Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Evo ga kineski Loncin Voge LX350T-5, bez BMW etikete, i primerenijom 350 oznakom. Liči li?

 

 

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

U Evropi se ta sličnost :) zove Voge SR4 MAX i ima ga, bar na papiru, po ceni od 6.400... valjda će biti toga i ovde do sledeće sezone.

Na prvu loptu, cena na strani Voge-a, a garancija, snaga i obrtni moment u korist BMW-a.

BMW kaže da oznakom 400 ne gađaju zapreminu već performanse, kao na autima, a da označavanju pristupaju konzervativno :).

Evo jednog testa maxi skutera od 300-400cc (Kymco, Honda, BMW, Yamaha, Suzuki) - dokoni Grci merili ubrzanja i zaustavni put sa i bez suvozača.

 

Promenio član ZoranBG
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Polako ali sigurno, došli smo do momenta da i za skutere važi - fabrika ti prodaje, fabrika ti popravlja. Puni su modeli elektronike (a pogotovo ovaj), raznih senzora i čudesa, da to živ čovek bez podrške fabrike više ne zna šta da mu radi.

Meni su na low cost skuteru pod garancijom zamenili sve živo vezano za elektroniku, zbog kvara vezano za keyless bravicu. Da je bilo van garancije, koštalo bi bar kao pola skutera, verujem.

Garancija je ovde ekstremno bitna, a verujem da je tu BMW vrh, čak i u našim uslovima. Ali da se ponovim, samo dok traje garancija, ako hoćeš da se osećaš ko gospodin, premium kupac. 5 godina, i dosta.

Ako kinezima bude ova cena, bolje svakako nov Loncin nego polovan BMW, IMHO.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Za novo uvek važi koliko para toliko muzike, dobijaš ono što si platio, dužina garancije je jedna od stavki koja ulazi u cenu. I sam si se uverio u vrednost garancije.

Polovno je drugi svet, klizaviji teren, teško je uopšteno porediti novo i polovno.

Ali cene na proleće teško da će biti ove današnje ni novim ni polovnim, ni evropskim ni dalekoistočnim. Pored konstantne globalne inflacije i rasta cena svega i svačega evo dolar jutros osvanuo na 1,04 EUR (pre godinu dana je bio 0,85).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj bivši Kymco People GTi 300 je bio malko jači :) Ali nema veze, dovoljno je i to, mene više zanima cena.

Evo ovde vest da u Fr stiže u novembru, po ceni 7.195€

WWW.RIDEAPART.COM

The SR4 Max raises the bar in the maxi-scooter segment with all its techie features.

 

To dok (ako) dođe do nas biće, dosta skuplje falabogu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
On 9/25/2022 at 11:12 PM, ZoranBG said:

U Evropi se ta sličnost :) zove Voge SR4 MAX i ima ga, bar na papiru, po ceni od 6.400... valjda će biti toga i ovde do sledeće sezone.

Na prvu loptu, cena na strani Voge-a, a garancija, snaga i obrtni moment u korist BMW-a.

BMW kaže da oznakom 400 ne gađaju zapreminu već performanse, kao na autima, a da označavanju pristupaju konzervativno :).

Evo jednog testa maxi skutera od 300-400cc (Kymco, Honda, BMW, Yamaha, Suzuki) - dokoni Grci merili ubrzanja i zaustavni put sa i bez suvozača.

 

Bacih pogled,izgleda da ih MaxSym sve dere na ubrzanju a ponegde je slabiji na kocenju,ipak je tezak iako se to ne oseca u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Proizvođač LONCIN MOTORS čiji su modeli motora VOGE a koji ugovorno prave za BMW modele C400 GT i X je iskoristila svoje ugovorno pravo da može da koristi alate nakon isteka 5 godina od početka proizvodnje ugovornih modela, to je generalno praksa apsolutno svih kineskih proizvođača kada ugovorno prave za nekoga u svetu, nebitno šta, igračka ili u ovom našem slučaju motocikl, ono što kinezi ne smu ni u kom slučaju da urade to je da njihov proizvod bude 100% kao original, ugovorima se definiše do kojeg procenta mogu da iskoriste dizajn, tehničke karetkteristike, sastav materijala ... ta razlika se već vidi u snazi motora kao i u obrtnom momentu i naravno u delu dizajna a ono šro se na oko ne vidi to je sastav materijala i u odnosu na BMW je nova, kupcima, posebno mladima, mnogo dopadljiviji izgled kontrolne table u odnosu na vrlo krut dizajn koji je postavio BMW.
Kad sam već spomenuo novi dizajn kontrolne table, tajlanđani su uradili nadogradnju softvera za kontrolnu tablu za C400, i iskoristili su BMW 3M znak, izgled obrtomera i tog dela kontrolne table je skinut sa jačih modela BMW-a, novih serija GS modela a vidim neki dan da su predstavili još nekoliko dizajna obrtomera. Nadogradnja se od njih može poručiti ali ostaje nepoznanica da li se kod nas gubi garancija zbog te nadogradnje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da li to znaci (obzirom da prave bmw), da ovo moze da bude zaista kvalitetno?

 

Takodje  obzirom da su isti-slicni agregati, blagim tuningom (skidanjem neke blokade, zamenom nekog dela) mozemo da imamo iste-slicne performanse?

 

Meni se svakako ne svidja ni bmw ni ovaj, ali, eto, neko moze da dobije sve i sto bmw, osim znacke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 7 minuta, MaxiS je napisao:

Da li to znaci (obzirom da prave bmw), da ovo moze da bude zaista kvalitetno?

 

Takodje  obzirom da su isti-slicni agregati, blagim tuningom (skidanjem neke blokade, zamenom nekog dela) mozemo da imamo iste-slicne performanse?

 

Meni se svakako ne svidja ni bmw ni ovaj, ali, eto, neko moze da dobije sve i sto bmw, osim znacke...

Па тако некако, квалитетно ће сигурно бити, што се тиче мотора, моја претпоставка је да је то апсолутно идентичан мотор који се уграђује у C400 само је електронски ограничен па би тим благим тјунингом била скинута та блокада. Што се тиче изгледа, укусу су различити, мени је изглед био апсолутно небитан јер ми је првенствено у избору био простор за моје дуге ноге, позиција седења и удобност.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 6 sati, ПИпезос je napisao:

tajlanđani su uradili nadogradnju softvera za kontrolnu tablu

Ja bih voleo da su se kinezi setili da prodaju dodatnu opremu u paketima, kao na autu. Ako želiš taj i taj paket - šareni TFT, keyless, grejače jajaca i sl, onda doplatiš. Ako to nećeš, da bude jeftinije...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

@boza_kgнешто не приметих по ценовницима и понудама код кинеских, корејских и сл. произвођача било какве опције типа пакета опреме, они направе то некако комплет и то је то, нема код њих е ђа ово или оно 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@ПИпезосPa nema, a valjalo bi da ima, kod svih, pa evo skroman apel sa moje strane da se nešto promeni u tom pravcu :)

 

Primetio sam ranije da si kačio dodatnu navigaciju pored onog televizora na tvom BMW-u. Zar već ne postoji fabrička?

Mislim, navigacija je jedino što bi mi eventualno trebalo od šarenog ekrana na motorinu, a ako je nema, ili nije dovoljno kvalitetna\dobra, onda ne bih baš to da plaćam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

@boza_kgда, постоји навигација али само у спрези са мобилним телефоном и његовом апликацијом, али навигацију ти не даје у графичком режиму на какав смо обично навикли да видимо него је у режиму смера, оно ко кад ти звук из навигације говори након 100 м скрени лево итд, ко има спрегу са кацигом то му може стварно и рећи, гармин који ја користим више користим да снимим вожњу, куда сам прошао мада он има и одличну навигацију, изузетно је прецизан +- 0,5м и користи топографске карте, па је одличан и за пешачке т.ј. планинарске туре

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
On 11.10.2022. at 21:18, ZoranBG je napisao:

Moj ljubimac lunja bez navigacije i bez kofera; prvu stavku nemamo, drugu nećemo :)

Прву ставку имаш, треба само да на телефону (андроид или ајфон) инсталираш апликацију BMW MOTORRAD CONNECTED, упариш са мотором и то је то

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Aplikaciju još nisam instalirao, ona u prozoru navigacije lepo prikazuje oznake za skretanje, što je super za onoga ko zna gde ide :) Ja zasad uživam u vožnji više onako elementarno, vozim, vozim i vozim, pa stanem da na telefonu vidim gde sam :)

Šalu na stranu, instaliraću taj softver svakako i zbog drugih funkcija (ne samo zbog navigacije), greota je ne koristiti sve mogućnosti i komfor integrisanog TFT displeja i multi-kontrolera . USB utičnica je u desnom spremištu gde i inače držim telefon kad vozim, ubaciću kabl za punjenje telefona da uvek bude u njoj da ne razmišljam o bateriji i sve rešeno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A kako prikazuje kružne tokove, odnosno izlazak iz istih? Na navigaciji, recimo, mnogo znači što lepo nacrta putanju, pa ne moram da brojim izlaze ili metre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 2 sati, ZoranBG je napisao:

Kulturno to radi.

Да, баш тако

pre 18 minuta, boza_kg je napisao:

A kako prikazuje kružne tokove, odnosno izlazak iz istih? Na navigaciji, recimo, mnogo znači što lepo nacrta putanju, pa ne moram da brojim izlaze ili metre.

Занимљива констатација, нисам то пробао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Putanju ne crta nigde, pa ni na kružnom toku, jer ne prikazuje mapu. Kružni tok je na ekranu krug sa izlazima, a onaj na koji treba izaći je izraženog kontrasta u odnosu na ostale i obeležen je brojem. Kod približavanja račvanju, desno od numeričke oznake razdaljine na ekranu se pojavljuje i grafika (na slici se vidi) koja aktivno ilustruje razdaljinu do skretanja. Sve je dosta jednostavno, prilagođeno uočavanju perifernim vidom.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Lepo! Tako nešto je sasvim dovoljno.

Svojevremeno sam hteo da kupim TomTom VIO, sličan fazon, ipak sa malo više grafike, ali mu ukinuše proizvodnju i podršku.

navigatore_tomtom_vio_per_scooter3.jpg

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja