Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova
pre 36 minuta, ske je napisao:

Najveci terorist i siledzije su vlasnici kucnih ljubimaca, prvenstveno pasa, i pusaci.

objasni, za pušače ne moraš

što se tiče kućnih ljubimaca  ako smatraš da su ljubimci psi za pratnju koji i nemaju baš neke karakteristike pasa a vlasnici im daju ljudske karakteristike onda si u pravu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 21 sati, djuraz je napisao:

Ne znam da li od drzave moze da se nadoknadi steta za ovako nesto?

Koliko znam ako je na auto putu udario u zivotinju i nacinjena je materijalna steta moze se nadoknaditi.Postoji procedura.Mislim da je morao da stane sa strane i pozove policiju...stetu nadoknadjuje onaj ko je odgovoran za odrzavanje tog dela auto puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, Jupiter je napisao:

 

No, ljudi se dele na više kategorija ljubitelja pasa, od onih koji ih smatraju prijateljima i bićima vrednim poštovanja i ljubavi, preko onih kojima je samo pas sa rodovnikom dobar pas, do onih za koje su to samo čuvari 

Pravda za ljude :) ...

 

Samo da priupitam,

 

U koju grupu spadaju oni sto zivotinji govore dodji mami/tati a onda je ljube u usta.

 

Oni sto kera drze u krilu dok voze a onda ga jednom rukom maze dok drugom motaju, menjaju brzine i vrse ostale radnje znam gde pripadaju.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Raznih grupa ima, na primer oni koji bace otrov na livadu/park da bi otrovali lutalice, pa usput otruju i psa sa rodovnikom. Ili oni koji veruju da je njihov pas savršeno izbalansiran i uravnotežen (sorry Bane), pa onda taj isti pas ujede komšijino dete. 

 

Vrlo je diskutabilno šta je normalno, naročito kada pričamo o tom ljubljenju sa kerovima, verujem da razumeš šarenolikost ljudskih nagona, koji su zapravo evoluirali podržavajući tu teoriju da čovek vredi više.

 

Ali ako insistiraš na odgovoru, u širem kontekstu u grupu usamljenih. Nevoljenih, razočaranih, ostavljenih... 

 

13 minutes ago, travelman said:

U koju grupu spadaju oni sto zivotinji govore dodji mami/tati a onda je ljube u usta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Sve sam te razumeo, meni licno npr smeta kad odem negde, opet npr taj trzni cenrar BIG sto je kolega spomenuo, i dok sam u radnji (ne u holu vec u radnji) pridje ker a onda me njuska po nozi. Na moj prigivor zena mi kaze ŠTA HOCES, NECE DA TE POJEDE.

 

Perem kola, tip seta kera i paf, ker se isora na gumu. Opet reagujem a baja kaze PA NECE GUMA DA TI ISTRULI ....

 

Nisu zivotinje krivi, krivi su ljudi, vlasnici pasa.

 

I onda samo osvane naslov u novinama, bio je dobar i sta mu bi da ubije coveka/zivotinju ...

 

 

Promenio član travelman
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 48 minuta, Jupiter je napisao:

Raznih grupa ima, na primer oni koji bace otrov na livadu/park da bi otrovali lutalice, pa usput otruju i psa sa rodovnikom. Ili oni koji veruju da je njihov pas savršeno izbalansiran i uravnotežen (sorry Bane), pa onda taj isti pas ujede komšijino dete. 

 

Vrlo je diskutabilno šta je normalno, naročito kada pričamo o tom ljubljenju sa kerovima, verujem da razumeš šarenolikost ljudskih nagona, koji su zapravo evoluirali podržavajući tu teoriju da čovek vredi više.

 

Ali ako insistiraš na odgovoru, u širem kontekstu u grupu usamljenih. Nevoljenih, razočaranih, ostavljenih... 

 

 

Zašto "sorry Bane" pa ja uopšte nemam problem sa time. Sa toliko godina iskustva sa psima  i to ne ono klasično imam psa i izvodim ga u šetnju. Posedovao sam nemačke ovčara, dobermana, velikog šnaucer, brazilske file(odgajivačnica) i sada mešanca (čipovanog i vakcinisanog). Prvo pravilo je da pas zna da si ti alfa mužijak. Problem nastaje ako si "ti" loš alfa mužijak. Emitujem loše signale koji zbunjuju kera i tu nastaje problem. Ja sam odgovoran za mog psa, brinem se za njega, vodim računa o njegovom zdravlju,a to što je nečiji pas izleteo iz dvorišta je problem njegovog vlasnika. Ne znam dal' se zna da najbolji porodični pas labradori i retriveri spadaju u treće po redu ujedljivi psi. Pravilo je da od svakog psa možeš da napraviš kretena. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre sat vremena, travelman je napisao:

Sve sam te razumeo, meni licno npr smeta kad odem negde, opet npr taj trzni cenrar BIG sto je kolega spomenuo, i dok sam u radnji (ne u holu vec u radnji) pridje ker a onda me njuska po nozi. Na moj prigivor zena mi kaze ŠTA HOCES, NECE DA TE POJEDE.

 

Perem kola, tip seta kera i paf, ker se isora na gumu. Opet reagujem a baja kaze PA NECE GUMA DA TI ISTRULI ....

 

Nisu zivotinje krivi, krivi su ljudi, vlasnici pasa.

 

I onda samo osvane naslov u novinama, bio je dobar i sta mu bi da ubije coveka/zivotinju ...

 

 

Koliko labilan mora da bude neko da ubije psa, ili čoveka, zbog popišane gume? Siguran sam da bi takav ubio čoveka i zbog drugih stvari. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 4 minuta, Atorn je napisao:

Koliko labilan mora da bude neko da ubije psa, ili čoveka, zbog popišane gume? Siguran sam da bi takav ubio čoveka i zbog drugih stvari. 

Znasli za slucaj sa ade huje od pre par godina  kada je covek u sekundi zaklao rotvajlera pred vlasnikom ?

 

Tu je sve lepo objasnjeno o labilnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, travelman je napisao:

Pravda za ljude :) ...

 

Samo da priupitam,

 

U koju grupu spadaju oni sto zivotinji govore dodji mami/tati a onda je ljube u usta.

 

Oni sto kera drze u krilu dok voze a onda ga jednom rukom maze dok drugom motaju, menjaju brzine i vrse ostale radnje znam gde pripadaju.

Verovatno spadaju u kategoriju 'ljudi'? Isto ko i ovi sto lickaju svoje autice, motorice, ljube i zovu ih ljubimci... Po nekad mozda i rolaju mobilni dok rolaju kolica... Valjda su svi oni ljudi, po kakvim sad kategorijama da ih razvrstavamo? :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 11 minuta, travelman je napisao:

Znasli za slucaj sa ade huje od pre par godina  kada je covek u sekundi zaklao rotvajlera pred vlasnikom ?

 

Tu je sve lepo objasnjeno o labilnosti.

Razumem da čovek odbrani dete, ili neku osobu, pa ubije psa, a to klanje zbog labilnosti, teško razumeti. Postoje ustanove za takve. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 1 minut, Atorn je napisao:

Razumem da čovek odbrani dete, ili neku osobu, pa ubije psa, a to klanje zbog labilnosti, teško razumeti. Postoje ustanove za takve. 

Covek je zaklao rotvajlera jer je neko vreme pre toga taj isti rotvajler napao njegovog psa.

 

Na to sam konkretno mislio kada sam pominjao soranje po gumi a ti me ubacio u taj kontekst.

 

Inace, Toma Fila je jednom prilikom na tv rekao da je svaki covek potencijalni ubica samo sve zavisi od toga ko je koliko sposoban da potisne agresiju u sebi.

 

pre 24 minuta, cikamike je napisao:

 Isto ko i ovi sto lickaju svoje autice, motorice, ljube i zovu ih ljubimci... 

Jeste, i meni je moj auto ljubimac ali ja kad menjam ulje ispustim ga u kantu i odlozim na mesto predvidjeno za to a ne da ga ispustim na neciju gumu a onda jos neko i ugazi u to pa uprlja cipelicu i razmaze po ulici ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
54 minutes ago, BaneVuk58 said:

Zašto "sorry Bane" pa ja uopšte nemam problem sa time. Sa toliko godina iskustva sa psima  i to ne ono klasično imam psa i izvodim ga u šetnju. Posedovao sam nemačke ovčara, dobermana, velikog šnaucer, brazilske file(odgajivačnica) i sada mešanca (čipovanog i vakcinisanog). Prvo pravilo je da pas zna da si ti alfa mužijak. Problem nastaje ako si "ti" loš alfa mužijak. Emitujem loše signale koji zbunjuju kera i tu nastaje problem. Ja sam odgovoran za mog psa, brinem se za njega, vodim računa o njegovom zdravlju,a to što je nečiji pas izleteo iz dvorišta je problem njegovog vlasnika. Ne znam dal' se zna da najbolji porodični pas labradori i retriveri spadaju u treće po redu ujedljivi psi. Pravilo je da od svakog psa možeš da napraviš kretena. 

Upotrebio sam istu reč, pa da ne bude shvaćeno kao prozivka, jer nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 675 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 45 minuta, travelman je napisao:

... Inace, Toma Fila je jednom prilikom na tv rekao da je svaki covek potencijalni ubica samo sve zavisi od toga ko je koliko sposoban da potisne agresiju u sebi.

 

 

Meni je moj pokojni ćale govorio, ko tebe kamenom, ti njega ciglom, duplo vrati. Al ne vredi, nemam tu vrstu agresije u sebi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 19 minuta, Atorn je napisao:

Meni je moj pokojni ćale govorio, ko tebe kamenom, ti njega ciglom, duplo vrati. Al ne vredi, nemam tu vrstu agresije u sebi. 

Nemam ni ja.

 

A onda je nastala poslovica DOŠLI DIVLJI I OTERALI PITOME ...

 

Jbg ...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Kažu ljudi od nauke da je Vinčanska kultura trajala u miru oko 2 hiljade godina. Društveni poredak je bio takav da je svako obavljao posao koji je mogao, i svi su imali onoliko koliko im je bilo potrebno. Onda su sa severa došli divlji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

E sad kad si spomenuo vincansku kulturu setih se jedne situacije iz viminacijuma ... kako su neki uveli neko malo kerče u one iskopine a ono se posoralo na spomenik.

 

Par nas se prekrstilo i levom i desnom.

 

Mislim da nisu bili sa severa, naglasak im je vise vukao na juznu prugu.

 

Sve u svemu opoljeni smo sa svih strana sveta :rat3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 19 sati, BaneVuk58 je napisao:

Ovo je jedan vaspitan,poslušan socijalizovan,uravnotežen pas. Četrdeset godina bez prekida sam vlasnik barem jednog psa sa i bez pedigrea. Tako nekada i odgaivač brazilske file sa šampionskim rezultatima( diplome i pehari na uvid)
Za razliku od tebe ti si ljubitelj džukela, neartikulisanog ponašanja pa čak i svoju sramotu a u uništen kućni enterijer objavljuješ na društvenim mrežama u šaljivom kontekstu.
Ja sve podržavam i generalno mi ništa mnogo ne smeta, ali baš nevolim da me džukele ničim izazvani jure po ulici u besnom lavežu jer "misle" da im je ugrožen habitat, zona komfora ili izvor hrane.
Uzgred dobrodošao opet ma forum.....drago mi je da te prošla minus faza od ranije
Veliki pozdravde497a1cffda45c0adf0bc8a99bcb3fc.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Vidiš kolega, psi koji žive kod mene nisu ni neartikulisani niti su džukele, niti ih ja smatram da su moje vlasništvo (jednostavno žive kod mene). 

Nikad nikog nisu napali niti drugima načinili štetu, (a meni ne smeta kada naprave neku štetu meni). 

I za razliku od tebe (i mnogih drugih), ja nemam problema sa lutalicama, niti pišem peticije i pisma bilo kome. 

Pokušavam da živi im u skladu sa prirodom i smatram da na ovom svetu ima mesta za sve (ukoliko jedna vrsta nije previše samoživa). 

A samo mi nije jasno zbog čega to mene treba da bude sramota (osim ako nije zbog toga da sve želim samo za sebe)? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Vidiš kolega, psi koji žive kod mene nisu ni neartikulisani niti su džukele, niti ih ja smatram da su moje vlasništvo (jednostavno žive kod mene). 

Nikad nikog nisu napali niti drugima načinili štetu, (a meni ne smeta kada naprave neku štetu meni). 

I za razliku od tebe (i mnogih drugih), ja nemam problema sa lutalicama, niti pišem peticije i pisma bilo kome. 

Pokušavam da živi im u skladu sa prirodom i smatram da na ovom svetu ima mesta za sve (ukoliko jedna vrsta nije previše samoživa). 

A samo mi nije jasno zbog čega to mene treba da bude sramota (osim ako nije zbog toga da sve želim samo za sebe)? 

Samo još jedan dokaz koliko smo različiti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Moja ulica ima 15 kuca i svaka kuca ima psa. Kad prodje neko ko glasno prica,ko vozi biciklo,motor ili cigani sa kolicima. To je pseci lavez do besvesti. Ne daj boze da trcis to je onda tek iritiranje. Uglavnom mene su tako smarali kad idem vikendom peske u prodavnicu po hleb i ja bio jedno jutro dokon i ponesem bokal vode i pljusnem u lice najbezobraznije. Mnogo sam ih iznervirao i nista nisam postigao al mi je bilo lepo :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Bajkeri i psi lutalice?

 

Svetu su potrebne kiše...? Ili su mu ipak potrebne bejzbol utakmice...?

 

Odgovor je negde izmedju...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
On 14.4.2022. at 0:28, sasa ns 1 je napisao:

objasni, za pušače ne moraš

što se tiče kućnih ljubimaca  ako smatraš da su ljubimci psi za pratnju koji i nemaju baš neke karakteristike pasa a vlasnici im daju ljudske karakteristike onda si u pravu.

Pa ustvari mala je razlika izmedju pusaca i vlasnika pasa. Svi ovi postovi gore su otprilike odgovorili na tvoje pitanje. Ali aj jos da dodam.

Sednes u restoran da jedes, za susednim stolim je pas, laje, balavi, lete one dlake... Aj reci nekom, pozali se, konobaru ili ne daj Boze vlasniku tog psa da ti to smeta. Sta mislis, koga ce da zamole da napusti restoran. To mi se konkretno desilo. 

Setam trznim centrom, ova sad neka moderna cica vuce nesto sto lici na kerica, on stane obavi veliku nuzdu i nista, ona samo nastavi... Ja joj dobacim "alo, ko ce ovo da ocisti", ona me samo pogledala, kao da sam ja to govno, okrenula se i otisla.

Na ulici srecem komsiju, ima nekog besnog kera, sto se kaze kidise na sve, a on kao ne boj se, nece... Ma sta bre nece, ocnjaci mu 5 cm, pena na usta a ovaj ga jedva dodrzava na povocu... 

U lokalnom parku, iako postoji ogradjen park za kerove, pored dece , igraju se i kerovi, vlasnicki... Tu obavljaju nuzdu koju ovi vrlo, vrlo cesto ne pokupe... Super... Prolaz i ulaz u zgradu, leti, kad upeknu one vrucine, toliko smrede na mokracu da hocuda se onesvestim... Jos samo cekam da pocnu da mi zapisavaju motor i to je onda kraj. Svi ce redom da ga zapisavaju. Motor ce da smrdi kao javni WC...

Uglavnom, vlasnici kerova ce lakse da podnesu kritiku na svoje dete nego na svog kera.

A da ne pricamo o pokusaju resavanja tih problema i razgovoru sa komunalnom milicijom... To je tek mrka kapa...

Eto,samo ukratko da ti odgovorim:)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8429 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U Kg ni na jednu zelenu povrsinu ne smes zgaziti, sve je kontaminirano psecim izmetom, pa cak i one mini povrsine koje uokviruje trotoar oko drvoreda nisu postedjene. To vlasnici kerova dozivljavaju kao namenski postavljeno za vrsenje nuzde.

Zajednicko je takvim vlasnicima to da su vece zivotinje od one koju gaje, UVEK gledaju na drugu stranu dok se ljubimac prazni, kao nisu videli.

Na svako skretanje paznje zestoko se "brane" i u njihovim ocima budem zivotinjomrzac! A to nije istina, od uvek gajim i negujem, bar psa!

Pred dvoristem hranim lutalice, iznosim hranu za ptice i pravim sa klincem hranilice koje kacimo koje/kude.

Nikada zivotinju krivio nisam, ni za kakvu radnju!

 

Elem, a na temu pasa koji jure za motorima, resenje sam nasao (isto kao sa ljudima koji reze :D a nisu svesni da je moje ne delovanje usluga) i vise puta testirao, ignorisem!

Kao da nije tu, oni laju, prilaze obicno gumama ali sve se zavrsi na "galami" sa njihove strane :D

Ako stanem, interesovanje za mene izgube, nisam ja ta meta koju jure, iritira ih tocak (na njega kidisu).

Prodjem, smanjim brzinu i opreznije, ali samo prodjem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@ske Sve si rekao.Posle ovog izlaganje ti neko kaže.."Znaš ker oseća da mu nisi naklonjen" Bože me sačuvaj. Ja više ne mogu da razlikujem ko je veća džukela....ker ili vlasnik

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
16 minutes ago, BaneVuk58 said:

@ske Sve si rekao.Posle ovog izlaganje ti neko kaže.."Znaš ker oseća da mu nisi naklonjen" Bože me sačuvaj. Ja više ne mogu da razlikujem ko je veća džukela....ker ili vlasnik

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Bane ja ne znam da li ti i Žika imate neki sukob od ranije, ali bez obzira na to - mislim da je vrlo ružno ovo tvoje ponašanje.

Čovek je napisao nešto što je skoro pa opšte poznato, ali si ti iz nekog razloga to lično doživeo, i napisao vrlo maliciozan komentar gde pokušavaš čoveka da uvrediš. On ti na to vrlo mirno i staloženo odgovara i delovalo je da je priča završena - i ti se onda opet javljaš sa ovim komentarom gde maltene direktno vređaš čoveka - iz ne znam kog razloga.

 

Ovo što je napisao ske stoji od reči do reči, ali apsolutno nema nikakve veze sa ovim što je Žika napisao ili radi...

 

edit: I još jedna stvar - za jednog ljubitelja pasa, kakvim se predstavljaš - baš prečesto koristiš reč džukela. Nekako mi te dve stvari ne idu jedna s drugom.

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja