Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 23 minuta, Disko Nindža je napisao:

Previše smo zagadili temu s raznim Fazerima, Fireblade-ovima, Tenerama... evo jedne fotke da se vratimo Banditaški sektaški u kolosek :moto3:

 

IMG_20220819_092706.thumb.jpg.1483d2a26cb05151b242d86740d21472.jpg

 

 

Ево и моје једне у "претовару".;)

 

wki1PmG.jpg

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 3 sati, Marko05 je napisao:

Ево и моје једне у "претовару".;)

 

wki1PmG.jpg

 

Ako se ne varam to je druga generacija. Prva generacija ima dosta ruzniju prednju masku, koju i imam na tavan od Bandita 1200 ali mislim da je ista kao i za 600. Mada nikad je nebi stavio jer mi se ne svidja a i trebao bi da nalazim kockasti far. Druga generacija je dosta lepsa.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije baš prelepa maska na prvoj generaciji, ali je ok, nije ružna, mada, kada te išamara vetar par hiljada kilometara autoputa, onda se lakše promeni mišljenje i spuštaju se standardi o lepoti :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Nemanja Petrovic je napisao:

Ako se ne varam to je druga generacija. Prva generacija ima dosta ruzniju prednju masku, koju i imam na tavan od Bandita 1200 ali mislim da je ista kao i za 600. Mada nikad je nebi stavio jer mi se ne svidja a i trebao bi da nalazim kockasti far. Druga generacija je dosta lepsa.

Јесте, прва серија друге генерације Бандита, уљара 2000. годиште.
И за мене један од лепших мотора тих година у односу на сву конкуренцију.
Мене је служио врхунски, ово је слика са пута ка Будимпешти.
Још увек је у УЕ, после мене променио три власника.
Вози се нон-стоп.

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
5 hours ago, Marko05 said:

И за мене један од лепших мотора тих година у односу на сву конкуренцију.
 

Kome god kažem da je motor 2001. niko mi ne veruje. Onda misle da sam karabudžio oklope od novijeg (čega se iskreno grozim i što nikada ne bih uradio). Definitivno jako lep far i oklop, a i izgled samog motocikla u celosti za 2000. godinu kada je prvi primerak ove generacije napravljen.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Nova masina i sreca neopisiva :)

Prelazio mi je budzet i nikako nismo mogli da se dogovorimo sve dok nisam ponudio Bandita i 2800e. Skupo me je kostao ali se ne kajem. Stanje perfektno a tek kad sam ga probao vido sam da ne idem bez Honde kuci. Motor ima 33.000km i sve mu je fabricko sem auspuha. Malo sam ga vozio danas po gradu i zbog heblova mi je malo neokretniji a primetio sam da u drugu ide skoro 20 km/h bez gasa pa mi treba navika. 

97628691_10158016357311265_2234582561105903616_n.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Lep motor. Poprilicna doplata, mislio sam da je mnogo jeftiniji. Nek te sluzi valjano i dugo :jee1: Da se malo nasalim, lep Bandit sa oklopima, samo steta sto pise Honda, to neko lepio bezveze :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 5 minuta, Zarkela je napisao:

Lep motor. Poprilicna doplata, mislio sam da je mnogo jeftiniji. Nek te sluzi valjano i dugo :jee1: Da se malo nasalim, lep Bandit sa oklopima, samo steta sto pise Honda, to neko lepio bezveze :lol3:

Hvala! Cena im raste sve vise i vise. Prva generacija je jos skuplja. Naravno ako ne pricamo o krsevima nego o odlicnim primercima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Upravo sada, Nemanja Petrovic je napisao:

Hvala! Cena im raste sve vise i vise. Prva generacija je jos skuplja. Naravno ako ne pricamo o krsevima nego o odlicnim primercima.

Ne pratim uopste taj tip motora, al mi malo cena bas jaka u odnosu na godiste. Al dobro, ako se pokazao kao dobar motor, mada i to vec ima godina... Ne znam, nisam ocigledno pametan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 7 minuta, Zarkela je napisao:

Ne pratim uopste taj tip motora, al mi malo cena bas jaka u odnosu na godiste. Al dobro, ako se pokazao kao dobar motor, mada i to vec ima godina... Ne znam, nisam ocigledno pametan

Jeste jaka cena ali sam jednostavno zeleo 900RR a znam da bi tesko nasao u dobrom stanju za 1500-2000e. Do pre 5 godine ovaj model bio kostao 2000e. Sada je neka prosecna cena 4000e a za 5 godine ima da kosta blizu 10000e. Jer je motor usao u legendu. Evo koliko traze za prvu generaciju i pritom ni boja nije fabricka https://www.autoscout24.com/offers/honda-cbr-900-cbr-900-rr-repsol-de-coleccion-gasoline-orange-18b4254d-6dba-408b-9927-6b7e80df0612?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtsrc=listPage&cldtidx=98&position=98&search_id=z5sql2dhhe&source=listpage_search-results  Inace i Hayabusa, CBR 1100XX, Africa Twin imaju jaku cenu za njihovo godiste. Zbog istih razloga. Dobro se pokazali i postali su legende zbog necega. Npr 900RR zato sto je to bila nova era sportskih motora. Velika kubikaza a mala tezina. Hayabusa je usla u legendu sto je prva uspela da razvija preko 300km/h.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 23 minuta, Zarkela je napisao:

Ako si taj bas zeleo onda cena nije merodavna. Srecno u voznji :)

Toliko sam ga zeleo, da je kostao i 10.000e kupio bi ga. Naravno ako bi u tom trenutku imao para. Za nijedan motor nebi dao vise od 500e od realne cene osim za 900rr. To je motor koji zadovoljava sve moje potrebe osim jedne. Udobnost suvozaca. Da mi neko nudi npr K5 1000 ili 900RR opet bi izabrao 900RR. Da ne davim vise. Shvatio si koliko sam zeleo taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 19.8.2022. at 20:07, milomir22 je napisao:

Kome god kažem da je motor 2001. niko mi ne veruje. Onda misle da sam karabudžio oklope od novijeg (čega se iskreno grozim i što nikada ne bih uradio). Definitivno jako lep far i oklop, a i izgled samog motocikla u celosti za 2000. godinu kada je prvi primerak ove generacije napravljen.

Nedavno se ispred prodavnice zapričam s nekim starijim čovekom, i pita me koliko mi je star motor, ja kažem: Šta misliš?

Kaže lik: 2 godine

Ja kažem: pa dodaš toj cifri broj 20 i toliko je star, čovek se frapirao :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Zdravo ljudi, da li ima za kormanom Bandita nekog sa visinom oko 190 cm i 100 kg?

 

Imam od skora Bandit 1200s, motor je stvarno odličan ali moja visina 192 i 98 kg donosi određene probleme. Naime, posle 50km krenu leđa u donjem delu, a posle vožnje od 100+ km moram da se opravljam 2 dana. 

 

Neko slično iskustvo i možda predlog rešenja?

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Drugi korman, ravniji, kako bi bio pognutiji ka napred. Ja imam problem da je predhodni vlasnik te visine, pa su mi ruke ispruzenije. Ali bol u donjem delu ledja je i do kondicije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@goshy  Ja sam 188cm i nešto malčice preko 100kg, i nemam nikakav problem sa leđima na motoru, išao sam Banditom dva puta na more u Crnu Goru, sa spavanjem na Zlatiboru to je u proseku 350km u danu.

A i ja inače povremeno patim sa leđima, isto u donjem delu kao ti, i bar u mom slučaju bol nema veze s motorom, hvata me nasumično, zadnji put me stefilo kad sam na poslu spuštao dole neku kutiju koja nije ni bila teška uopšte, poluprazna, i kako sam se sagnuo šibnula me leđa, dva dana sam bio ukočen i šibao se diklofenakom.

I dobro kaže kolega @Zarkelanedostatak kondicije doprinosi problemu. I ja bi probao sa ravnijim volanom, da se prebaci težište sa leđa prema rukama da rasteretiš malo leđa.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX

Da li bi možda prepravka sedišta pomogla. Imam osećaj da me sedište usmerava ka rezervoaru i da se tu pravi nezgodan položaj.

 

Kažu da je veliki bandit dobar za visoke vozače, koliko je moguće.

 

Moguće da je i do kondicije, ali vežbam svakog dana zbog nekih drugih stavri, plus sam svukao kilažu sa 102 na 96/7 kg. 

@Zarkela

Veliki bandit ima opciju podešavanja visine kormana?

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nema, veliki 1200 i mali 600 Bandit su po dimenzijama 99% identični, šasija je ista, razlika je samo u ogibljenju, 1200 ima deblje viljuške napred i masivniju zadnju viljušku i širu zadnju felnu koja prihvata 180 gumu.

Prepravka sedišta je uvek dobrodošla, na mnogim motorima je problem to klizanje napred, mada ja na Banditu nemam taj problem klizanja, samo suvozačica, pri jačem kočenju i neravnom putu hoće da klizi napred, ali ne nešto mnogo. Najbolje rešenje je da uzmeš neki ravniji volan, niži i udaljeniji od vozača, koji će te naterati da pomeriš torzo prema napred i promeniš nagib.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Po meni je bandit mali motor za tu visinu, ja sam 183cm/103kg i meni je motor tesan. Kako se smestite vi teži i viši od mene, ja ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX
19 hours ago, milomir22 said:

Po meni je bandit mali motor za tu visinu, ja sam 183cm/103kg i meni je motor tesan. Kako se smestite vi teži i viši od mene, ja ne znam.

Tesan je, nego šta, ali sve mu opraštam kada dam gas :)

 

Elem, probao sam juče sa drugim sedištem, tj. uz motor sa dobio još jedno sedište koje je jednodelno, bez opcije za suvozača. Vozio sam juče nekih 140 km i primetio da nije bilo bola u leđima ali zbog sada drugog položaja sedišta, sada je kuk počeo da boli:lol3:

 

Definitivno ću raditi sedište, još samo da vidim gde i koliko novca moram da odvojim.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Bandit 1200, TDM 850TX
38 minutes ago, sremac72 said:

Dodji do SR.Karlovaca da probaš custom sedište.

 

To bi bila najbolja opcija. Javljam se kroz poruku da dogovorimo vidjanje.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
7 hours ago, goshy said:

Tesan je, nego šta, ali sve mu opraštam kada dam gas :)

 

Ma jašta, ali za duže staze bolje su endurače kao strom, afrika, varadero, tenere, versys,...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7105 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 7.9.2022. at 15:09, milomir22 je napisao:

Po meni je bandit mali motor za tu visinu, ja sam 183cm/103kg i meni je motor tesan. Kako se smestite vi teži i viši od mene, ja ne znam.

Jbg neki mi volimo kad je tesno :D

Ne kapiram kako nemaš mesta na Banditu, tu bi mogao i dvometraš da se smesti, motor je baš prostoran, veliko sedište, rezervoar blagih kontura ne smeta kolenima, nogostupi dobro odmereni, nije čučavac, jedino sa volanom bi možda trebalo eksperimentisati, mada i fabrički nije loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1619 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Zato što pored njega na vožnji van grada najčešće imam priliku da probam enduro motore od brata i drugara (mali strom, gs 1250 adv, gs 1200 lc) i definitivno mi taj enduro položaj više odgovara. Pa i tdm 850 i 900 imaju bolji, uspravniji položaj.

 

Ali za svoju klasu, bandit je skroz prostran, dovoljno je reći da smo brat (visok preko 190) i ja (ja sam oko 183 cm i preko 100 kila) na njemu u cugu prešli oko 150 km. Kad sednem na cbf 600 od drugara, tek tad vidim da je bandit prilično komotniji. 

 

Ali kao što rekoh, sledeći motor će mi biti neki enduro, u najgorem slučaju trejser 9. 

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja