Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 13 minuta, mick je napisao:

Kako nema? A2 i kubikaža...samo je drugačija kategorija nejked i advanture. Servisna mreža manje više ista za Suzuki i Yamahu... Što se podataka tiče...Beneli sa 502X u Italiji prošle godine je bio na prvom mestu po prodaji. CF nije toliko jer je u Evropi baziran na kvadove...

 

Na tvoje pitanje sam si odgovorio.

Čovjek ne želi Beneli.

Radi se o servisnoj podršci i dijelovima za CF, a ne Suzuki i Yamahu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, sale600 je napisao:

 

Na tvoje pitanje sam si odgovorio.

Čovjek ne želi Beneli.

Radi se o servisnoj podršci i dijelovima za CF, a ne Suzuki i Yamahu.

 

Meni nije problem servisiranje mog CF-a...potrošni materijal možeš naći u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici delova. Šta više juče je servisiran i zamenjen davač ulja, zamenjena kočiona i rashladna tečnost kao i servisiranje ležajeva viljuške. Sve odrađeno u normalnom servisu koji ne podrazumeva ovlašćeni, nikakav problem...posao završen za par sati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 3 sati, mick je napisao:

Meni nije problem servisiranje mog CF-a...potrošni materijal možeš naći u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici delova. Šta više juče je servisiran i zamenjen davač ulja, zamenjena kočiona i rashladna tečnost kao i servisiranje ležajeva viljuške. Sve odrađeno u normalnom servisu koji ne podrazumeva ovlašćeni, nikakav problem...posao završen za par sati.

Pa jel ti gubis onda garanciju ako radis nesto na njemu, a to nije odradjeno u ovlascenom servisu? Ili ti je vec istekla garancija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 2 minuta, Balkanprod je napisao:

Pa jel ti gubis onda garanciju ako radis nesto na njemu, a to nije odradjeno u ovlascenom servisu? Ili ti je vec istekla garancija?

Istekla je garancija...a ranije, ovlašćeni serviser nije to primetio čak i pored moje molbe da sve proveri nakon kupovine. Mislim da Gevara treba malo da obrati pažnju na taj deo obzirom da su se bazirali na kvadove više nego na motore. 

 

Kako bilo...Bruder to jako lepo radi a i nije raketna nauka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Balkanprod je napisao:

Ja cak razmisljam da kupim 650nk, a da sam radis servise i popravke, da garanciju batalim.

Ma kakvi...garanciju i servise u garantnom roku iskoristi maksimalno. Jer ako se neki problem javi, javiće se u te tri godine koliko je u garanciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 951 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Otisao sam u Guevaru u Banja Luci..,da se rapitam za CF Moto 700 MT.. i kad mi rece da su servisi na 5000km,malo me to odbilo. rekao sam im da me nazovu po pitanju nekih cijena opreme,niskog sica,itd,itd.. Niko mi se javio nije. Decko koji je serviser tamo mi je malo tanak!!  Izgleda su mu kvadovi u fokusu. Ali opet se vracam na servise,shvacam prvi na 1000km,drugi na 5000km,ali ostali da mi budu na 5000 da bi mi uzimali pare..,zjb.   A da se vratim na temu,zar je vazno gdje sam uzeo motocikl,ako je u garanciji,i ja imam racune,duzan si da ga kao zastupnik odrzavas,rjesavas opozive,itd,itd.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

A na koliko km si mislio da radiš servise!
Obično je na 5000km servisni interval kod motocikala.
Za kvadove je na 1000km...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 951 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Pa ja ih radim sezonski,ali max na 10 000. Prelazim izmedju 6000 ili 8000,nekad 10 000 zavisno da li imam neko vece putovanje. Cak je i Ducati na novim Multistradama digao servise na 15 000 km. Kad su izbacili Desmodronic prenose.  Ima ljudi koji godisnje prave 15 000,i sta trebaju im tri servisa? Mislim da cf moto, koji u tim motociklima koristi redne dvice,koji su kopije ili licencirane dvice iz Kawasakija,nemaju potrebe za 5000. E sad ako misle da su losije kvalitete,brze se habaju?? Slobodno neka kazu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 951 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Kazem ti radim sezonski servis i radim tako na sve i jednom motoru do sad,sad vozim Hondu CBF 1000. Da li cu prijeci 5000 ili 10 000. S tim da niti jedan moj motor nikad nije,barem od moje strane utjeran u crveno,nema pucanja,nema dizanja na zadnji,itd. itd.. Ne trosi ulje,ne dimi nista,kako od prvog motora kojeg sam imao tako do ovog zadnjeg. 5000 je jednostavno bez potrebe!! Ako ne zatjeravas motor u visoke obrtaje,ne tjeras u neko naprezanje masine,npr. na off roudu,na stazi!!  I dalje mislim da nakon pravilne razrade, servis ne treba raditi ispod barem 7000km. Toliko prosjecan motorista koji nema puno vremena za voznju prijedje!!  Ja sam klasicni vikend bajker,ne vozim po gradu uopste,izbjegavam,al kad sjednem,ako necu napraviti 100-150km,ili vise ,necu da sjedam uopste na motor.  Znalo se desiti da napravim i manje od 5000km,takva godina,opet zamjenim ulje na pocetku sezone. 5000 je jednostavno da bi se oni osigurali i ostvarili profit. I ne moze me niko ubjediti u suprotno!!  Ducati je imao kratke servisne intervale radi Desmo prijenosa. Tako je moralo. Al na klasicnoj rednoj dvici,u normalnoj ekspoloataciji..,ma ajte...

Promenio član mali_zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1479 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne znam koji je interval servisa na 700MT

ali za moj 800MT je 15000km ili godinu dana.

Tako pise i u knjizici tako mi rekose i u servisu.

Garancija je 5 godina ili 75000km, ako tako kazu tako cemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 12 sati, vidakn je napisao:

A na koliko km si mislio da radiš servise!
Obično je na 5000km servisni interval kod motocikala.
Za kvadove je na 1000km...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


 

Ovo bas i nije u skladu sa onim sto Yamaha i BMW kazu. Oni preporucuju (znaci u garanciji obavezuju) na 10,000 ili godinu dana, sta vec prvo dodje, sem prvog koji je naravno na 1000. Ja svakako nazalost ne stizem napraviti 10K godisnje pa je uvijek godisnji interval

Promenio član Pirotehnicar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
7 hours ago, Sharky - Alex said:

Ne znam koji je interval servisa na 700MT

ali za moj 800MT je 15000km ili godinu dana.

Tako pise i u knjizici tako mi rekose i u servisu.

Garancija je 5 godina ili 75000km, ako tako kazu tako cemo.

Kada budeš radio zamenu neka ti daju staro ulje. Naravno sa podacima koje je to ulje. Pošalji ga u FAM na analizu. Kad dobiješ izveštaj znaćeš tačno kako da postupiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 15 sati, Sharky - Alex je napisao:

Ne znam koji je interval servisa na 700MT

ali za moj 800MT je 15000km ili godinu dana.

Tako pise i u knjizici tako mi rekose i u servisu.

Garancija je 5 godina ili 75000km, ako tako kazu tako cemo.

Samo zameni ulje bar na pola toga u svojoj reziji ako planiras da zadrzavas motor.. isti idiotluk kao i 30k za automobile

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1479 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nije to bas glupost, materijali su kvalitetniji, ulja su kvalitetnija…

pisah vec negde, na opel astri koju sam uzeo novu fabrika propisala zamenu na 30 000, u proseku sam menjao na nekih 25000km, predjoh evo 210 000 i nikakav problem, niti trosi kap ulja.

Od 0km do sada sipam samo GM dexos1 5w30 ulje. Na 10000km od zamene ulje je i dalje zuto.

 

Mi smo malo “takav” narod, ako nam kazu na 30000km zamena ulja, onda hoce da nam pokvare vozila pa da kupimo nova, a ako kazu na 5000 km onda nam uzimaju pare na servisima.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Koja je tu logika? Gadjamo se ciframa kao da igramo pikado??

Kako moze Kawa da kaze na 6000 a Kawa napisala na 12.000.

Ostavite se demagogije.

Gomila inzenjera je konstruisala, testirala i odredila servisni interval i ulje koje je potrebno po kvalitetu za taj agregat.

 

On 9. 1. 2024. at 15:28, mali_zmaj je napisao:

da se vratim na temu,zar je vazno gdje sam uzeo motocikl,ako je u garanciji,i ja imam racune,duzan si da ga kao zastupnik odrzavas,rjesavas opozive,itd,itd. 

Tako je! Ovlasceni servis radi opozive, servise, overava garancije, radi reklamacije. Nije bitno gde je vozilo kupljeno.

 

Da dodam, i dalje sam u offu, ali oprostite.

Servisni intervali se produzuju zbog ekologije, zbog iste se i konstruisu precizniji SUS agregati, dodaju sistemi za umanjenje zagadjenja, turbine na benzincima...

Ne rade to inzenjeri da zahebu Srbendu, verujte mi. Zajeb rade malo "kulturnije", ali ne samo Srbi nego i ostalima.

(Zajeb- nacin za ekstra profit)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6800 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja lično nikad ne bih vozio ulje 15 000 km. Pogotovo u motociklu koji se koristi svakodnevno. Naravno mi ne prelazimo tolike kilometraže gde će se pokazati koliko je uticalo na trošenje komponenti. 

 

Sve u svemu, nakon zamene najbolje poslati uzorak na analizu i tu nema greške. Ja sam sa Silkolene Pro4 prešao 2000km. od toga 1500 u cugu. Do sada mi je praksa bila da ulje menjam pred zimu bez obzira na kilometražu ali ovaj put ću ga voziti i ove godine. Kada ga budem zamenio poslaću ga na analizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Atv vozilima je u Srbiji zamena ulja propisana na 1000km. Mislim na kineske proizvode.

Kada ja u jednom cugu uglavnom dobrim putevima za jedan dan predjem oko 250km.

A drugar za taj isti dan voznje predje samo 30-50km onda je jasno da je se on vozio  u blatu, odn. u mestu.

To je mnogo vece naprezanje motora, veci su obrtaji.

Ulje u mom vozilu ce posle 1000km biti bolje nego u njegovom vozilu.

Tako da sam zakljucujem kada cu ga zameniti. Striktno se ne drzim intervala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 20 sati, Alekre je napisao:

Ja lično nikad ne bih vozio ulje 15 000 km. Pogotovo u motociklu koji se koristi svakodnevno. Naravno mi ne prelazimo tolike kilometraže gde će se pokazati koliko je uticalo na trošenje komponenti.

Ni ja nikad ne guram do kraja intervala, uvek menjam malo ranije. 10-20% manje od propisanog. Tako preporucujem i musterijama.
Intervali na automobilima koji su 30.000+ km su mi stvarno previse, ali opet znam ljude koji to postuju i ta kola se voze. 
Nas 3 vozaca u kuci sa 3 auta ne predjemo ukupno 40.000 km, tako de se servisi na nekim kolima rade godisnje na svega 3-4000 km.
Ali ima ljudi koji predju tih 30.000 za godinu sa jednim vozilom i tako i rade servis.
 

 

Pre 18 sati, slave74 je napisao:

Atv vozilima je u Srbiji zamena ulja propisana na 1000km. Mislim na kineske proizvode.

Kada ja u jednom cugu uglavnom dobrim putevima za jedan dan predjem oko 250km.

A drugar za taj isti dan voznje predje samo 30-50km onda je jasno da je se on vozio  u blatu, odn. u mestu.

To je mnogo vece naprezanje motora, veci su obrtaji.

Ulje u mom vozilu ce posle 1000km biti bolje nego u njegovom vozilu.

Tako da sam zakljucujem kada cu ga zameniti. Striktno se ne drzim intervala.

Kada je korisnicko uputstvo dobro napisano, onda ima onaj odeljak u kom pise kako se intervali menjaju u zavisnosti od eksploatacije.

 

 

On 11. 1. 2024. at 3:15, abarth_maniac je napisao:

Gomila inzenjera je konstruisala, testirala i odredila servisni interval i ulje koje je potrebno po kvalitetu za taj agregat.

 

Da citiram samog sebe.
Ovo napisano se odnosi na umerenu-normalnu eksploataciju vozila, sto je slucaj u bar 90%.

Za ekstremnije uslove se sve to radi "malo" drugacije.
Mi na motoru za track day menjamo ulje i filter na 500 km, a interval je na 6000 km. 
Naravno da necemo voziti stazu 6000 km od zamene do zamene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Na atv i drugim radnim vozilima postoji i merac radnih sati pored kilometraze. Na osnovu svih podataka se odredjuje interval zamene ulja u motoru i ostalim sklopovima.

Medjutim nikada  nije samo jedan ili drugi uslov potpuno zastupljen.

Da ne govorim o klimatskim uslovima. Dakle to je rastegljiva stvar 🙂

Naravno obican korisnik treba da postuje servisne iz servisne knjizice. Ili da poslusa svog majstora.  Sta mu drugo preostaje.

Mi sto sami radimo odrzavanje vozila mozemo interval zmene uljaa odredjivati sami.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja