Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@URKE 80 standardna procedura, kada ga osposobis odes na tehnicki i registrujes, vracas bele, dobijas zute i to je to. 

Ako ti ga poklanja odma ga prevedi, samo ugovor napravite, na mopede se ne placa porez. 

 

@Abi Porez mozes platiti odma i cuvati uplatnicu dok ne odlucis da registrujes, ako nista manje novca na gomili ces baciti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Hvala @bdada Bilo mi je bitno samo da ne moram ponovo ugovor i sve jer je proslo par meseci, uzeo uplatnicu, ali nisam jos uplatio. Hvala jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Registrovan danas,nista nisam skidao,sto u izlogu to i u radnji.Bez 300 dinara 40.000 dinara>:(

 

20240220_082450.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sad u februaru sam registrovao R6 '05, nove tablice i saobracajna, sa sve tehnickim 31k dinara... divota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Nikad pa ni onda. Puni smo kesa, pogledaj Zlatibor i guzve :hvala:. Gle sta je novih motora, nikad vise.
Ima narod kesha.
Naravno da 'ima'. Kod siromasnih naroda slovenskih mora da se pokaze da se ima. A bice jeftinija registracija kad se prestane sa 'meni motor trosi 10l i bole me ona stvar', 'motor mi je uzivanje i nije mi zao da dam pare' i naravno 'nemoj da vozis motor kad gledas koliko trosi' i sl. E tad ce biti.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Pa ima, ne znam sta ti nije jasno.
 
Pogledaj svoj grad u kome zivis, bilo da se "pokazuje" ili sta god si ti vec istripovao, treba isplatiti sve to, treba finansirati taj novi auto i taj kredit, treba otici do tog Zlatibora i platiti taj hotel, taj ski-pass i tu opremu. 
 
Upravo ti ljudi imaju, jer da nemaju, ne bi mogli da izvedu sve ovo gore, prosta matematika.
 
Iste te ljude i mnogo zabole koliko im auto ili motor trosi, i da l' ce da daju pare na njega. 
 
A ovima sto smeta, oni se eto, bune, kukaju, placu po internetu, po komsiluku... i to je to, na tome se zavrsava. I uvek ce da bude tako, registracija nece da bude jeftinija nikad, moze samo skuplja da bude, kao i sve ostalo. 
Upravo si poentirao ono sto sam naveo kao primere. Tako da - naravno da necemo da se bunimo. A to sto meni 'nije jasno', realno zivim bolje od 95% Srbije, pa mi opet bezveze da bacam pare. Boze moj, razlikujemo se i to je ok.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Problem je u mentalitetu. Nemcu sa 3000eur platom je mnogo da placa 300 ili 400 za registraciju i ne samo to, nego i sve drugo.

Mi smo becke mustre. Ako nam ne pise na celu ko smo i sta smo, nismo nista. Jos mi nismo dovoljno zreli da bi znali sta hocemo. Koliko je zagadjenje vazduha u Münchenu-u (off topic)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Upravo registrujem Tracer 900 2017 na godinu dana. Ukupna cijena 360 BAM(Bosna). Otprilike185 Eura. 

Samo za poredjenje. Mislim da su cijene u Srbiji samo odraz bezobrazluka vlasti i kurcobolje za bolji zivot obicnog malog covjeka.

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
4 hours ago, dejankiss said:

Problem je u mentalitetu. Nemcu sa 3000eur platom je mnogo da placa 300 ili 400 za registraciju i ne samo to, nego i sve drugo.

Mi smo becke mustre. Ako nam ne pise na celu ko smo i sta smo, nismo nista. Jos mi nismo dovoljno zreli da bi znali sta hocemo. Koliko je zagadjenje vazduha u Münchenu-u (off topic)

Da, za motor bi trebao biti jefitnije, uzevsi u obzir cene registracije kola.

Ali gledano apsolutno, u Nemackoj je mnogo skuplje (primer u Berlinu ti treba 60% vise para da bi ziveo istim standardom kao u Beogradu). Naravno kada se uzme standard u obzir (najcesca/prosecna plata), dosta toga se anulira.

- gradski auto 1.6 kubika prosecno izadje preko 600e godisnje. (osiguranje, registracija, porez...), kod nas je koliko, oko 200e, 300% skuplje u Nemackoj.
- Kod motora nisam siguran, mnogo varira cena osiguranja od puno faktora.  Vidim da ima i jeftinije, a i primera do 800E godisnje za 700-800ccm
 

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 52 minuta, Paljevina je napisao:

Evo ja uneo podatke za svoj motor na: https://voziloregistruj.info/toi-kalkulator-registracija/

 

Jedino ako ovaj sajt laze. 

 

image.png.15d3bef1229584cfa6cb6adf1924a524.png


image.thumb.png.72dcdbfd8cc4baabfcbb3a013f703870.png

 

@bdada, sto vise novca imas, to ga manje cenis, jer ti ne predstavlja bitan faktor u zivotu, pa tako recimo gledas na 100 eura kao na 10. Jos ako lako zaradjujes taj novac... oh, onda bas nemas svest o tome koliko vredi. 

 

Mada u sustini, kako iz primera, licno ljudi koje poznajem, oni koji imaju najvise - najvise i kukaju kako nemaju, i izuzetno su skrti, j****i bi se za dinar. 

 

A sto se tice jeftine registracije u drugim zemljama - svi zaboravljate osiguranje da uracunate u cenu registracije, jer oni svi to gledaju drugacije, jer imaju pravo da biraju razlicita osiguranja, nije im "obavezno" kao nama u trenutku registracije. 

 

Pa recimo...

 

image.thumb.jpeg.334d01b1fa0d7759279bc45e819d78e1.jpeg

 

U Americi, gde je registracija 55 eura, osiguranje ide od najosnovnijeg (kao kod nas, stiti u slucaju izazivanja stete drugome, ili povrede) pocinje od 200 eura, pa ide do proseka od 500 eura gde pokriva i vase povrede i stetu. Ostatak grafikona proucite sami.

 

*cene su primeri, ne znaci da su tacne, preuzete s interneta

 

Do tebe je prijatelju kome ces vjerovati. Web sajtu ili neprovjerenom kolegi koji navodno Danas registruje motor u tamo nekom gradu BiH.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nema EU jedinstvena pravila po pitanju tehničkog pregleda. Zavisi od zemlje do zemlje.

 

Da se dopunim, da ne bude da dajem nekompletne informacije.

 

Silne EU regulative daju okvire toga šta se proverava na tehničkom pregledu i obavezu da se periodično rade tehnički pregledi, ali je sve detaljnije od toga regulisano lokalnim uredbama.

ROAD-SAFETY.TRANSPORT.EC.EUROPA.EU

A properly maintained and fully functioning vehicle meeting all safety requirements is less likely to be involved in a road accident.

 

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Paljevina je napisao:

Jos ako lako zaradjujes taj novac... oh, onda bas nemas svest o tome koliko vredi. 

Ovo je poenta, sta znaci lako? 

Lak novac zaradjuju politicari, za nista dobijaju puno. Takodje lak novac je u IT sektoru, lak u smislu odjednom je to postao izuzetno placen posao pa kada "neplanski" dodjes do novca jasno da nemas osecaj (kao spediteri u Šidu otvaranjem granica), vredan radan covek sto vise ima vise i ceni jer logicno vise i radi, u suprotnom ne bi imao. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1565 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
2 hours ago, Paljevina said:

sto vise novca imas, to ga manje cenis, jer ti ne predstavlja bitan faktor u zivotu, pa tako recimo gledas na 100 eura kao na 10. Jos ako lako zaradjujes taj novac... oh, onda bas nemas svest o tome koliko vredi. 

Odosmo u off. Koliko ćeš da ceniš i kako da raspolažeš novcem je više do vaspitanja nego do toga koliko ga lako zarađuješ. Ako na pošten način dođeš do pozicije da zarađuješ ogroman novac - opet si morao da uložiš mnogo rada i truda da dođeš u tu poziciju, pa ćeš to svakako da ceniš. Ne uzimam u obzir one koji su nasledili bogatstva, to je neka druga priča.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1641 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sprecilo je to sto se na porez na luksuz vise zaradjuje.

Primer:

Vozio sam auto od 2400 kubika 2003. Godiste.

Zbog kubikaze registracija 500€ bila (porez na luksuz).

A onda su hteli da uvedu tehnicki na 6 meseci za vozila starija od 15 godina (zato sto su krsevi), i tu je spadao moj auto.

Shvatili su da ne postoje luksuzni krsevi, a na kubikazi se ipak vise zaradjuje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja