Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ovde se sad fura sto vise zona 30. I pesak je svetinja bilo da je na pesackom ili van. Ne daj ti boze da udaris pesaka...

Za mene je pešak oduvek (i u svakoj situaciji) bio svetinja, jer je Bog (ili priroda) nije stvorila čoveka vozača, nego pešaka, a uz to pešak nije u obavezi niti da ima lekarsko uverenje da može da se kreće, niti da polaže nekakav ispit.

Prema tome, može da bude i slep i gluv i ćopav i blentav i da pojma nema o propisima (jer hodanjem nikog ne može da udari i ubije), za razliku od vozača koji sredstvom koji upravlja može da ubije nekog, pa shodno tome ima i veću obavezu i odgovornost (i mora da ima lekarsko uverenje i dozvolu kao dokaz da može da upravlja tim sredstvom).

A zadnjih godina masa pešaka je bukvalno ubijena na pešačkom prelazima (ili čak i na trotoarima ili pored puta koji nema trotoar) i što je najžalosnije, velika većina vozača koji su to učinili su pobegli sa mesta nesreće.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pesak je duzan da provjeri da li sa sigurnoscu moze preci pesacki ne ugrozavajuci saobracaj. Sto znaci ne da turi nos u mobilni i slusalice odvrne u ušeta vec da pogleda dal vozilo koje prolazi ima i vremena da ukoci. Vecina se ponasa kao da im je to produzetak trotoara! Ja sam sa svojom zenom imao par ozbiljnih svađi na tu tenu, dzaba ti sto ce on i u zatvor i sto ti plati ostetu kada ces ostati invalid citav zivot.
Taman posla da branim magarce koji nece namjerno da stanu i propuste pjesaka kada to mogu, a pogotovo na semaforuma koji ne rade, pa ljudi cekaju i po 5 minuta da bi im neko stao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 7 minuta, Bigor je napisao:

Pesak je duzan da provjeri da li sa sigurnoscu moze preci pesacki ne ugrozavajuci saobracaj. Sto znaci ne da turi nos u mobilni i slusalice odvrne u ušeta vec da pogleda dal vozilo koje prolazi ima i vremena da ukoci. Vecina se ponasa kao da im je to produzetak trotoara! Ja sam sa svojom zenom imao par ozbiljnih svađi na tu tenu, dzaba ti sto ce on i u zatvor i sto ti plati ostetu kada ces ostati invalid citav zivot.
Taman posla da branim magarce koji nece namjerno da stanu i propuste pjesaka kada to mogu, a pogotovo na semaforuma koji ne rade, pa ljudi cekaju i po 5 minuta da bi im neko stao.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Vidiš, ja znam šta je moja dužnost i obaveza (kao vozača) kada je odnos prema pešacima u pitanju i pri tome uopšte ne razmišljam (niti me tog momenta interesuje) koja je njihova obaveza.

I uvek sam svestan da sam ja taj koji pešaka može da ubije ili povredi.

A za to što pešak zgreši (šta god da je zgrešio) nije predviđena smrtna kazna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja znam takodje sta je moja obaveza kao pjesaka i ne bacam se ljudima pod vozila da i njima i sebi ostavim posledice za cio zivot. To sto su pjesaci Bozija stvorenja ne znaci da mogu hodati kao zombiji kud im padne na pamet. Gledam pse po gradu, stanu i cekaju kada neko krene preko pjesackog pa onda s njima predju.
Vjerujem da su i drugi to primjetili.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3566 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 16 minuta, Bigor je napisao:

I ja znam takodje sta je moja obaveza kao pjesaka i ne bacam se ljudima pod vozila da i njima i sebi ostavim posledice za cio zivot. To sto su pjesaci Bozija stvorenja ne znaci da mogu hodati kao zombiji kud im padne na pamet. Gledam pse po gradu, stanu i cekaju kada neko krene preko pjesackog pa onda s njima predju.
Vjerujem da su i drugi to primjetili.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Kada sam pešak poštujem pravila koja važe za mene (kao pešaka), a kada sam vozač ona koja važe za mene kada sam u toj ulozi.

A "malo" mi tupavo kada iz ugla vozača (ili iz ugla pešaka) uvek pričanžmo o tome šta je dužnost onog drugog, umesto da gledamo ono što se odnosi na nas.

A kada dođe do nesreće sud procenjuje krivicu i jedne i druge strane, i svako odgovara za ono što nije smeo da uradi (ili što je morao da uradi).

Pešak će da odgovara (ako ostane živ), zato što nije pogledao može li da pređe bezbedno, a vozač zato što je udario pešaka, a MORAO je da ga propusti.

Vrlo prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slazem se ja s tobom, najpametnije je i najbolje izbeci, samo sam htjeo da napomenem i pjesacima da su ucesnik u saobracaju jer ce u suprotnom shvatiti da im je sve dozvoljeno, nije kao sto nije ni vozacima!l
Mi kao motociklisti znamo koliko smo ranjiva kategorija i bas zbog toga smo mnogo oprezniji u voznji od vozaca automobila bas zato da ne ugrozimo sebe, pa jel previse da se i kao pjesak takodje cuvam

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1297 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ja mislio @the_doctor dobar miran fin a on problematican, samo bi da bije po ulici :neznam: ...

pre 27 minuta, cezarpa je napisao:

Ako udaris pesaka ,bio on kriv ili ne ,uveljujes sebe u velike probleme.

Aj mi ovo pojasni/objasni, situacija od danas. Prilazim pesackom i vidim da se baba sprema da ga predje, prilazim i mahnem rukom da krene.

Oduzeo gas, ne kocim vec onako u leru krenem da je prodjem iza ledja jer je vec dosla do razdelne bele.

 

Znaci sve se desava u par sekundi, okrece se u mestu i vraca nazad okle je posla.

 

Noge mi se odsekle, tacno skocila pod auto i rukom se naslonila na haubu.

Nije me ni konstatovala niti je svesna situacije koja se desila. Ode dalje pricajuci na telefon.

  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
25 minutes ago, travelman said:

Ja mislio @the_doctor dobar miran fin a on problematican, samo bi da bije po ulici :neznam: ...

Aj mi ovo pojasni/objasni, situacija od danas. Prilazim pesackom i vidim da se baba sprema da ga predje, prilazim i mahnem rukom da krene.

Oduzeo gas, ne kocim vec onako u leru krenem da je prodjem iza ledja jer je vec dosla do razdelne bele.

 

Znaci sve se desava u par sekundi, okrece se u mestu i vraca nazad okle je posla.

 

Noge mi se odsekle, tacno skocila pod auto i rukom se naslonila na haubu.

Nije me ni konstatovala niti je svesna situacije koja se desila. Ode dalje pricajuci na telefon.

Zaboravila ringlu da iskljuci, pa se setila na nezgodnom mestu.

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Da opišem situaciju koja mi se desila, vozeći kola, na semaforu prvi, pali se zeleno, na putu sam sa dve trake, u desnoj. Krećem, pogledam u levi retrovizor, nema nikog, krenem da se prestrojim, kad mi neko svira, odsekao sam se, u slepom uglu mi se stvorio motor, srećom vozim lagano, sve se završilo na odmahivanju rukama. Znam da sam kriv, ali jednostavno nisam imao mogućnosti da vidim motor koji se stvorio velikom brzinom, od sada ću sigurno 3 puta gledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2041 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ili sta reci kad motocikl pretice izmedju dve kolone u suprotnim pravcima?Kad moram da se sklonim u desnu stranu ,ne zato sto njegovo velicanstvo vozi motor,vec da bi izbegao moguci sudar .I sve to na nadvoznjaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 782 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 36 minuta, Betta je napisao:

Da opišem situaciju koja mi se desila, vozeći kola, na semaforu prvi, pali se zeleno, na putu sam sa dve trake, u desnoj. Krećem, pogledam u levi retrovizor, nema nikog, krenem da se prestrojim, kad mi neko svira, odsekao sam se, u slepom uglu mi se stvorio motor, srećom vozim lagano, sve se završilo na odmahivanju rukama. Znam da sam kriv, ali jednostavno nisam imao mogućnosti da vidim motor koji se stvorio velikom brzinom, od sada ću sigurno 3 puta gledati.

Ne bi ti druže ni auto video u mrtvom uglu, ako ti se to sve dogodilo u istoj sekundi... Pogledaš nema nikoga levo, i dalje gledaš i prestrojavaš se, nema nikoga levo. Kad odjednom ima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre 2 sati, Atorn je napisao:

Ne bi ti druže ni auto video u mrtvom uglu, ako ti se to sve dogodilo u istoj sekundi... Pogledaš nema nikoga levo, i dalje gledaš i prestrojavaš se, nema nikoga levo. Kad odjednom ima. 

Slažem se, pre nekih mesec dana se upravo to desilo, selo pored Zrenjanina, čovek je sa kamionom skretao levo, u tom trenutku je na njega naleteo BMW koji u trenutku provere retrovizora nije uopšte nije bio tu, sleteo se dečko velikom brzinom, poenta je da nije bitno koje je vozilo, sekunde su u pitanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Pravda za @the_doctor-ovog suvozaca! :)

 

Situacija 1. teska antika (pre 8+ godina): Semafor u Kraljice Marije, skrecem kolima desno u Ruzveltovu kod "Tramvaj"-a imam uslovnu, poravnavam se sa ivicnjakom, pesacki je vec dobrim delom iza mene, gledam levo da se ukljucim, i po navici pogledam i desno, kad starija zena i staramajka ispred mene mile sa sve rukom na haubi, umalo da krenem. Krene gospodja da peni, kad pored drug organ, ide ka nama, pomislim e u tri lepe, kad organ mase da nastavim, sto sa drage volje i uradio. Odlazim niz Ruzveltovu i vidim njega kako gospodji i staramajci nesto mlatara rukama i objasnjava :D Pa one su bukvalno morale da zagaze u Ruzveltovu na kolovoz da bi prosle ispred. Zivimo u zemlji gde u raskrsnici sa jednosmernom, moras da gledas levo  i desno, vise puta.

 

Situacija 2. ponedeljak, 1. Maj: Vracam se sa zenom i detetom autoputem pored arene, ka Konjarniku. Drzim svoju traku i vidim u desnom retrovizoru motor, provlaci se, ok pomerim se desno ali mi motorista malo cudan, polozaj kao kod pocetnika, ukocen, visok obrtaj ali ide sporo i malo vise zalazi ka sredini obe trake nego sto se provlaci, krajnje nesigurno, pomerim se jos malo desno dok kolega prolazi, zalazi u levu traku i umalo ocese auto koji nema kud vise levo da ode, i ljut samara retrovizor i odlazi jednako nesigurno. Malo reci popizdeo sam na skota, pa neko mu se em sklonio, em ovaj jede st se ne jede i jos moguce pravi problem svim ostalim motoristima koje ce onaj vozac/vozacica sresti. Plava YBR 125 ili nesto slicno, zao mi sto ne zapazih bolje, ali sam gledao da odem desno, ne videh ni registraciju. Ako je na forumu, a ne verujem, svaka mu cast koliki je som.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Ovo je kvart u Akrobate Aleksica. Taj kraj je isti kao u francuskim filmovima i oni njihovi distrikti. Mup ne zalazi da zavodi red, a i zasto bi, gomila sigurnih glasova...

Imamo par dostava tu, stariji ljudi, kazu da ne smeju sa namirnicama ulicom pa im je najsigurnije da online porucuju i da im doneses pred vrata. Niko ne izlazi bez razloga.

@ivica744jos jedan divan kraj u gradu :)

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Jutros idem na posao 6h ujutro, svanjiva i ide motociklista, lagano 30-35km/h, postuju ovde preko.

 

Put sa prvenstvom i nailazi na shit raskrsnicu gde se ne zna ko pije ko placa... Gledam kombi iz daljine reko ovaj ga ne pusta... kad stvarno... Svi normalno upaljene farove nema sanse da ga nije video. Motociklista usporava, kvacilo i isturira u fazonu koji k... Kad ladno automobil iza kombija isto ga isece dok ovaj vec stao, siri ruke i dere se... Znaci ladno isekose coveka kao da ne postoji na 5m .... nije stoka samo kod nas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1113 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, lestra je napisao:

@yogibear s obzirom iz kog si kraja znas i ko je na snimku :lol3:

 

Inace Bmw je preeeelep!

Još je smešnije kad znaš čoveka. Uspešno vraćen na fabrička podešavanja. :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja