Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kod notara se vrši prenos uz sledeća dokumenta:

 

Kupoprodajni ugovor između (sada prodavca) i prethodnog vlasnika čije ime je u saobraćajnoj. Dokaz da je plaćen porez na prenos vlasništva. Pravi se novi kupoprodajni ugovor, između prodavca i Nidže vespe. Preko E-uprave Nidža plaća porez. Važno je samo da je saobraćajna plastična, da je vozilo u sistemu. Ako nije, nego je stara saobraćajna (papirna), radi se ugovor   poklonu između prodava i Nidže. Onda se nosi u poresko na Nidžinoj opštini da se plati porez. O tome je baš juče, danas pisano. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Postupak odjave

Sam postupak odjave je relativno jednostavan. Kada vratite tablice trebalo bi da dobijete registracioni list i poništenu saobraćajnu dozvolu. Tablice ostaju u mup-u, a saobraćajna dozvola će se poništiti i vratiti vama. Podatak o poništenoj saobraćajnoj dozvoli se unosi u IT sistem kod mup-a gde je vozilo odjavljeno.

Za odjavu vozila na plaćate taksu.

 

Odjava tablica se vrši na području grada odnosno opštine gde vlasnik vozila ima prebivalište (adresa iz lične karte).

 

Odjava vozila i vraćanje registarskih tablica se najčešće vrši u nekoliko situacija:

 

kod prodaje vozila i zaključenja kupoprodajnog ugovora, ako kupac i prodavac vozila dolaze sa različitih registracionih područja;

kod preseljenja, ako se vlasnik vozila seli u mesto koje pripada drugom registracionom području u odnosu na prethodno;

ukoliko vozilo nije više upotrebljivo ili je uništeno;

ako ne želite da registrujete vozilo i ukoliko vozilo neće biti u prometu u narednom periodu.

Pored toga, odjava se automatski vrši ako u periodu od 60 dana nakon isteka registracije vlasnik ne produži registraciju i ne dobije registracionu nalepicu za naredni period. Tada vozilo prelazi u pasivni registar vozila.

 

Najčešći slučaj odjave vozila i vraćanja tablica je kod prodaje vozila ako vlasnik i kupac žive na različitim registracionim područjima.

...

Možeš samo posedovati vozilo, a ne možeš ga voziti...onda svi možemo da vratimo tablice. Kupoprodaja je stavka br.2, pa porez na prenos vlasništva. A o saobraćajnoj je napisano iznad.

Voznja na ovlascenje je izvor ludila.

Svratiš na bilo koji tehnički pa pitaš, da u MUP-u ne ukrštaju oči.

Inace na ovlascenje se moze voziti samo do sledece registracije. Ne vazi trajno.

Promenio član dejankiss
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Novčane kazne za vlasnike vozila koji ne vrate tablice u roku

 

Važno je znati da je vožnja vozila čije je važenje registracione nalepnice isteklo zakonom zabranjena. Ukoliko vas policija zaustavi u saobraćaju sa isteklom registracijom, možete očekivati prekršajni nalog i isključenje vozila iz saobraćaja, kao i oduzimanje registarskih tablica.

 

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima jasno propisuje da vozila ne smeju biti u saobraćaju nakon isteka roka važenja registracione nalepnice. Nije dovoljno samo produžiti registraciju sa istim registarskim oznakama nakon 60 dana, već je neophodno vratiti tablice i izvaditi nove.

 

Vlasnici vozila koji ne vrate tablice u roku od 60 dana od isteka važenja registracije suočavaju se sa novčanom kaznom. Za fizička lica, kazna se kreće od 10.000 do 20.000 dinara, dok je za preduzetnike fiksni iznos od 20.000 dinara.

 

Šta je istina?

-Tablice su jos kod prodavca 

- Oduzete su tablice

- Vraćene su tablice u roku 

- Nisu vraćene u roku od 60 dana...

Koja jos varijanta postoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC
On 3/1/2024 at 8:09 PM, dejankiss said:

Dobro je, preživeo si i Zemlja se zatresla. 

Kad je iz matematike prelazna dvojka onda po tebi osiguranje izadje i 10000 EUR godisnje.

Pitanjce jedno: Koliko je 30 eur x 12 mes = ? A moze i manje od trideset evra itd...

Eeee bre *ranko XM

ne znam,lupio sam za nemacku, vodeci se time da mi drugar rece da mu je za osrednji auto(pasat) osiguranje u austriji 120-tak e ,sto je skoro 1500...  nije mi tako losa racunica ako uzmemo da sam racunao po svojim (pretpostavljenim)  podacima. lepo sto se brines za moje obrazovanje,i da se ne brukam u drustvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1067 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Evo ako nekom može da bude od koristi danas sam registrovao motor, Hornet 600 iz 2002. Sve ukupno 19600 dinara.

 

Čisto da znate koliko ćete da se "opružite" ako vam je motor sličnog godišta i zapremine.

 

Ja sam očekivao jedno 23 - 24 hiljade... Al' sam se prijatno iznenadio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
8 minutes ago, Due said:

Evo ako nekom može da bude od koristi danas sam registrovao motor, Hornet 600 iz 2002. Sve ukupno 19600 dinara.

 

Čisto da znate koliko ćete da se "opružite" ako vam je motor sličnog godišta i zapremine.

 

Ja sam očekivao jedno 23 - 24 hiljade... Al' sam se prijatno iznenadio. :)

To je zbog godišta, svaki koji prebaci 20 god, jeftinije je osiguranje kao i za kola :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1067 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 6 minuta, ivica744 je napisao:

Od toga skoro pola osiguranje?

10722 dinara osiguranje.

pre 6 minuta, Niksha je napisao:

To je zbog godišta, svaki koji prebaci 20 god, jeftinije je osiguranje kao i za kola :)

Znam, nego svake godine nešto poskupi, nikako da padnem ispod 20K.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
22 minutes ago, Paljevina said:

Ne znam sto kukate stalno na te registracije... Evo, meni je motor 2018-to, 1301cc i 127 kw, s novim tablica i saobracajnom registracija je izasla na 21.272 din. 😅

Porez, saobraćajna i tablica, bez tehničkog. I tako možeš da ga voziš samo po dvorištu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Sve se slažem. Ne mogu da se porede babe bez žaba. I dalje ostaje da je glupo da ti recimo platiš ovo ostalo 200e bez (obaveznog) osiguranja. Osiguranje kao kategorija naravno da ima smisla, i rizičniji su motori od automobila, i sve to je ok. I moramo da budemo svesni da je SVE u državi monopolizovano, od osiguranja do trgovina, pa nekad mi se čini i života. Ali ne može porez na upotrebu (komunistička zaostavština) biti veći nego za 10 puta teži auto, koji 10 puta više cepa put, 10 puta više pravi gužve. To je baš nelogično. Onda to nije porez na upotrebu (porez na luksuz???) nego porez na budale. A ja sam siguran da se niko od nas ne oseća kao budala (ovca, konj i ostale domaće životinje) :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, Punktmann said:

Sve se slažem. Ne mogu da se porede babe bez žaba. I dalje ostaje da je glupo da ti recimo platiš ovo ostalo 200e bez (obaveznog) osiguranja. Osiguranje kao kategorija naravno da ima smisla, i rizičniji su motori od automobila, i sve to je ok. I moramo da budemo svesni da je SVE u državi monopolizovano, od osiguranja do trgovina, pa nekad mi se čini i života. Ali ne može porez na upotrebu (komunistička zaostavština) biti veći nego za 10 puta teži auto, koji 10 puta više cepa put, 10 puta više pravi gužve. To je baš nelogično. Onda to nije porez na upotrebu (porez na luksuz???) nego porez na budale. A ja sam siguran da se niko od nas ne oseća kao budala (ovca, konj i ostale domaće životinje) :D

U Holandiji se putni porez za vozila placa na osnovu tezine i vrste goriva.

Tako da su teza vozila skuplja za posedovanje bez obzira na starost. Do 24 godine starosti. Preko 24 godine  se to drasticno umanjuje,  dobijju se plave umesto zutih regularnih tablica.

Sto se tice poreza na isti model, LPG je najskuplji, pa dizel od benzinca. Sto je i logicno, jer vise rabe i koriste puteve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1997 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kad radim staro za novo,tj. motocikl dajem firmi koja prodaje motocikle,i uzimam uz doplatu nov.Radimo ugovor,kakav?Posto dajem registrovan motocikl,postoji li neka opasnost ,ako kasnije neko ucini neki saobracajni prekrsaj?Prestaje li moja odgovornost potpisivanjem ugovora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Skidaš tablice i odjaviš. Motor i dalje ima registraciju do datuma na nalepnici. Novi vlasnik, posle plaćanja poreza, vadi samo tablice i saobraćajnu na svoje ime. Kako je već registrovan, ne plaća ponovo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Što se tiče registracije.....vlada donela odluku da se od 1.juna moraju registrovati svi električni trotineti i bicikli i da će biti kažnjavanje za svakog ko posle tog datuma bude bez reg.nalepnice. PRC

Cenim da će uskoro uvesti i obavezne kacige za njih,a možda ćemo morati za koju godinu registrovati i obične bicikle,ko zna....

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1997 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

1.Gde se podnose prijave za el.bicikle?

2.Izgleda da smo napravili korak nazad?

Odem da registrujem nov motocikl,kazu prvo cekas u mup da iskalkulisu uplatnicu.Zatim ides kao ranije u agenciju da platis ,polisu ,tablicu,saobracajnu.Opet ides u mup i cekas da registrujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 43 minuta, cezarpa je napisao:

Danas sam registrovao nov motor.Zaleteo se u agenciju da platim sve ,pa pored u Mup.Corak,ne mere.

Nešto sam propustio.....a da se pohvališ,predstaviš neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

U Pančevu? U utorak sam sve završio kod Petakovića. A prošle godine preko puta SUPa, ona agencija. Oba puta novi motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1997 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Slika mozda sutra ,kad ga dovezem.Ovaj sa avatara.

U Pancevu danas sa papirima iz BG u DM.I stvarno u supu kaze isto i odstampala uplatnicu sa cifrom.Nazad u DM platim sve ,pa opet u sup.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2016 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, cezarpa je napisao:

Danas sam registrovao nov motor.

Čestitke !!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, PAPARACO je napisao:

Što se tiče registracije.....vlada donela odluku da se od 1.juna moraju registrovati svi električni trotineti i bicikli i da će biti kažnjavanje za svakog ko posle tog datuma bude bez reg.nalepnice. PRC

Cenim da će uskoro uvesti i obavezne kacige za njih,a možda ćemo morati za koju godinu registrovati i obične bicikle,ko zna....

@Savan je odavno pisao da se u Holandiji registruje svasta nesto od tih "igracki",mozda su samo prepisali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja