Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 1 minut, kole24 je napisao:

Veći problem je što ima puno glupih, koji misle da su pametni.

 

хаххахахаааа, има и у томе истине

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600
pre 6 minuta, kole24 je napisao:


 

 


Veći problem je što ima puno glupih, koji misle da su pametni.

 

Jos je veci problem kad neko kaze nesto samo da bi rekao,kaze malo ali zato glupo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...pa prvo, kymco nije Kinez nego Taiwan. Tek treba da ratuju za njega. 

Drugo, Kymco odavno ne mora nikom da se dokazuje jer su odavno postali najveći proizvođač skutera. 

Nastali su kao Hondin podizvođač, pa dalje krenuli sami, imaju svoj razvoj, i sve svoje. Kawasakijevi skuteri su Kymco sa malo drugačijim plastikama u zelenoj boji. Dokaz Kymcovog kvaliteta i razvoja je upravo to da imaju nivo i tehnologiju da mogu da nose BMW značku, skupu, ali tu tehnologiju ne bi mogli nikom da prodaju sa svojom značkom. 

Značka košta... I lice pi*ku prodaje... ;)

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 3 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

... Značka košta... I lice pi*ku prodaje... ;)

ахаххахаххахаааа, иди у очин Андреј, ево кидам се :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

:P

 

 

...i druga strana medalje...

Mene drugari zezaju da sam "kymcov svedok" (jer stalno hvalim Kymco, kao Jehovin Svedok) ;)

I rešim ja, neću da registrujem VFR, imam malo dete, dosta je bilo,  svakako neću imati kad u vožnje, da uzmem neki skuter...

Naravno, Kymco 200i mi je prvi pik (veliki točkovi), drugi PCX125 treći Nmax150..

Prvo u Yamahu, nemaju na stanju, ko zna kad će biti, april mesec, a biće tek tamo jul/avgust... Seo na neku koja je tu ali prodata - sve super ali nema mesta za kacigu ispod.

Posle video PCX u gradu (stari model) top. Staje i kaciga, dečko mi pokazao, njega mogu imati u maju, 2 nedelje...

Odem u Kymco, ima na stanju, beli.. 

I tu nastaje problem. Plastike, felne, auspuh, šelne, boja, ručke, tasteri, sve nekako... Jeftino deluje u odnosu na Hondu. Kymco 2900, PCX 3300e... 

Skup je Kymco. Ne vredi te pare. Koja stoja manje - ok. Ovako...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

"Since 2005 Benelli is owned by the Qianjiang Motorcycle, a Chinese company owned by the Geely Holding Group."

Nije bas ista prica sa BMW-om.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 24 minuta, veljabandit je napisao:

Danas produžih registraciju, dakle izdržao "kinez" tačno godinu dana, izborio se sa 2.200 km strašnih beogradakih ulica :)

Добар си Вељо, од маја па до регистрације си нагурао целих 700 км тим страшним београдским улицама .... мада ми је прелеп тај твој Triumph, мени је из давнашњих дана највише остао при срцу Kawasaki Z1000

Могао би @veljabanditда напишеш овде неку рецензију за годину дана коришћења и вожње

Promenio član ПИпезос

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 11 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Mene drugari zezaju da sam "kymcov svedok" (jer stalno hvalim Kymco, kao Jehovin Svedok) ;)

Хвалим и ја Kymca, неколико мојих другара их има у власништву и нико ни К од квара није имао а богме су лепе километраже нагурали, да нисам узео овог BMW C400 први пик ми је био Yamaha Tricity 300 којег у то време није било ни нових ни половних а следећи који ми је габаритно одговарао а вала и мало га провозах и врло ми се свидео је био управо Kymco модел DT X360, сјајна направа, једино ме мало од њега одбијало је сам дисплеј, вала сија ко новогодишња јелка, просто замара очи, ал ево и ја као и ти фалим за нас габаритне и овог мог BMW-a и тог Kymca, тако да сам и ја као и ти неки сведок ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Trenutno sam u Grčkoj. Vozi se baš svašta i svako nešto jaše... Pored papakija raznih flejvora, čini mi se da je najčešći SYM što se skutera tiče, pa Kymco, pa Yamaha, Piaggio i Honda na kraju. Nisam video Burgmana, a ni BMW nigde...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Да, у праву си @boza_kgскоро сам негде прочитао сличну констатацију твојој па онда негде упецао статистику продаје у грчкој и стварно је SYM водећи у продаји, буквално два степеника ниже је Kymco па опет два степеника ниже на следећем степенику се туку баш тим редом остали као што си и ти навео, наравно SYM је своје место под грчким сунцем изборио више него повољним ценама над осталом конкуренцијом. ... Наравно BMW купује ко зна шта хоће, ни овде му не цветају руже али увек све што дође у увозу све оде.

Promenio član ПИпезос
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma Grci se ne opterećuju brendovima i glupostima. Teraju magare koje im najbolje služi, uz najmanje troškova, i to je otprilike sva filozofija.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ispašće da ko vozi BMW  opterećen je brendom :). Otvoreno priznajem da me je C400 GT  privukao pre svega izgledom i završnom obradom, pa kada sam ga isprobao i ergonomijom u odnosu na moje proporcije. Sve čisto subjektivne stvari. Tek onda sam vrednovao i one „malo“ objektivnije stvarčice -  kočnice, agregat, opremu, i sl.  Ali.. ja ne smatram motor u prvom redu prevoznim sredstvom (po meni degradacija pojma motora) niti mi motor završava nekakav posao… služi samo za opuštanje i uživanje.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 5 sati, ZoranBG je napisao:

Ispašće da ko vozi BMW  opterećen je brendom :). Otvoreno priznajem da me je C400 GT  privukao pre svega izgledom i završnom obradom, pa kada sam ga isprobao i ergonomijom u odnosu na moje proporcije. Sve čisto subjektivne stvari. Tek onda sam vrednovao i one „malo“ objektivnije stvarčice -  kočnice, agregat, opremu, i sl.  Ali.. ja ne smatram motor u prvom redu prevoznim sredstvom (po meni degradacija pojma motora) niti mi motor završava nekakav posao… služi samo za opuštanje i uživanje.

 

Потписујем :BMW2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 26.8.2022. at 9:52, ПИпезос je napisao:

Ајд да поделим неко моје искуство што се тиче максималне брзине на овом скутеру, по спецификацији максимална брзина је декларисана на 139 км/х, на Youtube видех снимке где су навлачили од 151-153 км/х па реших да на аутопуту видим која је моја граница са мојим габаритима типа ко разапето једро (194 висине и 160 кг живе ваге, @Sharky - Alex и @nafetS знају колики сам), услови пута скоро па идеални, ветар спреда искоса минимални, пут прав ко стрела са минимално неравнина, врло брзо навукох на 144 км/х, држах још којих два минута на тој брзини али ни макац даље, тако да је то то што се тиче максималне брзине за мене, нисам чуо мотор од шума струјања ваздуха а на управљачу је врло врло миран ... можда ако бих набацио неке бочне винд дефлекторе и евентуално онај додатак за повишење визира би добио који км више али за мене непотребно, пробао, видео да има мотор снаге за то и да може али ми више пријају брзине 80, 90 до макс 100.

Tvoje testiranje deluje realno, nisam to isprobavao ali vidim da prema radarima pored puta moj laže za 3-4 km/h pri nižim brzinama, tako da tvoje očitvanje verovatno i jeste fabrički deklarisana brzina za C400 bez modifikacija. Meni je od toga mnogo važnije što može (kad treba) momački da potegne 0-50 pa i od 50-80 km/h… Ni ja ne bih vizir dirao, ovako je doživljaj potaman, sa boljom zaštitom od vetra verovatno  ide i veća brzina (opet radi doživljaja, toliko znam sebe :)) a sa njom i rizik, ali na kvadrat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Данас ми стигао брзим пругама србије, експресно за 21 дан :) преко Алиекспреса носач за разне џиџа-миџе без којих не можемо живети, па ето олд-скул Гармин Монтана 680Т је добио своју другу младост (мада је новија верзија овог Гармина и даље један од најбољих њихових продуката), носач са поштарином ме коштао 15,17 УСД и монтира се између ретровизора. 
Иначе пратих брзину која се показује на кокпиту мотора и брзину коју очитава Гармин и она је на Гармину како када мања за од 3,5 до 5 км/х.

image.jpeg.279b27345efb6be5288493c6f5b56c40.jpeg

Promenio član ПИпезос
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Prebacio prvih 2000km, uglavnom po beogradskoj kaldrmi. Da sada bez ikakvog „ali“koje sreću kvari. Za grad i oko grada C400GT meni se pokazao kao baš sposobna i zabavna sprava koja se lako vozi. Na autoputu sa 350cc i 34ks pod sobom ne osećam se prijatno (osim što je dosadno, preplavi me osećaj objektivne inferiornosti u smislu nedovoljne rezerve snage za bezbednu vožnju), pa izbegavam tu vrstu puta ne žaleći za njim ni najmanje. Iznenadio sam se koliko dobro dođe grejanje ručica i sedišta. Sećam se još dok sam samo razgledao motor da su mi neki detalji, poput dva kočiona diska na prednjem točku, delovali smisleno i ozbiljno, a to grejanje kao puki fenseraj koji ja 100% nikada neću koristiti :)

123.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Честитам @ZoranBGдвоиљадарку, са срећо га још дуго возио, што се тиче фенсераја баш си рано почео то да користиш, да ти не буде после на већој зими слабо ако се сада на овим температурама навикнеш :lol2:ја откако га купих немам још толико, данас ћу до мото скупа у Арадцу код Зрењанина нагурати 1500 а што се тиче досаде на аутопуту то се апсолутно слажем а и сви мотоциклисти аутопут користе само да брже прескоче неку деоницу да би дошли до неке позиције од које ће да уживају и да упознају нешто ново на мотору али сам мишљења да овај наш Ц400 има сасвим довољно снаге за аутопут, па чак и под мојом тонажом то сасвим коректно иде, а поготово како су кренули са овим новим радарима тек сад нема потребе за икаквим јурцањима где ти треба баш снаге на дуже стазе ... но нисмо сви исти, то је само моје мишљење, мени се Ц400 и на аутопуту сасвим лепо показао.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 27 minuta, ПИпезос je napisao:

мени се Ц400 и на аутопуту сасвим лепо показао.

Da se ponovim, sve zavisi od deonice, a vi Vojvođani gledate na to ravničarskim očima :). Može 300/350 skuter kad je ravan put, pregledno u pm, nema prevelike gužve, pa imaš vremena da proceniš situaciju, da se zaletiš pri preticanju i tako to. Kad je gungula u saobraćaju, stisnu te sa svih strana, uzbrdo nizbrdo, krivine, druga je priča...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 13 minuta, boza_kg je napisao:

Kad je gungula u saobraćaju, stisnu te sa svih strana, uzbrdo nizbrdo, krivine, druga je priča...

Срећа моја па се више нигде не журим, кренем раније и то је то, давно ме је прошао тај адреналин брзе манијакалне вожње, 80-90-100 ихахај брзина пуна капа и колима ако изађем на ауто пут `110-120 па лаганица, чак више немам воље ни да се свађам са другим учесницима у саобраћају ако дође до неког конфликта, опсујем онако сочно из вожње и наставим даље својим путем.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 48 minuta, ПИпезос je napisao:

Честитам @ZoranBGдвоиљадарку, са срећо га још дуго возио, што се тиче фенсераја баш си рано почео то да користиш, да ти не буде после на већој зими слабо ако се сада на овим температурама навикнеш :lol2:

Hvala :) Vidi, 17 stepeni bilo je ispred zgrade u BG, u vožnji na Zrenjanincu 14, ali prihavatam da sam se razmazio :lol2:

 

pre 55 minuta, ПИпезос je napisao:

али сам мишљења да овај наш Ц400 има сасвим довољно снаге за аутопут

Ima nesumnjivo, ail volim da vozim u režimu max obrtnog momenta, tu negde od 5500 do 6000 (max obrtni je na 5700 obrtaja  ), a ne u režimu maksimalne snage... Ništa ne sporim, svako ima svoje viđenje i zna šta mu prija, zuje ljudi 120 na sat autoputem i sa 20-25ks :)

Meni tih konja očito treba bar 70-80 da bih se na autoputu osećao kao ravnopravan učesnik u saobraćaju :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 20 minuta, ZoranBG je napisao:

17 stepeni bilo je ispred zgrade u BG, u vožnji na Zrenjanincu 14

A to je ambijentalna temperatura. Ima neka matematika, osećaj na motoru zbog vetra može biti i -10, dakle između 7 i 4 stepeni. Ladno :)

Nikad nije dobro voziti na granici snage. Nije dobro po makinu, ali pre svega nije bezbedno. Ne ostaje lufta za nepredviđene situacije.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja