Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se da na sajtu čije sam linkove okačio nisi svi podaci pogođeni baš "u glavu" ali su ilustrativni.

Piše i da Bandit 2000-to nosi gume 110/70-17 i 150/70-17 što je prevaziđen podatak, ali ok.

Često imaju, na kraju tebele, zanimljiv tekst o istorijatu i zapažanjima vezanim za određeni model.

I da, da ne zaboravim. Vrednosti međuubrzanja koja si izneo su zanimljiva i pokazuju karakter motocikala različite konfiguracije sa tim što treba uzeti u obzir da si poredio Bandit prve generacije sa SV-om. 

Bandit druge generacije pored drugačijeg rama i nekih još detalja ima i TPS, senzor položaja usisnog leptira čiji parametri idu na CDI, pa je kriva momenta i ubrzanja nešto malo povoljnija.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Nemanja Petrovic pošto ideš na veću kubikažu, evo mojih par predloga, kontam da ti je budžet oko 3000evra 

Suzuki Bandit 1200S mk2

Yamaha Fazer 1000

Kawasaki ZZR1100

Honda CBR 1100X

Gore navedeni motori su udobni i imaju dobru zaštitu od vetra, uz to imaju snagu i obrtni moment da ti se mozak zavrti.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 21 minuta, Disko Nindža je napisao:

@Nemanja Petrovic pošto ideš na veću kubikažu, evo mojih par predloga, kontam da ti je budžet oko 3000evra 

Suzuki Bandit 1200S mk2

Yamaha Fazer 1000

Kawasaki ZZR1100

Honda CBR 1100X

Gore navedeni motori su udobni i imaju dobru zaštitu od vetra, uz to imaju snagu i obrtni moment da ti se mozak zavrti.

 

Pogodio si budzet ali to su preteski motori za moj ukus a i tesko cu se nositi sa njima sa mojih 60kg i 175cm. Trazim motor do 200-210kg sa svim tecnostima i sa kubikazom 800 ili vise kubika i naravno inline 4 masina.

 

Motor necu kupiti ovde nego preko, pa mi je malo siri izbor modela.

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1614 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
1 hour ago, bajker71 said:

 

Piše i da Bandit 2000-to nosi gume 110/70-17 i 150/70-17 što je prevaziđen podatak, ali ok.

Bandit 2000-2004 nosi napred 120/60 zr 17, pozadi 160/60 zr 17.

Verovatno znate, ali eto da se ponovi još jednom.

Ja sam zbog dostupnosti i većeg izbora napred uvek stavljao 120/70 17, ali imam utisak da mi se motor osetno lepše vozi sa fabričkom dimenzijom koju sam stavio prvi put ove godine. Vulkanizer koji vozi motore kaže da to nema veze i da sam utripovao, a ja mislim da ipak nisam.

 

Bandit je jeftin, grub, jednostavan i pouzdan motor. Drugar ima cbf 600 2004. i često menjamo motore u vožnji. Honda, po mom utisku je definitivno mekša i lepša za vožnju. Čak je i agregat, iako deluje slabiji u vožnji, elastičniji i radije poteže iz niskih obrtaja, za razliku od bandita koji traži malo češće šaltanje, ali u višim obrtajima ide bolje i ostavlja utisak jačeg motora iako su na papiru isti. Honda je manja i meni kao stokilašu ergonomski ne odgovara, inače je zaista meka kao duša.

 

Ja imam ovaj motor 8 godina i znam samo da će mi sledeći biti sigurno putni enduro (verovatno strom dl 1000 ili africa twin crf 1000 oba tu oko 2015. ili 2016. godišta).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@Nemanja Petrovic  S obzirom da si pero laka kategorija onda opušteno uzmeš Fazer 600 sa ubrizgavanjem 2004-to pa na dalje, i taj će sa svojih stotinak konja bez problema da te nosi vrtoglavo brzo do vrtoglavo brzih brzina :moto3:

Možda i Kawu Z-750S da ubaciš u miks.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Honda 900 rr fireblade, lep motor, al u zivotu ne bih seo na njega. Ozbiljna mašina koja jede asfalt, ne bih bas preskakao korake sa Bandita na Hondu 900, čak ni Hornet. Složio bih se sa DiskoNindža, Fazer 600 posle Bandita raketa.

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 10 minuta, milomir22 je napisao:

Bandit 2000-2004 nosi napred 120/60 zr 17, pozadi 160/60 zr 17.

Verovatno znate, ali eto da se ponovi još jednom.

Ja sam zbog dostupnosti i većeg izbora napred uvek stavljao 120/70 17, ali imam utisak da mi se motor osetno lepše vozi sa fabričkom dimenzijom koju sam stavio prvi put ove godine. Vulkanizer koji vozi motore kaže da to nema veze i da sam utripovao, a ja mislim da ipak nisam.

Naravno da znam taj podatak, inače ne bih navodio onu dimenziju kao ilustraciju greške sa sajta.

Ja sam početkom sezone kupio gume u fabričkoj dimenziji 120/60-17 i 160/60-17 Continental Road Attack 3 i mislim da je to to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ја сам после годину дана вожње бандита, баш оваквог као @bajker71 сео на FZ6 2004. и могу ти рећи разлика је осетна.
И један и други модел имају предности и мане, али мислим да је FZ6 корак испред.
Прво по лепоти (опет ствар укуса), друго, права је мала зујалица.
Може да се вози лагано, а Бога ми и да се потера момачки.
Не кажем да је бандит много лошији, далеко од тога, али по мени, много је модернији Fazer, много повозитији (а и нема карбураторе:)).
Свакако је степеница напред у односу на Бандита. 

Promenio član Marko05
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 8 minuta, Zarkela je napisao:

Honda 900 rr fireblade, lep motor, al u zivotu ne bih seo na njega. Ozbiljna mašina koja jede asfalt, ne bih bas preskakao korake sa Bandita na Hondu 900, čak ni Hornet. Složio bih se sa DiskoNindža, Fazer 600 posle Bandita raketa.

CBR 900RR sam vozio neki 2.000km (nije bio moj) pre nego sto sam imao Bandita. Zaljubio sam se bio u taj motor. Medjutim nisam bas vladao njegovom snagom. Tacnije tek u 4 toj sam smeo pun gas i to na 4.000rpm i kako se obrtaji povecavaju ja popustam gas. Zadnji tocak i na mali gas je znao iznenada da prokliza. Vremenom sam vozio puno motora i sada mislim da sam spreman. Sto se tice Fazera 600. Vozio ga moj drug skoro i reko mi da se lakse vozi od Bandita i da se oseti da je dosta jaci. Sad ste me stavili na dodatno razmisljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 9 minuta, Zarkela je napisao:

Složio bih se sa DiskoNindža, Fazer 600 posle Bandita raketa.

Pa jeste Fazer (Hornet) snažniji ali tu maksimalnu snagu ostvaruje na većim obrtajima. Pogledaj "crveno polje" gde je kome...

I dalje je to 600-tka i neki kvalitativan pomak ako želiš da napraviš @Disko Nindža ti je dao dobar savet.

Ako ti je masa aktuelnog Bandita ok, onda ne bi trebalo da ti 1200 bude pretežak pošto je razlika težine minimalna.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 5 minuta, bajker71 je napisao:

Pa jeste Fazer (Hornet) snažniji ali tu maksimalnu snagu ostvaruje na većim obrtajima. Pogledaj "crveno polje" gde je kome...

I dalje je to 600-tka i neki kvalitativan pomak ako želiš da napraviš @Disko Nindža ti je dao dobar savet.

Ako ti je masa aktuelnog Bandita ok, onda ne bi trebalo da ti 1200 bude pretežak pošto je razlika težine minimalna.

 

Voleo bi da je moj Bandit laksi 20-30kg ali mi i ova tezina odgovara. Medjutim ako predjem na Bandita 1200 onda sam samo dobio jaci agregat. Hteo bi promenu ali ne samo u agregatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sve je ovo mlaćenje prazne slame pošto imamo viška slobodnog vremena. Prebrajamo kilograme, konjske snage, top speed...

Koji će ti motor biti sledeći to sam treba da odlučiš a sva ova naša internet savetovanje nisu toliko bitna. Za svoje novce uzmi šta ti se sviđa. Svaki sam motor kupio srcem i smatram da je to najbolji kriterijum za kupovinu. Kad odlučiš šta bi kupio, savet ti može dobro doći u vezi konkretnog primerka u smislu da li neko zna prethodne i aktuelnog vlasnika, da li je imao havarije...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Pa bas zbog tog obrtnog momenta je Fazer bezbedniji za nekog ko nije jos siguran. Ako mi neko da dobro obrazlozenje osim licne satisfakcije da ne vozi na 6k vec na 4k istu brzinu. Prvo da se putuje svaki dan na auto putu pa da je ok motor od 1000 (ne govorim za enduro i coper, vec za r motore), drugo veca reg, potrosnja itd.. a trece i najbitnije 600 kubika ima sasvim dovoljbo snage za normalnu voznju i to moze lepo dva coveka da nosi. A ko hoce da divlja i vozi 180 km/h +, onda bajo moj uplati track day pa idi tamo divljaj i budi brz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 11 minuta, Zarkela je napisao:

Pa bas zbog tog obrtnog momenta je Fazer bezbedniji za nekog ko nije jos siguran. Ako mi neko da dobro obrazlozenje osim licne satisfakcije da ne vozi na 6k vec na 4k istu brzinu. Prvo da se putuje svaki dan na auto putu pa da je ok motor od 1000 (ne govorim za enduro i coper, vec za r motore), drugo veca reg, potrosnja itd.. a trece i najbitnije 600 kubika ima sasvim dovoljbo snage za normalnu voznju i to moze lepo dva coveka da nosi. A ko hoce da divlja i vozi 180 km/h +, onda bajo moj uplati track day pa idi tamo divljaj i budi brz. 

I 600 kubika ima snage za divljanje i voznju preko 180 km/h. Bandit nema ali zato sve 600 tke od 100 konja pa na vise imaju. Medjutim meni nije cilj da vozim preko 180 km/h jer mi se ne gine. Oduvek sam voleo velike kubikaze jer ne vrte mnogo a cupaju zeludan pri ubrzanju vec od 3.000 rpm. Svidja mi se i njihov dubok zvuk. Mozda nisu neki posebni razlozi  da bi morao da vozim 1000 ali sto nebi vozio kad mogu. Pored toga motor ne gledam da mi bude finasiski isplativ. Kad budem gledao onda cu kupiti neki motor od 50 konja, 2 cilindra i oko 500 kubika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1614 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Fazer je lepši, noviji, povozniji ali jači i nije nešto mnogo, 600 kubika imaju svoje limite i da bi dobio snagu i njega ćeš morati da šaltaš. Bandit ide 210, fazer ne verujem da može preko 220-230, u prevodu u snazi ćeš dobiti minimalno. Ako hoćeš stvarno na nešto bolje, onda ili neki gsxr 750, z 750 i sl. (kubikaža koja je po meni zaista idealna i ne znam zašto se sve manje motora sa 4 klipa pravi u toj kubikaži) ili još bolje, predji na 1000.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 7 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

I 600 kubika ima snage za divljanje i voznju preko 180 km/h. Bandit nema ali zato sve 600 tke od 100 konja pa na vise imaju. Medjutim meni nije cilj da vozim preko 180 km/h jer mi se ne gine. Oduvek sam voleo velike kubikaze jer ne vrte mnogo a cupaju zeludan pri ubrzanju vec od 3.000 rpm. Svidja mi se i njihov dubok zvuk. Mozda nisu neki posebni razlozi  da bi morao da vozim 1000 ali sto nebi vozio kad mogu. Pored toga motor ne gledam da mi bude finasiski isplativ. Kad budem gledao onda cu kupiti neki motor od 50 konja, 2 cilindra i oko 500 kubika. 

Бога ми, има Бандит снаге доста преко 180km/h.

Нећу да кажем колико сам га возио, има оних "безгрешних", одмах ћу попити критике:P, али да иде пре 180 иде лагано.

Fz6 исто тако, лагано пребаци "магичну цифру".

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 3 minuta, Marko05 je napisao:

Бога ми, има Бандит снаге доста преко 180km/h.

Нећу да кажем колико сам га возио, има оних "безгрешних", одмах ћу попити критике:P, али да иде пре 180 иде лагано.

Fz6 исто тако, лагано пребаци "магичну цифру".

moj ide 198 po gps-u i oko 220 po satu ali se muci posle 180

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 6 minuta, milomir22 je napisao:

Fazer je lepši, noviji, povozniji ali jači i nije nešto mnogo, 600 kubika imaju svoje limite i da bi dobio snagu i njega ćeš morati da šaltaš. Bandit ide 210, fazer ne verujem da može preko 220-230, u prevodu u snazi ćeš dobiti minimalno. Ako hoćeš stvarno na nešto bolje, onda ili neki gsxr 750, z 750 i sl. (kubikaža koja je po meni zaista idealna i ne znam zašto se sve manje motora sa 4 klipa pravi u toj kubikaži) ili još bolje, predji na 1000.

Razmiljao sam o GSXR 750. Tacnije o modelu 98-99. Mislim da je 750 klasa sa 4 cilindra izumrla jos kad je WSBK ubacio klasu 600. A sad je vec kasno sa za tu klasu zbog euro normi. Suzuki je najvise imao svoj GSXR 750 ali preko 10 godina nije unapredjen. Sad imaju GSX-S 750  i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Razmiljao sam o GSXR 750. Tacnije o modelu 98-99. Mislim da je 750 klasa sa 4 cilindra izumrla jos kad je WSBK ubacio klasu 600. A sad je vec kasno sa za tu klasu zbog euro normi. Suzuki je najvise imao svoj GSXR 750 ali preko 10 godina nije unapredjen. Sad imaju GSX-S 750  i to je to.

Ма само Fz6, има један добар и проверен, није на огласима.:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Glavom i bradom @Marko05.  

Šalu na stranu, njegov Fazer je primer dobro održavanog motocikla. 

 

Fazer i Bandit jedan pored drugog.

1l5XBe2.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

:jee:

Pre 3 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

I 600 kubika ima snage za divljanje i voznju preko 180 km/h. Bandit nema ali zato sve 600 tke od 100 konja pa na vise imaju. Medjutim meni nije cilj da vozim preko 180 km/h jer mi se ne gine. Oduvek sam voleo velike kubikaze jer ne vrte mnogo a cupaju zeludan pri ubrzanju vec od 3.000 rpm. Svidja mi se i njihov dubok zvuk. Mozda nisu neki posebni razlozi  da bi morao da vozim 1000 ali sto nebi vozio kad mogu. Pored toga motor ne gledam da mi bude finasiski isplativ. Kad budem gledao onda cu kupiti neki motor od 50 konja, 2 cilindra i oko 500 kubika. 

Sve to stoji, lepsi je osecaj. Al ako se pita razum onda je previse. Al ovde niko nije zbog razuma 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1311 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, Nemanja Petrovic je napisao:

Marko li je vlasnik? Da budem precizniji Marko05?

Тај сам, само не знам да л' је на продају.

Чекамо крај сезоне па да видимо шта нам је чинити.

Управо сам пробао ову козу, и нисам остао равнодушан...

oBEMpvy.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Previše smo zagadili temu s raznim Fazerima, Fireblade-ovima, Tenerama... evo jedne fotke da se vratimo Banditaški sektaški u kolosek :moto3:

 

IMG_20220819_092706.thumb.jpg.1483d2a26cb05151b242d86740d21472.jpg

 

 

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja