Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Po meni mnogo zivahniji je upravo 750 i to Inazuma i GSXF popularni jajceg kod Poljaka. Bio je i Bandit sa 750 agregatom ali za japansko i rusko tržište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Htedoh da postavim u temi blic pitanje. Al ondah velim sebi, pa ima te.a o Banditu, valja ljude podsetiti da postoji i ovaj motor. Naime, imam crash bar niklovani i hteo bih na njih da stavim maglenke. Koliko bi to estetski bilo na nejked motoru? I da li bih sa tim opteretio regler? Led maglenke bi isle. I naravno trece pitanje, koje za tu svrhu staviti? Hvala na brzim i izdasnim odgovorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1659 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Meni uz ovaj tip motora maglenke ne idu. Ja iskreno i ne znam baš koja je svrha maglenki na motoru, za 11 godina koliko aktivno teram motor i nekih 80 - 90 000 km predjenih na 2 točka, možda sam 2 puta vozio po magli.

 

Što se tiče opterećenja alternatora, tu ne brigaj, uglavnom su sve te maglenke sada sa led sijalicama koje su mali potrošači, a bandit ima solidan spoljni alternator koji retko crkava, mnogo redje od namotaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 Bandit
On 12. 5. 2023. at 7:14, Zarkela je napisao:

Htedoh da postavim u temi blic pitanje. Al ondah velim sebi, pa ima te.a o Banditu, valja ljude podsetiti da postoji i ovaj motor. Naime, imam crash bar niklovani i hteo bih na njih da stavim maglenke. Koliko bi to estetski bilo na nejked motoru? I da li bih sa tim opteretio regler? Led maglenke bi isle. I naravno trece pitanje, koje za tu svrhu staviti? Hvala na brzim i izdasnim odgovorima. 

Gde si kupio crash bar? Zeleo bi i ja da ga namontiram. Ne mora biti niklovani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Stavio bih na Bandita rucke za suvozaca. Na mom modelu nemam, pa bih sa s modela ugradio. Koliko sam video na ramu postoje nosaci, samo treba da probusim plastiku. Pa ako ima neko da ponudi u nekoj pristojnoj ceni komplet rucke sa distancer gumicama. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Gledam danas servisno uputstvo. 600 tka ima ostavljen izvod za merac goriva. Sto bi znacilo da mi se mogao staviti rezervoar i sat od hiljadarke bez prepravki. Ali ko je lud da daje tolike pare da bi video koliko ima goriva. Ima li takvih ,,ludaka" da su radili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Inace ova tema je skroz zamrla, da li nema vise bandita na forumu ili su se clanovi uobrazili pa ne zele da dalja iskustva dele. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7258 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
Pre 9 sati, Zarkela je napisao:

Inace ova tema je skroz zamrla, da li nema vise bandita na forumu ili su se clanovi uobrazili pa ne zele da dalja iskustva dele. 

Jbg ja sam prešao u Fazer sektu :D

al i dalje mi Bandit ponekad u mislima, samo 1200-tka :moto3:

zato sam zadržao NFS-ove tegove volana, trebaće to jednom ponovo :)

 

U vezi merača goriva, zgodna je to stvar, ali najsigurnije ti je kad nuliraš kilometražu posle tankiranja i znaš koliko možeš da pređeš

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2060 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

@Zarkelane mora od 1200,može i 600 samo mlađa.Moj je 600s iz 2002,ima merač goriva.Sami satovi nisu problem,mišljenja sam da mora i rezervoar,zbog samog merača u njemu.Investicija koja košta,ali merak nema cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Skinuo, nije me na kraju mrzelo. T4 je sijalica. To sam i ocekivao. Htedoh da kupim led ali u ki naravno nema. Tako da je opet ali expres radio. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Banditosi, imam jedan mali problem, sad da li je problem. Naime, stigao mi je produzetak blatobrana sa Aliske kao sto @N.F.S. stavlja na svoje motore. Uzeo mu ideju po njegovoj preporuci :jee:no ono sto mi je sad problem. Zadnji kraj blatobrana, mi je jako blizu tocka. Po meni to ne stoji kako valja, ali je sve na svom mestu. Sta je tu moguci ishod resavanja problema?

IMG_20230714_232231.jpg

IMG_20230714_232223.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2974 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da nije onaj metalni deo možda naopako? Samo da ga zarotiraš za 180 stepeni. Ono što su zadnji šrafovi da budu prednji? Čini mi se da bi tako dobio pravi ugao i jednako rastojanje od gume napred i nazad.

Promenio član misa-pei
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9251 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne stoji lepo taj blatobran definitivno, ako ne nadjes razlog (kriv ili lose montiran nosac) pod zadnje srafove a do stapa dodaj podloske dok ne dovedes u ravan. (podloske dok podbacujes i prednji srafovi odvijeni za par krugova.)

IMG_20230714_232231.thumb.jpg.b53a998a58f0502d2f53ec38546090ef.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9251 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... da je moj ja bih uhvatio blatobran za krajeve (tako dok je montiran)i polako, sa osecajem, bez cimanja uz konstantnu silu ispravio do normale.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

I meni deluje da je naopako montiran. Nista moracu ga skinuti. Pa okrenuti ako srafovi nisu zapekli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2060 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

@Zarkela pre bih rekao da je pločica koja povezuje štapove kontra,pošto se za nju vezuje blatobran.Probaj da samo nju zarotiraš,pa postavi blatobran i probaj.Ako ne uspeš,onda samo pločicu u stegu(krajevi gde se šrafe)i polagano jedan pa drugi kraj zakrivi da bi dobio pravilan ugao.Zahteva više skidanja i postavljanja pločice i blatobrana,ali ćeš dobiti pravi rezultat,to jest da blatobran stoji lepo.Ovo je baš iskrivljeno.A ako ti je teško da kriviš nosač,onda ovo što je @N.F.S. predložio,podloške.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Probao sam da skinem. Tri srafa idu finu al poslednji je neko stezao losim imbusom pa mu je proklizao. Moram prvo nabaviti sraf, pa onda da se zezam oko toga. Pitao sam onog sa kp iz Smed.Panke sto prodaje delove, kaze nema. Vrv me skinuo sa grbace

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Pa ima li u toj Kekendi šrafova da se nađe? :)Koliko se sećam i za tegove kormana su ti bili problem šrafovi odgovarajuće dužine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

U toj mojoj Kekendi nema nista osim klasicnih srafova sto raja siroke mase kupuje. Problem je naci i sraf u kvalitetu a ne nesto malo drugacije. Sve kineska roba. Meni treba ovakav, sa sirokom glavom. Pa ako ima neko da mi proda. Isti je sraf kao i na nosacu fara. M6 x 1.5 mm 

IMG_20230715_163005.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 402 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Samo što ja recimo nemam taj far pa ni nosač:)ali daj dužinu i prečnik glave pa da probam naći u ponedeljak po radnjama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja