Jump to content

Moto Zajednica

Ja kad se lomim radim to kvalitetno

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Uh rebra, znam kako je, boli i kad dises. Drzi se i sacuvaj optimizam, moglo je i gore biti.

Brz oporavak zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1599 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Zelim brz oporavak. Pa kako pred kucom da te iznenadi krivina ?

Komsija mi pricao kako umalo hornetom nije udario u vozilo iz suprotnog smera kada je na 3 km od kuce ispravio krivinu. Sam kaze da ga je Bog sacuvao, a decko nije neiskusan. Jednostavno je mislima odlutao i razmisljao je sta ce da radi kada stigne kuci umesto da misli o voznji. Nisam mogao da shvatim kako mu se to desilo dok mi se nije desila potpuno ista situacija, a sirena vozila koje mi je dolazilo u susret kao da me je opametila i vratila u stvarnost. Sta se dogodi u tim trenucima u glavi, ne znam, ali je ocigledno da do tog "opustanja" dolazi a ono moze veoma "skupo" da nas kosta.

 

Ziko, brz oporavak zelim i nije to do robusnog motora, to je do odlutalih misli, velika skola naucena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zelim ti pre svega da se dooobro oporavis, a da li ce bas biti brzo, mislim da je manje vazno! U svakom slucaju, ne sumnjam da ce uskoro biti novih voznji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Drugari, hvala na podršci i na željama za brzo ozdravljenje. Samo da kažem da sam pokretan i da mogu da se krećem pešice, bolovi su podnošljivi, jedini je problem što sam od pojasa naviše "malo" pritegnut (grudni koš, zajedno sa desnom rukom i ramenom), pa je po ovoj vrućini zajebano. I kada hoću da

se nakašljem ili da se nasmejem nastaju problemi jer imam osećaj da mi neko nožem seče pluća. A kod mene stalno dođu drugari pa me zajebavaju što sam se umlatio i onda smejanje.

Jutros sam (sa društvom) bio na mestu gde sam imao udes i na osnovu tragova na terenu, zatim na osnovu tragova i oštećenja na motoru i opremi došli smo do zaključka kako je sam pad protekao, ali i dalje je nejasno iz kog razloga sam ja potpuno "promašio" oštro skretanje udesno (pod 90 stepeni)?

Ja se inače sećam dela puta do nekih dvesta metara do krivine, zatim se sećam kako vidim da prolazim pravo kroz krivinu i obaram motor udesno kada sam već skoro uleteo u travu i šiblje. Sećam se i kako motor bočno otklizava po travi (još uvek na točkovima) i tu mi se film prekida.

Sledeće čega se sećam je užasan bol u grudima i gušenje. Izvlačim se ispod motora, isključujem kontakt, dovlačim se puzeći do ivice puta i silom pokušavam da dišem. Drugar koji išao kolima na par stotina metara iza, prolazi pored mene i ne uočava me (udes je bio uveče oko pola deset na potpuno neosvetljenom delu puta). Nakon nekoliko minuta već sam se dovoljno oporavio da sam mogao da upotrebim mobilni telefon i pomoć mi je stigla za par minuta.

A inače, neposredno pre ovog događaja sam sa trojicom drugara (dva automobila i ja sa motorom) celo po podne bio u selu Gornji Adrovac, (u "ruskoj crkvi", mestu pogibije pukovnika Nikolaja Rajevskog 1876. god).

Malo se družili, malo jeli i malo pili i krenuli svojim kućama. Put je prvih par kilometara pun krivina, bočnih i poprečnih nagiba i krivina, rupa, a onda se silazi u ravnicu i na pravac (do ispred prolaza preko železničke pruge Beograd-Niš). A ja sam se olupao upravo na par metara od pruge.

Od opreme sam na sebi imao kacigu i rukavice, bio sam u šortsu i u majci da kratkim rukavima (imao sam i lagani kožni prsluk. Na nogama sandale.

Osim preloma (koje su naverovatnije nastale nakon što je motor pao preko mene), nigde na niti na odeći nemam bilo kakvu ogrebotinu ili trag od zemlje ili trave. Na prednjem desnom delu kacige i viziru ima počupane trave.

Na motoru jedini vidljivi trag kontakta sa zemljom je u predelu desne strane iznad fara (nabila se trava i zemlja između nosača fara i instrumet table). Nosač je u tom delu iskrivljen i pukao je pleksi na vetrobranu pored samih šrafova. Vetrobran neoštećen, niti bilo gde na motoru ima najmanjeg traga klizanja?

Očigledno je da smo motor i ja, nakon izletanja u travu prvo bočno klizali, pa kada su se točkovi duboku zarili u zemlju motor se "katapultirao" preko levog boka i preko prednjeg točka i prizemljio se na "nos", odnosno na nosač fara (a sa točkovima u vazduh). Kako stvari stoje i ja sam pri tome svo vreme bio na motoru.

 

Ono što je nejasno je šta se sa mnom dešavalo poslednjih stotinak metara pre izletanja? Ispred mene na dvestotinak metara išao auto, ja gledam kako lagano skteće desno i gotovo u istom momentu promašujem tu istu krivinu. Jednodtavno deluje da sam ja prespavao više os totinak metara i probudio se kada je za sve bilo kasno?!

A nisam bio ni umoran, ni pripit, ni pospan. Tu prolazim svakodnevno i nije bilo ni tada ništa neoubičajeno što bi me poremetilo. Put čist, vreme lepo, vožnja lagana, .....!

I onda ednostavno kao da je neko podigao motor i spustio ga dvestotinak metara dalje (usred krivine).

U svakom slučaju i meni i drugarima sa kojima sam bio sve ovo je (bar za sada) potpuno neobjašnjivo.

Možda mi sa u sećanje povrati još neki detalj koji je prethodio padu, a koji bi možda dao i neki logičan odgovor za ovo što mi se desilo, ali šta god da je bilo krivica je u svakom slučaju isključivo moja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, taj dan je ceo bio sparan i tezak, mozda ti se pridremalo . . .   Pre nekih 25 - 6 godina su se neki moji prijatelji vracali sa Grobnika, vozili autoputem ZG - BG i zaspali na motoru ( vozac i suvozac ) .  Probudio ih je kamiondzija sa sleperom koji je isao iza njih i primetio da se motor cudno ponasa ( seta levo desno po svim trakama ) pa je poceo da im svira. Stali su odmah, a i vozac slepera koji im je rekao da su tako vozili vise od kilometra. Kako nisu pali - ni oni nisu znali ( sreca te je bio pravac bez krivina ),  Valjda i pored sna telo nekako drzi ravnotezu bar u pocetku . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pa, taj dan je ceo bio sparan i tezak, mozda ti se pridremalo . . .   Pre nekih 25 - 6 godina su se neki moji prijatelji vracali sa Grobnika, vozili autoputem ZG - BG i zaspali na motoru ( vozac i suvozac ) .  Probudio ih je kamiondzija sa sleperom koji je isao iza njih i primetio da se motor cudno ponasa ( seta levo desno po svim trakama ) pa je poceo da im svira. Stali su odmah, a i vozac slepera koji im je rekao da su tako vozili vise od kilometra. Kako nisu pali - ni oni nisu znali ( sreca te je bio pravac bez krivina ),  Valjda i pored sna telo nekako drzi ravnotezu bar u pocetku . 

Moguce da su hteli da zajebu snajperistu, ipak je to bilo pre 25-26 godina   :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Jutros gledam Kvadeaturu kruga, tema padobranatvo, i pomislim na tebe. Posle uzmem racunar, kad ono ti.

Brz i potpun  oporavak ti zelim. 

Branko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zove me danas drugar Mita (padpbranac i motorista iz Beogeada).

Kažr: Žiko, ja ti se pridružio sa prelomom. Sinoć se okliznu Tenera na mokrom asfaltu i lakat pukao!

Auuuu, baš nas poterao baksuz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Neko je izgleda odlucio da vas se ratosilja. Jel ima vas jos? Ako ima, trebalo bi im javiti da se cuvaju!

Samo da se ne okome sad ne mene zato sto sam obelodanio zaveru :)

 

Salu na stranu, znaci odsutnost tokom voznje, pad koncentracije, lažni osecaj sigurnosti zbog blizine kuce su direktni uzročnici. A loše osvetljenje, slaba signalizacija na putevima su indirektni uzrocnici? Jel se može tako sazeti tvoj slučaj?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa ja bih rekao i umor. Plus vremenski uslovi u poslednjih par dana su katastrofalni. Nije mnogo toplo, ali je vlažnost možda i na 90%. Ljudi dišu kao na škrge, a nedostatak kiseonika ima dejstvo na mozak slično kao i alkohol :(

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Жико, не дај се. Одмори се и опорави. Чека те још пуно моторашких килметара. Велики поздрав.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Žiko brz oporavak ti želim.

Nisu male povrede ali iz svakog udesa (koji preživimo) izadjemo oprezniji i svesniji rizika.

O opremi da ne pričam,svestan si bolje od većine nas koliko bi ti pomogla u toj situaciji.

Godine nisu zanemarljiv faktor,Možda nisi osećao umor ali definitivno godine utiču na psihofizičke sposobnosti.Danas sam prešao 400 km kolima i mrtav sam umoran a nekad sam mogao ceo dan da vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Žiko, želim ti brz oporavak

Hvala!

A ja tebi želim srećan rodendan i da se još dugo vozikaš po ovozemaljski putevi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Pratio sam tvoja putovanja i sad me je ovo preseklo. Dokaz koliko je ova naša strast lepa, ali i opasna. Toliko iskustva i sposobnosti, a u sekundi se desi greška.

 

Inače i putevi su nam visoko rizični (kvalitet, signalizacija, blato , pesak, ulje, rupe, vozačka kultura..) pa zato pamet u glavu svima, počevši od mene.

 

Želim ti brz oporavak pa posle opet neko lepo putovanje, ali bez žurbe. Bolje i nedelju dana više pešaka, nego da rovit sedaš na motor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Brz oporavak..,bit ce sve ok....,ziva glava,to je bitno!!!!!!  

Mene je umalo zeznula dehidracija prosle godine..,nisam ni primjetio da sam dehidrirao,dok nisam poceo da gubim snagu i da mi srce lupa...,stadoh uzeh litru vode,hladovina,i dok sebi nisam dosao nisam htjeo krenut,srecom nisam brzo vozio,bio u naseljenom mjestu... Bas me naglo otreslo,nisam ocekivao...,a par krivina sam ispravio,imao srece uvjek,nije bila velika brzina i nije bilo saobracaja..,svasta se desava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Her Žiko, tebe su oteli vanzemaljci...!!!   :care:  :care:  :care:      

 

Kako bre drugačije da objasniš šta se desilo pre krivine.   :stabre:

 

 

:lol3:

Vidiš, ova mogućnost sa otmicom vanzemaljaca mi nije pala na pamet prilikom traženja objašnjenja! Hvala ti što mi otvori oči!

Nego ako su me već oteli mogli su da me spuste na neko bolje mesto za život, a mogli su i da me vrate i u nekom boljem (ispravnijem) stanju nego što je ovo u kojem sam trenutno. Prema tome i nije im baš nešto za pohvalu ponašanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja