Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Neće možda da vrisnu odmah,ali će zadržati u sebi ploče lamela sredstva za ispiranje,pa prilikom eksploatacije i punog zahvata lamela možda dođe do neželjenog efekta.Ali ja sam samo napomenuo,i lično to ne bih radio,motor je tvoj pa uradi kako smatraš.Mada na svakom sredstvu ima upozorenje za šta se konkretno koristi.Što bi N.F.S. rekao,tvoj tavan tvoje merdevine.Samo sugestija ništa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Koristi samo ulje sa estrima koji pored ostalih lepih stvari ima i osobinu da ispira nečistoće vrlo dobro. Ko redovno koristi i menja, unutrašnji sklopovi su mu čisti kao suza. Dakle, PRO4 ili 7100.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Poznato je da ga 7100 spira...ali dok dođemo do njega treba ga s nečim malko isprati...

Dajte neko jeftino...link?

I ja baš ne volEm hemiju!Čak mislim da je i više nego dovoljno aditiva u ovim,novim sintetickim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne rekoh utisak posle detaljnijeg pregleda,dok beše malo otoplilo...

Prašina,malo paučine...večito pitanje,da li uzeti sa malo km.,nevožen ili suprotno?Ovaj je bukvalno nevožen,zato mu je potrebno malko hemije...

Kupih danas antifriz,kočionu tečnost imam,filter za vazduh i ulje imam,još da sačekam 7100 i svećke...Brembo,nove pločice u prednjim kleštima (sjebaće diskove brzo al' koče),zadnje iste dobio,lanac,lančanik mogu još,ne dugo...

Ima da se riba...ja bi sad al' ne smem,'ladno...do juče im'o kijavicu!!!Ne vidim ni felne od prašine:)

Kuku majko,šta li kupi...nisam ga ni prob'o pošteno,malo po avlije:)

Gume dobre,starije...diskovi dobri,al' će im Brembo @ebat kevu...

 

Platih danas porez na ugovor o poklonu...2400din.,za prošli,sećam se 5000din.

Rega će kad otopli...mart...?

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Barem stigoh da mu ispustim antifriz i da ga isperem malko...dok dođeš sa posla...jedeš 'leba,počinje mrak,'ladno...Sutra toplo ali se radi...pa dobro ima vremena,malo po malo...

Sad mi je šansa da mu isperem i hladnjak i malo grane da šmirgnem,o odvijanju grana ni ne pomišljam,s obzirom kako su osetljivi šrafovi...Mogu i unutra raditi ali ne može nijedno svetlo zameniti dnevno?!?Strpljen,spašen!

 

3pMl8O7.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 minutes ago, gebee&co said:

Šta misliš.Da li bi NFS tako lagano razmišljao,o sređivanju.

Kod Neše bi ovo već bilo u delovima...

- ulje promenjeno 3 puta

- prednje vešanje radjeno 2 puta sa različitim gustinama ulja

- korman menjan

- sedište poslato kod Ivice

- kablovi ubačeni u termo bužire

- svećice promenjene pa sve i da su nove bile

 

I tako, jos svasta nesto :D

 

Mada Milance to sve radi, ali lagano, bez sikiracije5

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

NFS to što radi,radi puna srca i volje.Što je naj bitnije deli svoja saznanja sa nama.Hvala mu.Šojka izvini još jednom,zloupotrebio sam tvoj prostor.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima nas raznih, ja imam vremena da se posvetim onome sto volim...  Ne sumnjam da ce i ovaj bandit biti kao lutka.

 

Neko to razlozi pa radi sa merakom... Ja odmah utrosim brdo energije i sredstava, pauziram druge obaveze.

Toliko intenzivno mogu da radim, do fizickog bola. 

 

....sa druge strane imam pobratima koji motor vozi sa puknutim ramom pod sedistem, uziva samo tako!

Ne opterecuje se kocnicama, uljem i tako tim glupostima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svakom motociklu koji kupim prilazim na isti nacin... Ovo je osnovna lista radova, mozda ce nekome znaciti.

Ponasanje motora pri probi zanemarim, nista ja ne mogu videti pri voznji oko necije kuce.
Motor me ili odbije ili privuce cim ga vidim, ne mora ni da se startuje.

-Prvo detaljno operem (to detalno znaci da skinem spoljasnju prljavstinu i vidim stanje).

-Kada se osusio skidam sve plastike i rezervoar, gledam stanje rama (ako je doziveo skrs nove plastike to sakriju ali nagnjecen ram ne!), stanje kablova, dzekova, creva...
Dok je tako rastureno sve prskam sa WD40, nekada utrosim i dve one velike boce.

Cetkicom (i opet wd-om) cistim agregat, ram, briskam dok prskam tako da tecnost odnosi prljavstinu.
Pakovanje magicnih krpa utrosim na brisanje poprskanog.

-Onda stolicica u krug i raskacinjem svaki el. kontakt koji vidim, pregledam zice, spojeve i tretiram nekim sredstvom (tamo gde je vlaga dielektricna mast, gore visoko kontakt sprej).
To radim pre servisa, celu instalaciju provucem "kroz prste" tu obicno budu gremlini koji nesto zezaju i zaglupljuju. Predupredim u startu.

-Skidam usisne klapne i cistim, tu obicno bude i step motor onih sekundarnih, el. klip za doziranje "ler" vazduha itd... Sve to ocistim, podmazem silikonskom mascu (plasticne zupcanike)

-posle toga menjam (pa sve i da je predamnom promenjeno) ulje i filter, f. vazduha, akumulator (ne zanima me kakav je, hocu pun kapacitet) koc. tecnost, rashladnu tecnost i svecice.

-na posletku a pre voznje pranje i kontrola kocionih celjusti, isteram klipove da ispadnu i skoro uvek zateknem neko blato iza :D

Kasnije, u prvih nedelju dana voznje ustanovim sta jos treba, obicno bude los lezaj vrata, lezajevi tockova i poremecena ciklistika, tu gubim bar dve nedelje. 
Ovo sve radim na ispravnom motoru, negde treba i ventile kontrolisati/nastelovati, negde zameniti lamele...
To je u prvom mesecu vlasnistva :D
Jos estetiku ne diram posto cesto demontiram sto/sta.

Vozim tako par meseci, zamenim vizir, uvek i sediste, ugradim par sitnica koje volim...
... dodje Marko i kupi :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@N.F.S. Sve si istinu rekao osim zadnju rečenicu, Marko ne dodje, on kupi na daljinu :D i pošalje ljude po motor hahahahah

Promenio član Markone88
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.... i zove me Marina "Neko mi je greskom prebacio novac na racun!" :D 

 

Idi kupi bundu sto si videla, to Marko da se za motor "zapljune" pustio novac... Zapusim usta bato moj jednom bundicom!

 

Pa narucim delova u vrednosti tri takve, i sta mi treba i sta ne! :D 

 

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Vreme je ključno!

I razum mora nadvladati...Do pre neki dan bio kilav...Nije vreme za 'vake radove,pogotovo tik pred mrak,a kad se može,radi se...Slobodan sam tek sredinom iduće nedelje...Bio slobodan u petak,subotu,nedelju...Završavao papirologiju,ter'o kola na teKnički...Juče do KG-a,u ponedeljak isto...Polako!

Volja je tu...

Prašina je tu...

Žena je tu:Stigla nova devojka,a?Pa još crnka?!?Rekoh joj davno da su najlepše žene...prirodne crnke!Pamti...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

E,a meni je Zvonko Perišić ispred nosa,u Darosavi...Znate ga,Kuletov rođak...Majstorčina!

Ruke u džepove...

Ali to nije to?!?

Nije gušt...

 

Ako vam nešto treba...javnite!

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ne vredi...kopka,kopka...ajd,par samo km...i blata malo!

Ajd da doduvamo gume do majstora Zvonka...i da ga ošmeka...dade mi mrežicu da je turim na hladnjak,ali ne onu više ukrasnu,nego korisnu,ne stavljam one...i tako...

 

XLiC3xB.jpg

 

uQHyF97.jpg

 

Morao sam ga probati i zbog zamene antifriza...Generalno je na Suzukiju najteže ozračivanje,u Hondu samo sipaš,muljneš...Kaže Zvone,ja podignem ćopavu,pa ga nagnem na tu stranu dokle god mogu,samo čuješ kako klokoće...Kaže ,Kule je zeznuo dva agregata zbog lošeg ozračivanja...

Lepo sam ga ozračio,sva creva vruća,hladnjak ravnomerno vruć svuda,nivo dobar u prelivnoj posudi...To mi je bilo najbitnije...

Sad lakši deo...menjanje ulja i td...i pranje...još neopran...Gledao sam felne,onako prljave...i Zvonko...nema tragova oko rubova da su više puta menjane gume...

Za sada toliko...iz sunčane Darosave...Šojić:)

 

PS Prva vožnja,posle 9-10 meseci...neka mi milina dođe...joj!

Napravio sam prekršaj,vozio neregistrovanog...ne raditi to!Samo ponekad:jee:

I...

 

Gledaš pravo...bravo,bravo!

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

... i kupis crash bar !!!

 

Bas mi je drago da si se vratio na motor. Mislim da ljudi koji padnu i ne sednu na motor vise ili pak dugo, prave veliku gresku..

 

Srecno !

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Uspavana lepotica dobija sjaj...oprana samo,bez pomada...

Al' zato ne osećam ruke i noge...3 litra benzina,isto toliko petroleja,5-6 četki,krpa,rukavice dva para:)...kolena ukočena...

Lanac može još,ne dugo,ima rđe sa strana...ostalo je ok!Pločice nove napred,dobih i za nazad,kad i tu nove...Gume starije,2015-o al' skoro nove,Michelin PilotRoad4...

 

Jedva izbegoh blato...inače se oseća da je puna snage,čeka oslobađanje:)!

 

iOSfL6L.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Uspavana lepotica dobija sjaj...oprana samo,bez pomada...
Al' zato ne osećam ruke i noge...3 litra benzina,isto toliko petroleja,5-6 četki,krpa,rukavice dva para...kolena ukočena...
Lanac može još,ne dugo,ima rđe sa strana...ostalo je ok!Pločice nove napred,dobih i za nazad,kad i tu nove...Gume starije,2015-o al' skoro nove,Michelin PilotRoad4...
 
Jedva izbegoh blato...inače se oseća da je puna snage,čeka oslobađanje!
 
iOSfL6L.jpg
Vrhunska mašina. Iskreno mi je drago što joj vraćaš zasluženi sjaj.
Zdravo da se vozite!

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 17 sati, shoyyka je napisao:

Uspavana lepotica dobija sjaj...oprana samo,bez pomada...

Al' zato ne osećam ruke i noge...3 litra benzina,isto toliko petroleja,5-6 četki,krpa,rukavice dva para:)...kolena ukočena...

Lanac može još,ne dugo,ima rđe sa strana...ostalo je ok!Pločice nove napred,dobih i za nazad,kad i tu nove...Gume starije,2015-o al' skoro nove,Michelin PilotRoad4...

 

Jedva izbegoh blato...inače se oseća da je puna snage,čeka oslobađanje:)!

 

iOSfL6L.jpg

A sto jednostavno ne odes u samousluznu perionicu i za isti efekat potrosis par zetona ? Ja nikad rucno nisam uspeo da operem motor kao u samousluznoj perionici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 31.1.2022. at 14:25, Motorcyclist je napisao:

Ne znam kako taj motul, ali Liqui Moly ne preporucuje upotrebu na motociklima sa mokrim kvacilom.
https://tektion.rs/auto-kozmetika/aditivi-za-ulje/liqui-moly-pro-line-motorspulung-500ml-sredstvo-za-ispiranje-motora/

Kako koji :)

 

PRODUCTS.LIQUI-MOLY.COM

Cleaning fluid for clearing the engine interior of troublesome deposits. Dissolves sludge and lacquer formers. All types of oil-soluble and oil-insoluble residues are brought into...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 4 sati, aca-pn je napisao:

A sto jednostavno ne odes u samousluznu perionicu i za isti efekat potrosis par zetona ? Ja nikad rucno nisam uspeo da operem motor kao u samousluznoj perionici.

Možda zato što kad pereš puškom pod velikim pritiskom voda se zavuče i gde treba i gde ne treba, pa onda posle bude: "Zašto neće da mi upali motor...??"

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja