Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

Pravilo br. 1:   Onaj ko je u kružnom toku ima prednost u odnosu na onoga ko je van kružnog toka, a to je regulisano saobraćajnim znacima.

Pravilo br. 2:   Auto u unutrašnjoj traci kružnog toka nema prednost u odnosu na auto u spoljašnjoj traci kružnog toka (kada je u pitanju kružni tok sa više traka)!

Da pojasnimo  - ne smeš iz krajnje unutrašnje trake (uz ostrvo) da isečeš sve ostale u kružnom toku da bi izašao tamo gde ti odgovara. Dakle, onaj ko izlazi iz kružnog toka nema prednost u odnosu na one koji takođe kruže u spoljašnjim trakama kružnog toka.

Da još pojasnimo – govorimo samo o vozilima koja se već nalaze  u kružnom toku - oni iz unutrašnjih traka nemaju prednost u odnosu na one u spoljašnjim trakama! Govorimo o samom kružnom toku – ne o prilaznim. 

Ako postoje usmerivači toka saobraćaja, onda tako se i ponašaš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
6 minutes ago, salem said:

  Kruzni tok kod BAS-a, sa tramvajskog mosta cepaju pravo kroz krug po sinama i bune se kada im skrenes paznju da je to KRUZNI tok.

 

Taj kružni tok je veštačka tvorevina na mestu gde nema dovoljno prosotra za kružni tok ali je iznuđeno rešenje da bi se autobusima omogućilo da skrenu levo na stanicu koja i jeste i nije tu. Kada autobus tu skreće levo blokira ceo nazovi kružni tok od koga je veći tj. duži za nekoliko metara.

 

Na stranu što je pandorina kutija otvorena kada je propušten tramvaj direktno kroz kružni tok na Autokomandi i u Karađorđevoj (naravno važi samo za tramvaj ali na tom mestu je normalno da se auto kreće takođe po šinama).

 

Inače, problem sa kružnim tokom je očigledan kada je veliki intenzitet saobraćaja i kada se moraju koristiti sve trake kružnog toka. Onda ovi sa spoljne trake nemaju gde jer ne puštaju ove sa unutrašnjeg toka da izađu. Znači ovi iznutra moraju izaći da bi neko ušao u kružni tok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 51 minuta, antir3ality je napisao:

U Nišu je ispred većine kružnih tokova horizontalnom signalizacijom obeleženo da je spoljna traka za desno i pravo, leva za ostalo. Sad - što mnogi to ne poštuju - to je druga priča.
Iznenadio sam se kada mi je prijatelj rekao da u NS to ne postoji. Pogledam na street view - ono istina. I dan danas mi to nije jasno - da se u svakom gradu različito postavlja signalizacija ...

Postoji i u NS, ja znam za dva kružna toka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

U Makedoniji ima neko ko je razmisljao, trake u samom kruznom toku su odvojene uzanim ostrvima ili ivicnjacima, onaj ko se ukljucuje iz leve trake u kruzni moze da se iskljuci na 2,3… iskljucenje, onaj ko se ukljucuje iz desne samo na prvo ili drugo moze da se iskljuci

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
pre 8 minuta, Sharky - Alex je napisao:

U Makedoniji ima neko ko je razmisljao, trake u samom kruznom toku su odvojene uzanim ostrvima ili ivicnjacima, onaj ko se ukljucuje iz leve trake u kruzni moze da se iskljuci na 2,3… iskljucenje, onaj ko se ukljucuje iz desne samo na prvo ili drugo moze da se iskljuci

Tu je regulisano fizički, što je super. 

Fora je u tome da se poštuju pravila saobraćaja,a ne da se vozi po logici i sopstvenom mišljenju šta je bolje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2156 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 38 minuta, Sharky - Alex je napisao:

U Makedoniji ima neko ko je razmisljao, trake u samom kruznom toku su odvojene uzanim ostrvima ili ivicnjacima, onaj ko se ukljucuje iz leve trake u kruzni moze da se iskljuci na 2,3… iskljucenje, onaj ko se ukljucuje iz desne samo na prvo ili drugo moze da se iskljuci

Isto sam video u Mađarskoj, ne u gradovima, već između manjih mesta, gde se ukrštaju putevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka

U Grčkoj, npr, nailazio sam na kružne tokove gde nemaš obrnuti trougao na ulazi, gde automatski važi pravilo desne strane, tj, vozilo koje je u kružnom toku mora da te propusti da udješ u kružni tok. 

Ljudi, bitno je da se pridržavate pravila saobraćaja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre sat vremena, Atorn je napisao:

U Grčkoj, npr, nailazio sam na kružne tokove gde nemaš obrnuti trougao na ulazi, gde automatski važi pravilo desne strane, tj, vozilo koje je u kružnom toku mora da te propusti da udješ u kružni tok. 

Ljudi, bitno je da se pridržavate pravila saobraćaja. 

Ima takva raskrsnica u Rakovici....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 11 sati, vasa.93 je napisao:

Ovako bi, po mom skromnom mnjenju, trebalo da bude:

 

Kruzni-tok.png.f01ad7749558cdd4d84dd2cc443d0b78.png

 

Umesto toga, u Nišu većina kružnih tokova sa ovakvom konfiguracijom ima takve usmeravače da iz leve ulazne trake mora da se ide levo (ili u krug, to se podrazumeva).

Па овако би требало у нормалном кружном.
Вероватно ниси био у Уе па да видиш шта је кружни ток будућности.
Из две траке кружног се искључујеш у једну, првенство има онај који први уђе. У другом кружном имаш буквално траку десно, фазом "обилазница" кружног. Не знаш да л' је правилно ући у кружни па ићи десно или пре кружног скренути у ту "обилазницу".
У том истом кружном два већа комбија не могу да се мимоиђу.
После кружних токова на сваких 10ак метара има по пешачки.
Гужва на кружном већа него кад су били семафори и раскрснице.
И после се чудимо што поједини возе контра смер.
Је*о их онај што их пројектовао.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1733 postova
  • Motocikl: /

Ne znam sto su se navadili na te kruzne kad to u vecini slucajeva gde su postavljeni ne pije vodu zato sto ih naprave onako male i onda si prinudjen da nepravilno izadjes iz njega. 

To izgleda padne na pamet nekom "geniju" iz lokalne samouprave koji ce eto da resi dugogodisnji problem, posalje zahtev direkciji za puteve il kome vec jos, a ovi samo odobre po difoltu bez da urade analizu.

 

Ili npr nevezano za kruzne, Omladinskih brigada u Nbgd, prosle godine postavili zutu traku od J.Gagarina do M.Pupina. Sece ulica pet bulevara i autoput. Em sto ljudi ne prate znakove i ne vide da je zuta aktivna samo u spicu, pa se jos guze na 5 metra da se iskljuce, pa ovi koji se ukljucuju stoje da bi se presteojili, haos! Bus prelazio deonicu za 7-8min, sad mu treba 15 i vise iako ima svoju traku...

I evo ove nedelje je neko najzad skapirao da to ne pije vodu i ukinuse je.

Al vozaci i dalje nisu skapirali jer niko ne gleda znak da su sada sve tri za redovan saobracaj ili to da je linija bela, a ne zuta, pa i se i dalje guze i beze iz desne trake :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 396 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Sto znaci da nisu krivi ovi koji pokusavaju da uvodjenjem novih pravila ubrzaju i rasterete saobracaj vec vozaci koji voze ko debili

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
Pre 17 sati, Eol je napisao:

Ima takva raskrsnica u Rakovici....

Ako misliš na kružni tok kod kasarne Straževica. Mada tu jedino iz pravca starog tunela, tačno, nema obrnuti trougao kad ulaziš u kružni. Ipak ima na ostala tri ulaza, moguće da. Je tu polomljen, stim što kad ga nema, onda nema, moraš se ponašati tako. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Bas tu.Prvenstvo imaju iz pravca tunela zato sto je to bio jedno vreme,,tranzit"pa su dali prednost kamionima koji dolaze iz tog pravca....

Promenio član Eol
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
15 hours ago, ser said:

I evo ove nedelje je neko najzad skapirao da to ne pije vodu i ukinuse je.

To je neko čuo za žutu traku da nečemu negde služi pa su iskopirali bez razmišljanja. Isto kao i kružni tokovi bez prethodnog razmišljanja ne može da da koristan efekat...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1018 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pravilo br. 1:   Onaj ko je u kružnom toku ima prednost u odnosu na onoga ko je van kružnog toka, a to je regulisano saobraćajnim znacima.

Pravilo br. 2:   Auto u unutrašnjoj traci kružnog toka nema prednost u odnosu na auto u spoljašnjoj traci kružnog toka (kada je u pitanju kružni tok sa više traka)!

Da pojasnimo  - ne smeš iz krajnje unutrašnje trake (uz ostrvo) da isečeš sve ostale u kružnom toku da bi izašao tamo gde ti odgovara. Dakle, onaj ko izlazi iz kružnog toka nema prednost u odnosu na one koji takođe kruže u spoljašnjim trakama kružnog toka.

Da još pojasnimo – govorimo samo o vozilima koja se već nalaze  u kružnom toku - oni iz unutrašnjih traka nemaju prednost u odnosu na one u spoljašnjim trakama! Govorimo o samom kružnom toku – ne o prilaznim. 

Ako postoje usmerivači toka saobraćaja, onda tako se i ponašaš. 

Moram samo da dodam. Ako ulice koje dolaze ka kružnom toku nemaju nikakav znak, oni koji su u kružnom toku nemaju prednost... U prevodu, pravilo desne ruke... Ako bi kružni tok razvili u pravu ulicu, morao bi pustiti sve koji ti dolaze sa desne strane, ako to nije znakovima definisano...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1224 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 2 minuta, Patriota je napisao:

Nasao covek poligon za offroad :)

Pa da i onda zbog takvih donose ocenu o svima,ali to se ne moze promeniti nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - čađava dvocevka
Pre 17 sati, Štef je napisao:

Moram samo da dodam. Ako ulice koje dolaze ka kružnom toku nemaju nikakav znak, oni koji su u kružnom toku nemaju prednost... U prevodu, pravilo desne ruke... Ako bi kružni tok razvili u pravu ulicu, morao bi pustiti sve koji ti dolaze sa desne strane, ako to nije znakovima definisano...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Tako je, a to je pravilo broj jedan, ako nije regulisano znacima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1694 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, zanima me da li može nešto da se uradi protiv bahatih mamlaza na auto putu? Jel imao neko iskustva?
Tipa da se prijavi negde, ili da se angažuje advokat i da se podnese prijava protiv NN lica zbog ugrožavanja bezbednosti ili nešto tome slično. Recimo da imam broj tablice i snimak sa kamera. Kolega @Skyrunner , ako sam lepo razumeo - ti si u tom domenu - da li možda imaš neka iskustva vezano za ovo ?

 

Imao sam i ranije par sličnih situacija, ali im nisam pridavao mnogo značaja. Ali sada kad vozim bebu u kolima - drugačije razmišljam.
Sinoć na tempomatu držim oko 120. U retrovizoru vidim svetla daleko iza mene, ubrzavam do 130, žmigavac i počinjem da pretičem 3 šlepera koji maltene idu u koloni. Vidim da se svetla brzo približavaju, pa dajem i ja gas. Sustiže me majmun u trenutku kada sam maltene paralelno sa zadnjim krajem trećeg, poslednjeg kamiona, nabija se na pola metra od mene i počinje da blica. Ja u tom trenutku idem 150, dajem desni žmigavac da mu stavim do znanja da se vraćam u srednju traku čim mogu, ali i dalje blica dok prolazim pored šlepera. Čim sam mogao krećem da se vraćam u svoju traku, ali majmunu to nije dovoljno, nego kao da namerno gleda da prođe što bliže - ne preterujem - mislim da je bio na 15 cm od mog zadnjeg levog kraja u jednom trenutku. Raspali neki pikap koji se onda vrlo polako udaljavao levom trakom dok je iza sebe ostavljao oblak dima...
Ne podnosim ovakve ljude, stvarno bih uradio sve da im presedne ovakvo ponašanje!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2898 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da nisu mozda ST table
Neki dan ja isto u lijevoj traci prije zmajeve pumpe prema gradu , preticem neke kamion, a lik jedno kilometar ipo pocinje da blica i ne prestaje. Ja svakako ima namjeru da se vratim u sporu traku jer mi se ne zuri, a on uporan, pa po blicu. Vratim se jer mozda iza njega nekog bi kocio, a da sam znao da je sam, spustio bi na 80km, pa neka jasi za mnom. Tu ga fok je preticao potastim svim i svacim, a on kao tele blene iz auta nije mu eto nista jasno.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9098 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar tako pogibe pre dve godine, Nikola Miljkovic Bimba, nas motoras ali je u tom trenutku u autu bio.
Poterali ga ovi sa blinkerima da se skloni, dve su trake zauzeli.
Dodavao je gas na silu dok nije kontrolu izgubio i udario u stub nadvoznjaka, dole kod Nis-a.

Ja takve budale ignorisem, imali blinkere ili ne. Vozim svoju voznju ali opet u strahu da me ne samelju ovi u blindama koji "negde kao zure!"

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

I mene to isto zanima, da li moze neko da se prijavi i koliko to uopste ima svrhe.

 

Devojka se vracala kuci autoputem porodicno, njen otac vozio. Presli u levu traku da obidju kamion, voze 130 km/h po ogranicenju, a iza se pojavi mecka sa stranim tablama koja blica non stop. Kad su obisli kamion, vratili su se u svoju desnu traku, ali mamlaz onda krene da vozi ispred njih i provocira, koci naglo i ne dozvoljava da ga preteknu (ide levo-desno), zamalo nije izazvao udes. Mozda je to i hteo, pa da se vadi na to da oni nisu drzali rastojanje. Na kraju su usporili skroz dok se ovaj nije smorio i odustao od svog glupiranja. 

 

Na naplatnoj rampi naravno nema policije, a vozac mecke (nas drzavljanin) izlece iz svog automobila i hoce da se bije, zato sto je video da je slikan telefonom. Na kraju se spakovao u svoj auto i otisao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja