Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri i psi lutalice

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova

Koliko znam nije, vaze pravila tipa nuzna samoodbrana iliti ne smes da upotrebis jace oruzje od onog koje provalnik ima kod sebe. "sedite cika lopove, da ja skuvam kaficu pa natenane da proverimo sta imate kod sebe da znam dal da uzmem noz, pistolj ili srafciger". Najebaces i da cigancicu koji je dosao da te pljacka lupis samar, jbg tako su nam zakoni krojeni da stite kriminalce. E sad kako ide s kerovima ne znam ali znam da moze da bude zajebano.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
WWW.POLITIKA.RS

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio Saška Bogeskog, koji je u maju 2013. godine u svom stanu u Žarkovu nožem usmrtio provalnika Vladimira Manića u samoodbrani...

 

Ko se seca ovog slucaja, robijao bi i te kako da se nije cela Srbija digla, pisale se peticije itd. Umalo bio osudjen jer je na nasrtaj srafcigerom odgovorio odbranom nozem...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
23 minutes ago, MarkoMoto said:
WWW.POLITIKA.RS

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio Saška Bogeskog, koji je u maju 2013. godine u svom stanu u Žarkovu nožem usmrtio provalnika Vladimira Manića u samoodbrani...

 

Ko se seca ovog slucaja, robijao bi i te kako da se nije cela Srbija digla, pisale se peticije itd. Umalo bio osudjen jer je na nasrtaj srafcigerom odgovorio odbranom nozem...

Cinjenica je samo da su ga javnost i peticije, oslobodili. Uz naravno dobre advokate, koji su videli veliku reklamu u tom procesu.

Malo ko se i seca da je on povredio pljackasa nozem , ali isto tako da ga je i napolju van kuce sustigao i zadao mu nekoliko povreda, od kojih je pomenuti preminuo iza neke trafo stanice. Prethodno je pozvao brata i ispricao mu sta se i kako desilo.

Olaksavajuca okolnost za Saska, je i to da je suprotna strana preminula, mrtva usta ne govore.

Verovatno ni brat nije bas bio zainteresovan da ide u proces, brat mu je bio lopov i narkoman, javnost nenaklonjena...

 

Da se ne stekne pogresan utisak da ja branim lopove i pljackase. Naprotiv, saglasan sam da se svaki pljackas odstrani ukoliko ugrozava privatnu imovinu u kojoj su prisutni stanari.

I nije se tesko odbraniti na sudu u ovakvim slucajevima, bez obzira na opravdanost nuzne odbrane, vec je problem kad odbrana preraste u osvetu, pa  se to sazna i na sudu iznese itd.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2906 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@MarkoMoto Пратио сам случај, али се човек напатио док га нису ослободили. Баш кад сам извршио пререгистрацију пиштоља били пандури на провери да ли испуњавам услове.....сеф за држање итд. На моје примедбе типа "чекај да отворим сеф" само преврнули очима...."Шта да вам кажем господине" Иначе на лекарском су ми рекли да кад "шенлучим" или некога желим да упуцам морам да носим наочаре. Тако да је то отежавајући моменат.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 4 sati, BaneVuk58 je napisao:

Не знам колико то важи на приватном поседу. Друга ствар је јавна површина. Која је онда сврха пса чувара ако ме сме да "дејствује" на у дворишту.

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka
 

Kad imaš psa u dvorištu, obavezan si da obezbediš da ne može da izadje iz dvorišta i moraš tablu da imaš na ogradi da je pas u dvorištu,inače mogu da te kazne. A kazniće te i ako pored svega izujeda lopova, ne daj Bože usmrti, uspavaće i psa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2906 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Kad imaš psa u dvorištu, obavezan si da obezbediš da ne može da izadje iz dvorišta i moraš tablu da imaš na ogradi da je pas u dvorištu,inače mogu da te kazne. A kazniće te i ako pored svega izujeda lopova, ne daj Bože usmrti, uspavaće i psa. 
Значи имаш таблу, двориште је ограђено....ко уђе то ради на сопствену одговорност и газда и пас неће бити процесуирани ???

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@sasa ns 1 mi muku mucimo sa ljudima. ja recimo imam 500kuca za popis i 3 dana. Posto sam student imam ubedljivo najmanje kuca. Prosek je 800,a mnogi rade i vise. Kada bih se svakome u dvoristu javljao, kucao, dozivao domacina, nikada ne bih popisao. A kamoli kolege. 

Covek koji koristi gas, duzan je da 

1. Omoguci pristup meracu (da nema kanale oko njega, ruze, drva, kante za smece itd).

2. Da u vreme popisa zatvori psa, zna se kad je popis. Ili istakne cedulju sa stanjem gasa. (Po pravilu bi morali makar jednom u tri meseca da slikamo i merac, zbog malverzacija). 

Svako koga popisujem moze da mi da broj mobilnog i da mu najavim popis dan ranije ili jutro to, jer ja popisujem po delovima. Uvek hocu da izadjem u susret. 

Sad sam oduzio, ali u sustini, nije bas korektno da ga izbacis i da mu ne dozvolis popis. Plus sto za svaku kucu koju ne popise, skida nam se sa plate. Ako ne zelis da zatvaras psa (sto postujem, imas pravo i razloga), daj mu broj ili mu okaci cedulju. Dobro tebi, dobro njemu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 1 sat, Atorn je napisao:

Suprotno, napisao sam da hoće biti procesurani. 

Cek, zbog cega ? Imas tablu, vidis psa, ipak odlucis da udjes. Kako neko moze da te kazni. Kao da masinovodju osude jer mu se neko bacio pod voz. Nije mi jasno.

Moji ujedi su bili vise glupavi, pa nisam zamerio vlasnicima.

1. Ugrizao me smrdljivko (dzek rasel). Trcao oko mene sve vreme i kad je izasla vlasnica, a ja krenuo iz dvorista, on me capi za zglob. Ohrabrio se pored vlasnice, nije bilo strasno.

2. Neki bison, sta li je. Srednjeg rasta. Klinac se igrao u dvoristu sa njim i rekao mi da slobodno udjem. Kad sam usao pas oko mene, tamo amo. Klinac mi kaze da ga pomazim pa ce se smiriti, medjutim kad sam krenuo da ga pomazim, on se uplasi i krene da me napada. Taj me dobro potkacio. Par ujeda za stopalo i dve rupe na listu. Nista nisam pokretao jer niti je dete krivo, niti pas. Uplasio se, reagovao kao zivotinja. Ali sam popizdeo na ljude, koji su izasli najnormalnije, uzeli psa i ostavili klinca u dvoristu da mi se izvinjava. Nisu ni pitali kako sam.

3. Buldog, premazani matorac. Ne volimo se ali ja nisam znao da je bas toliko kivan na mene :'( Seo 1.5m od kapije i okrenuo mi ledja. Kako sam pruzio nogu kroz kapiju, on se tako zaleti na mene. Medjutim, ugrizao me za djon sam. Vise sam ga odgurao djonom da zatvorim kapiju. Tu sam opet sam kriv. Imaju tablu, znam da me ne voli ali jbg. Hteo da odradim popis jer tad tu kucu nisam popisao mesecima unazad. Nikako da sretnem nekog, te sam mislio da cemo naci zajednicki jezik on i ja. Prc..

 

4. Bas sad, pre nedelju dana. Ona rasa psa kao iz Garfilda. Pas me zna, fin je. Medjutim godine ga stigle, malo izlapeo pa mu zavisi od dana raspolozenje. Ja najnormalnije da udjem, vec pruzio nogu, kad vidim cudan je nesto. Krenem da vracam nogu i op. Ugrize me za stopalo. Opet, sam sam kriv. 

 

500 kuca, bar 250 ima psa. Nisam nasao zajednicki jezik mozda sa 15-20 pasa. Ulazim i kod pitbula i kod buldoga, vucijaka i ostalih manje opasnih i opasnih rasa. Najvise su me napadali jazavicari, maltezeri i te malene rase. Kao i psi dresirani za napad ili prosto agresivni. Jedino sto ne vidim kako vlasnici mogu biti krivi za bilo koji ugriz i napad u okviru svog dvorista. Ala se raspisah, al ajde. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2906 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Izgleda došlo vreme za "pepper spray" kao obavezna oprema, pa nek' gazdi cvili. Kažu sad da je legitimno sredsvo protiv nasilnika.Pa kad može na ljude valja će i za kerove. Razmišljao sam o nekim kožnim kamašnama ali ko će to stalno da oblači 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 1 sat, Tarmi636 je napisao:

Cek, zbog cega ? Imas tablu, vidis psa, ipak odlucis da udjes. Kako neko moze da te kazni. Kao da masinovodju osude jer mu se neko bacio pod voz. Nije mi jasno.

 

Zakon je takav. Zamisli da okačiš tablu na ogradu" Imam pušku, ovo je moj posed, bićeš ubijen, ili povređen ako uđeš nepozvan". 

To može, al' u Americi. 

Bićeš kažnjen za psa ako ujede nekog u tvom dvorištu i to je to. Može sada kazna da bude i vansudsko poravnjanje, minimalna i šta ti ja znam još. 

Prošle godine je šarplaninac u svom dvorištu, na smrt izujedao komšinicu. Pas je sada u azilu za pse, a vlasnik godinu dana kućnog zatvora. Kad se donese zakon da mogu da te ubijem ako nepozvan uđeš na moj posed, i to piše na ogradi, onda bez problema i moj pas može to da obavi umesto mene. 

Plus, kod nas jedino službeni psi mogu da budu trenirani za napad, ugriz, itd, ostali dvorišni, ako su agresivni, smatra se da nisu socijalizovani. Jbg. 

Promenio član Atorn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2852 postova
Pre 4 sati, Tarmi636 je napisao:

Ako ne zelis da zatvaras psa

ja psa nemoram da zatvaram.Samo mu objasnim da mora bude pored mene dok popisivač uđe i sve lepo.Ali da uđe sam u tuđ posed sa ili bez psa nemože.Bilo je zajebano ,pas nije bio ispred tu  gde je sat tog momenta ali je čuo da se nešto dešava..Ali šta bi bilo da ga je pas unakazio a ja dobio par godina robije zbog debila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

JA mislim da po zakonu nije kaznjivo ako udje kroz vrata koja nisu zakljucana. Smatra se da mu je dozvoljen pristup. Tek kad su zakljucana onda valjda ima prepreku i nije dozvoljeno. 

A logicno mi je da obavestenje o postojanju psa u dvoristu ne iskljucuje odgovornost vlasnika ako pas neog izujeda jer sta ako naidje neko dete koje ne zna da cita obavestenja, neko nepismen, poremecen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, travelman said:

A kome je onda čovek najbolji prijatelj :neznam: ...

 

Drugom čoveku nije sigurno. Mozda psu :Mina:

Čovek je najbolji prijatelj komšinici! :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2906 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Čovek je najbolji prijatelj komšinici! :popovanje:
Sa komšinicama imam dobre odnose......sa nekim i redovne

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 6 sati, Tarmi636 je napisao:

Cek, zbog cega ? Imas tablu, vidis psa, ipak odlucis da udjes. Kako neko moze da te kazni. Kao da masinovodju osude jer mu se neko bacio pod voz. Nije mi jasno.

Moji ujedi su bili vise glupavi, pa nisam zamerio vlasnicima.

1. Ugrizao me smrdljivko (dzek rasel). Trcao oko mene sve vreme i kad je izasla vlasnica, a ja krenuo iz dvorista, on me capi za zglob. Ohrabrio se pored vlasnice, nije bilo strasno.

2. Neki bison, sta li je. Srednjeg rasta. Klinac se igrao u dvoristu sa njim i rekao mi da slobodno udjem. Kad sam usao pas oko mene, tamo amo. Klinac mi kaze da ga pomazim pa ce se smiriti, medjutim kad sam krenuo da ga pomazim, on se uplasi i krene da me napada. Taj me dobro potkacio. Par ujeda za stopalo i dve rupe na listu. Nista nisam pokretao jer niti je dete krivo, niti pas. Uplasio se, reagovao kao zivotinja. Ali sam popizdeo na ljude, koji su izasli najnormalnije, uzeli psa i ostavili klinca u dvoristu da mi se izvinjava. Nisu ni pitali kako sam.

3. Buldog, premazani matorac. Ne volimo se ali ja nisam znao da je bas toliko kivan na mene :'( Seo 1.5m od kapije i okrenuo mi ledja. Kako sam pruzio nogu kroz kapiju, on se tako zaleti na mene. Medjutim, ugrizao me za djon sam. Vise sam ga odgurao djonom da zatvorim kapiju. Tu sam opet sam kriv. Imaju tablu, znam da me ne voli ali jbg. Hteo da odradim popis jer tad tu kucu nisam popisao mesecima unazad. Nikako da sretnem nekog, te sam mislio da cemo naci zajednicki jezik on i ja. Prc..

 

4. Bas sad, pre nedelju dana. Ona rasa psa kao iz Garfilda. Pas me zna, fin je. Medjutim godine ga stigle, malo izlapeo pa mu zavisi od dana raspolozenje. Ja najnormalnije da udjem, vec pruzio nogu, kad vidim cudan je nesto. Krenem da vracam nogu i op. Ugrize me za stopalo. Opet, sam sam kriv. 

 

500 kuca, bar 250 ima psa. Nisam nasao zajednicki jezik mozda sa 15-20 pasa. Ulazim i kod pitbula i kod buldoga, vucijaka i ostalih manje opasnih i opasnih rasa. Najvise su me napadali jazavicari, maltezeri i te malene rase. Kao i psi dresirani za napad ili prosto agresivni. Jedino sto ne vidim kako vlasnici mogu biti krivi za bilo koji ugriz i napad u okviru svog dvorista. Ala se raspisah, al ajde. 

Brateee, pa koliko puta su te ujeli? Da poradiš malo nešto po tom pitanju 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
pre 20 minuta, mrle je napisao:

Brateee, pa koliko puta su te ujeli? Da poradiš malo nešto po tom pitanju 

Da se svaki put javio u Pasterovu ambulantu morali bi da angažujemo jednog veterinarskog inspektora samo za njega.:lol:

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2906 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
@BaneVuk58
Jel ima komšo nešto i za nas iz '70 
Ne bojim se kerova. 
Pa vidi.....ovo su ozbiljne MILFice, ne znam koliko se uklapaš u tu priču....mlad si još

Poslato sa Huawei P30pro pomoću Tapatoka

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 13 sati, mrle je napisao:

Brateee, pa koliko puta su te ujeli? Da poradiš malo nešto po tom pitanju 

Haha neko bi rekao premalo, cim se idalje nisam opametio :lol2:

Ali sve je to sitno, patika je vise pretrpela. 

 

@Bojan82 Haha drugi ujed, izbockali me zastitiom i teraj. Vise nisu hteli da me prime

 

 

 

Pre 15 sati, sasa ns 1 je napisao:

Ali šta bi bilo da ga je pas unakazio a ja dobio par godina robije zbog debila.

Kapiram sto se ljutis, usustini mozes nadrljati a da nisi ni kriv. Ja sam vise pisao iz naseg ugla popisivaca. Najbolje resenje i kompromis za obe strane jeste ceduljica ili razmena brojeva. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja