Jump to content

Moto Zajednica

Evropa vs. Japan

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Juce sam se druzio sa V-Stromom i evo kratko poredjenje:

 

Zastita od vjetra: V-Strom (za dvije klase)

Udobnost sjedista: Pegaso

Ciklistika: Pegaso (za dvije klase)

Elasticnost: V-Strom

Kocnice: Pegaso (iako ima disk manje)

Serijska oprema: Pegaso

 

 

Pegaso na 140 km/h pocinje da gubi dah (moze do 170 km/h) dok V-Strom i dalje vuce kao lokomotiva. Pegaso je dosta agresivniji iako ima 48 KS dok V-Strom isporucuje 62 KS. U voznji krivudavim putevima, sa puno zatvorenih krivina reklo bi se da je situacija obrnuta.

 

Pegaso ima nize sjediste od tla, ali su i nogari nize postavljenje, tako da su mi na V-Stromu nesto vise zgrcene noge (no, to je zaista minorno). Zato je na V-Stromu upravljac siri. Interesatno kako se ja naviknem na upravljac mog Pegasa, a tek kada sjednem na neki drugi motorin primjetim tu manu. Manje vibracija na V-Stormu, pri 140 km/h je miran isto kao da idem 60 km/h.

 

V-Strom je skuplji oko 100-150 eura i nisam siguran da je bolja kupovina, u stvari jeste, ako volite mirnocu, priguseni (za moj ukus i previse) karakter V2 agregata, odlicnu zastitu od vjetra i japansko ime na bocnoj plastici.

 

O dizajnu necu, tu bi, naravno, bio subjektivan.

 

Zakljucak: obadvije masine su izuzetne, u upravo nude jednaku protuvrjednost za ulozeni novac, kod Pegasa to je udobnost sjedista i faktor zabave sa vrhunskom ciklistikom i dosta opreme, kod V-Stroma to je odlicna zastita od vjetra i odlican agregat koji linearno razvija snagu zbog kojega putni prosjeci mogu biti visi uz manje stresa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da, pitanje suvozaca. Vise vole V-Strom, ne zbog prostora, vec zbog one velike oplate naprijed, sve odreda kazu da im to uliva dodatni stepen sigurnosti. Kazu da su na Pegasu isuvise ,,izlozene''.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Plašim se da su sva poređenja relativno subjektivna iz perspektive onoga ko to upoređuje ili testira, uključujući i tekstove po raznim magazinima.

Konkretan primer je skorašnji Sharp test u GB vezano za kacige.

Ispade da je moja Caberg Rhyno (tamo se zove TRIP) dobila jednu od najjačih ocena što je malo je reći teška zajebancija

Sve to mora da prođe kroz tvoj filter jer opet se svi mi i kao vozači sa našim zahtevima jako razlikujemo.

Postoji nešto što je činjenica i to je tačno tako jer je činjenica a nečija ocena ko možda ne može da bude etalon za nešto je totalno bezvredno.

To može da bude samo nečije mišljenje i samo kao informacija za onoga što čita, a informacija ne mora da bude uvek tačna i primenjiva na sve nas.

 

Kada sma kupio KLE500 i kada ga je probalo par mojih drugara nisu mogli da se načude kako je to loš motor, niti ide brzo, ne koči, sav se ljulja i talasa, sedište neudobno itd. Ja se sa svi ovim borim bez ikakvih problema što je dokaz da se svi mi ipak razlikujemo i naprotiv vožnja sa KLE mi je veoma interesantna.

Zato i kažem osim činjenica da vešanje nije sjajno, kao i kočnica i sedište za vozača moja i njihova ocena malog KLE bi se jako razlikovala.

Meni ne treba idealan motor da bih ja znao da ga vozim, to se naučilo posle brdo bačenih guma, pločica, lanaca i lančanika i ono što je za nekoga nesigurno za drugoga može da bude još uvek sigurno.

Vozite sve ono što vama odgovara, probajte sve marke i najvažnije koristite vaš motocikl jer samo je tada opravdano njegovo postojanje, znači što više km u različitim uslovima i destinacijama.

Dobro je da postoji konkurencija Evropa i Japan pa momci birajte sve je za vas

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ne znam kakvu zujalicu da naprave (i jedni i drugi) meni ni jedna nece biti dobra kad imam dva metra i sto kila!;D

 

Ha,ha ..da znas....pa tebi i Banetu su i Afrike "malene".....niste li primetili pre neki dan kako ljudi panicno napustaju pumpu kada ste se pojavili..... ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

svi motori su dobri......nepostoji los motor postoji samo los gazda,a motor nikako..........kad bi se napravio test izmedju motocikala koje prave japanci i koje prave evropljani,mislim da bi rezultat bio neresen.........jer rivalstvo ce uvek postojati..........moje je misljenje da je yamaha najbolji motor na svetu....zato sto od svih brendova yamahu najvise volim......neko vise voli bmw......sve je stvar ukusa..........a kao sto rekoh nema losih motora.......zop svim bajkerima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Plašim se da su sva poređenja relativno subjektivna iz perspektive onoga ko to upoređuje ili testira, uključujući i tekstove po raznim magazinima.

Konkretan primer je skorašnji Sharp test u GB vezano za kacige.

Ispade da je moja Caberg Rhyno (tamo se zove TRIP) dobila jednu od najjačih ocena što je malo je reći teška zajebancija

 

Mislim da strasno gresis.....mi smo robovi predrasuda da sve sto mnogo kosta mora da bude i najbolje.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E jedite mushmule svi od reda >:( >:(>:(

 

Potroshi sam 40 minuta svog zivota nadajuci se da cu da saznam koji su motori naj naj i shta? Popushio sam! :D Nishta pametno mi niste rekli :'(

 

 

 

NAJBOLJI MOTOR NA SVETU JE NOV MOTOR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Najbolji je onaj za koji imas para,ili u slucaju da imas dosta para,onaj koji ti najvise odgovara i najvise ti se svidja  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa posle nekog vremena... sta mislite, kako se nosi japanska cetvorka protiv KTM, BMW, Aprilia i Ducati cetverca? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa posle nekog vremena... sta mislite, kako se nosi japanska cetvorka protiv KTM, BMW, Aprilia i Ducati cetverca? :)

 

 

Da'l da pitamo PITA? B) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Kao prvo ja BMW-a nestavljam u isti kos sa Italijanima za njega vazi ono "respekt" sta god da naprave.....

Ove godine je zadao svima domaci zadatak i u R klasi i pobedio je na svim uporednim testovima....veliki plus je da nisu stavili astronomsku cenu za taj motocikl.

Italijani su napravili prilicno noviteta koje su reklamirali cak i u fazonu da ce "pocistiti sav pirinac sa asfalta"..

Medjutim na testovima "pirinac" ostade na asfaltu i cak je zauzeo i bolje pozicije....

Neko je spominjao R-1 i F-4 na stazi..... sto ne uporedise sa ostala tri Japanca (razlike smesne)...koja su na svim uporednim testovima dobila F-4 na stazi...

Spominjete kocnice..... pa Kawa koja se pravi od 2008-me je pobedila na testu kocenja malo ispred BMW-a, cuvene Italijanske kocnice sa oblogama od "himena vanzemaljca" ostadose prilicno iza.....

Sta bi sa konstantnom voznjom na Nardu 250 km/h..... ko ostade na stazi......

BMW,HONDA I KAWA.... doduse i Dukati se jos kotrljao ali je po testu "promenio sve zvuke"....

Aprilija...F-4 i ostatak je elegantno pocrkao ili je iz bezbednosnih razloga moralo da se prekine njihovo kotrljanje...

Internet jeste bezgranicna baza podataka ali upravo i mesto gde ce svako naci sta mu odgovara a verodostojnost je diskutabilna.....

Da napomenem da je test koji sam spominjao zajednicki, najvecih Evropskih moto-casopisa.

 

Brkati stazu, trku sa cestovnim motorom je malo vise nego smesno.... sve je previse vec komercijalizovano tako da generalno ko najvise ulozi najvise i dobije....

Pravim proizvodjacima koji imaju svoj krug kupaca to netreba....cak ni u razvojne svrhe...

Da bacim pogled malo i na cenu..... ubedljivo najbolje ulozeno dobijeno dolazi iz Japana i mislim da je to na nasim prostorima presudno.

Ljudi koji imaju visak para ce kupiti nesto egzoticno iz Italijanske radionice ali su sigurno i oni svesni da osim ekskluzivnosti i pokazivanja svog finansijskog stanja...nece dobiti nista vise nego od motocikala koji su po nekoliko puta jevtiniji.. (nije li u tome draz...)

Sto se tice odrzavanja i delova to je tek iskusenje za dzep.....nekazem da i ja nebih kupio jednoga kada bih bio solventan ali sigurno nebih prozivao nekoga na ZX10R recimo jel bih imao velike sanse da da proklinjem sto sam menjao motocikl....

Sve u svemu svaka roba i svaki segment u ovom slucaju motocikala ima svoje ljubitelje i neka tako ostane...

necemo se svadjati oko toga nego cemo se hvala bogu voziti, svako na onome sta ima, kao i uvek bicemo solidarni izmedju sebe kako na drumu tako i van njega.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Da'l da pitamo PITA? B) ::)

 

 

kako da pitamo coveka , kad je banovan ?

 

Usput prodao Pit onaj tdm 850 , kupio tdm 900 , sto znaci da nije menjao misljenje u vezi Japanaca...

 

i ja mislim da su Kamikaze i dalje No.1 za motockle :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

15 strana rasprave oko toga koja strana je bolja, a niko da uspostavi kriterijum? Ne moze jedna strana da bude bolja u svemu.

 

pricamo li o:

 

1. odnos cena / performanse?

2. cena?

3. performanse?

4. estetici?

5. ko je bolji za pozeraj?

6. dugotrajnosti motora?

7. .......

 

Ne moze se voditi rasprava o tome da li je nesto bolje ako se ne uspostavi kriterijum. Kao sto neko rece: riba je zdrava ali svinja je ukusnija. Bas me briga za zdravlje, dok drugi kaze zdravlje bitnije od ukusa.

 

Prvo uspostaviti kriterijum pa meriti.. Sve ostalo je rasprava bez granica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

najbolji proizvodjac,,pa onaj koji je prodao najvise motora,a tu evropa sigurno nespada....:lol::lol::lol:

nikad nece bmw ili italijan stici japansku slavu,kasno su se setili da prave motore...:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

15 strana rasprave oko toga koja strana je bolja, a niko da uspostavi kriterijum? Ne moze jedna strana da bude bolja u svemu.

 

pricamo li o:

 

1. odnos cena / performanse?

2. cena?

3. performanse?

4. estetici?

5. ko je bolji za pozeraj?

6. dugotrajnosti motora?

7. .......

 

Ne moze se voditi rasprava o tome da li je nesto bolje ako se ne uspostavi kriterijum. Kao sto neko rece: riba je zdrava ali svinja je ukusnija. Bas me briga za zdravlje, dok drugi kaze zdravlje bitnije od ukusa.

 

Prvo uspostaviti kriterijum pa meriti.. Sve ostalo je rasprava bez granica...

 

Tema je malo out, ali ako pogledas prvu poruku videces da je naveden kriterijum - cena je nebitna, relevantno je samo ono sto se dobija. Sta bi ti uzeo iz pojedinih moto kategorija, a da ne razmisljas o ceni??

 

Recimo, koji su japanski konkurenti za KTM 990SMT, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Ducati Desmosedici RR ... i jos mnogo Husqvarni i Aprilia koje su sampioni u svojim kategorijama.

 

 

najbolji proizvodjac,,pa onaj koji je prodao najvise motora,a tu evropa sigurno nespada....:lol::lol::lol:

 

Zanimljivo! I ti bi onda Boki, pre uzeo Fiat nego neki Rolls-Royce, jer Fiat proizvodi u vise primeraka?? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Koji odgovor Evropski proizvodjaci imaju za Japansku legendarnu Hondu Goldwing ???

 

Koji Evropski mali motocikl do 50 ccm bi u izdrzljivosti i u prodaji primirisao Hondi Cub ???

 

Imaju i Evropljani dobre motocikle ali Majka je Japan hteli mi to da priznamo ili ne . :rolleyes:

 

Po meni Japan je za motore sto i Brazil za fudbal , pobede nekad Nemci ili Francuzi ali jedna lasta ne cini prolece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

15 strana rasprave oko toga koja strana je bolja, a niko da uspostavi kriterijum? Ne moze jedna strana da bude bolja u svemu.

 

pricamo li o:

 

1. odnos cena / performanse?

2. cena?

3. performanse?

4. estetici?

5. ko je bolji za pozeraj?

6. dugotrajnosti motora?

7. .......

 

Ne moze se voditi rasprava o tome da li je nesto bolje ako se ne uspostavi kriterijum. Kao sto neko rece: riba je zdrava ali svinja je ukusnija. Bas me briga za zdravlje, dok drugi kaze zdravlje bitnije od ukusa.

 

Prvo uspostaviti kriterijum pa meriti.. Sve ostalo je rasprava bez granica...

 

Tema je malo out, ali ako pogledas prvu poruku videces da je naveden kriterijum - cena je nebitna, relevantno je samo ono sto se dobija. Sta bi ti uzeo iz pojedinih moto kategorija, a da ne razmisljas o ceni??

 

Recimo, koji su japanski konkurenti za KTM 990SMT, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Ducati Desmosedici RR ... i jos mnogo Husqvarni i Aprilia koje su sampioni u svojim kategorijama.

 

 

najbolji proizvodjac,,pa onaj koji je prodao najvise motora,a tu evropa sigurno nespada....:lol::lol::lol:

 

Zanimljivo! I ti bi onda Boki, pre uzeo Fiat nego neki Rolls-Royce, jer Fiat proizvodi u vise primeraka?? :lol:

lpse si dao poredjenje,u tom slucaju bi pre kupio kineza nego bmw,a posto su kinezi za kratko vreme prodali vise motora nego bmw...:lol::lol::lol:

a mogu ti kazem za nas obicne smrtnike fijat je bolji od rolsa,ko to da popravlja i odrzava...

a ako vec mogu da biram,,nemacki auto,japanski auto,,nereseno,ali japanski motor je japanski motor..::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Citate li vi testove 50.000 km. gde ni jedan japanac nije imao probleme.....dok ostali prilicno kubure.....

ako treba prepisacu ovde .....

Na gornjoj tabeli sto je covek pitao....pa uglavnom u svim segmentima je Japan u prednosti.....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja