Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Mislim da sam takodje preko Koceljeva-Draginja isao do Kaone i bio je solidan put od Draginja do manastira Kaone. U daljem potezu od Kaone na jug, sam imao neprijatno iskustvo sa losim putem. Nije bio makadam vec los, stari asfalt koji je bio pun zakrpa i ulegnuca, da su mi plombe poispadale. Tebi nece biti toliko neudobno ako ides endurom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS
On 4. 5. 2024. at 12:47, miljan_tracer je napisao:

Kakav je put Valjevo B Basta?Sutra idem...

Evo da odgovorim sam sebi...put pored jezera Rovni je dobar i bas odlican za voznju...pravi dozivljaj.Sreo sam puno kolega.Nazad sam isao drugim putem...na Kostojevice , Taor , Lelic....Isto fenomenalno za voznju sa cak jednim delom i skroz novog asvalta ali i sa jednom zackoljicom...makadamom odprilike 10 km...Ali meni to nije prestavljalo problem,cak mi bilo zanimljivo..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1066 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Da li neko zna kakava je put br 143 koji ide od Pecke do ukršatanja sa magistralom Valjevo Loznica? Vozio sam ga pre 7-8 godina i bio je loš asfalt, pa da ga nisu možda popravljali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Dali neko zna u kakvom je stanju put Brezovica-Prizren? Prosle godine je bilo radova i ne bih ponovo vozio ako je stanje nepromenjeno. Ako su zavrsili sa radovima... druga stvar.

PS

Merkam i Kuks-Skadar (ne autoput, onaj iznad). Svi saveti su dobrodosli.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5523 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 hour ago, Petre said:

Merkam i Kuks-Skadar (ne autoput, onaj iznad). Svi saveti su dobrodosli.

Ako misliš na SH5, vozio sam ga od od spajanja sa SH22 (odatle smo došli) i dobar je put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Hvala druze. Mene brine to sto sam na "naked" motoru. Dok sam vozio enduro, nisam ni razmisljao kakav je put.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Potrazio na netu SH5, nije lose.

 

Jos jedan

 

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
Da li neko zna kakava je put br 143 koji ide od Pecke do ukršatanja sa magistralom Valjevo Loznica? Vozio sam ga pre 7-8 godina i bio je loš asfalt, pa da ga nisu možda popravljali?
Jako los, pun zakrpa. Za izbegavanje. Na par mesta nema asfalta.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 533 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
On 20. 5. 2024. at 10:41, Petre je napisao:

 

odlican je put sh5,ali ja bih ti predlozio da ides do Fierze i trajektom se spustis do mesta Komani,,prelepa plovidba kanjonom koja traje 2 sata ,,cena karte cini mi se bila oko 17e,od mesta Komani malo je losiji put do Vau Dejes,jedno 30km krpljen put ali nista strasno..obavezno  idi do nacionalnog parka Theth,sada je asfaltiran put,evo snimka puta sh5 i theth nac. parka 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2080 postova

Na snimku su sekvence sa SH25, jezera Koman, SH22 itd...

Sve je po deonicama označeno na vremenskoj liniji.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

23 maj. Prosao  SH5.

SH5 (od izlaska sa E851, benzinska Dukagjini do raskrsca sa SH22) , nema pravca, cini mi se, duzeg od 100 metara. Stari asfalt bez rupa i zakrpa. Posto nije opterecen saobracajem, odrzavanje je, verovatno u skladu sa time. Cesto se naleti na malo peska ili kamencica na putu. Na nekim mestima , obicno na desnoj strani postoji kanalcic sirine desetak cm koji je ispunjen asfaltom, ali koji nije u ravni sa ostalim putem, nizi za centimetar ili dva. Pretpostavljam da je to od nekog prosirenja puta, mozda i postavljen neki kabel, ko bi znao. U svakom slucaju, oprez. Ne bi bilo lepo da vas uhvati, niti u pravcu, a ima ga, posebno u krivinama. Zbog slabog saobracaja, lokalci su "slobodniji" pa neka vas ne iznenadi ako neki seku krivine. Ocekujte to uvek. Oko 10 km pre spajanja sa SH22, lose. Rupe, zakrpe i vise peska. Priroda je manje vise OK, ali to je vec subjektivna stvar.

SH5  je nesto bolji u delu od raskrsca sa SH22 pa do Fushe Arez-a, posle  je jos bolji, star nekoliko godina. Brze krivine, neke i ne bas :) , vise saobracaja. Nije bilo peska i kamencica. Priroda, bar meni, nesto lepsa, ali bilo mi tesko da nagjem dobro mesto za fotke.  

Na strani bliza ka Kuks-u, cini mi se da su muslimani u vecini (video neka svrljanja o UCK, a okolina Fushe-a i pravac ka Skadru, kao da je katolicki deo. 

   20240523_130737.thumb.jpg.f4e207c9a1aee27bb5f790a96ad3ba74.jpg

 

Trebalo mi je oko 3 sata da odvozam ovo (do Skadra), a Cika Gugl je bio brzi od mene koji minut (u moju odbranu :) , valjda zbog sendvica i par cigareta).

Ako imate neki putni enduro, preporuka za put. Za sportske motore ili "naked-e", koji imaju tvrgju suspenziju, ne bas. Koliko god gledao, nema neravnina, ali osetim po zadnjici. Bas dobro me istuko. A mozda je do mene. Razmazio/ostario, sta god.

 

PS

Zaboravio, danas vozio u povratku Prizren-Skoplje, preko Brezovice. 

Od Prizrena do Brezovice , novi asfalt, ostalo jos oko 5 km za asfaltiranje.   

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2080 postova

Kolega @Petre da nije nešto permutovano?

 

SH21 je put koji ide od Koplika do Theth-a i on se nigde ne spaja sa SH5 koji je sa druge strane jezera Koman (gledano od Theth-a)

MAPS.APP.GOO.GL

 

Verovatno si mislio na SH22 koji ide od Kosova preko Fierze (brana HE) i spaja sa SH5 dalje ka Skadru?

MAPS.APP.GOO.GL

 

Ili si mislio na SH23 koji spaja SH22 (Kosovo) i Kukeš?

MAPS.APP.GOO.GL

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Ili ja nešto nisam dobro razumeo tvoje pisanije?

'Ajde da razjasnimo, da bi info bio jasan, tačan i precizan, bitno je...

Promenio član Libero
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

U pravu si @Libero. Ja izgleda potpuno izlapeo. Sad cu editirati. Ponovo gledam mapu i naskroz sam pomesao mozak. Ja, u stvari vozio celo vreme po SH5. Hvala ti na ispravci druze. Od toliko planiranja i sugestija, ispade krs na kraju.

staticmap?center=42.03966868%2C19.248686

WWW.GOOGLE.COM
Promenio član Petre
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Vozio bih u skorije vreme od Žabljaka, preko Durmitora do Plužina. Koliko treba da se ta deonica od 50-tak km pređe sa par kraćih stajanja,  ima li negde napraviti pauzu, popiti kafu, kakav je asfalt ?  Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
1 hour ago, iks džej said:

Vozio bih u skorije vreme od Žabljaka, preko Durmitora do Plužina. Koliko treba da se ta deonica od 50-tak km pređe sa par kraćih stajanja,  ima li negde napraviti pauzu, popiti kafu, kakav je asfalt ?  Hvala

ocekuj prosjek od 30km/h pa racunaj zabljak-trsa-pluzine. do trse je gotovo sve jedna traka, svaka druga krivina nepregledna u potpunosti. spust u kanjon susice jako zeznut u ovo doba godine zbog odrona. od trse dalje bi trebalo da je sve ok. u trsi imas taman tih etno-ranceva, restorana itd

 

p.s. sad sam skontao da bi se peo s druge strane iz viraka na sedlo. bolje je tom stranom. i dalje je nepregledno dosta do trse, ali je veliki dozivljaj pa svakako ne zelis da proletis sto je brze moguce

Promenio član Efendija Skalin
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A
On 5/27/2024 at 9:00 PM, iks džej said:

Vozio bih u skorije vreme od Žabljaka, preko Durmitora do Plužina. Koliko treba da se ta deonica od 50-tak km pređe sa par kraćih stajanja,  ima li negde napraviti pauzu, popiti kafu, kakav je asfalt ?  Hvala

Ja sam vozio tuda pre mesec ipo dana, prvi dan kako je put bio pušten za saobraćaj, po negde je bilo samo metar ociscenog kolovoza a sa strane po metar snezni smetovi 😆 Ali sve u svemu asfalt je dobar, kao sto kolega rece uzak (jedna traka) i treba voditi računa o odronima. Kako god nema zurbe, laganica, uzivati u predelima i nece biti nikakvih problema 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Društvo da li je neko ovih dana prelazio u RS na prelazu Mali Zvornik, tačnije Karakaj. Dobio sam neku poruku da se radi most i da prelaz ne radi. Opet koliko vidim po netu obustava je samo za kamione i autobuse? Ako neko ima info iz prve ruke bio bih zahvalan, pošto se kreće za Trebinje za dva dana:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1683 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Zabrana je samo za teretni saobraćaj, @DjoleLOmi je potvrdio info, on radi na tom prelazu. Javiće se i ovde dok vidi sigurno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 5/6/2024 at 8:24 PM, miljan_tracer said:

Evo da odgovorim sam sebi...put pored jezera Rovni je dobar i bas odlican za voznju...pravi dozivljaj.Sreo sam puno kolega.Nazad sam isao drugim putem...na Kostojevice , Taor , Lelic....Isto fenomenalno za voznju sa cak jednim delom i skroz novog asvalta ali i sa jednom zackoljicom...makadamom odprilike 10 km...Ali meni to nije prestavljalo problem,cak mi bilo zanimljivo..

Ovaj prvi put koji pominješ je put 170?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Sad tek vidim…

Info iz prve ruke- moze da se predje. Zabrana je za saobracaj preko 5 tona ukupne mase.

U subotu radim, ali van prelaza.

Videcu da se otvori posebna traka za motocikle.

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja