Jump to content

Moto Zajednica

Silkolene FUCHS ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Priznajem, bio sam neveran, šarao sam, da probam.

Živa duša.:lol:

Prošlu sezonu korišteno (u soft enduro vožnji, jednocilindraša od 500 ccm)

maslo-dlya-motocikla-ipone-katana-off-ro

Mrak, takmičarsko, ulje (s obzirom na kvalitet i cena je primerena).

- Predviđeno je za ekstremne uslove korištenja (i češće posete benzindžijama).

- Uslovno rečeno, radi se o "agresivnom" ulju, koje ne dozvoljava kvačilu da dođe do daha (uz elemente „stick-slip“ fenomena, ako si "svilen").

- Vrhunsko je (prilikom zamene nije bilo opiljaka metala na magnetnom šrafu i pored zahtevnojeg rada motora, zbog vožnje u višim obrtajima), nije "razbijeno", masno je pod prstima.

 

U drumskoj upotrebi:

- Iskustva su pozitivna u vožnji "na presing" (preko 4000 o/min.) i kada se traži da motocikl stalno bude napet "kao struna" (zahtevnije deonice, sa dosta krivina i uspona).

- Subjektivni osećaj da je menjač "grub" (šaltanje ide lako, ali uz intenzivniji klik-klak zvuk), ceo motor vibrira (u III stepenu prenosa mora da se vozi 80 km/h, da bude miran).

- Lagana kruze vožnja (na nižim obrtajima), u višem stepenu prenosa i po ravnom putu, potencira karakter jednocilindraša (drk,drk...).

- Poluga kvačila je morala biti podešena da hvata dosta visoko (dobrano preko 90 stepeni ispravljanja prstiju), da se obezbedi koliko-toliko "disanja" lamela.

 

- Ako vozite

mqdefault.jpg ili images?q=tbn:ANd9GcR3zKKUaorH5QFgV61u_x7

ovo ulje ima svoju namenu.

- U nežnijoj varijanti vožnje pomislićete da su vam lamele kvačila "opržene", da je problem u menjaču,lancu i lančanicima ili vam elektronika preskače.:D

Govorim o jednom cilindru većeg promera (2 i više ga možda tolerišu).

 

Ljubavi se staroj vrati.:ljubav:

Delmax u Mladenovcu (naručeno u petak, dobijam poruku u subotu u 9.00, stiglo vam je ulje).

Ulje i filter, zamena, kontakt, start, praznik za uši, gasi, dospi do ispod max.

345915236_944152060238301_40464334760896

- Prva stvar, ubacivanje u prvu je osetno mekano (poluga kvačila, ponovo, nameštena da hvata na 90 stepeni).

- Vibracije postoje, ali su nežnije i tipične za "frezu" (daju, onaj, prijatni, osećaj vožnje).

- Performanse motora su ostale iste (uz masnu banderu ide bez problema).

- U III stepenu se lagano vozi 60 km/h (kroz krivinu ili na pravcu isto mu je).

- Tiši rad motora.

 

Kada je nešto drugačije, ne znači da je bolje ili lošije.

Samo je drugačije.

Ako se koristi shodno nameni, onda je :takoje:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Poručio sam danas u Delmax-u, PRO4 10W40.

 

Jako je bitno da tražite kao FUCHS ili još bolje po ovim kodovima. Meni su rekli da nema, pojma nemaju. Neko je već pisao o ovome pa sam se time vodio i uspeo.

 

Silkolene Comp 4 15W-50 XP    Art. ID: 255292
Silkolene PRO 4 15W-50 XP    Art. ID: 255295

 

Sad je cena nešto malo više od 1400 dinara. Kod Mike je PRO4 1630 a COMP4 je 1650. To je oko 800 dinara uštede, plus poštarina 500-600. Pokupiću lokalno.

 

Inače, Motul 5100 i 7100 su otišli na oko 2000 dinara i više. Shell Advance Ultra je od 1300 do 1500... Nisam uspeo da proverim cenu za Petronas F900 i Agip 10W60 MotoGP, ako su oko 1000 dinara litar to je super kupovina. Uglavnom, za dobro ulje teško ispod 1500 dinara.

 

Zamalo nisam uzeo Mannol ali nisam imao hrabrosti.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Poručio sam danas u Delmax-u, PRO4 10W40.
 
Jako je bitno da tražite kao FUCHS ili još bolje po ovim kodovima. Meni su rekli da nema, pojma nemaju. Neko je već pisao o ovome pa sam se time vodio i uspeo.
 
Silkolene Comp 4 15W-50 XP    Art. ID: 255292
Silkolene PRO 4 15W-50 XP    Art. ID: 255295
 
Sad je cena nešto malo više od 1400 dinara. Kod Mike je PRO4 1630 a COMP4 je 1650. To je oko 800 dinara uštede, plus poštarina 500-600. Pokupiću lokalno.
 
Inače, Motul 5100 i 7100 su otišli na oko 2000 dinara i više. Shell Advance Ultra je od 1300 do 1500... Nisam uspeo da proverim cenu za Petronas F900 i Agip 10W60 MotoGP, ako su oko 1000 dinara litar to je super kupovina. Uglavnom, za dobro ulje teško ispod 1500 dinara.
 
Zamalo nisam uzeo Mannol ali nisam imao hrabrosti.
A koja je oznaka tj. ID tog koje si ti uzeo 10w40?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 32 minuta, vidakn je napisao:

Shell Advance Ultra je od 1300 do 1500.

To su cene sredom, sa 30% popusta... Znaci drugim danima dodati za toliko...:staa2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
To su cene sredom, sa 30% popusta... Znaci drugim danima dodati za toliko...:staa2:
Ne znam kako ti je ovo uspelo da citiraš kao da sam ja napisao da je shell ulje od 1300-1500 din. Ni pomenuo ga nisam, ali dobro je znati da je sredom jeftinije

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Neka su i pojetinila

 

ULJA.RS

Ulje za motocikle CASTROL 4T POWER 1 10W40/1L - DISKONTNE CENE - ULJA.RS

 

 

ULJA.RS

Ulje za motocikle CASTROL 4T POWER 1 RACING 10W50/1L

 

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 13 sati, srbac je napisao:

Neka su i pojetinila

Castrol je super ali je ostao na klasifikaciji API SL iz 2001 godine, jos bi ta cena trebala dole....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Uzeo u Delmaxu pro 4,dosao da pokupim prodavac se izgubio.

Kaze jbg poslali pogresno,reko daj da vidim,kad ono novo pakovanje,reko daj racun i ne brigaj,to ti je novo pakovanje.

Tako da uzeh 2 l starog i 2 l novog.

Jbg ne mozes ni od njih ocekivati da znaju sve artikle,a u principu rade odlicno i boli ih tuki i ako nesto kazu da nemaju a imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja radio nekad davno u euro 07. tad su bili veci od delmaxa, mozda su i sad.
Imali smo 60 000 artiakala na lageru, dal neko misli da moze da se popamti.
uvek se oslanjali na kataloge, ulja i ostale tecnosti nam bile vrlo nisko na listi prioriteta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 14 sati, Alekre je napisao:

Ipak, PRO4 i dalje opravdava cenu od 1400 dinara. Ništa pametnije nema za te pare.

Kod nas u BG Delmaxu, Pro4 15w50 je 1250din, kupio sam pre 10ak dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, JoeD said:

Ja radio nekad davno u euro 07. tad su bili veci od delmaxa, mozda su i sad.
Imali smo 60 000 artiakala na lageru, dal neko misli da moze da se popamti.
uvek se oslanjali na kataloge, ulja i ostale tecnosti nam bile vrlo nisko na listi prioriteta...

Šanse nema, taj posao jedino može da se radi koristeći neki od ERP sistema. Koji opet, mora da se neguje i da ima dobru bazu podataka za svaki artikal. Mada nekada je i to džabe ako nemaš dobro i utrenirano osoblje da koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 7 sati, N.F.S. je napisao:

Castrol je super ali je ostao na klasifikaciji API SL iz 2001 godine, jos bi ta cena trebala dole....

Castrol je SN

 

Castrol POWER1 4T 15W-50 Power Sustain Technology™ Description Castrol POWER1 4T with Power Sustain Technology™ is designed specifically for bikers who love the exhilaration of riding New Castrol POWER1 4T with Power Sustain Technology™ manages heat and friction, ensuring continuous power delivery and provides on-demand acceleration. Application Castrol POWER1 4T 15W-50 is designed to manage heat & friction to provide sustained power delivery and on-demand acceleration. It is suitable for all 4-stroke motorcycle engines, both carburetor and fuel injected where API SN (or below) and JASO MA or MA2 are recommended. Advantages Manages heat and friction in the engine, to ensure continuous power delivery and gives on-demand acceleration. It is specially formulated to suit long riding conditions. New POWER1 4T 15W-50 resists oil thickening caused by high temperatures New POWER1 4T 15W-50 maintains your bikes performance during long rides. Complies with requirements of catalyst equipped engines

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A ovaj je Full sintetik isto SN

 

Castrol POWER1 Racing 4T 10W-40 Ultimate Acceleration Description Castrol POWER1 Racing 4T is a fully synthetic engine oil for modern, high performance 4-stroke bikes. Castrol POWER1 Racing 4T is specifically designed for bikers who love the exhilaration of riding on the limit. Riding hard puts the bike under a lot of stress leading to higher frictional losses. Castrol POWER1 Racing 4T fully synthetic oil, with Race Derived Technology™ is proven to stay strong and deliver acceleration in race track conditions. It has been tested and proven to deliver exceptional acceleration and power at the touch of the throttle. Application Castrol POWER1 Racing 4T is designed for high performance 4-stroke bikes to deliver optimum power in all riding conditions. It is suitable for all makes of 4-stroke bikes, both carburetor or fuel injected where API SN (or below) and JASO MA or MA2 are recommended.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8430 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Viskoznost koju honda propisuje je i dalje zastarele klasifikacije i nije pojeftinilo vec su kao cokoladu, smanjili pakovanje na 900ml!

Uslikacu bocu kada kuci stignem, iz louisa doneto.

 

cast.jpg

  • Zbunjen 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja