Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Verovatno ste svi imali situaciju da vas jure psi lutalice tokom vožnje, lako se rešava dodavanjem gasa i širim zaobilaženjem ...međutim ja nisam bio te sreće u petak :(

Ugao Knežavačke i Prvoboraca u Rakovici, Beograd. Pas me je jurio od semafora do autobuske stanice i automobila ispred koga nisam mogao bezbedno obići zbog vozila iz suprotnog pravca.

Usporio sam i  zaradio ugriz za desnu nogu  -  pocepane pantalone ne računam :)

image.thumb.png.42283787c2e7db7105d2f6de5d8812bd.pngimage.png.3fc60359a703262ace2042b4e1988be7.pngimage.png.2b05621c04aaf03d4a0798cd3cabf262.pngimage.png.55cb09b67b21c19f431ca8b93e88156c.png

 

U trenutku sam se setio da nisam obukao moto farmerke sa kevlarskom postavom celom dužinom  - i odmah se pokajao ...

Epilog je da sam sinoć bio na VMA u hitnoj službi, danas u Domu zdravlja 2 injekcije protiv tetanusa ( prva revakcina u Junu, druga revakcina u Decembru) , a u ponedeljak idem u Infektivnu kliniku na pregled infektologa i epidemiologa - valjda na procenu vakcine protiv besnila.

Da li  je neko imao slična iskustva i kakva je dalja procedura ? Jesam ljubitelj zivotinja ali bih voleo da se taj pas ukloni sa ulice jer je već više ljudi napadao i ujedao na istom mestu (provereno).

 

Takođe mislim da može i neka tužba da se podnese  protiv lokalne samouprave za odštetu zbog ujeda psa lutalice.

 

eto...a sad vaša iskustva ! :) 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Mene je jednom davno, jedan ker ćapio iznad skočnog zgloba, ali sam imao kožne duboke čizme i sem modrice nije bilo nikakvih posledica. A kera sam stuko na licu mesta, jbg mladost ludost. Inače nikad me u životu (sem tad) nije ujeo pas, ljudi se čude kad im uđem u dvorište a "opasan" ker me njuška i vrti repom. Volim pse i vole oni mene. Onaj jedan je bio lud

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba da nosiš opremu. Nego jbg sad kad se već desilo.

 

Ja ih obično druknem čizmom u glavu. Uglavom se povuku. Doduše čim motor stane, stanu i oni. Valjda ih kretanje motora podseća da gone neku životinju što im je u genetici.

 

Možeš da tužiš grad, da uzmeš neku đengu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Treba da nosiš opremu. Nego jbg sad kad se već desilo.

 

Ja ih obično druknem čizmom u glavu. Uglavom se povuku. Doduše čim motor stane, stanu i oni. Valjda ih kretanje motora podseća da gone neku životinju što im je u genetici.

 

Možeš da tužiš grad, da uzmeš neku đengu.

..mogao sam ali da sam probao da ga šutnem bila bi veća šansa da padnem sa motora ..inače je sreća da nisam pao ...posledice bi mogle biti drastičnije....  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Trebalo bi da može neka tužba ,a sobzirom da sam iz Rakovice takodje sam primetio da su psi postali agresivniji nego inače,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 5 minuta, Deki šef je napisao:

Trebalo bi da može neka tužba ,a sobzirom da sam iz Rakovice takodje sam primetio da su psi postali agresivniji nego inače,,,

...korona je za sve kriva :stabre::maloljut:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2800 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bilo prosle godine, stane autobus ispred na stanicu ja kocim i gledam par dzukaca kako se spremaju da me zaskoce kad krenem i tako i bi. Cim sam malo krenuo oni se zaletise, ja gledam da me ne capi za nogu i onako nekako pustih naglo kvacilo, motor se prope i za malo na asvalt. Bio sam ih rijesio castiti suzavcem iduci put, posto su uvjek na istom mjestu ali opet nisam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мислим да можеш да се жалиш Беоком сервису, па да они проследе шинтерима. 

А за одштету следи слика доле. 

Кажу да би било добро имати сведоке, а обавезно је да у лекарском налазу пише да те ћапио ав-ав. 

 

П. С. Они баш луде од мотора. На послу имамо два усвојена, када долазим на посао, лају и машу репом, чим станем, један се пење на скутер, умиљава ми се, а други скаче на мене да се мази. 

Док када крећем кући обавезно лају и реже на мене, бацају се суицидно под точкове, гризу ме за патику... 

Screenshot_20200516_131905_com.huawei.browser.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Od sada i po gradu vozim u cizmama.. debela je koza a i imaju protektore, pa kad ga cimnem u glavu onim metalom, nece mu pasti na pamet da me juti sledeci put.. inace naplatna stanica Vrbas, pas kojeg oni hrane (pretpostavka) je tamo vec preko godinu dana.. redovno kada cuje motor prodje iza mene, sakrije se iza kucice, kako pustam kvacilo istrcava i juri za mnom par metara.. hteo sam par puta da zovem puteve srbije da ulozim zalbu da se ne osecam sigurno, ali ajde.. medjutim nisam razmisljao da bi mogao da me ujede vec samo trckara i laje...

 

Ps. Sad kad krenu ovi zastitnici zivotinja da me prozivaju za prvu recenicu neka razmisle da mogu da prodju isto kao kolega.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 1 minut, Lošmi_WayOfLife je napisao:

.. hteo sam par puta da zovem puteve srbije da ulozim zalbu da se ne osecam sigurno, ali ajde.. medjutim nisam razmisljao da bi mogao da me ujede vec samo trckara i laje...

... ne mora da te ujede, dovoljno je da skrene pažnju toliko da su velike šanse da omastiš asfalt ... a to već nije za zezanje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Град је до данас дао огромне паре за одштете због уједа паса луталица. Изгледа да им је једноставније да плаћају него да решавају проблем. Мислим да ће ти бити довољан извештај доктора који ћеш да поднесеш са захтевом за одштету. Имао си среће јер то може и горе да прође. На мене су се на Авали једном увече залетела два огромна пса, био је мркли мрак и једва сам их видео. Да су били упорнији завршио бих преко банкине. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec
pre 3 minuta, Imeiprezime je napisao:

...На мене су се на Авали једном увече залетела два огромна пса, био је мркли мрак и једва сам их видео. Да су били упорнији завршио бих преко банкине. 

Kod Avalskog tornja uvek zna da bude 2-3-4 lutalice, nekada laju i jure za motorom nekada ne.. bas nije prijatno iskustvo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2068 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Seta covek sa detetom a mali drzi povodac. Lokacija Ralja. Nije neki dzukac vec nesto malo, mozda stene. Nisam hteo ni da zagledam. Slagao bi kad bi rekao da sam se kretao manje od 60. Skoci kerce na prednji tocak. Klinac slabasan i kerce zavrsi u tocku. Presece ga disk ko testera.
Uspem da iskontrolisem motor i stanem. Moja zena kad je videla epilog hoce da svisne. Dete u totalnom soku drzi povodac u totalnom zamrznutom stanju. Nista drugacije ne izgleda ni ovaj covek (stric od klinca).
Dobra stvar je da malisa nema fizickih povreda.
Povadim ostatke kerceta, kolko mogu, nema ostecenja na motoru.
Srecan matori sto je klinac "OK", nekako kao da je shvatio da je najveci deo odgovornosti na njemu, izvini se meni. Ja mu odgovorim sa "jebi ga", vise umirujuce - izvinjavajucim tonom, pa svako svojim putem.
Dobro me je drmao adrenalin neko vreme posle.
Kriz glavu leti milion scenarija. Nijedan sa srecnim zavrsetkom.
Naravoucenije: NEMAM POJMA

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da li pomaže onaj ultrazvučni rasterivač pasa? Ako je neko probao? 

 

_20200516_142232.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Upravo sada, Arakis je napisao:

Da li pomaže onaj ultrazvučni rasterivač pasa? Ako je neko probao? 

 

 

Imam ja to, kupio ženi svojevremeno,  i pomaže protiv uličnih pasa lutalica - rasteruje ih ---- dok rasni, obučeni psi to vide kao pretnju pa napadaju ...

Ali na motoru je malo teže iskoristiti ga  u pravom trenutku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2068 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pomaze ima moja zena ali nije ona Ana4gun a ni ja nisam vican pucanju dok jasem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 583 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 4 minuta, Bruno 68 je napisao:

Pomaze ima moja zena ali nije ona Ana4gun a ni ja nisam vican pucanju dok jasem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Mislim da je ovo pravo rešenje : ;)

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Moze tuzba.
Oko 50-60k bi trebalo da dobijes.
Sacuvaj snimak, malaze lekara itd.
Trebalo bi da tuzis opstinu gde se to dogodilo.
Nadji advokata.
Ove slucajeve uglavnom rade za troskove postupka. Nemoj da im dajes procenat.

Ili makar ako neces da te zastupaju, nek ti napisu tuzbu.

Sve se zavrsava na prvom rocistu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@Arakis Evo kratak opis za taj uredjaj http://prntscr.com/shxbrz

 

I ja se razmisljam da ga uzmem i na kraju sam porucio (nece bude prvi put da bacim pare), a resenje koje mi pada napamet je da se negde fiksira da bude pri ruci (kao nosac za mob. recimo) i da bude stalno ukljucen, tako da moze samo da se pritisne dugme po potrebi. Koliko je to izvodljivo i da li ce funcionisati ne znam. Ako oces kad mi stigne dacu ti na testiranje pa javis rezultate, posto se slabo vozim u zadnje vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja