Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Caleta mog prosle godine ujeo u sred klinickog centra. Vracao se pesaka iz infektivne, zbog krpelja, kad tri komada sa ledja bez lajanja... I ponovo zavrsio na infektivnoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
2 hours ago, Lucky George said:

Danas sam saznao za još nekoliko osoba koje je taj pas ujeo....

 

Da, pa videlo se da ovaj iskusno hvata ma ležećem. Mene je jurio jedan kod škole u Ralji između dva ležeća, na uzbrdici prema pruzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Da, pa videlo se da ovaj iskusno hvata ma ležećem. Mene je jurio jedan kod škole u Ralji između dva ležeća, na uzbrdici prema pruzi.

Tog se i ja secam, samo sam isao "nizbrdo"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

Pre 8 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 Mene je jurio jedan kod škole u Ralji između dva ležeća, na uzbrdici prema pruzi.

Taj pas nas je sve jurio , nema koga nije ...ali ne znam da je nekog i stigao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 15 sati, zika56 je napisao:

Za lažno predstavljanje ujedaju po dva puta.

Tako rade ulični mešanci...

Čistokrvni šarplaninac može da sluša laži 24*7 i ne reaguje- dokazano...:rolleyes:

 

Sarplaninac.JPG.5be2fd24ebe25de35ac0b565cc419937.JPG

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ZoraNS je napisao:

Tako rade ulični mešanci...

Čistokrvni šarplaninac može da sluša laži 24*7 i ne reaguje- dokazano...:rolleyes:

 

Sarplaninac.JPG.5be2fd24ebe25de35ac0b565cc419937.JPG

Uličari imaju veće iskustvo. Njima vlasnici rekli da ih vode samo u šetnju, pa ih ostavili na ulicu i sad nikom više ne veruju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kao što u saobraćaju treba gledati malo dalje unapred i pratiti situaciju, vozila koja izlaze iz bočnih ulica i slično, tako treba obratiti pažnju i na životinje i potruditi se da se pročitaju njihove namere ( dal se pas sprema da te napadne, il možda samo da pređe ulicu ), pa adekvatno reagovati. Mene još ni jedan nije ujeo, a zaletali su se više puta. Reagovao sam različito ( od slučaja do slučaja ). Nekad sačekam trenutak kad pas hoće da potrči prema meni, pa ga sasečem sirenom ( uvek sam se trudio da imam jaku sirenu ), u gradu nekad samo podignem ruku kao da hoću da ih gađam nečim ( a u ruci nemam ništa ), psi se okrenu i počnu da beže jer su puno puta gađani i znaju da to boli. A bilo je i slučajeva da sam stao, sišao i uzeo neki kamičak pa bacio u pravcu psa ( ili grupe pasa ), ne da bi ga povredio, već da čuje da je nešto palo pored njega. Naj bitnije je ne pokazivati strah . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
20 minutes ago, drumskalisica said:

Kao što u saobraćaju treba gledati malo dalje unapred i pratiti situaciju, vozila koja izlaze iz bočnih ulica i slično, tako treba obratiti pažnju i na životinje i potruditi se da se pročitaju njihove namere ( dal se pas sprema da te napadne, il možda samo da pređe ulicu ), pa adekvatno reagovati. Mene još ni jedan nije ujeo, a zaletali su se više puta. Reagovao sam različito ( od slučaja do slučaja ). Nekad sačekam trenutak kad pas hoće da potrči prema meni, pa ga sasečem sirenom ( uvek sam se trudio da imam jaku sirenu ), u gradu nekad samo podignem ruku kao da hoću da ih gađam nečim ( a u ruci nemam ništa ), psi se okrenu i počnu da beže jer su puno puta gađani i znaju da to boli. A bilo je i slučajeva da sam stao, sišao i uzeo neki kamičak pa bacio u pravcu psa ( ili grupe pasa ), ne da bi ga povredio, već da čuje da je nešto palo pored njega. Naj bitnije je ne pokazivati strah . 

Postoje situacije kada su u čoporu ili je očigledno da se spremaju da te pojure, ali stvar je u tome što uglavnom ne možeš da pročitaš njihovu nameru. Jedino što možeš je da pretpostaviš da nisu sasvim upoznati sa pravilima saobraćaja i da će da ti izlete pod točak te bi trebalo da drastično smanjiš brzinu.

Npr. pas prelazi ulicu ispred tebe ali blene negde okolo. Tek kada si na 10ak metara od njega, on te primeti, cimne se i požuri u XYZ smeru.

E, sada, taj smer može biti:

  1. požuri napred i nastavi da prelazi ulicu

  2. uplaši se i ubrzano krene da se vraća odakle je i došao

  3. zakopa se u mestu i cvili (desilo mi se?!)

  4. naljuti se na tebe, ali ipak ostavi malodušnost po strani premda mu instikt za visoku modu govori da treba da proveri od kog materijala su ti nogavice i da li se slažu uz taj pritisak guma

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Najgore od svega je sto bas volim pse, cak i dok tako jure za mnom pazim da njih ne povredim nekako a i da sebe ne skrsim negde. Jbg to je jace od mene. Nasao sam im foru. Kad me jure ja stanem skroz, to ih nekako resetuje, odmah prestaje lavez i jurnjava, okrenu se i odu svojim putem.:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Kada jure automobil tačno laju na točak, maltene da gurnu glavu da ih samelje tamo.Tu mi je jasno, okreće se točak pa ajde. 

Kad  pojure na bajsu laju baš na nogu i uspostavimo kontakt očima. Tad obično stanu i naprave neku "izvini, igram se" facu. Te ja zovem normalni psi, dobrice. 

A onda te pojuri 2,3 komada nekih potkoleničara, ne znaš koji je prgaviji i odvratniji, sitne oči iz kojih ništa ne mogu da pročitam, a ono njihovo sumanuto lajanje i gušenja ne pomažu. Tu najviše volim da što pre nestanem dok ne omastim asfalt. 

Na motoru ne znam još, jurili su me al sam imao prostora za gas pa je ok bilo. Al se više uplašim na motoru od njih nego na bicikli. 

Sreća te ne izlaze lupam rotvajleri da laju na bicikle i motore, mislim da bi tu umro pre nego što me i ujede. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 23 minuta, ser je napisao:

Zamisli izleti kangal, pojede i tebe i pola motora :D

A zašto motor da pojede?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

@ser što je najgore i zamišljam:)

Ko se na mleko opeče duva i u jogurt. 

Ova tema me zaintrigirala jer sam večito mislio da ti psi neće da ujedu za nogu, a eto kolegu ujeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
A zašto motor da pojede?:neznam:
Da šteta bude veća

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 38 minuta, Bojan82 je napisao:

@ser što je najgore i zamišljam:)

Ko se na mleko opeče duva i u jogurt. 

Ova tema me zaintrigirala jer sam večito mislio da ti psi neće da ujedu za nogu, a eto kolegu ujeo. 

..zato kolega, pamet u glavu i ...diži noge ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, Bojan82 je napisao:

Ili kupiti ovakve kao ovaj foler. 

 

images (1).jpeg

Da me ujede kuče na motoru je vrlo mala šansa, ali bih se garant sam izboo na ove eksere čim siđem smotora (sednem negde da popijem štogod i mahinalno prekrstim noge).:gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 18.5.2020. at 21:09, Bruno 68 je napisao:

Clan psece mafije

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Politički opredeljen, niko mu ne može ništa !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja