Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Na skuteru nemam. ALi na motoru imam i onako laicki mogu da kazem da vredi svaku paru. Verovatno nema veze sa skracivanjem zaustavnog puta ali zato sa sprecavanjem blokiranja tocka itekako ima.

 

Pa šta i ako ti blokira točak?

 

 

Neka prica za abs/cbs je da produzava malo zaustavni put u odnosu na IDEALNO panicno kocenje, koje zna da uradi jako mali % vozaca. U odnosu na neidealno kocenje, ima prednost. Samo zabodes kocnice najjace sto mozes i to je to...

 

Dada, samo to... Čekaj bre... Idealno PANIČNO kočenje? :staa:

 

 

Odosmo od rasprave o konjima i magarcima na ABS :nanana:. Šalim se malo, po meni ABS je stvar koju bih rado imao na motoru. Ako bih morao da biram između malo dužeg zaustavnog puta i blokiranja i proklizavanja izabrao bih ovo prvo.

 

Ne dao ti Bog da ti život zavisi od te razlike u zaustavnom putu.

 

 

 

Ljudi, kakav crni ABS, naučite da kočite! Jel znate vi da vozite uopšte?

 

Što se toliko plašite tog proklizavanja točka? Pa nećete momentalno da padnete. Čak, jako malo vas može da blokira prednji sa pravilnim kočenjem. Treba imati jako, jako ozbiljne kočnice za tako nešto. Pri pravilnom kočenju, a tu mislim prvenstveno na pravovremeno prebacivanje težišta na prednje ogibljenje, pre će motor da odradi "stoppie" nego što će da blokira točak.

 

Pa šta i ako blokira prednji? Otpustite kočnicu malo i odblokiraće se. Kočenje se vežba, trenira. Vežbajte ono što sutra može da vam spasi glavu. (Miloš ne mora, on vozi 250cc skuter pa je bezbedan).

 

Što se tiče ABS-a na motoru, skoro pa bespotrebna stvar. Podržavam ga jedino kod velikih turing motora i to prvenstveno jer se često nalaze u kišnim uslovima gde ABS zaista ima smisla.

 

Moram da uskocim na blic u off, koliko sam do sada naucio, u voznji treba labavo drzati upravljac i dopustiti motoru da "radi", zar ne?

Kako se ponasati pri blokiranju prednjeg tocka? Covek se instiktivno stegne, ali pretpostavljam da treba i tu opustiti ruke, a ucvrstiti se nogama za motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ponašaš se tako što ili će da ti "izbije" kočnicu iz ruke, ako držiš labavije i dobro te prepasti ili ćeš da poljubiš asfalt...Ako čvršće držiš, onda možeš da mu podigneš zadnji...I ovo je sve pod uslovom da je pravac...Ako ti zablokira u krivini, ljubiš asfalt kao 2 i 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Pa ja instiktivno stegnem rucice i trudim se da pravo drzim tocak kad jace stisnem kocnicu. Ali nikad nisam smeo da blokiram prednji tocak jer se tripujem sta ako sklizne u stranu? A onda se pitam sta ako je to stiskanje survival reaction?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa i jeste SR. Blokada prednjeg točka u principu nije problem. Naravno, ono što je potrebno za ovu kao i za bilo koju SR je upravo hladna glava, panika nigde ne vodi.

 

Pri blokadi prednjeg, jedan kratak period će motor da se ponaša kao i auto kad blokira točkove. Kočiće svom silinom i u pravcu u kojem se motor kretao. Neće da pada. Vrlo dobro se oseti kad točak blokira i sve što je potrebno je opustiti malo kočnicu i točak će se ponovo zavrteti. Poenta svega je bataliti automobilski princip "drži kočnicu dok sve ne stane" nego aktivno raditi na kočenju sve do zaustavljanja. Ja lično sam imao situaciju gde mi je prednji blokirao tri puta na jednom kočenju. I nisam pao.

 

Takođe, veoma je bitno progresivno kočenje. I dalje pričamo o delićima sekunde, ali u početku kočenja treba postepeno stiskati kočnicu da težište pređe na prednji točak i da se vile sabiju. Kada se to desi, može da se koči sa 100% i teško će točak da blokira, nego će lagano zadnji krenuti da se diže. To je maksimalna sila kočenja i preko toga ne treba da se ide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Vezbao sam malo to kocenje, zlu ne trebalo, ali moracu jos. Voleo bih da odem na neki poligon, a motor da ima dodatke da ne padnes, pa da stvarno mogu hladne glave da isprobavam.

 

 

Nego, da se vratim na temu. Moj prvi motor je bio kineski skuter od 50 kubika. Vozio sam ga celo leto i jesen do posla i nazad, a to je 60km otvorenog puta. I bilo mi je super, uzivancija, ne ide nesto brzo, imam vremena da razgledam po okolini. Iskreno, u pocetku mi je bilo malo neprijatno kad ga zaletim nizbrdo 80km/h i razmisljam sta mislis nesto kvrcne, blokira tocak, a ja kao da sedim na stolici, nigde se ne drzim. Ali, vremenom je taj osecaj nestao. Ali jedna druga stvar mi je smetala. Zbog svakodnevne voznje magistralnim putem hteo sam da kupim solidnu opremu, jer nije bas svejedno da se kreces skutercicem 50km/h putem gde svi voze 80-100km/h. I prvo sam kupio ff kacigu. Ali sam je prodao, jer sam imao osecaj da me svi gledaju sa podsmehom, kao gledaj ovog, nabio kacigu a vozi govance. Pa sam kupio jet kacigu. Hajde, rekoh, vise prilici skuteru. Pa sam hteo rukavice dobre kozne, pa odustanem i uzmem letnje koje bi se pocepale pri padu samo tako. O jakni sa protektorima nisam ni razmisljao, ziv bi me blam pojeo. Da je bar neka yamahica, nego kinez. Kasnije sam ga prodao. I rekao sam sebi da sledeci motor mora da bude veliki, masivan, i da mu prilici vozac u punoj opremi. Kupio sam jawu ts350 da bih imao izgovor da polazem za motor, prodao ga posle 6 meseci i uzeo zxr. I najzad sam se osecao onako kako sam oduvek voleo. Uzivam u oblacenju kompletne opreme, sve sto imam, upalim motor da se greje, ja dotezem, zatezem, krecem, zvuk, miris gasova, pa vozim lagano, pa lelujam levo-desno, satro zagrevam pneumatike, pa vozim kroz grad, sirenu ne koristim, samo malo picnem gas, svi me cuju, pa izadjem na otvoreni put, dodam gas, pa malo smanjim, a srce puno... ma nigde ne moram da putujem, samo da se vozim, nebitno gde...

Trenutno mi ovaj motor pruza pravo zadovoljstvo, zato ga i vozim. I jos jedna stvar sto se tice bezbednosti, moj tast ima apn, i kada bi mi rekao da ga odvezem negde, npr. kod majstora i slicno, mislite da bih obukao opremu koju inace nosim? Ma nema sanse! 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da li se meni cini, ili ljudi koji ne vole skuter, uglavnom porede R-a 600-1000 sa skuterom od 50ccm ?

 

 

Sto ne porede npr neku enduru od 600 i skutera od 600 ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2536 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ova rasprava može da se vodi do sudnjeg dana. Ova dva tipa motora se ne mogu upoređivati. Svaki ima svoje prednosti i mane. Svako vozi ono što voli, ono što mu je ekonomičnije u datom trenutku ili koliko je imao para za kupovinu. Ja skuter vozim po gradu jer mi je mnogo lakše da se provlačim, penjem na ivičnjake po gradu. Imam više prostora za stvari i opremu koju ostavljam. Jeftinije održavanje, registracija, potrošnja manja.

Ali za podizanje adrenalina i uživanje u vožnji slušajući grmljavinu iz otvorenog auspuha sedam na motor i odem van grada da opeglam krivine. Prija mi taj položaj sedenja na njemu, osećaj kad ga obaraš u krivini ... Neko voli samo R, neko ovakav model neko onakav. I tu bi se raspalila vatra koji je pravi model, mislim na motore. To da lep motor privlači poglede i skreće pažnju kad se pojavite stoji 101%. Meni motor nikad nije bio bonus za muvanje riba, to mi nije bilo ni potrebno ali dobro dođe mala pomoć. Ja se vozim i sa onima ko vozi motor i sa onim ko vozi skuter. Ne delim ljude po tome ko šta vozi već biram društvo za vožnju i druženje po tome kakav je ko čovek i da li smo na istim talasnim dužinama.

Moj izbor je motor i to sport-turing varijanta. Tu sam se za sada našao. :moto3:

I na kraju mala replika za kolegu Robin Hood koji je citirao deo mog posta. Mislio sam na upotrebu ABSa kad je mokro, klizavo. Tada dobro dođe ABS. Nije mi to moranje jer da je tako vozio bih neki motor koji ima ABS ali mislim i dalje da je dobra stvar za neke situacije pogotovo kad je na motoru neki početnik. Poznajem svoj motor i znam koliko i šta može prilikom kočenja. Srećom bog me pogledao pa do sada nisam imao situacija gde ni kočenje nije pomagalo. :zdravo:

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Da li se meni cini, ili ljudi koji ne vole skuter, uglavnom porede R-a 600-1000 sa skuterom od 50ccm ?

 

 

Sto ne porede npr neku enduru od 600 i skutera od 600 ?

 

Upravo tako! :D Doduse, ja sam poredio ono sto sam vozio. Ne mogu da pricam o motorima koje nisam vozio. Ali, ako obratis paznju na moj prethodni post, moje poredjenje motora nema veze ni sa ubrzanjem, ni brzinom. I nisam rekao da ne volim skuter. Rekao sam da volim veliki motor, dobar zvuk, osecaj snage, pa mogu reci i superiornosti, a nista ga ne vozim po gradu brze od skutera. A cak i na otvorenom putu retko predjem 100km/h.

A kad su u pitanju skuteri, voleo bih da posedujem maxi skuter. Nisam ga vozio, ali mislim da bi bio prakticniji za putovanja. Jer, putovao bih sa suprugom, i mislim da bi nam bilo mnogo udobnije bilo nego na R-u. Plus sto R nema prostor za prtljag. Tu je maxi u velikom plusu. Secam se, jedne veceri sam trebao da sacekam zenu na autobuskoj stanici, letnje vreme, ali uvece je zima na motoru. Ja se obukao i, rekoh, da ponesem njoj jaknicu neku. I vrteo sam se kao usran golub, pojma nisam imao gde cu jaknu. Na kraju sam je nabio ispod kaisa na sedistu i seo na nju. Moracu da kupim neki ranac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Evo da i kazem nesto na ovu temu :)

Generalno ukusi su razliciti i o njima ne vredi raspravljati. Ja bih na primer najvise voleo da vozim Hondu Transalp ali je jednostavno ne mogu priustiti i zato vozim skuter. Nekome je skuter extra,zavrsava mu posao po gradu i to je skroz ok. Neko vozi skuter jel sebi ne moze da priusti nesto vece i jace. Neko opet vozi R i uziva u tome i to je isto ok. Svako ima neku svoju pricu,razlog i ubedjenje. Sve u svemu svi volimo motore i po tome smo isti. NIsta nije manje vredan neko ko vozi skuter od nekoga ko vozi neki veliki motor i obratno. Svi mi volimo motore i volimo da vozimo!

Veliki pozdrav za sve motoriste!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ako bismo slušali savete sa ove teme, vožnja skutera bi izgledala ovako:

 

tumblr_njv1kmxdje1svpa8fo1_500.jpg

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Naravno da neće... Klasična rasprava da li je čaša polu puna ili polu prazna  :cirka2: Sve ima svoje za i protiv a adut autora teme - "Osim kaciga ne treba nam druga oprema"  ne bih komentarisao, prosto to je individualna stvar korisnika dvotočkaša. U kupaćim gaćama se može i na skuter od 50 ccm i na hayabusu. Isto važi i za full opremu.

 

Lično sam korisnik i ljubitelj maxiskutera. "Sabih" na njima 100-tinak K km i  na njima dođoh do sledećih zemalja

 

948BB1A6-5B1C-0040-B5F4-B61DF65F3790_thu

 

Isto tako lično, rado bih posedovao par modela motocikala, uglavnom turera, pre svih Dauvilku 700, RT 850 čak i Stromića... Jbg sve bezadrenalinske makine... To me nije nije zanimalo ni sa 20 a kamoli sad sa 42 godine. Isto tako, do neba poštujem stav onih koje to zanima. Da li ću u budućnosti menjati brzine ili i dalje samo dodavati gas - manje je bitno. Bitno je da se vozim na gomilu lepih mesta na kojima nisam bio u duštvu dragih ljudi  :moto3: 

 

A rasprave "čiji je duži, veći, brži, bolji"... kratak je ovaj život da ga trošim na to  :jok: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Nisam ni znao da ova ljuta akademska rasprava još traje  :care:

 

Ma kakva rasprava, ja naleteo na sliku, pa reko' da je podelim sa rajom... :)

 

Nekad valjda možemo i da se našalimo... :) ne mora sve da bude raspravljanje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja