Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I tako prođe još jedno letovanje sa Banditom, natovariš ga ko mazgu i on samo piči ne buni se, guta kilometre bilo vruće il hladno :moto3:IMG_20220725_110845.thumb.jpg.e2629c71cf64317d0ee15727ec843119.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1614 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Zahvalna mašina jako, ako možeš da predješ preko prosečnih ili ispod prosečnih performansi i preko grubog rada motora i menjača.

 

Recimo, nešto što me je iznenadilo, manji je potrošač od honde cbf 600.

 

Ja se sa mojim družim od zime 2014/2015. i ne planiram još da menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Performanse su definitivno ispod proseka, 77ks iz 600ccm R4 agregata je malo, ali se Bandit sasvim lepo vozi takav kakav je uprkos deficitu u snazi.

Ne znam dal je do mene ili mog Bandita, ali ja na menjac nemam bas nikakvih primedbi, radi perfektno, precizan, lako se nalazi neutral.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Teska mazga od motora, nit ubrzava, nit kocnice dobre, nit ogibljenje al zato zvuuuk uh. Ja bih ga uporedio sa Belarusom 52. Doduse ja ga vozim lagano, tako da je za moje umece trenutno i potrebe raketa. 

Promenio član Zarkela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bem li ga, mozda ja nisam preterano zahtevan vozac, nemam neku narocitu primedbu na kocnice, u 90% situacija kocim jednim prstom, ali da, treba ih muski pritisnuti kad je frka, ali rade posao.

A ogibljenje... e sad... jbg nemoze i jare i pare,

ako je mekan udoban i pegla los put onda losije krivinari,

a ako je tvrd, bolje krivinari, daje bolju povratnu informaciju, onda automatski osetis svaku neravninu i na losem putu trese, neudoban...

Mada mislim da moze sasvim lepo da se krivinari sa Banditom, naravno u razumnim granicama :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja imam veoma pozitivna iskustva sa ovim motociklom. U startu mi nisu očekivanja bila prevelika pa me nije ni razočarao. Od prethodnog motora koji sam vozio ima 30 ks manje a istu težinu i slabije kočnice. Svidela mi se pozicija sedenja i mekši je dosta od prethodnika pa mnogo manje umara na dužem putu. Stabilniji je puno na lošijoj podlozi od Yamahe koju sam imao i koja je bila na granici upravljivosti. Kada je frka, kočnicu treba jače stisnuti ali radi posao. Pouzdan je i može se voziti ceo dan i većim brzinama ali bi mogao malo manje da troši. U povratku sa puta CG-AL-MK smo u cugu prešli 650 km do kuće. Za sada sam zadovoljan i smatram da za te novce pruža sasvim solidno zadovoljstvo.

 

IMG_20210919_154429.jpg

 

20210915_104449.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Danas stavljen dugo iscekivani top :) kod Dragon u Adi, sve pohvale za majstora. Brzo i profesionalno uz zaista precizan rad :takoje: Uradio sam samo cevku kod njega a top sam kupio od NN lica :jee: Evo i slicice 

IMG_20220817_183739.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Zvuk sam ocekivao mnogo grublji, tuplji. Nekako mi je praskaviji zvuk, bar to je prvi utisak. Videcu kako ga budem vozio da li ce mi se uvo navici. Ali nije jako bucan sto mi je bas mnogo bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 26.7.2022. at 22:34, Disko Nindža je napisao:

Performanse su definitivno ispod proseka, 77ks iz 600ccm R4 agregata je malo, ali se Bandit sasvim lepo vozi takav kakav je uprkos deficitu u snazi.

Ne znam dal je do mene ili mog Bandita, ali ja na menjac nemam bas nikakvih primedbi, radi perfektno, precizan, lako se nalazi neutral.

Ja sam zadovoljan perfomansama a jos vise zadovoljan sto se lepo ponasa vec od 2.500 rpm. Svidja mi se i sto je linearan. Menjac je i kod mene perfektan, stim sto ponekad (veoma retko) oce da lupne u drugu ali mislim da je do mene, sto ne prebacim lepo. Polozaj sedenja odlican i za vozaca i suvozaca. Lako se vozi po gradu i ako ima oko 225 kg. O agregatu je glupo govoriti.

Od mana bi naveo sto je jako nestabilan posle 170km/h i udari vetra su jaki. Ogibljenje malo mekanije ali sam se navikao. I voleo bi da je laksi 20-30kg.  

 

Ako ga uporedim sa Bandita 650 K5 koji sam vozio neko vreme mogu reci da su dosta slicni samo sto je K5 jos upravljiviji  i jos lineraniji. Menjac, kocnice i ogibljenje su na istom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 6 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Od mana bi naveo sto je jako nestabilan posle 170km/h i udari vetra su jaki. 

 

Predpostavljam da imaš N verziju golaća, na njemu ubi vetar, toga nema sa S verzijom, stabilan je na 170kmh kao i na 70kmh

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 6 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Od mana bi naveo sto je jako nestabilan posle 170km/h i udari vetra su jaki. Ogibljenje malo mekanije ali sam se navikao. I voleo bi da je laksi 20-30kg.  

Nije Bandit ni pravljen za tu brzinu. Po meni ko hoce laksi, bolje ogibljenje i brzi onda je sv 650 pravi model. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bilo je več dosta reči na forumu između ova dva modela suzukia. I jedan i drugi imaju svoje prednosti i mane, po meni dao bih značajniju prednost SV jer je upravljiviji, bolje poteze, kroz grad je laksi za voznju, manje troši i jeftinije održavanje. Bandita vadi samo zvuk 4 klipa i to što je više turing mašina i što se budi na 7-8k, al ajmo realno niko i ne vozi non stop tako agresivno, veći deo voznje se odvija na manjim obrtajima, tako da je sv tu nenadmašan. Meni je sv mnogo zabavniji, al mi je moj Bandit prirastao srcu, dosta sam već stvari odradio na njemu i napravio onako kako sam i mislio da treba da izgleda, pa se zato teško odlučujem na rastanak i prelazak na sv. Možda jednog dana predjem na sv 2 generacije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Što se tiče potrošnog materijala, cena održavanja im je manje više ista, jer imaju iste točkove i kočnice, znači iste gume, iste kočione pločice, gumice i klipovi za kočiona klešta...

SV prednjači u tome je što ima dve svećice i dva karburatora manje za popravku jer je V2,

Ali, sa tim idu neke komplikacije, ima jedan razvodni lanac i španer više + klizači.

I da dodamo tome još to da SV ima vodeno hlađenje a sa tim ide još jedna briga o kojoj vlasnici Bandita ne razmišljaju a to su vodena pumpa, termostat, rashladna tečnost antifriz...

Tako da kad sve sračuna, isto mu dođe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ali je u voznji SV mnogo laksi i upravljivij Opet za visi sta ko preferira i sta ocekuje od motora. Na ovom podforumu svi voze Bandita i prihvatiči smo sve njegove mane i vrline. Disko Nindzada li si bio u Molu na moto skupu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7093 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se oduvek sviđao SV, i bio sam na granici da uzmem "S" ali prelomio sam i uzeo Bandita jer je više odgovarao zbog udobnosti.

Nisam bio u Molu jer ovde kod nas je padala kiša pa sam batalio.

Ako nešto mrzim to je vožnja po kiši <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 5 sati, Disko Nindža je napisao:

Predpostavljam da imaš N verziju golaća, na njemu ubi vetar, toga nema sa S verzijom, stabilan je na 170kmh kao i na 70kmh

Na N verziju mislim. Nisam znao da je S verzija toliko stabilnija. 

 

Pre 5 sati, Zarkela je napisao:

Nije Bandit ni pravljen za tu brzinu. Po meni ko hoce laksi, bolje ogibljenje i brzi onda je sv 650 pravi model. 

Verujem da SV 650  bolje ubrzava i ako ima isto konja, zato sto je laksi. Predpostavljam da si i za ogibljenje u pravu ali ja nebi mogao da se odreknem agregata sa 4 cilindra u liniji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 6 minuta, Disko Nindža je napisao:

Ne znam za N verziju, nisam je vozio, ali moj S je stabilan ko tenk i sa 200kmh, mnogo znači taj vetrobran.

 

U blizoj buducnosti planiram da zamenim Bandita laksim i jacim motorom. Ne zato sto mislim da je Bandit slab nego sto imam zelju za jacim a i volim iskreno velike kubikaze. Za sad imam 2 motora na spisku. Hornet 900 i CBR 900RR 96-97 (hteo sam prvu generaciju ali je veoma skupa). Posto po vasim recima plastike dosta znace za zastitu i stabilnost mislim da cu ovaj put uzet neki sportski motor. Vozio sam puno motora sa plastikama ali nikad preko 150km/h da bi mogao da dobijem neke utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I meni je SV 650 S bio na listi želja ali sam odustao zbog mojih godina i položaja sedenja na tom motociklu (udobnosti).

Što se tiče performanski oba modela, one su slične. Bandit je snažniji ali SV sve to kompenzuje boljim obrtnim momentom i manjom masom. Sv bi trebalo da bude agilniji po krivinama ali veća masa Bandita zna biti plus na autoputu kada voziš većom brzinom. Imao sam priliku, prošle godine pri povratku sa letovanja, da autoputem držim prosek 140 - 170 km/h upkos jakom bočnom vetru koji bi mi skinuo kacigu da je nisam vezao. Bandit je bio miran i upravljiv.

Evo, za poređenje, tabela sa karakteristikama ova dva modela (S verzije) gde možete videti i vrednosti maksimalne brzine, ubrzanja itd. 

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests
WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests

 

Prikazane vrednosti su za mlađi SV 2007-mo i Bandit 2000-to.

 

U klasi sa Banditom, i ako sa većom radnom zapreminom, je Kawasaki ZR7 S i zanimljivije bi bilo poređenje sa ovim modelom. 

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests

 

PS.Ovo su podaci od N verzije pošto ne nađoh za S-a.

 

Diverzija XJ600 S je Yamaha konkuretski model.

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests

 

Mislim da se u tom društvu Bandit sasvim dobro kotira.

 

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 49 minuta, bajker71 je napisao:

I meni je SV 650 S bio na listi želja ali sam odustao zbog mojih godina i položaja sedenja na tom motociklu (udobnosti).

Što se tiče performanski oba modela, one su slične. Bandit je snažniji ali SV sve to kompenzuje boljim obrtnim momentom i manjom masom. Sv bi trebalo da bude agilniji po krivinama ali veća masa Bandita zna biti plus na autoputu kada voziš većom brzinom. Imao sam priliku, prošle godine pri povratku sa letovanja, da autoputem držim prosek 140 - 170 km/h upkos jakom bočnom vetru koji bi mi skinuo kacigu da je nisam vezao. Bandit je bio miran i upravljiv.

Evo, za poređenje, tabela sa karakteristikama ova dva modela (S verzije) gde možete videti i vrednosti maksimalne brzine, ubrzanja itd. 

 

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests
WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications Overviews and Road Tests

 

Prikazane vrednosti su za mlađi SV 2007-mo i Bandit 2000-to.

Taj sajt niju uvek 100% tacan. Priblizni su podaci ali ne uvek tacni. Ja se vise pouzdam i prodajne ili servisne brosure sto se tice podatka a sto se tice ubrzanja itd. onda sajt motorradonline a on kaze:

 

Snaga: 
(SV 650) 53 kW (72 PS) bei 9000
(Bandit) 57 kW (77 PS) bei 10500/min

 

Tezina sa svim tecnostima:
(SV 650)  195kg
(Bandit)  222kg

 

Ubrzanje:          
0-100km/h
(SV 650) 3.6 s
(Bandit) 4.1 s

 

0-140km/h
(SV 650) 6.8s
(Bandit) ne pise

 

0-180km/h
(SV 650) ne pise
(Bandit) 10.3 s


Medjuubrzanja (6.brzina)

 

60-100km/h
(SV 650) 4.8 s
(Bandit) 6.1 s

 

100-140km/h
(SV 650) 6.1 s
(Bandit) 7.2 s

 

140-180km/h
(SV 650) 6.8 s
(Bandit) ne pise

 

Potrosnja goriva
(SV 650) pri 100km/h trosi 5L a pri 130 km/h 6L
(Bandit) Od 4.8L do 5.2L ali ne pise pri kojim brzinama

          

 

Kod oba motora su maksimalne 200km/h

 

Ovo vazi za Bandit 600 prve generacije i za SV 650 2003

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja