Jump to content

Moto Zajednica

BMW C 400 GT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Fixie
Dobar dan svima, nisam ni tako novi forumu napišem po par postova kad promenim motor i evo me sad već par meseci vlasnik sam ovog C400GT. Bilo mi je pitanje da li da uzmem njega ili xmax i pošto kum im yamahu ja sam uzeo BMW da možemo da se menjamo. Pošto ih vozim oba i vrlo često isti dan, a oba su novi mogu da podelim prednosti I mane i jednog i drugog.

BMW je veći sa više prostora za noge, stabilniji je, bolje koči,bolje ubrzava, ima i 50ccm više, ima sjajan infotainment koje se lepo upari sa kacigom, telefonom, muzikom i sve to zvuci fenomenalno. Sto se tice kvaliteta izrade oba su dosta kvalitetna i ne vidim razliku. Yamaha je okretnija, laksa, lepse se vozi u beogradskom špicu, kumov sa akrapovicem se cuje mnooogo lepse nego moj sa standardnim izduvom. Sve u svemu BMW odaje utisak za klasu većeg motora od yamahe a i cena mu je takva u odnosu n yamahu.

Sto se tice agregata proizvedenog od ko zna koga u odnosu na xmax300 je brži i povozniji iako je teži i skuter i ja od kuma. Sad, voleo bi I ja da imam boxter agregat ali jbg. To što je kinez mi apsolutno ne smeta i ne osetim nikakav nedostatak. Ipak možda je i rano pričati o agregatu posle mojih 1000 pređenih kilometara. A s obzirom da ću prelaziti do 3-4000 km godišnje ako i toliko i da ga necu voziti duze od 4 godine, neka o kvalitetu brine neki sledeci vlasnik.

Sent from my SM-F926B using Tapatalk


Što bi voleo boxer agregat ako mogu da pitam?

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW C 400 GT, 2020. godište, Scooter, vozilo prešlo 10500 km, Beograd. Cena 7.500 € - Motori - Polovni Automobili

Zasto li je otisao motor na 10000 km?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Provozah juce c400 pa da prenesem utiske. Na sajmu je bila guzva, pa nisam stigao do detalja da zagledam pa sam iskoristio priliku da zavirim u svaki cosak. Prilazim motoru i prvi utisak - Vauuuu. Lepa linija, lepe plastike, nema jeftine plastike sve je u mat boji. Napisao sam u postu gore, dimenzije bas kakve trebaju biti, negde izmedju forze 350 i 750, X maxa i T maxa. Veliki, moderan displej bas kakav dolikuje premuim segmentu. Na steneru palim motor i primecujem nesto neobicno - vizir vibrira. Kazem sebi hladan motor i nastavljam da zagledam. Sediste masivno, debelo, prostora za noge ima koliko hoces. Ispod sedista nema prostora kao u forzi 350, ali ima vise nego u 750, sasvim dovoljno. Spustam motor sa stendera, iako ima 210 kg neverovatno lako se okrece u mestu i manevrise. Sedam na mekano, lepo sediste. Krecem i tu vidim neprijatno iznenadjenje, vibracije od motora. Slicne kao sto je imao i piaggio  - ov agregat od 500 cm3. Dodajem gas i vozim lagano kroz grad. Udoban, povozan, mekse ogibljenje nego na forzi 300 koju sam vozio. Ali vibracije na kormanu ne prestaju, tj prestaju na brzinama vecim od 60 km/h. Definitivno poticu od motora zato sto kada pustim gas nestaju. Posle 10 min gradske voznje pocinju da me malo nerviraju, motor je nov, 2000 km na satu. Vozio sam forzu 300, mp3 500 i sada (dok cekam forzu 350) beverlija 125 iz 2005 i nema vibracija, kao da vozim bicikl, a neko me gura da idem brzo.

Sumarum : sjajan motor, samo sam iznenadjen agregatom, ipak je ovo premium segment. Misljenja sam da je fabrika morala agregat odraditi bolje, ako moze piaggio 2005, trebali bi i oni gotovo 20 god kasnije. Meni (subjektivan osecaj) kvari utisak u voznji. Ali postoje ljudi kojima ovo i ne smeta, trebali bi probati motor pa doneti sud. Toliko od mene, nadam se da sam bio od neke pomoci...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Хвала свима који изнесоше своје утиске за овај мотор.
Данас седох на њега у салону у Новом Саду, пошто сам ја ван сваких габарита, 194 висине али подуже ноге и поголема гооза и метерипо живе ваге, невероватна количина места за ноге, за мене одлична позиција приликом седања на скутер, пробах пуно модела скутера и код огромне већине макси скутера ми је проблем што већ код минималног закретања кормана, корман ми удари у колена, до сада једино где сам имао пуни комфор седења и окретања кормана је била Хонда Х-АДВ750 али ми је ценовно неприхватљива и Јамаха Трисити 300 где ми је покрет кормана пуно повољнији него код огроме већине, пређе ми колена али код већег окрета чешем на бутину али то и није толико страшно али на овом БМВу је што каже једна моја пријатељица "голо савршенство" тако да ћу да истрпим и малко трескања ако га буде све зарад комфора седења и комфора ногу јер ми је то приоритет бр.1 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ukusi su razliciti i o tome ne treba diskutovati. Meni se licno ne svidja osecaj voznje, ali postoje ljudi kojima se to bas i svidja. Kazu vozaci Harlija (ispravite me ako nije istina) da kada sidjes sa njega ruke se tresu kao da imas Parkinsona, da je to Harlijeva filozofija voznje i da ga ljudi upravo zbog toga i kupuju. Srecno sa novim skuterom, zelim ti mnogo udobno predjenih kilometara:moto1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre sat vremena, Milllan 83 je napisao:

Kazu vozaci Harlija (ispravite me ako nije istina) da kada sidjes sa njega ruke se tresu kao da imas Parkinsona, da je to Harlijeva filozofija voznje i da ga ljudi upravo zbog toga i kupuju.

 

Nije tačno.

Na novijim Harleyima su vibracije poprilično smanjene.  

Ali su i dalje super :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 10 sati, Darko Floyd je napisao:

 

Nije tačno.

Na novijim Harleyima su vibracije poprilično smanjene.  

Ali su i dalje super :) 

 

Не знам како је на новијима али давнијих дана на 1200 електра глајду су ми се поприлично тресле, ел после пар хиљада км се некако и навикнеш :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Купих га данас, возах га од Ваљева до Новог Сада, возах га и на малим брзинама кроз насеља а и колико су услови пута допуштали ишао и преко 100, шта рече неко да тресе управљач, мени вала ништа није тресло а иде вала баш баш ... хвала свима на коментарима али је свакако пресудна одлука за куповину било како сместити мој габарит на скутер а да се осећам комотно

image.thumb.jpeg.d06f4b1a60876dc306a708e8ed6462de.jpeg

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3046 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kupio je isti drugar mog drugara nedavno :). Isto ništa ne trese, fino se čuje, a stvarno lepo ide. Nosi dvojicu potežih bez po muke. Verujem da će ti lepo pasovati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Ево проба првог видеа са Бенгулице, мораћу се озбиљно позабавити са носачима којечега што може да се накачи на мотору, типа за камеру, навигацију итд итд, ово је само неки мој карабуџ што сам некако притегао носач камере али за бициклистичку кацигу некако је привезах за корман мотора.
Камера: SONY HDR-AZ1

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

А ево и првог ноћног снимка да се види како Бенгулици раде ЛЕД фарови
Камера: SONY HDR-AZ1

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Искочи ми данас на инстаграму неке префарбавања овог дивног скутера ... занимљиво изгледа, поготово ми се свиђа овај црвени .... хаххаххааааа, ко зна шта ће да ми падне на памет кад мом скутеру истекне гаранција за три године :jee:

image.thumb.jpeg.f0e5a56bb5a6fab2220d9d1086135b1a.jpeg

image.thumb.jpeg.c278bb95443dcd6cb137c554cade7fb5.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Ајд да поделим неко моје искуство што се тиче максималне брзине на овом скутеру, по спецификацији максимална брзина је декларисана на 139 км/х, на Youtube видех снимке где су навлачили од 151-153 км/х па реших да на аутопуту видим која је моја граница са мојим габаритима типа ко разапето једро (194 висине и 160 кг живе ваге, @Sharky - Alex и @nafetS знају колики сам), услови пута скоро па идеални, ветар спреда искоса минимални, пут прав ко стрела са минимално неравнина, врло брзо навукох на 144 км/х, држах још којих два минута на тој брзини али ни макац даље, тако да је то то што се тиче максималне брзине за мене, нисам чуо мотор од шума струјања ваздуха а на управљачу је врло врло миран ... можда ако бих набацио неке бочне винд дефлекторе и евентуално онај додатак за повишење визира би добио који км више али за мене непотребно, пробао, видео да има мотор снаге за то и да може али ми више пријају брзине 80, 90 до макс 100.

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ono što se kaže JAAAAAAAAAAAKO težak čovek, a i gabaritan :D
Pazi, lepo te je vozio taj skuter, ako je navukao 144, go bmw  :sampion:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Mozda nije bas u skladu sa temom,ali citam komentare kako nikom nije vaznno sto je agregat kinesti jer boze moj ima znacku BMW,a recimo Beneli niko ne bi kupio jer je kinez samo zato sto nema znacku BMW a realno mozda je i lepsi od GS-a ,ako nije lepsi onda su tu negde,99% ljudi ne bi ni znalo da nije GS da nema znacku Beneli,tako da,ako ima znacku moze i kineski agregat,ako nema onda pljuvanje jer je to kina,e to je Srbistan,zato nam je tako kako nam je,izvinjavam se na malom off-u...!!!

Promenio član DjileNS
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 6 minuta, DjileNS je napisao:

... citam komentare kako nikom nije vaznno sto je agregat kinesti ...

Некоме је важно, некоме није, мени није ... врло добро знам како се у кини ради, како кинеске фабрике раде за страног наручиоца али генерално сваки страни наручилац производа у Кини за своје потребе и по захтеваној спецификацији поставља извршне контролоре на кључна места у производњи, сваки и најмањи недостатак који контролор примети истог тренутка се одваја у страну и тај комад нема шансе ни након интервенције поново да се врати на преглед код наручиоца и из тих разлога кинески произвођач ради у максималном квалитету јер зна да му сваки издвојени производ са недостатком иде на његов рачун и неће му бити плаћен од стране страног наручиоца ... рецимо знам податак да за контролу једне играчке на батерије страни наручилац поставља 3-4 контролора у производњу, тако да је моја претпоставка да за контролу једне овакве машине као што је овај скутер испод 30 контролора сигурно нема а врло лако је могуће да их има и више.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 20 minuta, DjileNS je napisao:

... recimo Beneli niko ne bi kupio jer je kinez samo zato sto nema znacku BMW a realno mozda je i lepsi od GS-a ,ako nije lepsi onda su tu negde,99% ...

Искрено мени је Бенели прелеп, и 502 а и овај нови 702 што ће врло брзо доћи и код нас, ако не током јесени биће сигурно у понуди врло брзо после нове године

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Ne kazem ja da se ne kontrolise i nisam konkretno tebe prozvao,samo sam dao konstataciju,koja se generalno odnosi na "brendove" poput BMW,recimo c600 je kymco, kupuju ga i placaju debele pare zato sto stoji amblem BMW,a kymco ne bi kupili jer je Kina,Tajvan,Koreja,nije ni bitno al nije iz "Njemacke" al cim stave znacku odma je to prihvatljivo,poenta price je da smo iskompleksiran narod do kosti,naravno cast izuzecima,naveo sam Beneli jer sam i tamo citao,jao slab,losa plastika,nema snage,trt,mrt,samo zato sto za Beneli agregate rade u kini,ustvari saradnja Benelija i kine,isto kao i BMW i kine,al jedni su prihvatljivi a drugi nisu,mislim da kapiras sta hocu da kazem,o tim kompleksima ja pricam,a na zalost udaraju kompleksi po Srbistanu jakoooooo...!!! Otisli smo van teme,jbg :) samo da dodam da ne bude zabune,ja mislim da je taj kineski BMW odlicna masina,to niko ne osporava.

Promenio član DjileNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 535 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 53 minuta, DjileNS je napisao:

... nisam konkretno tebe prozvao ...

Опуштено @DjileNS, дружимо се причајући ... наравно да смо ми искомплексиран народ али нисмо више баш тако усамљени у свету (шта ми је све причао другар што има велики ауто и мото плац у немачкој да ми ми мале маце за швабе какви су постали, криза прави чуда), но, нек се комплексаши баве само са собом ... C400 ради кинеска фабрика Loncin која има и своје одличне продукте, од скора су почели да раде и свој скутер који је скоро па пресликан C400, само је мотор исти али је квалитет пластике и електроника другачија него на оригиналном BMW-u али и цена је за ту разлику повољно нижа, кажу да ће се тај скутер појавити на пролеће у европи и код нас.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja