Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve je to ok. I jedni i drugi imaju gomilu prednosti i mana, ali skuter mi je malo pizza boy fazon...

 

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Mora se napraviti neka razlika, skuteri od 50cc, stvarno koji su namenski(mada meni nije bio problem da prelazim po 180 km u jednom pravcu, ne preporucujem ali eto meni je bilo uzivanje1moto3.gif) i maxi skutera 250 pa do 850cc, na kojem cete se Vi pre zasititi voznje, nego on.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Elspeth%20Beard.jpg

 

Elspeth Beard, shortly after becoming first Englishwoman to circumnavigate the world by motorcycle. The journey took 3 years and covered 48,000 miles. Hmmm... ako baš mora :(

 

Girl%20on%20a%20scooter%20%281969%29.jpg

 

Girl on a scooter (1969)... mrnjau!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Bio sam na Adi danas! Ustao sam, provirio kroz prozor, uskočio u majicu, šorc i patike, stavio laganu džet kacigu, uzjahao skuter ispred kuće i brm-brm-fijuu - kroz 20-tak minuta bio sam na Adi (stanujem na Zvezdari). Ovo je moj novi dvotočkaš:

 

Piaggio.jpg

 

Sve ovo ne bi bilo moguće da sam i dalje imao svoju staru Kawu! Sama pomsao na to šta me čeka bi me toliko smorila da bih sigurno krenuo kolima. Morao bih da odem do garaže po bajk, morao bih da obučem dvadeset kila opreme. Tako obučen kao Terminator bilo bi me blam da uđem u pekaru na ćošku. Vožnja bajka u Beogradu je posebna priča: to je video igra u kojoj imaš samo jedan život, a cilj je da izbegneš sve bajk-hejtere u pikapovima. Čista trauma, skoro mazohizam. A sunce - prži li prži...

 

Sveti%20Stefan.jpg

 

Moja bajkerska avantura je trajala četiri sezone. Prve godine, učio sam da vozim i bilo mi je zabavno. Druge godine sam otišao na par moto-skupova i desetak izleta. U septembru sam otišao bajkom do Dubrovnika (sam kao panj, pošto nisam uspeo da navatam društvo). Treće godine sam bio na samo par izleta: Rajac pa Kosmaj pa Rajac pa opet Kosmaj. Na slici: ja i devojka na Rajcu, u jaknama i štitnicima, dok nam se od vrućine mozgovi pretvaraju u krompir-pire:

 

Kawa.jpg

 

Četvrte godine nas je konačno smorilo da se kao lude Naste vozamo po tih nekoliko relativno čistih i pristojnih izletišta u okolini, i na kraju sam dao oglas.

 

U odnosu na motorcikl, veliki skuter je kao komforna limuzina. Ima vizir, udoban je, položaj sedenja je prirodniji. Kolena su zaštićena, motor ne greje, nema neprijatnih vibracija. Osim kaciga ne treba nam druga oprema. Čak će i izleti biti zabavniji jer ćemo moći da ponesemo više stvari - ispod sedišta ima mesta za dve džet kacige i još toga. A tu je i veliki kofer. Na kraju, skuter se vozi daleko lakše od bajka, a do nekih 80 km/h je jednako startan.

 

Drago mi je što sam imao relativno kratku bajkersku avanturu, ali razlika između mojih očekivanja (vetar u kosi, bla-bla) i stvarnosti je prosto bila prevelika. Da li je još neko prkosno odbacio mitove i legende, i zamenio motor za skuter?

Moja malenkost. Posle par decenija samoubedjenja da su drumski i poluterenski motocikli jedina prava stvar, nekako nevoljno sam kupio skuter. I to jeftin kao pomrit. Nemam nameru da se vise odricem skutera, bez obzira na svoja ranija ubedjenja. Za razliku od proslih vremena, sada redovno vozim i zimi osim kada je dole sneg i led. Kada me u zivotu sledeci put bude jako zasvrbela lova, dokupicu i aktuelni veliki enduro po afinitetu, skuter ce da ostane i onda. Srecno i uzivajte skroz!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A ti skuteri se voze bez jakni, rukavica i kaciga? Vidim da je Miloš A prodisao, ali ne kontam zašto na motoru po gradu leti izgleda kao robokap dok na skuteru može da se vozi i u gaćama? I da nekad u životu uzmem skuter iste bih zaštite koristio, nosim ih za ne daj Bože, a ne zbog modnog uklapanja sa vozilom. Puno bezbednih km na bilo koja dva točka vam želim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

I da nekad u životu uzmem skuter...

 

Skuter nemaš, ali o skuterima imaš nešto važno da kažeš?

 

A zar moram baš da ga imam da znam kako izgleda pasti sa dva točka? Malo sam na prvu loptu napisao svoj utisak o tvojem poimanju bezbednosti i preventivne zaštite na dva točka. Posle sam video da ti je pola teme prošlo u nadgornjavanju o tome dal skuter stvarno štiti kao automobil, što izgleda još uvek nisi razrešio kod sebe u glavi. Inače mi ne bi postavio pitanje koje si postavio, ako si uopšte ptočtao ostatak mog posta.A i da kojim slučajem budem u prilici da posedujem skuter (do sad sam samo vozio, ali mi se nije svidelo) svakako bih nosio opremu kao i na motoru. I uopšte leti ne zavidim skuterašima za jet kacigama i bermudicama dok me odmeravaju na semaforima na +35 po Beogradu (kaciga, letnja jakna, štitnici za kolena - ne grejači i to preko dugih pantalona, rukavice i duboka obuća, čizme nosim po hladnijem). I meni motor služi kao osnovno prevozno sredstvo 7-10 meseci godišnje, od kola se odviknem. A vozim ga barem 70km svakodnevno, osim kad odem na vožnjice od po par dana. Tako da vrlo dobro znam šta su dva točka, a sticajem okolnosti znam i kako izgleda kad se (hvala Bogu pri malim brzinama) sa njega spustim na asfalt. I pri brzinama od 10-30kmh uopšte nije prijatno, sa sve tom opremom. A motor mi je mali, 250ccm kao i tvoj skuter, i troši kao skuter manje kubikaže, 3 litre na 100, i provlači se kao zmijče kroz gužvanjac, i jeftino mu je održavanje i registracija, a ponese sve što mi treba i ne smeta mi menjač. Što bih vozio skuter da bih znao kako je na dva točka? Veće ne vozim jer mi je ovo isplativo, zadovoljava mi potrebe po Srbiji, guta rupe po našim putevima (prednja 19-ica) itd isl. A i sviđa mi se kako izgleda, volim dizajn starijih motora, sluša me već oko 40k km. ak bih mogao da ga vozim i u šorciću i majici po vrućini, što jesam par puta učinio, ali mi se nije svidelo, ne osećam se lepo. Zaista ne znam zašto bih morao i da posedujem skuter kad to uopšte ne želim, nije mi se svidelo kad sam probao. Kao što shvatam da ti ne želiš da voziš motorcikl već ti se više sviđa skuter. Ali dilemu koju si izneo u naslovu si ti sam namirisao, što znači da se ona kod tebe rodila i definisala. Znam više ljudi koji su preletali sa jedne na drugu stvar, ali sami o tome nisu tako razmišljali. Ni u naznakama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Miloše, mnogo ti je glup izgovor što si sa motora prešao na skuter. Ova priča o opremi je toliko glupa da ne mogu da ti objasnim. "Pripazi me, asfalte! Pa zar ne vidiš da padam sa skutera? Budi nežan!" :)

 

Što se tiče vožnje po gradu, i to je čista glupost. Vozio si Er6n koji je bicikl i za koji ti garantujem da se vozi lakše od 90% skutera. Naravno, ako čovek uopšte zna da vozi. Taj Kawasaki je jedna od najboljih sprava što se tiče gradske vožnje. Veoma lagan, povozan, dvocilindrični agregat sasvim fino živahan a da opet nema onaj "kick-ass" pa da penje na točak kako otpustiš kvačilo.

 

Nije nikakav blam ili fail ako ti ne odgovara vožnja jačeg motora. Pa pobogu, zato i ne voze svi na ovom svetu motore. Ne leži to svima, zapravo leži malom broju. Prejak ti je, prebrz, nemogućnost da se pazi na toliko promenjivih u vrlo kratkom periodu. Pa ok, sve legitimne stvari. I niko (makar onaj veći deo normalnih) ti nikad neće ništa negativno reći na to. Svako treba da vozi ono što mu najviše prija, amin. Ali nismo ni mi svi ovde baš pali sa kokosove palme pa da nam prodaješ priču da ti smeta oprema jer to nema ama baš nikakve veze sa tim šta voziš. Da nije tako, ne bi ti ni otvarao ovu temu. Ja da hoću da pređem sa motora na skuter, pa prosto bih prešao. Šta koga boli šta ja vozim.

 

NegRo, mene brinu ovde druge stvari...

 

Na skuteru nemam. ALi na motoru imam i onako laicki mogu da kazem da vredi svaku paru. Verovatno nema veze sa skracivanjem zaustavnog puta ali zato sa sprecavanjem blokiranja tocka itekako ima.

 

Pa šta i ako ti blokira točak?

 

 

Neka prica za abs/cbs je da produzava malo zaustavni put u odnosu na IDEALNO panicno kocenje, koje zna da uradi jako mali % vozaca. U odnosu na neidealno kocenje, ima prednost. Samo zabodes kocnice najjace sto mozes i to je to...

 

Dada, samo to... Čekaj bre... Idealno PANIČNO kočenje? :staa:

 

 

Odosmo od rasprave o konjima i magarcima na ABS :nanana:. Šalim se malo, po meni ABS je stvar koju bih rado imao na motoru. Ako bih morao da biram između malo dužeg zaustavnog puta i blokiranja i proklizavanja izabrao bih ovo prvo.

 

Ne dao ti Bog da ti život zavisi od te razlike u zaustavnom putu.

 

 

 

Ljudi, kakav crni ABS, naučite da kočite! Jel znate vi da vozite uopšte?

 

Što se toliko plašite tog proklizavanja točka? Pa nećete momentalno da padnete. Čak, jako malo vas može da blokira prednji sa pravilnim kočenjem. Treba imati jako, jako ozbiljne kočnice za tako nešto. Pri pravilnom kočenju, a tu mislim prvenstveno na pravovremeno prebacivanje težišta na prednje ogibljenje, pre će motor da odradi "stoppie" nego što će da blokira točak.

 

Pa šta i ako blokira prednji? Otpustite kočnicu malo i odblokiraće se. Kočenje se vežba, trenira. Vežbajte ono što sutra može da vam spasi glavu. (Miloš ne mora, on vozi 250cc skuter pa je bezbedan).

 

Što se tiče ABS-a na motoru, skoro pa bespotrebna stvar. Podržavam ga jedino kod velikih turing motora i to prvenstveno jer se često nalaze u kišnim uslovima gde ABS zaista ima smisla.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ma ajde bre kakav abs, presece me i u autu kad pocne da krlja. Ne svidjaju mi se stvari nad kojima nemam kontrolu a abs je jedna od njih.

E sad po pitanju bezbednosti i toga da li je skuter bezbedniji, naravno da nije. Bezbedniji je jedino za one koji nemaju kocnicu u glavi pa su sa R1 sisli na skuter da ne bi poginuli sa 300km/h. Evo kupio sam i ja malo veci skuter ali tek kao treci motor. Ne uzivam da ga vozim, nikakvo zadovoljstvo mi nije da sednem na njega. Ali jbg trosi 2l i za do posla i zavrsavanje obaveza po gradu je odlican. Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Miloše, mnogo ti je glup izgovor što si sa motora prešao na skuter. Ova priča o opremi je toliko glupa da ne mogu da ti objasnim. "Pripazi me, asfalte! Pa zar ne vidiš da padam sa skutera? Budi nežan!" :)

 

Što se tiče vožnje po gradu, i to je čista glupost. Vozio si Er6n koji je bicikl i za koji ti garantujem da se vozi lakše od 90% skutera. Naravno, ako čovek uopšte zna da vozi. Taj Kawasaki je jedna od najboljih sprava što se tiče gradske vožnje. Veoma lagan, povozan, dvocilindrični agregat sasvim fino živahan a da opet nema onaj "kick-ass" pa da penje na točak kako otpustiš kvačilo.

 

Nije nikakav blam ili fail ako ti ne odgovara vožnja jačeg motora. Pa pobogu, zato i ne voze svi na ovom svetu motore. Ne leži to svima, zapravo leži malom broju. Prejak ti je, prebrz, nemogućnost da se pazi na toliko promenjivih u vrlo kratkom periodu. Pa ok, sve legitimne stvari. I niko (makar onaj veći deo normalnih) ti nikad neće ništa negativno reći na to. Svako treba da vozi ono što mu najviše prija, amin. Ali nismo ni mi svi ovde baš pali sa kokosove palme pa da nam prodaješ priču da ti smeta oprema jer to nema ama baš nikakve veze sa tim šta voziš. Da nije tako, ne bi ti ni otvarao ovu temu. Ja da hoću da pređem sa motora na skuter, pa prosto bih prešao. Šta koga boli šta ja vozim.

 

 

Jbt, pa ti si istripovao ceo film o meni, tačno znaš zašto vozim, kako vozim, šta mi leži a šta jok, uočio si da prodajem prazne priče ali to kod tebe no pasaran, čvrsto sediš na svojoj palmi i vidiš dalje i bolje od svih nas. Kada budem tražio scenaristu za moju biografiju, na šortlisti si :)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

On-Topic

Iako uveliko priželjkujem da kupim prvi motor i pređem na njega sa skutera od 50ccm skroz razumem Miloševo oduševljenje sa prelaskom na skuter. Mene moj po gradu služi super i fali mu samo malo snage uzbrdo ali za to idu veće kubikaže. Definitivno ću pokušati da zadržim trenutni tj da ga ne prodajem zbog kupovine motora. :)

 

Mali Off-Topic

Oprema... Uh tu stvarno mislim da ne bi trebalo da bude razlike šta se nosi na skuteru a šta na motoru. Prvo sam kupio jet kacigu i super mi je, prijatna leti, mnogo veća preglednost nego kroz full-face ali brada skroz otvorena. Oko 30% povreda glave prilikom pada su u predelu brade što nije baš mali procenat. (Čitao sam na par mesta, ali ne hvatajte se same brojke)

Dosta ljudi iz okruženja me pita, pogotovo kada me vide u opremi, zašto nosim jaknu za motor na skuteru, ili zašto želim da uzmem full-face kacigu, ne treba mi i izgledaću smešno.... Moj odgovor na to je uvek: Da li ima razlike ako padne neko ko ide sa motorom 70 km/h ili ja sa skuterom pri 70 km/h? Takođe im skrenem pažnju na to da možda ja ne idem brzo kao motori (koji krše ograničenja u gradu) ali ako me udari neki auto sa 80 - 100 na sat hoću bar da povećam šanse sebi. Neće me on udariti ništa slabije zato što sam na skuteru.

 

Zbog toga sam baš sada dok su popusti sebe častio Scorpion full-face kacigom i letnjom jaknom jer sam do sada imao samo pozajmljenu zimsku pa mi je na velikim vrućinama baš bio problem.

 

Svako ima pravo da vozi i uživa kako želi, samo ne smemo da se zavaravamo da pad sa skutera manje boli! :motopad:

 

PozZ

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Neko voli zimi da sedne na sanke i spusti se niz padinu, a neko uživa da se skijama spusti niz glečer. Neko voli da se kajakom vozi po divljim vodama, a neko da pedolinom "krstari" po bazenu, neko kao sport odabere bilijar, a neko alpinizam. Neko odabere "spartanski" krš od džipa i njime se jurca po bespuću, neko odabere luksuzni auto i švrćka se po gradu. Neko za životni poziv odabere da bude ekonomista, političar, pravnik, ..... , neko da bude ronioc, borbeni pilot,

Ko će šta da odabere u životu zavisi pre svega od karaktera onog koji bira i zaista je bespredmetno vršiti poređenja stvari koje nisu za poređenje. A ne smatram kulturnim da pišem šta mislim o nekom ko pokušava da druge ubedi da je njegov izbor jedino ispravan.

Vozio sam i skutere i motore i tu nema šta da se upoređuje. Za oba doduše važe isti zakoni fizike tokom vožmje, ali je to jedino što ova dva vozila povezuje. Jednostavno. uz skuter idu ljudi sa čistim i negovanim rukama, sa kravatom i tašnom, uredni, koji su isplanirali život i gde adrenalim (i slićne "gluposti") nemaju pristupa jer "skreću pogled sa pravog puta". Ja to poštujem, ali lično imam drugačie viđenje života.

A to što je neko imao motor, pa je, nakon što je prešao na skuter utvrdio da je baš skuter prava stvar, ne znači ništa za ostale ljude.

Meni to liči na nekog ko u nekom periodu ima devojku (ili ženu), a onda jednog dana ukapira da je gej pa nađe "partnera" i sa njim lepo živi! I onda pokuša sve da nas ubedi kako je to jedini pravi izbor.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Meni to liči na nekog ko u nekom periodu ima devojku (ili ženu), a onda jednog dana ukapira da je gej pa nađe "partnera" i sa njim lepo živi! I onda pokuša sve da nas ubedi kako je to jedini pravi izbor.

 

Žiko, već sam sam te jednom pitao (u nedavnoj temi o tvojim bezbrojnim udesima) zašto u svakoj bogovetnoj temi moraš da pomeneš gejeve? Kakav to problem imaš sa njima? Ne možeš da ih se otreseš, šta li?

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Dakle skuter sluzi kao prevozno sredstvo za kratke relacije,a motor za uzivanje.

 

Ne slažem se sa ovim.

Mnogo zavisi od toga koliki je taj skuter, i koje je snage naravno.

Ja, evo, obišao sa mojim 9 država i ništa ne fali ni njemu, a ni meni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja