pa zamalo i on da popije lepo. Rekao mu moj ćale: "sad ti nije smešno prijatelju". Posle toga nikada više na njega nije lajao niti se izletao, verovatno i gazdi došlo iz dupeta u glavu pa ga dresirao ili vezao ili šta već.

 

Inače u selu imam dve keruše, majku i ćerku, razmažene do besvesti, otac nikada pomislio nije da ih udari. Kad ih izgrdi naljute se samo tako. Ja sam ovu mladju nalupao par puta što laje i juri narod po ulici. Ne želim da moj pas nikom izaziva strah ili nelagodu. Što ne želiš da drugi radi tebi, nemoj ni ti njemu.

To mu nije bilo bas pametno. Mog psa da je tukao preko moje ograde, ostao bi i bez pruta i bez ruke i ko zna jos bez cega. Pas je bio ekstremno opasan, i mnogi u kraju su imali bas takve pse, cuvare. 

Promenio član lesorsier

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja