Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Prošle godine zamalo da provozam kolegu na haubi, pomislio je da mu se otvorilo zeleno jer je drugi motor skrenuo desno na uslovno (moja pretpostavka). Pogledajte koliko dugo mi je zeleno  :grr:. Srećom sam išao samo 35kmh, da sam išao po ograničenju...:

 

Promenio član QmBGD
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1149 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, QmBGD je napisao:

Prošle godine zamalo da provozam kolegu na haubi, pomislio je da mu se otvorilo zeleno jer je drugi motor skrenuo desno na uslovno (moja pretpostavka). Pogledajte koliko dugo mi je zeleno  :grr:. Srećom sa išao samo 35omh, da sam išao po ograničenju...:

 

Tako je i meni skoro klinac na bajsu prošao na crveno, ja mu sviram, on mi pokazuje da sam luda... :stabre: I ne, nije hteo da ukoči, morala sam ja da ga ne bi digla na haubu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Stajem ja jednom na semaforu u Kaludjerici, ispred mene auto (i to lik iz kraja) i desno auto koji ceka uslov.

Pali se uslov, ovaj krece desno, kad evo ga i ovaj ispred mene, utripovao da se upalilo zeleno, a patrola napred 100m, ne veruju sta uradi :D

Pitam ga posle sta bi, kaze zamislio se i ne moze da objasni pandurima da nije imao nameru i pisali mu za crveno.

Jok ce da ti tegle trepavice, gde ces rasejan za volan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ser je napisao:

Stajem ja jednom na semaforu u Kaludjerici, ispred mene auto (i to lik iz kraja) i desno auto koji ceka uslov.

Pali se uslov, ovaj krece desno, kad evo ga i ovaj ispred mene, utripovao da se upalilo zeleno

Ovo sam i ja jednom uradio u madjarskoj, noge mi se odsekle + sam se ukenjao  u gace kad sam shvatio sta sam uradio. Sva sreca raskrsnica bila prazna.

 

Mene je izjebao bus koji  je stajao pored mene i krenuo kad se upalio uslov za desno a ja od njega nisam ni video semafor nego krenuo videvsi da je on krenuo.

 

Tek kad vide u retrovizoru da svi stoje i amblenduju dok mi sviraju ja skapirao sta bi.

 

Ludilo .... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

A ja jednom u Milentija Popovica, cekam u koloni zeleno za levo, za autoput. Pali se zeleno, al svi dave i ja iskocim u traku za pravo obidjem par njih, uspem da izbegnem ponovo crveno i skrenem levo, al pravo na pandura koji bleji pored motora, a ovaj ne zaustavlja nego prstom dodji, dodji :lol3:

 

Pustio me covek srecom.

Meni smesna njegova reakcija, odmah mu rekao sta mi je bila namera, izvinio se, ne bunim se ako mi pise kaznu, ja i auto sve po ps-u i plus mislim da mi je pomoglo i A u dozvoli. Pita, jel vozis motor, vozim, sta vozis, par reci oko toga i izvoli dokumenta. Hvalaaa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 758 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Stvarno ne znam kada je u Beogradu prolazak kroz crveno postao najnormalnija stvar.

 I još jedan bonus video. Možda ne deluje toliko dramatično ali mi se govno zaledilo

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NK650
pre 12 minuta, the_doctor je napisao:

Dan kada se i moje govno zaledilo po istom šablonu:lol3:

 

 

Nestvarno kakav idiot. Preko pune, u krivini, na nepreglednom prevoju na kraju uspona. Bukvalno kao da je hteo da se ubije. Podsetilo me je na nedavnu situaciju kad je gospođa buljeći u telefon ispravila krivinu, a ja sa porodicom u autu... Desno neki kanal, ne znam kako sam uspeo da ne sletim. Šteta što nemam snimak (zaboravio da vratim karticu u kameru), da pošaljem Alviroviću, da je javno provuku kroz blato. 

Na motoru me ovakve stvari više uopšte ne tangiraju, opsujem, pa teram dalje. Uvek ima mesta da se provučem, pa se ne stresiram bespotrebno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
pre 38 minuta, the_doctor je napisao:

Dan kada se i moje govno zaledilo po istom šablonu:lol3:

 

 

Stao si kod coveka da trazis secer i vodu :D

 

 

 

pre 50 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Stvarno ne znam kada je u Beogradu prolazak kroz crveno postao najnormalnija stvar.

 

 

Ajde onaj sa Vectrom pa i nekako, al ovaj sa Polom nije ni gledao u semafor...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 377 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Evo malopre , prelazim ulicu kao pešak naravno preko pešačkog ..

Na semaforu crveno, stoji kolona ,kad ono dzip obilazi sve i staje skroz napred ...

Mislim se da li je motorista pa navikao da se provlaci a zaboravio da je u dzipu ... Hahahahahaha 

I ako jeste i ako nije , ovo u saobracaju je sve otislo dodjavola ...

Izgleda da nam se spremaju i takvi slucajevi ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Meni (na bajsu) danas debil džipom "oduzeo prednost", a opet, video me je.

Tačno sam mu po faci video da će to da uradi, pa sam krenuo u kočenje i izbegavanje uz psovke.

Naravno, on samo po gasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2573 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I ja danas isto na bajsu naleteh na budalu ali žensku.

Na semaforu, raskrsnica, se pali zeleno, krećem i likuša koja je bila prva ladno skreće desno bez da je dala migavac.

Kočim na možda 10cm od vrata, nemam gde da bežim jer je visok ivičnjak.

Sreća da sam stao na semaforu na crveno, da sam naišao desetak sekundi kasnije zeleno bi bilo upaljeno a ja vozio brže i udarac neizbežan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, ZEMZEM je napisao:

I ja danas isto na bajsu naleteh na budalu ali žensku.

Na semaforu, raskrsnica, se pali zeleno, krećem i likuša koja je bila prva ladno skreće desno bez da je dala migavac.

Kočim na možda 10cm od vrata, nemam gde da bežim jer je visok ivičnjak.

Sreća da sam stao na semaforu na crveno, da sam naišao desetak sekundi kasnije zeleno bi bilo upaljeno a ja vozio brže i udarac neizbežan.

Normalno, prestizao si (ili obilazio) sa desne strane (uz ivičnjak). 

Ukoliko ima biciklistička staza onda je o.k., ali ako nema onda je ovakvo preticanje vrlo riskantno, a sam postupak prilično .... 

To što negde možeš da se povučeš ne znači obavezno i da treba da se provučeš. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2573 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja koliko znam bajs se vozi uz desni ivičnjak a ja nisam preticao / obilazio već vozio pravo, nadam se da se tretiram kao učesnik u saobraćaju.

Koliko se sećam polaganja u ovakvoj situaciji kola moraju da propuste biciklistu jer ide pravo.

Neka me isprave ako grešim, skoro sam vežbao sa klincem polaganje za B :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledam juče iz kola jednog dostavljača na skuteru (mislim da je Wolt bio), stavio hrvatsku tablicu pa trotoarom gde ne može da se provuče.

 

Prvo sam pomislio vidi ga ovaj što je došao iz Hrvatske ovde da radi, a onda skapiram, kakav Hrvat, ovo je ljakse sa Dorćola okačio tablicu i gazi pešake.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 712 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Јутрос се укључујем на аутопут са Душановца. Чика неки старији поприлично брзо иде али скроз десном траком јер је у ове две друге велика гужва. Не планира да се искључи на Душановац већ иде право и даље, преко обе пуне линије и кратког дела зауставне траке са намером да настави право и настави да иде траком којом се ја укључујем на аутопут. Кочим, свирам (а сирене камионске, две, хвала бившем власнику) те он успорава и "пушта" ме да се укључим... Покажем му руком да је идиот, питам га шта ради који мој и да ли је нормалан и помињем му фамилију а он наставља своје, још жури и почиње да ми свира да се склоним. Тада скоро стајем, прва, лер, и полако. Свира мученик, свира и неко иза њега што исто жури и исто се понаша ал' џаба, сад ћу ја да вас успорим кад нећете сами, бар до Платнера... И би тако, бар сам мало истерао своје и би ми лакше, нећу да лажем ;) а и поздрављао сам их средњим прстом док су они свирали, тих целих 200 метара рецимо, најдужих у њиховом животу вероватно... шта ћу кад сам говедо...

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ja koliko znam bajs se vozi uz desni ivičnjak a ja nisam preticao / obilazio već vozio pravo, nadam se da se tretiram kao učesnik u saobraćaju.
Koliko se sećam polaganja u ovakvoj situaciji kola moraju da propuste biciklistu jer ide pravo.
Neka me isprave ako grešim, skoro sam vežbao sa klincem polaganje za B
Tačno tako. Vozač auta je dužan da se uveri da nema bicikliste između njega i desnog ivičnjaka pre desnog skretanja jer onaj što ide pravo ima prednost.
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1350 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
15 hours ago, GR 46 said:

Evo malopre , prelazim ulicu kao pešak naravno preko pešačkog ..

Na semaforu crveno, stoji kolona ,kad ono dzip obilazi sve i staje skroz napred ...

Mislim se da li je motorista pa navikao da se provlaci a zaboravio da je u dzipu ... Hahahahahaha 

I ako jeste i ako nije , ovo u saobracaju je sve otislo dodjavola ...

Izgleda da nam se spremaju i takvi slucajevi ... 

To je on zbog tebe. Da se pokaze.:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1779 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:
Pre 5 sati, ZEMZEM je napisao:
Ja koliko znam bajs se vozi uz desni ivičnjak a ja nisam preticao / obilazio već vozio pravo, nadam se da se tretiram kao učesnik u saobraćaju.
Koliko se sećam polaganja u ovakvoj situaciji kola moraju da propuste biciklistu jer ide pravo.
Neka me isprave ako grešim, skoro sam vežbao sa klincem polaganje za B emoji4.png

Tačno tako. Vozač auta je dužan da se uveri da nema bicikliste između njega i desnog ivičnjaka pre desnog skretanja jer onaj što ide pravo ima prednost.

Sto apsolutno ne znaci da biciklista sme i treba da obidje 5-10 auta na semaforu sa desne strane.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2573 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Po tebi ja treba kad prilazim semaforu na kome je trenutno crveno i vidim pet automobila koji stoje, treba da stanem iza njih a ne da prođem do semafora iako imam prostora uz desni ivičnjak.

Ili treba da pustim sva kola da prođu kroz raskrsnicu pa ja onda polako za njima jer bi obilazio kolonu. :ups:

Nije mi jasno ovo tvoje objašnjenje nikako. Po zakonu biciklista ima pravo na 1m od desnog ivičnjaka da vozi, to je naš prostor koji vozači kola treba da poštuju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2155 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ja kad vidim biciklistu da se tako provlaci izmedju auta i desne ivice puta,namerno stanem malo desno uz ivicu.Tada je sprecen da se provlaci i padne pod tocak.tako mu sacuvam zdravlje ,a meni zivce.

 

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 758 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Baš razmišljam sada, a vezano je i za aktuelnu temu iz crne hronike koliko bi vožnja bila bezbednija kada niko u saobraćaju ne bi ništa radio namerno.

 

Bukvalno je dovoljno samo da svi voze u granicama zakonskih odrednica i to je sve. Dakle - ako biciklista ima pravo da vozi uz ivičnjak - neka vozi. Ako pogledam pre skretanja (što sam dužan da učinim) - ja ga sigurno neću ubiti.

 

Ako je zabranjeno preticanje kolone vozila - nemoj to da radiš

Ako je zabranjeno preticati pre nego što se uveriš da je bezbedno - strpi se dok se ne uveriš.

 

Problem nastaje u većini slučajeva tek kada neko pomisli da je dozvoljeno da vozi preticajnom trakom na auto putu zato što vozi po ograničenjima, ili kada poželi da preseče biciklistu da bi mu sačuvao život.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, ZEMZEM je napisao:

Po tebi ja treba kad prilazim semaforu na kome je trenutno crveno i vidim pet automobila koji stoje, treba da stanem iza njih a ne da prođem do semafora iako imam prostora uz desni ivičnjak.

Ili treba da pustim sva kola da prođu kroz raskrsnicu pa ja onda polako za njima jer bi obilazio kolonu. :ups:

Nije mi jasno ovo tvoje objašnjenje nikako. Po zakonu biciklista ima pravo na 1m od desnog ivičnjaka da vozi, to je naš prostor koji vozači kola treba da poštuju.

 

Prijatelju pročitaj ZOBS pre nego što kreneš da ovde prosipaš svoja uverenja. 

Pravila i propisi se odnose na biciklistu potpuno isto kao i na bilo koje drugo vozilo i uz to ne postoji nikakav metar prostora za bicikliste koje drugi učesnici moraju da poštuju (osim ukoliko je u pitanju obeležena staza za bicikliste), ne postoji preticanje i obilaženje sa desne strane, niti iko mora da te propusti kada se sa desne strane provlačiš ispred njega. 

Ukoliko si se ispred semafora provukao do prvog vozila i stao paralelno sa njim (u istoj traci, a sa njegove desne strane) to je obilaženje i morao bi da uradiš to sa leve strane (sviđalo se to nekom ili ne), ali Zakon tako propisuje. 

A kod nas je najveći problem što sopstveno neznanje i bahatost lako pripisuje mo drugima. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja