Jump to content

Moto Zajednica

Silkolene FUCHS ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha tt-r 250

I moje iskustvo je jako pozitivno s ovim uljem. Jelte svi znamo da brojimo do 6 najmanje, e tako ja nisam nikad mogao da izbrojim 6-tu brzinu na mom motoru. Udje u petu i saltacu ostane jos 3-5mm lufta prema sestoj, ali nikako da je ubode. Probao i nezno i tvrdo i rucno i u rikverc i na stenderu, cak pokusao da nadjem podatak da je u nekom trenutku proizveden sa 5 brzina, ma jok. Posto sam vozio samo teren nije mi trebala, ali posto sad planiram registraciju i gume vise pogodne asfaltu trebace, resim da sredim to. Sva sreca pa mi plocice za stelovanje ventila nikad nisu stigle pa je to odlozilo rasklapanje masine, a ulje stiglo za zamenu. Na svoju ruku resim da umesto Motula 5100 10w30 sipam Fucsh comp4 10w40. Zamenim ulje i podjem prema sumi, uz breg, kao i uvek peta brzina 60/kmh motor trokira, muci se, lupa na lancu, jaooooo sta je sad, daj brzinu nize, ne muci se, ali i ne ubrzava, aj jos jedna nize, ma povlaci. Cek cek, znas li ti rodjo da brojis, pa stanem pored puta i pocnem da brojim i ne verujem, sednem da vozim i brojim u oba smera, 6 gore 6 dole. I tako zamenom ulja, gratis dobijem 6-tu brzinu, saltac u setoj zakovan i nema ni milimetar lufta na gore (prema sedmoj :jee: mozda ako nadjem jos bolje ulje otkljucam i tu brzinu).

Ulje uvek menjam na 1500-2000km, ne gledajuci da li je bilo vise terena ili asfalta do terena. Promenu na menjacu sam pripisao ulju iz dva razloga, lakse salta i nalazi neutral (ranije je komanda bas oko pozicije neutrala bila dosta tvrdja i desavalo mi se dosta puta da ispromasujem neutral vise puta). 

Opet sam i za sestu siguran da je zbog ulja jer sam malo-malo pokusavao da je udenem, bezuspesno. Odmah po zameni ulja (posle 10-15km) dobio sam sestu, da li su posao uradili bolji deterdzenti ili reakcija dva razlicita ulja ili deterdzenta ne mogu da kazem. Sa motora nije padano ili da je udaran o kamen ili stenu pa da je razglavio, a ja sam bio ubedjen da su poluge pokrivljene. Znam cak da je i motor pre uvoza dosta stajao ne vozen, sto su mi dokazali i svi elementi na kojima sam radio od kad sam kupio motor. Videcu da na 500 km ovog puta zamenim ulje, cisto znatizelje, da vidim da li je odmuljio masinu ako je bila musava. 

Izvinjavam se na obimnijem postu, da je krace ne bih umeo da objasnim, a sad odo da ga ne vadim iz seste :jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Pre dva dana odem do Delmax-a u Nisu i pokazem im sliku sta hocu i kaze ima u petak stize. Uzeo sam Pro 4 u gradaciji 10w-40 i danas zamenio ulje u masini. Drugi motor, menjac mnogo mekanije radi, mnogo manje lupa prilikom ubacivanja u brzinu, prosto neverovatno. Pre ovoga u motoru je bio Motul 7100 u istoj gradaciji. Od sad definitivno samo Silkolene i po ceni od 1030 din/l je skoro duplo jeftiniji od Motula. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Gde da nađem ovo?

 

WWW.SILKOLENE.COM

FUCHS Silkolene Comp 4 10W-30 XP is part of our 4-STROKE ENGINE OILS range. Formulated to meet the...

 

Idi u najbliži Delmax i teraj ih da potraže na računaru ali nikako da ne kucaju Silkolene nego Fuchs. Tu i nastaje sva zabuna što im ljudi traže Silkolene ulja a tako ne dobijaju nikakav rezultat pretrage jer se sve u bazi podataka vodi pod Fuchs. Velika je šansa da imaju jer sam ih ja recimo terao da mi potraže sprej za lanac istog proizvođača, za koji oni nisu imali pojma da ga imaju u ponudi, pa je ispalo da ga imaju. Poručili, sutra stiglo, cena fenomenalna, sprej vrhunski.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Trenutne cene u Delmaxu:

Silkolene Comp 4 15W-50 XP    Art. ID: 255292        1030 din.
Silkolene PRO 4 15W-50 XP    Art. ID: 255295           1210 din.

 

Inače što se mene tiče posle 6000 km na Com 4 15w-50 XP ja sam prezadovoljan. Menjač radi kao sat, potrošnja ulja nula. Gradacija savršena za naše takoreći tropske uslove.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 1 sat, ekozelj je napisao:

Trenutne cene u Delmaxu:

Silkolene Comp 4 15W-50 XP    Art. ID: 255292        1030 din.
Silkolene PRO 4 15W-50 XP    Art. ID: 255295           1210 din.

 

Inače što se mene tiče posle 6000 km na Com 4 15w-50 XP ja sam prezadovoljan. Menjač radi kao sat, potrošnja ulja nula. Gradacija savršena za naše takoreći tropske uslove.

Potvrdjujem ovo.

Sad opet uzeo Comp 4 15w50 po 1030din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.

U Delmax-u imaju samo COMP 4.

Evo novih cena.

1. 10W40-XP,Silkolene comp 4 1/1 Fuchs 255291 lit 1 1,271.00

2. Filter ulja Motocikl BMW K1200R/S, K1300R Champion 302682 kom 1 925.00

3. Sprej za lance SILKOLENE PRO CHAIN, 500ml Fuchs 255507 kom 1 1,181.00

 

AutoMika:

Silkolene comp 4 10-40 1650 litar

Silkolene pro 4  1260 litar

Pro 4 litar na stanju ali je poruceno :lud:

 

Sve poskupelo u PM

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2024 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja sam prestao da gledam cene ulja vise, doslo zadnje vreme tj samo da ga ima... 

(i da je kobajagi original) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Fuchs Silkolene je original, oni su među prvima dobili sertifikat ISO 9002, to je najbolji način da se spreče plagijati. Kada sam prekinuo distribuciju pre 3 godine, ni veliki Shell nije imao taj sertifikat, kao ni masa uljara, znači, bez bojazni, kod AutoMike je sasvim sigurna kupovina i za masu drugih artikala. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 8/5/2022 at 10:50 PM, nemanja2468 said:

Evo deklaracije, sifra je 255294.

 

Hvala druže. Silkolene Pro 4 10W-40 XP . Poručeno u petak po šifri, preuzeto malopre u Delmax-u u Nišu (Knjaževačka).
Cena 1300 dinara.

0-02-05-54cece264169466f593fadc7d0a3df6ebb9306321887bdf380ad0ecae85e2c4c_1c6db031f5ad42.thumb.jpg.ded03d67d6fef9504cf0cc1bf9e437a8.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 59 minuta, antir3ality je napisao:

Hvala druže. Silkolene Pro 4 10W-40 XP . Poručeno u petak po šifri, preuzeto malopre u Delmax-u u Nišu (Knjaževačka).
Cena 1300 dinara.

0-02-05-54cece264169466f593fadc7d0a3df6ebb9306321887bdf380ad0ecae85e2c4c_1c6db031f5ad42.thumb.jpg.ded03d67d6fef9504cf0cc1bf9e437a8.jpg

Izvanredno ulje i povoljna cena (u odnosu na druge) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da da, meni se skroz dopada. Na poslednjoj zameni sam ga prvi put probao, ali kod Auto Mike je bilo 1600 ako se ne varam, plus dostava. Pre njega sam sipao Motul 7100, a pre njega Motul 5100 (to je i prethodni vlasnik koristio). Ovo mi za sada najviše odgovara.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja od kada sam prvi put sipao silkolene ne menjam. U BMW sam sipao V-twin mineral 20w50, a u Ninju i Vulcana polusintetiku 10w40. Sutra naručjem 6 litara za ova dva što vozim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Silkolene (Comp 4 15W-50) počeo sam da koristim kada sam pre osam godina kupio ovaj sadašnji motor (BMW R1100GS, sa 40.000 pređenih kilometara).

Sada je na satu 123.165km i za svo to vreme je trošio 0,35- 0,45 ulja na 10.000km (kako pri prvoj zameni, tako i pri zadnjoj).

Za svo to vreme na mašini ništa nije rađeno, ventili su još uvek kako ih je fabrika naštelovala, kompresija kao kad je kupljen.

Ulje vrlo brzo po zameni potamni (što znači da dobro "pere" mašinu), a na poklopcima ventila (kada vršim kontrolu) nema ni traga bilo kakvih naslaga.

Napominjem da motor vozim svakodnevno (nemam automobil i to mi je jedino prevozno sredstvo) i u svim uslovima i pri temperaturama koje često budu i ispod minus 10 stepeni.

Ovo ulje se pokazalo odličnim u svim uslovima.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

"Nije kom se hoće, neg je kom je suđeno."

Jednostavno nisam uspeo da održim distribuciju Fuchs Silkolena i odustao sam od dalje prodaje, a bila plaćena i forumska tema, da je onda bilo tolikog interesovanja i pozitivnih komentara, de bi mi kraj bio. U BMW bokser servisu, isključivo koristim ova ulja preko deset godina.

Promenio član đunta
Dopuna
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja