Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 1250 S Bandit

Recommended Posts

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, kimits je napisao:

Da da bas taj,ebay Kleinanziegen,ima i jeftinih ima i preskupih,kako naletis jbg,ja za 70€ pazario sva tri kofera sa nosacima,smesno.U glavnom salju na teritoriji Nemacke,ne znam koliko je sigurno i isplativo da ti salju za Srbiju,meni je drugar preuzeo licno,taj cak nije hteo ni da salje.Najbolja varijanta ako imas nekog tamo da pozove prodavca i pita za detalje.

Poslao upit prodavcu...ne ferma srbina,a i što bi se da se bahće oko slanja?!?

Jedino ako bi ove naše kolege "nemci" hteli...mrzi me da ih cimam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: SV1000S

@shoyykaprobaj sa ukprevoz . Poslovao sam sa njima dva puta dok su radili jos iz UK. Sad su bazirani u DE. Kontaktiras ih obavezno pre nego sto kupis, daju ti adresu, platis i stavis isporuku tamo. Dobijes za nedelju-dve na adresu kurirom, ili licno pokupis. Usluga se placala tada po kilogramu ili minimum neka cifra, mislim da je bilo 20 GBP.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Prvi put da sam sipao koliko sam istočio ulja...otprilike tu je.Da se proba Shell,mada i Motul je spreman...neka ga,da se plakne agregat pa videćemo...

uiQycWq.jpg

Sipah oko 3,25L,da  se slegne pa još malko...po fabrici oko 3,5L...

Bolje je ovako,razgovarah malo sa Zvonkom,majstorom...ne preporučuje sipanje neke hemije za ispiranje agregata,istrpeće menjač,a ležajevi...?Pogotovo ako sipam Motul,ispraće ga on...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

U mass-u nema CR7E svećke...ima hladnija varijanta CR8E...da idem u Nemačku,autoputem pa da ih uz'em...

Mislim da ću probati Denso...ali odakle naručiti,mislim ima ponuda ali...Poslah upit u Niš jednom,da li su original...ne odgovori...reci mi barem ne znam!?!

U Motolandu ima Denso...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Prvi put da sam sipao koliko sam istočio ulja...otprilike tu je.Da se proba Shell,mada i Motul je spreman...neka ga,da se plakne agregat pa videćemo...
uiQycWq.jpg
Sipah oko 3,25L,da  se slegne pa još malko...po fabrici oko 3,5L...
Bolje je ovako,razgovarah malo sa Zvonkom,majstorom...ne preporučuje sipanje neke hemije za ispiranje agregata,istrpeće menjač,a ležajevi...?Pogotovo ako sipam Motul,ispraće ga on...
Popricah neki dan s covjekom koji se prodajom bavi 15g i da ne objasnjavam u glavnom ima znanje.
Kaze da polu sintetika i mineralno mogu da se sipaju u motor bez ispiranja, a da bi bilo dobro isprati motor ako je prethodno bila sintetika, pa se sipa neko od ova dva.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Pa sintetika ga ispira,ne meša se sa mineralnim,zato to kaže...Krkneš mineralno,ako ćeš to,pa prospeš i dalje novo...

Ja ne sipam polu i mineralno...samo 100% sint...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Mešanje mineralnih i sintetičkih motornih ulja treba izbegavati. Ukoliko se radi o hitnom slučaju, kao npr. kada odgovarajuća kategorija motornog ulja nije dostupna, a morate završiti putovanje, mešanje može da pomogne da stignete do željenog odredišta. Mešanjem mineralnog i sintetičkog motornog ulja nećete dobiti polusintetičko ulje koje ima isti kvalitet kao deklarisano polusintetičko ulje. Štaviše, na ovaj način nećete znatno poboljšati kvalitet mineralnog ulja, a drastično ćete umanjiti kvalitet sintetičkog ulja, čak i s malom količinom mineralnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
1 hour ago, shoyyka said:

U mass-u nema CR7E svećke...ima hladnija varijanta CR8E...da idem u Nemačku,autoputem pa da ih uz'em...

Mislim da ću probati Denso...ali odakle naručiti,mislim ima ponuda ali...Poslah upit u Niš jednom,da li su original...ne odgovori...reci mi barem ne znam!?!

U Motolandu ima Denso...

https://motobikeshop.rs/sr/search?query=CR7E

--

TEKTION.RS

Svećica NGK CR7E Motocikli Aprilia Derby Kawasaki Suzuki Yamaha Skuteri Aprilia Cagiva Italjet Kymco MBK Peugeot Piaggio Vespa Suzuki Sym Yamaha Quad/ATV Arctic Cat...

U tektionu sam nasao NGK poprilicno povoljniji od MOTOBIKE shopa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

https://motobikeshop.rs/sr/search?query=CR7E

--

TEKTION.RS

Svećica NGK CR7E Motocikli Aprilia Derby Kawasaki Suzuki Yamaha Skuteri Aprilia Cagiva Italjet Kymco MBK Peugeot Piaggio Vespa Suzuki Sym Yamaha Quad/ATV Arctic Cat...

U tektionu sam nasao NGK poprilicno povoljniji od MOTOBIKE shopa...

I ja to našao,da l' su "prave"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Mozda ce zvucati grubo ali stvarno ne mislim tako.Kakvo bre ljudi ispiranje motora ne svirajte q ,:neznam:.Pusti masinu da se ugreje lepo i ispusti ulje,sipaj novo i uzivaj,ko sto reko Bog i kao sto se uvek radilo.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
Just now, shoyyka said:

I ja to našao,da l' su "prave"?

Ne razmisljam o tim forama da li su prave ili nisu prave. Valjda taj NGK ima jos fabrika osim u Japanu... Ja sam imao i Made in France i Turkey cini mi se i nisam nikada imao problema.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 4 minuta, kimits je napisao:

Mozda ce zvucati grubo ali stvarno ne mislim tako.Kakvo bre ljudi ispiranje motora ne svirajte q ,:neznam:.Pusti masinu da se ugreje lepo i ispusti ulje,sipaj novo i uzivaj,ko sto reko Bog i kao sto se uvek radilo.

Ali kad motor duže stoji,godinu,pa i dve,ne ide da mu sipas odma' Motul 7100...zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ne razmisljam o tim forama da li su prave ili nisu prave. Valjda taj NGK ima jos fabrika osim u Japanu... Ja sam imao i Made in France i Turkey cini mi se i nisam nikada imao problema.:neznam:

Ćuti,nisi nailazio na kopije...nisu u pitanju pare,nisu one skupe...nego @eba...aha,šta li je,nove svećice,a motor zeza...pa misli ovo,ono?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova
Just now, shoyyka said:

Ćuti,nisi nailazio na kopije...nisu u pitanju pare,nisu one skupe...nego @eba...aha,šta li je,nove svećice,a motor zeza...pa misli ovo,ono?!?

Jednom sam uzeo Denso u MOTOBIKE i jedna brzo riknula. Mozda je slucajnost ali cisto da napomenem. Onda sam se vratio na NGK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

To pričam...e sad,da li naručiti iz Kaća skuplje ili iz Tektiona jeftinije,pitanje je sad?

Lakše mi bilo preko jednog dečka iz AR-a,radi u Mass-u i miran si...njega za gušu:)... i ne sme da ti proda krš i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 4 minuta, shoyyka je napisao:

Ali kad motor duže stoji,godinu,pa i dve,ne ide da mu sipas odma' Motul 7100...zar ne?

Voleo bih da mi objasnis iz kog razloga,pre par godina sam kupio yamahu xj900 uljaru staru sa 90000km na satu,koja nije paljena Boga pitaj koliko,dovukao nekako kuci sredio karburatore i startovao,zagrejala se lepo,istpustio ulje i skinuo karter jer je bas dugo stajala,veruj na karteru apsolitno niceg nije bilo,sem na magnetu štoplija standarno taloga.Sutra dan napakovao krter zveknuo bas motula 7100 i vatra,motor radi kao sat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 10 minuta, shoyyka je napisao:

Al' si skinuo karter?Nisi znao šta je i kako je unutra...Možda je i ovde sve novo,ko će ga znati?Kapiš?Bolje 'vako:)

Ma kapiram skroz,nije na odmet to se slazem,samo po nekom mom misljenju bacanje para za ceo set ulja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8427 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja uvek ispiram ipon katana uljem, ima puno estera koji je odlican deterdzent.
Ipon ni na lanac ne mazem, ali za ispiranje je dobro.

I da predupredim, nemam valjan razlog zasto ga ne volim, jednostavno je tako

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 34 minuta, kimits je napisao:

bacanje para 

Kad se bavimo ovim čime se bavimo...umesto za te pare,kol'ko ih ode za sve vreme bavljenja ovim,lepo nakrivimo kapu i pravac...Kazablanka...A gde je to?Pa...u Svajcarskoj?!?:lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 25.2.2022. at 17:18, N.F.S. je napisao:

Ipon ni na lanac ne mazem, ali za ispiranje je dobro.

Sad kad pomenu to, šta si do sada koristio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 17 sati, N.F.S. je napisao:

Motul 7100 (njega ti i preporucujem) a sada je u njemu shell advance ultra... Zamenjeno 18.10.2021 na (vidi sliku) :D 

11.jpg

12.jpg

Nisam se lepo izrazio, mislio sam na podmazivanje lanca :D Videh neki set Ipon, pa sad pročitah da nisi veliki fan :) :

https://motobikeshop.rs/sr/product/ipone-set-za-odrzavanje-lanca-road-chain-care

 

Motul 7100 će biti sledeće kada budem menjao, ne znam da li si imao vremena da stekneš nekakav utisak o Shellu, ja nemam referencu, takoreći duduk sam :D

 

Inače kad pomenu Motul, ovde sam ga našao po najpovoljnijoj ceni:

https://www.topstopauto.rs/index.php/proizvodi/motorna-ulja-ponuda/motul-7100-ester-4t-10w40-11-757100ester11--detail

 

Izvozaću jedno 3000-4000km pa ću zameniti, videćemo razliku. Navodno filter ulja tada ne mora da se menja, nego svaki 2. put, ali verovatno ću i njega zameniti tada.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja