Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Drugar se interesuje da kupi, da li je neko upoznat sa modelom.

Ciji su agregati, gabariti skutera i da li imaju nekih mana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Agregat Kymco - ništa mu ne fali. Isuviše redak kod nas da bi ti neko dao realnu ocenu i za veličinu a kamoli za mane :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Konkretno sam gledao isto taj model i dobio sam odlicnu ponudu od bmw-a za kupovinu istog, ali sam odustao kada sam slucajno nasao info da motore proizvode u kini nemaju svoje sto je budalastina dati tolike pare samo za znacku bmw pa sam se odlucio za kupivinu xmax 400. 
 

ovo je odgovor od bmw-a direktno iz nemacke 

 

The engines of BMW C 400 X and C 400 GT are not produced by Kymco from Taiwan but by Loncin in China.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Strava...

Ja sam svojevremeno imao dva i po dana na testu C650GT, i mnogošta me nije oduševilo. Biće da sam zahtjevan korisnik. :grr: 

Poredeći sa (onim šta sam tada vozio) Hondom Silver Wing 600, smatrao sam da je jedina stvar koja je bolja, električno pokretni vizir i nekako malo uglađenije radi. Sve ostalo leži na strani motora koji je 10 godina stariji. :neznam:

 

Naravno, doživljaj je krajnje subjektivan.

Možda neko neće doživjeti ni slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Bmw ima svojih prednosti, ali meni cena za c400gt od 8.400e (sada je na akciji) prevelima s obzirom da vozis kineza, jeste da on ima TFT ekran gomilu funkcija, povezivanje telefona, grejanje rucica i sedista, ali ne moze da kosta toliko. Xmax u techmax varijanti kosta 7.790e i po meni mnogo mnogo bolji izbor mozda i najbolji od svih skutera danas, Plattner prodao ceo lager koji je imao Barel takodje i imaju gomilu porucenih, bmw ima sve motore na stanju i uvek ce se pre prodati yamaha nego bmw. 
Da dodam jos modeli bmw c600 i c650 koriste Kymco masine... svaki komentar je suvisan, a svi znamo cene koje su za ovaj model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

Ne treba zaboraviti da BMW nikada nije imao modele u ovoj kategorji pa samim tim ni iskustva.

 

KOliko pratim BMWu su i ovi modeli sa dvocilindicnim kymco masinama treble godine da ih dotegnu u vinklu. A onda su prestali da ih razvijaju kao skutere pa sad imamo BMW koji je u svemu zastareo od bilo kog kymco, honde ili yamahe.

 

Kupiti beta verziju motora koji je naskuplji u klasi je prilicno hrabar potez. Narociito ako kolegu impresioniraju igrice na ekranu koje ce za dve sezone izlgledati primitivno i zastarelo u odnosu na aktuelne trendove.

 

Gledao sam neki dan kako to izgleda uzivo i zaista nisam razumeo ko bi zaista zeleo da ima takav ekran. 

Pre svega mi se cini vrlo nebezbednim menjati izgled i sadrzaj jedinog prikaza podataka na motoru. 

A dodatno kada se nakon dva dana smire duhovi i vlasnik navikne na igricu ostane mu prekskupo vozilo sa motorom i bezbroj pitanja sta je ispod plastike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

Moram da se ispravim, nije u pitanju samo motor za ovaj BMW nego kompletan skuter!

 

Evo vesti sa Loncin sajta iz 2018.

BMW Scooter C400X Produced by Loncin Realizing Mass Production

Release Time:2018/6/13 2:43:11  

Recently, the complete BWM C400X scooter project produced by Loncin Motor passed the mass production inspection of BMW, had the conditions for batch production of complete BMW C400X scooters, and started to produce C400X products in batches according to BMW’s requirements. Up to now, Loncin Motor has accumulatively produced 150 C400X scooters.

The 850CC double-cylinder engine jointly cooperated between Loncin Motor and BMW has passed the mass production inspection of BMW in November 2017. Now, Loncin has accumulatively delivered 5,146 850CC double-cylinder engines to BMW.

In 2005, Loncin Motor successfully held hands with BMW and began to develop cooperation  in the 650CC engine project. In 2007, 650CC engine was successfully mass-produced. In 2013, Loncin Motor and BMW signed a long-term supply agreement for new engines with large displacement. In 2015, Loncin Motor and BMW signed a long-term commissioned manufacturing agreement for large-displacement scooters in Chongqing. According to the technical data provided by BMW, Loncin Motor would manufacture 350CC large-displacement water-cooled scooters (including complete scooter and engine) for it. The newly developed large-displacement scooters, which meet European IV emission standards, are mainly used for urban leisure walking needs.

To promote the project smoothly, Loncin Motor makes use of big data and intelligent equipment to build a manufacturing factory that represents the highest level of motorcycle and engine in the world by centering on the main line of product design, technology, manufacturing, testing and logistics control. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Da osvezim malo temu, otisao sam na sajam da se dogovorim za kupovinu forze 350 pa naleteh na C 400. Izuzetno kvalitetno odradjen skuter. Siri, veći od forze, odaje utisak pravog maxi skutera po gabaritima. Lepo se sedi, dosta mesta za noge, gde god da se zaviri vidi se da je kvalitetno odrađen skuter, kvalitetna plastika, lepo uklopljena. Nije mnogo težak, oko 200 kg (reći prodavaca na sajmu). Cene redovnog servisa oko 10000 din, servis se radi jednom godišnje ili na 10000 km. Kais se menja na par desetina hiljada km (nisu mi dali precizan odgovor). Sta mi se ne sviđa? Mali prostor ispod sedišta, nepravilnog oblika i naravno cena, akcijska 9000e+600e za nosač i top case. Jedna lepa stvar : registrovali su jedan i zakazao sam test vožnju. Nakon toga ću preneti detaljnije utiske. Forza 350 (X max) mi je oduvek bila za nijansu mala, Forza 750 (T max) su mi preveliki, za moj ukus teški, na prvi sam pogled stekao utisak da je C 400 ta zlatna sredina između midi i maxi skutera. Ali je cena ono što me trenutno odbija, kupiću forzu 350 i u budućnosti najverovatnije planirati jedan c 400 kroz par godina. Nadam se da sam izneo neka zanimljiva i korisna zapažanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Taj C400 je odlican Kymco sa BMW znackom. Ima ga jedan kolega, svaki dan parkiramo jedan pored drugog. Vidi se da je pravljen na DTovoj platformi ali je uradjen bas bas…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2831 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije Kymco, nego Loncin Motor China, piše iznad, a i u videu objasnila teta.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ima li neko iskustva sa ovim agregatom? Kako se pokazao u eksploataciji? Zaboravih napisati da agregat ima 5 god garancije bez obzira na kilometrazu.

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2831 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kažu da za 3 godine, koliko se prodaje, da praktično nema reklamacija i opoziva, kao što je ranije bilo sa nekim BMW modelima. Izgleda da je stvarno dobar model, samo cena... Ima ga kolega @veljabandit, pisao je nekoliko rečenica o njmu u drugoj temi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2831 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jeste vala. I samo moje razmišljanje u svetlu nedavnih iskustava. Ovaj skuter se ne kupuje polovan. Pun je elektronike, a to kad počne da se kvari van garancije biće papreno... Ko može i voli, samo nov, pa do isteka garancije, pa da se nekom uvali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Zna se koja je bmw-u ciljna grupa. Ljudi koji ne stede novac i hoce premium skuter. Zagledasmo brat i ja juce i c400 i forzu, kvalitet zavrsne obrade je na strani bmw-a. Daleko da je Forza loseg kvaliteta, ali je bmw bas kvalitetan. Danas je sa Duletom iz Honde dogovorena jedna forza 350, stize za otprilike 2 meseca, kacim slike kada stigne. Vracam se u klub skuterasa:moto1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Ja sam BMW C400 GT kupio najvise zbog toga sto mi je dovoljno komforan. Pre njega sam probao par skutera i to nije bilo to. 

Skuter je vrhunski, odlicna oprema, keyless, Led svetla, infotejment, Navi i sl.....  sve price u kontekstu to je kinez su apsolutno bzv. Vozi se iznenadjujuce dobro, sve u svemu dobar paket. 

A to sto bi neko hteo da odredi sta je skupo i koliko nesto treba da kosta je klasicna srBska priča.

Pozz skuteraši :D

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 1 sat, veljabandit je napisao:

Ja sam BMW C400 GT kupio najvise zbog toga sto mi je dovoljno komforan. Pre njega sam probao par skutera i to nije bilo to. 

Skuter je vrhunski, odlicna oprema, keyless, Led svetla, infotejment, Navi i sl.....  sve price u kontekstu to je kinez su apsolutno bzv. Vozi se iznenadjujuce dobro, sve u svemu dobar paket. 

A to sto bi neko hteo da odredi sta je skupo i koliko nesto treba da kosta je klasicna srBska priča.

Pozz skuteraši :D

 

Deluje bas kako si ga opisao. Odlicno odradjen, siri od ostalih, dosta mesta za noge, kvalitetan gde god se pogleda. Iznenadila me je cena servisa, mislio sam da ce biti skuplja. Znam da bmw ima jako skupe servise i potrosnu robu (govorim o kolima). Koliko si presao sa njim? Kada si ga kupio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Dobar dan svima, nisam ni tako novi forumu napišem po par postova kad promenim motor i evo me sad već par meseci vlasnik sam ovog C400GT. Bilo mi je pitanje da li da uzmem njega ili xmax i pošto kum im yamahu ja sam uzeo BMW da možemo da se menjamo. Pošto ih vozim oba i vrlo često isti dan, a oba su novi mogu da podelim prednosti I mane i jednog i drugog.

BMW je veći sa više prostora za noge, stabilniji je, bolje koči,bolje ubrzava, ima i 50ccm više, ima sjajan infotainment koje se lepo upari sa kacigom, telefonom, muzikom i sve to zvuci fenomenalno. Sto se tice kvaliteta izrade oba su dosta kvalitetna i ne vidim razliku. Yamaha je okretnija, laksa, lepse se vozi u beogradskom špicu, kumov sa akrapovicem se cuje mnooogo lepse nego moj sa standardnim izduvom. Sve u svemu BMW odaje utisak za klasu većeg motora od yamahe a i cena mu je takva u odnosu n yamahu.

Sto se tice agregata proizvedenog od ko zna koga u odnosu na xmax300 je brži i povozniji iako je teži i skuter i ja od kuma. Sad, voleo bi I ja da imam boxter agregat ali jbg. To što je kinez mi apsolutno ne smeta i ne osetim nikakav nedostatak. Ipak možda je i rano pričati o agregatu posle mojih 1000 pređenih kilometara. A s obzirom da ću prelaziti do 3-4000 km godišnje ako i toliko i da ga necu voziti duze od 4 godine, neka o kvalitetu brine neki sledeci vlasnik.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

@Milllan 83 kupio sam ga  septembar 2021.g, do sada presao 1.500 km.

Kupljen namenski za rutu Miljakovac Krnjača, kuća posao :) na magistrali uživam na Triumph Speed twin 1200. E to je stroj :D

20220519_180303.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja