Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Promaja, plivajući zamajac i psi lutalice doći će glave Srbima.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

danas sam išao kolima po Sremu i svako  selo a i van sela gaženja pasa i leševi pored puta.Veoma mučno za gledati,Kad sam se vozio po uređenijim zemljama uopšte nemam taj stres da gledam raskomadane pse i mačke.

Ženke lutalice koje se non stop pare često brane štence koji se nalaze u travi odma pored puta.Imaju neki povod za napad.

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pre neku godinu sam autom prolazio od TE Obrenovac ka Boljevcima, preko onog uskog mosta. Pa dalje ka NS kroz sela.

Desetine pregazenih pasa na putu. Smucio mi se taj pravac, pa ga izbegavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
11 hours ago, sasa ns 1 said:

Kad sam se vozio po uređenijim zemljama uopšte nemam taj stres da gledam raskomadane pse i mačke.

Zato što u Evropskim zemljama (tu mislim na one uredjene, a ne poput naše), postoje azili u kojima se psi i mačke lutalice skupljaju i kastriraju. Šinteri rade svoj posao, kada ih prime u azil ide prvo brzinska kontrola veterinara, pa ako je zdravlje ok, momentalna kastracija.

 

A ne kao kod nas, deca hoće kuče, uzmeš mešanca dok je mali, sladak, igračka za decu, ali posle on poraste, deca izgustiraju, tata, pametan jelte, uzme i odveze kuče 50 km negde i izbaci pored groblja da ima da jede kad su zadušnice. E ja bih tog tatu za primer obesio.

 

Ja u selu imam dva mešanca (majku i ćerku), kada se starija kuja okucila (ona ima preko 10 godina i jako je loše zdravstveno), 3 štenca smo udomili kod normalnih ljudi, 4. niko nije hteo, ostavili smo je kod nas, obe su kastrirane i tretiramo ih kao članove porodice, a ne igračke za razmaženu decu.

 

Pošto je starija kuja loše, otac zvao veterinara koji joj je samo dao infuziju i rekao da je starost učinila svoje i da nema leka, otac se rasplakao kao dete. U životu sam video oca 2 puta da plače.

 

Pas je drug, član porodice i verni stvor čoveku, a ne igračka, kao što rekoh. Psima lutalicama nije mesto na ulici iz mnogo razloga. 

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Baš pitah koleginicu kako to funkcioniše u Nemačkoj:

[12:01] , Vuk ( SRB)

Hey Sarah, I got one pretty random question, if you got a minute

 

[12:05] , Sarah ( D)

sure

 

[12:05] , Vuk ( SRB)

Are there any special regulations when buying a pet in Germany? 

 

[12:06] , Vuk ( SRB)

Basically, what prevents you from throwing it away if you can't feed it anymore, or if your kid doesn't like it

 

[12:06] , Vuk ( SRB)

Or any other reason you probably don't even think is possible, but it is 

 

[12:06] , Vuk ( SRB)

I'm talking about dogs, not horses  

 

[12:09] , Sarah ( D)

hm. good question. 

 

I made the experience that if you buy a puppy they check your home and where your puppy should grow up and lives. but if you buy an older dog like about 3 or 4 years old, they often don't care much about.. 

 

sure they talk to you before they give the dog to your hands but they don't know if you lie or not.. and once you have the dog they also don't contact you after a while checking how it's going

 

[12:09] , Sarah ( D)

but I don't know how it is when you buy a dog from a uhm.. breeder? 

 

[12:09] , Vuk ( SRB)

But who's checking it? Some governmental agency? 

 

[12:10] , Sarah ( D)

no the people who sale it

 

[12:10] , Sarah ( D)

like the people who are working in the animal shelter (if you buy from there) or the breeder itself.

  

[12:10] , Vuk ( SRB)

Ah, so it's not regulated on government level, just basically by an agreement between buyer and seller

 

[12:10] , Sarah ( D)

yes I think so 

 

[12:10] , Sarah ( D)

why you're asking?

 

[12:10] , Vuk ( SRB)

And what would be your options if you couldn't afford the pet anymore?

 

[12:11] , Vuk ( SRB)

We have a big problem with stray dogs in here. As you can imagine it's especially big problem for bike riders, so I was wondering how it works in regulated countries

 

[12:13] , Sarah ( D)

I can give it to an animal shelter where they look for a new home, I can search for a new home for my dog or.. well, I don't know what options other people would choose. 

 

what we have here is that all our dogs are chipped with a transponder and this number on the transponder is registered with Tasso, so if you're dog ran away and someone found him, the police/animal shelter/ vet can look for the transponder - it has to be placed on the left side of the neck 

 

[12:14] , Vuk ( SRB)

Yes, legally most animals should be chipped here as well, but I'm not sure if anyone is checking

 

[12:15] , Vuk ( SRB)

That's probably the main difference. Stray dog in Germany is an anomaly, while here you have so many of them that you'd need some kind of comprehensive activities for sheltering them first, and only then regulating their status

 

[12:17] , Vuk ( SRB)

But for example, when I was living in Romania, some 30 years ago, they also used to have big problem with stray dogs, but it's much better now

 

[12:17] , Vuk ( SRB)

I guess it's just the question of money as usual. 

 

[12:17] , Sarah ( D)

yes sure, nobody wants to pay for stray animals. 

 

[12:17] , Vuk ( SRB)

Because these shelters also have to be paid for by someone, so that's probably where in Germany government and private donations step in

 

[12:18] , Sarah ( D)

true.. 

 

Kao i sve ostalo, rešava se parama...

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
STREAMABLE.COM

Watch "Video Editor Studio Movie Maker, Flim Editor, Audio Mixer and More2023_01_31_02_17_59" on Streamable.

Obezbedjenje i video nadzor u Pet Centru ;):lol::lol: 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Shvatio sam zašto psi jure za vozilima, pogotovo na dva točka gde vide vozača.
Oni u stvari jure za vozilom koje im odnosi čoveka.
Toliko je taj instinkt najboljeg čovekovog prijatelja jak i izražen da jure za svakim vozilom.
Da pojasnim taj instinkt i tako naglu promenu ponašanja kao kad pas koji mirno leži, sedi ili stoji pored puta, potrči za vozilom - imao sam psa koji je bio mešanac nekog labradora ili ptičara, taj je potpuno promenio narav i dobroćudnosti u zverstvo, u trenutku, kad sam uzeo povređenu pticu sa zemlje u ruku. Preko meter i po je skočio u visinu, toliko je jak instinkt kod njih… Tako da uopšte ne čudi ta naglost u pojavljivanju pod točkovima.
Znam da je tema duga ali nisam naišao na ovakva objašnjenja ove pojave. Oni mučeni zgaženi, samo nas u stvari žele da zaštite da nas to “nešto na točkovima” ne odnese.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Mene mi se vise cini da juri covjeka kako bi spasao motor

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Dok ponovo nisam seo na motor ova moja (zivi kod matoraca) je zanemarivala motore, sada laje i rezi na svaki koji prodje magistralom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Obicno se trudim da iskuliram, pogled pravo ispred, pa nek laju, brzo prodjem...

 

Medjutim danas, iskusno cekaju kod lezecih, auto ispred, pa morah da usporim... Jedan uvatio za nogu (srecom za djon) i ne pusta...

 

A taman nove gilje, htedoh da se pohvalim BOA sistemom i koliko dobro ide na moto obucu.

 

IMG_20240323_164715.thumb.jpg.bdf7210a4427982a996e72d53652cc10.jpg

 

Dzavdzare iz Ralje... Mamicu im njihovu... :neznam:

 

IMG_20240323_164728.thumb.jpg.f1cf1144357c254310c032f62c4d70a9.jpg

 

Sledeci put morace da bude lagani majgeri... ::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Kad sam se tek doselio u Beograd sam, ne birajući posao, radio mnogo noćnih smena. I postane mi praksa da posle svake subotnje noćne,u nedelju u 5 ujutru umesto da idem kući da spavam, ja vozim motor po skroz praznom gradu.

 

To je milina jedna,ali za drugu temu.

 

I lutajući tako pustim gradom,završim jedno jutro na samom kraju Novog Beograda,tamo iza Dr.Ivana Ribara gde su socijalne zgrade, tj. romsko naselje,što tada nisam znao.

 

Vetrić čarlija,TA prede, ja u zen fazi, vozim 30 na sat... 

 

Ljudi moji,ja ne znam kako da vam opišem šta je mene snašlo. Ajde što mi nije jasno kako nisam pao sa motora nego što mi nije jasno kako od stra' nisam spao sa motora.

 

Dok sam ja uživao u ulozi kralja grada Beograda, na mene se podmuklo zaletelo 150 kerova

(Dobro, kad sam se posle smirio sam shvatio da ih je u stvari bilo 10-15, ali razumete me šta hoću da kažem)!

Saleteli su me iz zasede i tad je neočekivano nastao takav krkljanac, lavež i režanje da ja bukvalno nisam znao da li su tigrovi pobegli iz zoološkog vrta a nedavno sam bio gledao i neko zombi horor sranje pa sam možda i to pomislio, ni sam ne znam. Znao sam da međedi nisu,njih sam ostavio u svom selu.

 

Ja pun gas - motor ništa,stoji u mestu!

Kuplung,iz treće u drugu,pun gas- ma tačno osećam kako mi dahće iza levog uva!

Okrenem se desno,vidim da su zaostali, okrenem se levo...a motor u drugoj pod punim gasom naiđe na ležeći dok meni glava gleda u rikverc.

Skoči motor preko ležećeg, pa udarim u ivičnjak i odbaci me sa sedišta, ali kad je dupe palo nazad, jajima udarim u rezervoar i noge nisu pogodile fuzastere nego su talambasale okolo bezveze, najašem na zelenu površinu i pred samo zaustavljanje prođem kroz neko tek posađeno drvo.

 

Zaustavim se nekako,nisam pao, bolelo me od onog sudara sa rezervoarom nedelju dana.

Nisam čak ni točak iskrivio od onaj ivičnjak, samo mi drvo polomilo desnu plastiku na motoru i izgrebalo ganc novu kacigu i vizir.

 

Nisi siguran u ovom gradu ni kad si jedini u njemu budan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja