Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Nivo ulja se uvek meri dok je motor na centralnom štenderu na istom mestu u garaži za koje smatraš da je najravnije. Nivo ulja na staklu zavisi od temperature, tj. ako je motor usijan i tek ugašen, posle minut dva nivo ulja će biti viši nego ako je motor potpuno hladan i stoji dan dva u garaži da nije paljen. Veliko je pitanje da li ti je uopšte gorivo otišlo u karter, ja verujem da je veća verovatnoća da nije nego da jeste.

 

 

Karburatore ne pipaj, dobri su, ako lepo radi, ne cima, ne trokira, ne davi se,... Njihov posao nije da drže gorivo dok motor ne radi, već dok radi, tako da su 99.9% dobri. Da im je posao stalno da drže gorivo, slavina se ne bi ni ugradjivala.

 

Ja sam ugradio mehaničku slavinu iz više razloga, a najviše jer sa gotovo praznim rezervoarom, nijedna slavina osim ove fabričke sa prve generacije yamahe r6 nije mogla da mi napaja motor gorivom dovoljno na punom gasu u 6. brzini. Nekome to možda nije bitno, i ja sam retko vozim pun gas u 6. ali hoću da i tada motor vuče i radi normalno, bez trokiranja, seckanja, zadrške. 

 

Drugo, posle zime (ja sam jedan od onih koji motor preko zime uopšte ne palim jer smatram da mu to više šteti nego koristi), verglam agregat dok je gorivo zatvoreno 15-20 sekundi, jer ne volim da klipovi, hilzne i karike koje mesecima nisu dobile kap ulja rade na suvo. Kada ulje procirkuliše, pustim gorivo i upalim.

 

Treće, isti postupak praktikujem i posle zamene ulja i filtera, verglam na prazno 20-ak sekundi, mada može i bez toga, ali kad već imam slavinu što da ne.

 

Četvrto, motor mi stoji u garaži i oseća se benzin koji isparava iz karburatora. Ako u toku vožnje zatvorim gorivo i vozim sa zatvorenom slavinom dodjem kući, mnogo manje se oseća gorivo u garaži.

Promenio član milomir22
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da "noviji" modeli Bandita, od 2000-te i mlađi, nose dimenziju prednje gume 120/60-17 a stariji 110/70-17.

Zadnja je 160/60-17 za novije a 150/70-17 za starije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1876 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Odnosi se na brojeve,60 i 70 koja označava visinu gume,bar ja to tako razumem,ispod 2000 godišta nisam siguran,a kasnije se uglavnom koristi 120/70/17,bar kod mene.Znači sve je u afinitetu,ili poštovati fabriku,ili prilagoditi svom stilu vožnje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Fabrika je propisala dimenziju 120/60-17 za modele kao što su tvoj illi moj Bandit. Ako misliš da je bolje /70, predpostavljam da si do toga došao iskustvom i da ti se profil /60 loše pokazao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1609 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 5/5/2022 at 12:32 AM, Disko Nindža said:

U praksi bih stavio gumu 120-60-17, ja sam zadovoljniji sa fabričkom dimenzijom.

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 756 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Da ne bih otvarao temu novu bezveze. Prvo da postavim predlog. Pre svega da li postoji tema koja je vezana za Bandit, ali da su samo fotografije Bandita. I sta mislite da li bi to bilo lepo otvoriti, s obzirom da ima svoj kultni status i da ih ima dosta na forumu. Znam da postoji dosta tema sa fotografijama motora. A drugo pitanje je iz mehanike. Koji zadnji amortizer pase na Bandita mk1 600? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
1 hour ago, Zarkela said:

Ako uopste moze da se udene negde filter, meni nije bilo mesta da se stavi. 

Ja stari nazalost bacio.. Uzeo 2 glomazna al ne rade oke. Zvao motolend kazu 2800din,
Sredio sam slavinu pa reko da sve to zamenim.
Kako spustiti bandita ? da bude mislim nizi ?

Inace registracija 17.800+ 4000din tehnicki.
 

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7089 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 9 sati, Zarkela je napisao:

Da ne bih otvarao temu novu bezveze. Prvo da postavim predlog. Pre svega da li postoji tema koja je vezana za Bandit, ali da su samo fotografije Bandita. I sta mislite da li bi to bilo lepo otvoriti, s obzirom da ima svoj kultni status i da ih ima dosta na forumu. Znam da postoji dosta tema sa fotografijama motora. A drugo pitanje je iz mehanike. Koji zadnji amortizer pase na Bandita mk1 600? 

Druže, pa OVO je tema za Bandita, tu pišeš i stavljaš slike šta god samo da je vezano za Bandita xD

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Čovek je u pravu. Trebalo bi otvoriti temu u "Touring" ili "Naked" gde bi bila vidljiva kao što su to uradili Stromaši ili NC- ovci. Ovde gde je sada, vrlo brzo poslednji post bude zatrpan mnoštvom drugih tema.

Da li admini mogu da premesre temu ili da otvaramo novu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1876 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Prvobitno je bila čini mi se u turing,ali pošto ima S i naked varijanta često se pojavljivalo u obe teme pa je zato prebačeno ovde,pretpostavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7089 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Neće agregat ništa primetno bolje raditi sa njima u odnosu na obične, realno jedini plus je što traju duplo duže, tako da vredi ih staviti čisto zbog toga, duži period vremena nemoraš da razmišljajš o njima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja