Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Mr., 509 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Nije CF moto ali svakako zanimljiv potez Ducati-ja. Obratite paznju na produzeni servisni interval :confused0068:

https://www.motori.hr/ducati-4-godine-garancije-za-sve-modele/

Promenio član Pirotehnicar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Kazu 2 godine ili 15 000 na netu, a onda kad dodjes kod njih ti kazu da je bolje da prepolovis jer to prija agregatu i da je 100-150€ mala cifra u poredjenju sa 25-30 000€ koliko je motocikl placen.

Licno iskustvo.

I poslusao sam ih :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 1/9/2024 at 6:27 PM, mali_zmaj said:

Kazem ti radim sezonski servis i radim tako na sve i jednom motoru do sad,sad vozim Hondu CBF 1000. Da li cu prijeci 5000 ili 10 000. S tim da niti jedan moj motor nikad nije,barem od moje strane utjeran u crveno,nema pucanja,nema dizanja na zadnji,itd. itd.. Ne trosi ulje,ne dimi nista,kako od prvog motora kojeg sam imao tako do ovog zadnjeg. 5000 je jednostavno bez potrebe!! Ako ne zatjeravas motor u visoke obrtaje,ne tjeras u neko naprezanje masine,npr. na off roudu,na stazi!!  I dalje mislim da nakon pravilne razrade, servis ne treba raditi ispod barem 7000km. Toliko prosjecan motorista koji nema puno vremena za voznju prijedje!!  Ja sam klasicni vikend bajker,ne vozim po gradu uopste,izbjegavam,al kad sjednem,ako necu napraviti 100-150km,ili vise ,necu da sjedam uopste na motor.  Znalo se desiti da napravim i manje od 5000km,takva godina,opet zamjenim ulje na pocetku sezone. 5000 je jednostavno da bi se oni osigurali i ostvarili profit. I ne moze me niko ubjediti u suprotno!!  Ducati je imao kratke servisne intervale radi Desmo prijenosa. Tako je moralo. Al na klasicnoj rednoj dvici,u normalnoj ekspoloataciji..,ma ajte...

Brate moj, ti znaš da te volim ko brata ali ne lupaj gluposti. 

Nisi kompetentan da donosiš takav zaključak.

Prvo, u kawi taj agregat iz er6/versysa nosi 1.9-2L ulja, 650cc a dva klipa (tri ležeća ležaja)..

Dajem ti zadačić, navedi mi još jedan agregat preko 250cc u koji ide manje od 2L u agregat?

 

Ja bi ga menjao na 4000km.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Volim i ja tebe,ali ja sam tako radio,nikad štete,nikad potrošnje ulja...,barem u mom KLE-u..,koliko gdje ide litara ulja ne interesuje me. I dalje sam pri svome da ne treba mjenjati na 4000 ulje...!! (Jedino ako siluješ mašinu,voziš off,voziš stazu,motor ti u crvenom stalno... I dalje ću na Hondi,mjenjati sezonski. Ove godine prešao oko 8000 km.)  A kamoli na pet. Znači za CF moto MT800 na 15 000 a na MT700 na 5000km zamjena!! Zašto??  Prosvjetli me!!??  Isto dve redne dvice ova jača 20ks i 100ccm??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Agregat od 800MT je konstruisao KTM, a od 700MT CF

Bas je velika razlika, morao sam na CF sajtu da nadjem user manual za oba i stvarno je tako. 
Cak za 700MT i nije vremenski period od godinu dana nego 6 meseci, da li sipaju Dijamant ulje ili tako nesto :jee:

 

700MT

IMG_3222.thumb.png.821da555dbb6dd0e758a12e4dfe5ed8b.png

 

800MT

IMG_3223.thumb.png.751e96ecf5cc0165f71b5c5e938c1661.png

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Stvarno mi se to ne svidja!! Sta sipaju!!? Ne kazem ,ako treba na 5000 ok,al ja generalno necu da se vezem za takve servise,i takve motore!! Racunao sam da je tehnologija kako maziva tako i komponenti malo skocila. A kinezi nisu pravili te agregate od nule,no su ih kupili i sad ih prave po licenci. I sta je sad KTMova masina toliko bolja od Kawasakijeve da je interval tri puta duzi??  

Andrej je u pravu,mudro dijete moje,nisam kompetentan,al stvarno,ali te stvari mi nemaju smisla!! 7000 interval mogu progutati,al 5000 tesko..,tj. trpio bih ga u garanciji,ali cim bih izasao iz garancije zjb. Oni znaju sta prodaju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Na ovom spisku koji sam postavio, pored nekih stavki stoji crna kockica, sto znaci da mora ovlasceni servis da uradi.

pored zamene ulja je nema, znaci da mozemo u sopstvenoj reziji da menjamo ulje, da li bi priznali garanciju, verovatno ne ali uz natezanje sa advokatom mozda i da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 13 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Brate moj, ti znaš da te volim ko brata ali ne lupaj gluposti. 

Nisi kompetentan da donosiš takav zaključak.

Prvo, u kawi taj agregat iz er6/versysa nosi 1.9-2L ulja, 650cc a dva klipa (tri ležeća ležaja)..

Dajem ti zadačić, navedi mi još jedan agregat preko 250cc u koji ide manje od 2L u agregat?

 

Ja bi ga menjao na 4000km.

 

Guzzi 850 kubika

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1907 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma opušteno, svako neka menja kad želi...

Moj kolega menja sezonski, tj. godišnje. Kawa GPX 750 kraj osamdesetih. Što ga pominjem ? Zato što prošle 2023.godine nije napravio više od 500 km. I stalno se (pozitivno) svađamo i raspravljamo kako baca pare na ulje i filter. 2022.god prešao 800 km...i uvek novo ulje i filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2842 postova
On 11. 1. 2024. at 3:15, abarth_maniac je napisao:

Koja je tu logika? Gadjamo se ciframa kao da igramo pikado??

Kako moze Kawa da kaze na 6000 a Kawa napisala na 12.000.

Ostavite se demagogije.

nisam bio dovoljno precizan.Uputstvo kaže 12000 a Cule 6000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 12 sati, Sharky - Alex je napisao:

Na ovom spisku koji sam postavio, pored nekih stavki stoji crna kockica, sto znaci da mora ovlasceni servis da uradi.

pored zamene ulja je nema, znaci da mozemo u sopstvenoj reziji da menjamo ulje, da li bi priznali garanciju, verovatno ne ali uz natezanje sa advokatom mozda i da

Kako ce da znaju da je menjano ulje u medjuvremenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, sasa ns 1 je napisao:

nisam bio dovoljno precizan.Uputstvo kaže 12000 a Cule 6000

To je druga prica, ali opet, jel Cule zna bolje nego fabrika? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Dok ne vidim Kineza oriđiđi iz "fabriku" i dok mi ne kaže đing-ming-fui,što znači mjenja se na pet hiljada  ne vjerujem ovima našima ni koliko crno ispod nokta!!  ;)

Promenio član mali_zmaj
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Najvise volim teme , gde neko otvori temu , napise nesto , i iako se radi o nejmu , ne dodje vise ikada da napise nesto..bilo sta... 

Ja bih to brisao...cao zdravo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1706 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 13. 1. 2024. at 18:43, mali_zmaj je napisao:

Stvarno mi se to ne svidja!! Sta sipaju!!? Ne kazem ,ako treba na 5000 ok,al ja generalno necu da se vezem za takve servise,i takve motore!! Racunao sam da je tehnologija kako maziva tako i komponenti malo skocila. A kinezi nisu pravili te agregate od nule,no su ih kupili i sad ih prave po licenci. I sta je sad KTMova masina toliko bolja od Kawasakijeve da je interval tri puta duzi??  

Andrej je u pravu,mudro dijete moje,nisam kompetentan,al stvarno,ali te stvari mi nemaju smisla!! 7000 interval mogu progutati,al 5000 tesko..,tj. trpio bih ga u garanciji,ali cim bih izasao iz garancije zjb. Oni znaju sta prodaju!!

Znaju znaju sta prodaju,pa im i nije cilj da vozis taj motor narednih 20 godina.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja